Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

(34)
„W Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie. Albo nawet dalej. Za murem”. Gdyby powiedział to kibol albo ideolog radiomaryjnej prawicy, można by machnąć ręką. Ale te słowa wygłosił Lech Wałęsa – noblista, ikona Solidarności i globalny symbol pokojowej walki o wolność. Trzeba odpowiedzieć.
 • 2013-03-07 07:13 | Andrzej

  Czy wszyscy?

  Może Żakowski, bo ja nie.
 • 2013-03-07 11:43 | wiehu

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Geye sami sobie są sobie winni , nie ma w śród nich ciekawej postaci która swoim postępowaniem - 1000 uratowanych istnień , filantrop pomagający milioną , wspaniały człowiek Oh, Eh
  hetero by się z jednego znalazło a geya nie ma.

  Niech się ujawni.
 • 2013-03-07 11:51 | Qukel

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Nie wszyscy, a nawet mało kto. Dajcie już z nimi spokój, bo ludzie zaczynają czuć się zmęczeni ciągłym mówieniem o "gejostwie".
 • 2013-03-07 12:08 | Tanaka

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Prawdziwym tematem nie jest nie tyle zrównanie praw kobiet z prawami mężczyzn, czy osób homoseksualnych z heteroseksualnymi.
  Prawdziwym wyzwaniem jest wywalenie chorej, przeciwludzkiej, zakażającej wszystko mentalności katolickiej.

  Katolicy nie umieją kochac. Oni tylko o tym ciągle gadają.
  Ich kochanie polega na "tak, ale..."
  Po czym następuje niekończąca się litania wyklinania i wykluczania przeciwna zasadzie miłości.

  Najważniejsi "Ojcowie Kościoła", niezbędni, nieusuwalni, wzory, szczyty kościelnego ideału dla JP II i BXVI tak widzą kobietę:

  Święty Augustyn: kobieta jest istotą niższą, której Bóg nie stworzył na swój obraz i podobieństwo (mulier non est facta ad imaginem Dei).

  Tomasz z Akwinu (przez Leona XIII w 1879 r podniesiony do godności Pierwszego Nauczyciela Kościoła Katolickiego) rzecze tak: Kobieta ma się do mężczyzny tak , jak istota niedoskonała i wadliwa do doskonałej. Kobieta jest nieudanym płodem natury, rodzajem okaleczonego, nieudanego męzczyzny.
  Sw. Tomasz twierdził, że mężczyzna powinien płodzi tylko męzczyzn. Jeśli mimi wszystko rodzą się dziewczynki, to przez wilgotne wiatry lub inne defekty. Wiatry przynoszą deszcze i przez to rodzą się istoty mające więcej wody, czyli dziewczynki.

  Inny cudowny filar Kościoła, subtelny i uduchowiony Franciszek z Asyżu twierdził o kobietach, że kto obcował z kobietami był narażony na skalanie swojego ducha. A dziewczynki rodzą się z powodu wady "corruptio instrumenti".

  Co do homoseksualizmu, Stary Testament nakazuje zań karę śmierci. I tak też przez niemal całą swoją historię Kościół czynił.
  Co ciekawe, na soborze w Elwirze Kościół ekskomunikuje "hańbicieli chłopców", odmawiając im komunii nawet w razie niebezpieczeństwa śmierci.
  "Łaskawy" już św. Bazyli żąda 15 letniej pokuty, zaś Synod w Nablus oskarża homoseksualistów za wszelkie katastrofy naturalne.

  W tym miejscu należy przypomniec, że niektórzy polscy, katoliccy księża, za tsunami na Oceanie Indyjskim sprzed kilku lat oskarżali tych samych, zepsutych homoseksualistów.
  Należy też zapytac Papieża oraz polski episkopat, jak tak się mają wszyscy księża molestujący i gwałcący nieletnich, owych "hańbicieli chłopców"?
  Czy zostali skazani na stos? czy może, łaskawie, na 15 lat pokuty?

  Kościół jest przyjacielem kobiet, wszystkich ludzi w ogóle, bowiem każdy człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Poza kobietami, oczywiście. Homoseksualistami także.
  Wałęsa z Niesiołowskim i Gowinem wyznają tylko to co Kościół im mówi i co znajdują w PIŚMIE świętym (poza Wałęsą, bo ten się chwalił od zawsze, że nie czyta z zasady), które Jan Paweł II specjalnie ofiarował młodzieży akademickiej, ku nauce. I tak też wierzy i sądzi większośc katolików w Polsce. Mają to na piśmie, i mają to z ambony.

  Prawa kobiet to wynalazek szatana, który działał poprzez tzw. "prawa człowieka". Potępiali to papieże, tak długo jak tylko się dało.

  Więc o czym my w ogóle rozmawiamy?
 • 2013-03-07 13:10 | Wirtus

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Jednostronne.
 • 2013-03-07 13:43 | toefl

  Niech sobie Żakowski & Bendyk

  będą gejami . Ja nie jestem i nie pochwalam takiej postawy .
  Dla katolika to grzech .
 • 2013-03-07 13:43 | Tanaka

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Ot, i wszystko.
 • 2013-03-07 14:19 | alicja

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  To nie Twoj grzech. Wobec prawa wszyscy powinni byc rowni. Prawa swieckiego.
 • 2013-03-07 14:57 | pik

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  " będą gejami . Ja nie jestem i nie pochwalam takiej postawy .
  Dla katolika to grzech . "
  Wszyscy jestesmy dziecmi jednego Boga. A Bog jest miloscia, katoliku...natomiast zyjemy w panstwie swieckim, taka mam nadzieje i nie prawa czy dogmaty jakiejkolwiek religi maja byc prawem panstwa swieckiego. Nie pochwalam Twojej postawy. jest zaprzeczeniem Twojej wiary.. kochaj blizniego....
 • 2013-03-07 15:35 | camel

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Niepokoi mnie trend onetyzacji forum. Ciekawe czy Polityka dostosuje poziom swoich artykułów do zmieniających się czytelników i zacznie publikować materiały plotkarskie w miejsce nudnego i niezrozumiałego Żakowskiego?
 • 2013-03-07 15:41 | Zakobielski

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  My tu a gejach, a bezrobocie rosnie.
  Niedlugo nie bedzie co do garnka wlozyc.

  No, ale temat zawsze dobry do odwrocenia uwagi obywateli w czasach kryzysu.
  Skoro jestesmy wszyscy gejami, moze przemianowac nazwe Polski na Gejlandie?
  Palikot! Co ty nato?
 • 2013-03-07 15:57 | M

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Na miłość boską: milionOM!

  Owszem, było i jest wielu wybitnych artystów o orientacji homoseksualnej.
 • 2013-03-07 16:01 | M

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Będzie lepiej dla Ciebie, jak się zajmiesz swoimi grzechami katoliku, bo cię nie wpuszczą do nieba, jak przyjdzie co do czego. Np. mówieniem fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Nie trzeba być koniem, żeby się upominać o prawa zwierząt.
 • 2013-03-07 16:50 | zet

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  "Katolicy nie umieją kochac. Oni tylko o tym ciągle gadają. "

  Tak, to jest prawda mająca potwierdzenie w świętych księgach i w życiu bieżącym. Nawet ich Bóg, któremu w wazeliniarskich tekstach wmawiają,że jest kochliwym wobec wyznawców,tak naprawdę nigdy nie dawał dowodów miłości wobec człowieka.
  Poczynając od raju, mamy wyłącznie dowody antyludzkiej działalności Boga i jego pomagierów. Kiedy znudziło mu się podglądanie gołych ludzi w aktach miłosnego uniesienia, pod błahym pretekstem wygnał pierwszych ludzi z raju na ziemska poniewierkę. Bóg policzył sobie wcześniej jabłka na jabłoni i kiedy ciekawska Ewa podjadła jedno, rozsierdzony Stwórca wygonił ludzi z dobrobytu. W furii dodatkowo obłożył klątwą /grzech pierworodny/ wszystkie pokolenia ludzi. Potem były epizody z obrzucaniem Żydów wężami podczas ich wędrówki do Ziemi Obiecanej pod wodzą Mojżesza, dokuczanie jego siostrze i wreszcie nakaz zabicia paru tysięcy niepokornych wędrowców. Za jakiś czas, ciekawskie babsko,zona Lota została zamieniona w słup soli, tylko dlatego,że się obejrzała za siebie podczas ucieczki z miasta, doznającego dowodów wielkiej miłości od Boga.
  Kiedy miłość Boga do ludzi osiągnęła szczyt uwielbienia, doszło do potopu. Czyli kochający i miłosierny Stwórca, wymordował wszystkich ludzi,wszystkie zwierzęta i zniszczył wszelką roślinność. Tylko Noe z żoną oraz najbliższą rodziną/razem 8 osób/ i parę zwierząt się uratowało na łódce.
  Kler od początku swego istnienia,jako słudzy Boga, uczy lud miłości do Boga w połączeniu z uległością wobec kapłanów. Co z tych nauk wyszło, obserwujemy w codziennych informacjach medialnych. Ale widać też światełko w tunelu. Chrześcijaństwo upada i żaden papież nie odbuduje potęgi kościoła. Ludzka wiedza i świadomość ciągle się rozwijają a mity religijne są coraz szybciej odrzucane.
  Nadchodzi nowa religia, która wyprze dotychczasowe wierzenia. jej Bogiem będzie człowiek.
 • 2013-03-07 16:51 | kwieto

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Poziom artykułów Polityka dostosowała już dawno :")
 • 2013-03-07 17:42 | marcin

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Onetyzacji (sic) - neologizm godny wybitnego językoznawcy spod Łomży. A co do gejów to proszę zauważyć, że są oni mniejszością i chociażby z tej racji nie powinni posiadać tych samych praw (w gestii zawierania małżeństw) co reszta społeczeństwa. Panu Żakowskiemu powiem tylko tyle, że nie wszyscy jesteście gejami, jak już to raczej faszystami (w odniesieniu do stosowanych przez Was środków).
 • 2013-03-07 18:42 | Zaraz

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Ależ Ty Tanaka musisz potrafić kochać! Jak cała zaczytana w książkach lewica. Aż rzygam tęczą.
 • 2013-03-07 18:43 | Zaraz

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Ja myśle, że to jest poziom camelizacji.
 • 2013-03-07 19:08 | Aaron Sprężyner

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Nie chcę nic mówić,ale kto wie czy nie szykuje się nam kolejna prezydentura Lecha Wałęsy.
  Widząc taką zgodność zabierających głos w dyskusji z poglądami szanownego Noblisty to jest wielce prawdopodobne.
  Zresztą angielscy bukmacherzy już zakłady przyjmują widząc zachwyt polskiej opinii publicznej po wypowiedzi Wielkiego Elektryka.
 • 2013-03-07 19:12 | pytajnik

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  "Skandal" Wałęsy jest delikatnie mówiąc zabawny.

  Wałęsa niepotrzebnie wprawdzie mówił o "ostatniej ławie" czy "dyskusji za murem", ale co do sedna nie sposób z nim się nie zgodzić. I większa część społeczeństwa tak myśli. I większa część europy tak myśli. I większa część świata tak myśli. Dziennikarze i garstka ideologów tak nie myśli, a że ta garstka to są główne trybiki w najpoczytniejszych mediach, to niektórzy dają się nabierać, że progejowska postawa jest "good", wszelka krytyka jest "bad", albo najlepiej od razu "nazi". Jak w coś się miesza polityka to zawsze robi się burdel.

  Nic do gejów nie mam, ale nie ma mojej zgody, żeby moje pieniądze były zabierane na kredyty mieszkaniowe dla związków partnerskich. I nie tylko gejów i innych "związkowców" się to tyczy zresztą. Nie jesteśmy Arabią saudyjską żeby wprowadzać tak durne lewicowe pomysły.

 • 2013-03-07 19:15 | karol

  elektryk

  Wałęsa może być jedynie symbolem niespełnionego elektryka i nikim więcej!
 • 2013-03-07 20:07 | Jerzy z O.

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Piękny i mądry artykuł. Wyrafinowana i elegancka polemika z Wałęsą, chociaż, i słusznie, nie ad personam i nie wprost. Chociaż jak sobie przypomnę to się niegdyś wyrwało Wielkiemu Elektrykowi: "my elyty", to robi mi się żal tego kraju i ...Andrzeja Wajdy !
 • 2013-03-07 21:56 | taki jeden

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Prawdziwie brzmiało by to zdanie "wszyscy dwaj jesteśmy gejami". niech obaj autorzy tego tekstu nie wrzucają wszystkich do jednego wora.
 • 2013-03-07 22:04 | gramin

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  @camel
  Większość osób po prostu nie czytało całości, bo przecież trzeba by wydać kilka złotych na wydanie papierowe, lub elektroniczne. Dlatego żaden homofob nie odniósł się merytorycznie do tego, o czym piszą Żakowski i Bendyk, jedynie jak zdarta płyta ciągle powtarzają te swoje "zaklęcia" mając nadzieję, że w ten sposób uda im się zaczarować świat.
 • 2013-03-07 22:10 | gramin

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  @marcin
  Co za "głębia" myśli. Jednak gdybyś tak przeczytał artykuł, który komentujesz, to wiedziałbyś, że pleciesz straszliwe bzdury.
  Czy gdybyś miał to nieszczęście bycia np. rudzielcem, to niby jakich praw obywatelskich jako mniejszość rudowłosych miałbyś być pozbawiony?
 • 2013-03-07 22:43 | Tanaka

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Faktycznie. żygasz.
 • 2013-03-08 04:42 | woytek

  Re: Wszyscy jesteśmy wasalami globalizmu

  Poprawność polityczna inteligentów jest sztandarem rezygnacji i kapitulacji.
  Jak można to co jest nienormalne uznać za normę chronioną prawem?
  Nowi właściciele świata wariują z przeżarcia i pragną własne szaleństwo zalegalizować. Wałęsa okazał się odporny na ogłupiajacy narody zamiar legalizacji szaleństwa. On ma silną osobowość. Inteligenci okazują się kibicami i sługami nowych właścicieli świata. Takie próby legalizacji perwersji jako normy miały już miejsce w upadających cywilizacjach.
 • 2013-03-08 11:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Nie mylić gejów z gojami,bo to jest bardziej istotny problem erozji cywilizacji grecko-rzymskiej,a w konsekwencji,że ETYKA z PRAWA jak w żydowskiej monolatri,a nie odwrotnie jak w antycznej kulturze greckiej PRAWO z ETYKI.
  Zatem pytanie do autorów Żakowskiego i Bendyka jakiego dokonali wyboru jeżeli chodzi o PŁEĆ SPOŁECZNĄ?!
 • 2013-03-08 11:25 | Aaron Sprężyner

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Niestety znowu górą zwolennicy zsiadłego mlika z kartoflamy.
  Zwolennicy serka homogenizowanego muszą poczekać.
 • 2013-03-09 00:04 | camel

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Zaraz, masz prawo do krytyki, ale to "myślę"? Come on. Get real!
 • 2013-03-09 00:10 | camel

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Całości nie czytali, ale i tych fragmentów, które przesylabizowali, także nie zrozumieli. Wystarczy poczytać, jak komentujący tutaj "rozumią" demokrację. Ręce i nogi opadają. Wydaje się, że mentalnie nie wyszli poza czworaki a toć to przecież już n-te pokolenie nie zmuszane do pańszczyzny i dopuszczone do edukacji. Jak oni dali radę kompletnie pominąć całe lata nauki? Wiem, nikt w polskiej szkole, pogrążonej w dewocji i wkuwaniu regułek patriotycznych, nie mówi o ważnych sprawach, nie wychowuje, nie kształtuje światopoglądu. Szkoła raczej stara się wychować wzorowego, bezmyślnego parafianina. Dobre mięso armatnie dla elit. Nowego chłopa pańszczyźnianego. I ma sukcesy...
 • 2013-03-09 13:23 | kwieto

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  OK, to poważniej - czy masz coś do powiedzenia oprócz dyskredytowania innych?
 • 2013-03-12 00:40 | ateo

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  Wałęsa ma rację, demokracja to rządy i prawa stanowione przez większość dla większości. Zatem odmieńcy powinni to rozumieć, jak im się nie podoba to mogą wyjechać z Polski, mają takie prawo.
 • 2013-03-21 10:37 | Henryk 54

  Re:Żakowski & Bendyk: Wszyscy jesteśmy gejami

  NIE JESTEM GEJEM !!! Może Żakowski i jego najbliższi są. Nie ma się w takim przypadku czym chwalić, raczej płakać ! Henryk 54