Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z Elizą Michalik, dziennikarką Superstacji

(37)
O ewolucji, zmianie poglądów i wolności słowa - mówi Eliza Michalik.
  • 2013-03-09 14:22 | iivoo

szufladki

Tak, przykład z feministką udzielającą wywiadu pokazuje jak smutną sprawą jest ludzka skłonność do myślenia zerojedynkowego, jak paraliżuje to myślenie. Szczególny niesmak budzi u ludzi nieprawicowych, bo dla konserwy mentalnej myślenie szufladkowe jest wręcz modusem operandi, a może i vivendi, więc zawsze budzi się odruchowe zdziwienie kiedy okazuje się jak naiwny i właśnie zerojedynkowy :D jest to sposób widzenia, że jak człek nie z konserwy tylko świeży to na pewno umysł ma otwarty na cztery strony świata. Tak więc szacunek dla Pani Elizy i mam nadzieję, że nie okażę się szowinistyczną świnią (ona pewnie tak nie pomyślałaby, ale jakaś palaczka staników może tak), jeśli wyznam, że robi ona na mnie duże wrażenie jako kobieta, no mówiąc prosto: podoba mi się, oglądanie jej programów jest dla mnie ucztą działającą na szerokie spektrum emocji.
    To pozdrawiam!
  • 2013-03-09 19:32 | rosomak

Re:Rozmowa z Elizą Michalik, dziennikarką Superstacji

Przepraszam, nie wiem jak jest teraz ale jakieś 13 lat temu pani Eliza była początkującą dziennikarką i co gorsze nie zapowiadała się dobrze. Jeśli nie zrobiła postępów to sorry. Każda gazeta, również "mniej polska" chciałaby się jej pozbyć.
  • 2013-03-10 01:55 | iivoo

Przygłupawy ten wpis...
    "co gorsze nie zapowiadała się dobrze" Brawo za obiektywizm!!!
    I za co sorry?!
    Obraziłeś moją Damę, prawiczku!
    Chcesz się bić?
    Ach!!
  • 2013-03-10 09:59 | jpet

Uroczy wpis ROSOMAKU, taki polski, dobroduszny,bezinteresownie przyjacielski i ( tu oczywiście mogę się mylić) w imieniu FUNDAMENTALNYCH RACJI OCZYWISTYCH...
    Łączę stosowne do okoliczności wyrazy,
    jpet
  • 2013-03-10 17:46 | iivoo

A tak z innej beczki (ale tylko nieco innej), ciekawe jest to co opisała pani Eliza, że z tego środowiska (prawicowych mediów) się ot, tak nie wychodzi, że muszą opluć, wytarzać w błocie itp. No bo to nie jest zwykłe środowisko, jest raczej jak sekta, lub mafia, gdzie wszyscy wiedzą lub wyczuwają, że to co ich wiąże jest jakoś patologiczne (moralnie, injtelektualnie, prawnie) i akceptując to stają się "umoczeni" i ściśle zjednoczeni w tej wspólnej "tajemnicy". Więc nie ma wyjścia, jest zdrada i tylko zdrada, za którą czeka śmierć. Albo fizyczna, albo symboliczna, cywilna: oplucie, utraplanie w kale, dla TAMTEGO środowiska, trzeba umrzeć, stracić status "człowieka" przez co rozumie się "naszego człowieka", ale ponieważ tego typu środowiska, podobnie jak prymitywne plemiona, nie uznają innych form bytowonia, to nie-nasz-człowiek jest nie-człowiekiem, jest zwierzęciem, a nawet kimś gorszym bo człekopodobnym, jest jak wyrzut sumienia, że można jednak być inaczej. Dlatego budzi taką wściekłość. Jakby tak zejść do głębin serc wszystkich naszych "niepokornych" to okazałoby się że najsilniejszą nienawiść i wrogość nie budzą w nich Niemcy, Rosjanie, Żydzi, tylko "polskojęzyczni" ci co niby są Polakami, ale w sensie ścisłym, uświęconym, nie są nimi, nie mają prawa się nimi nazywać. To bardzo głęboki podział, niestety, o pojednanie nie będzie łatwo...
  • 2013-03-20 15:38 | Danka

Re:Rozmowa o osobistych problemach kobiety ?

A kiedy będzie ta pani rozmawiała o transformacji jej pogladów
    i jej opiniach o klęskach poważniejszych niż osobiste , o sprawach Polski i Polaków w tym zniewolonym przez bankierów świecie. Czy ta pani zawodowo zajmująca się "mieleniem językiem" ma takie poglądy ?
  • 2013-03-20 16:39 | Katarzyna W.

Z przyjemnością oglądam programy prowadzone przez Panią Elizę. Zaprasza ciekawych gości (pastor jest idealny), rozmowa nie jest przerywana, spokojna. Nowy program Szpile też ciekawy. Gilotyna mi nie odpowiada.
    Jak wyszła sprawa plagiatu, byłam zaszokowana, że tak inteligentna i bystra osoba to zrobiła. Oglądając programy przez nią prowadzone, bardzo mi to nie pasowało. No a to zemsta kolegów. Wstyd panowie.
    Trzymam za Panią kciuki i niech nie odchodzi Pani z ekranu Superstacji. Pani programy, pana Wątłego i pani Paradowskiej trzymają mnie przy ekranie. Tylko ta godzina...
  • 2013-03-20 16:50 | pawelbest

co to za ewolucja,ja po wychowaniu w dość religijnej rodzinie ,będąc chrześcijaninem i katolikiem .czytałem ,myślałem znowu czytałem [psychologię
    poznawczą,kosmologię itp.]aż zaskoczyło ,dzisiaj jestem ateistą
    i jestem dumny że przestałem być psychicznym niewolnikiem jakiejkolwiek
    religi!
  • 2013-03-20 17:07 | ziołolipa

Pani Elizo tak trzumać. Oglądanie programów z Pani udziałem to duża przyjemność.
    pozdrawiam
  • 2013-03-20 20:31 | Andrzej Mnich

Bardzo ciekawa osoba

Jej niewątpliwa uroda pomaga, jak w każdym zawodzie, ale nie jest to jej jedyny atut. Myślę, że nie pomyliła się co do zawodu. Błędy w życiu i w pracy każdy popełnia, szczególnie kiedy jest młody. Nie powiem, żebym się we wszystkim z nią zgadzał, wydaje mi się, że w dalszym ciągu wiele w niej naiwności i daje się czasami uwieść powierzchownym kwestiom, ale ewoluuje dalej i jak coś się nie stanie, to pozostanie już w elicie polskiego dziennikarstwa.
  • 2013-03-20 21:22 | TomP.

Szkoda, że wyrwał się Pan także z okowów gramatyki, ortografii i stylu ;) Takich ateistów nam trzeba! ;)
  • 2013-03-21 09:14 | bebe

Bardzo ciekawa i inteligentna dziennikarka. Bardzo ją lubię i proponuję naszym tzw. "gwiazdom" dziennikarstwa uczyć się od niej rzetelności, fachowości, dobrych manier, świetnego przygotowania i pozostawania w 'cieniu" osoby, z którą przeprowadza wywiad.
  • 2013-03-21 13:29 | Wojciech

Typowa pyskata hiena medialna. Na szczęście daleko jej do wzorca Moniki Olejnik. Ale jest nie do słuchania.
  • 2013-03-21 14:36 | zwora

Wrzuciłem na Wykop.pl - znawcy pojechali po bandzie, a pisowcy o poranku zaminusowali aż padło :( Taki żywot :)
  • 2013-03-21 16:56 | waldi

szacunek za odwagę, pozdrawiam.
  • 2013-03-21 22:08 | azor

"Każdy z tych przypadków mogę wytłumaczyć, pisałam sprostowania, wydrukowałam duży tekst w „Życiu Warszawy”, gdzie je kolejno omawiam, ale to przeszło bez echa."

Tak jak bez echa w powyższym wywiadzie pozostała sprawa plagiatu tekstu Hanny Harasimowicz-Grodeckiej, za który E. Michalik musiała przepraszać.
    Więcej na http://elizawatch.blogspot.com/ W sprawie tej wypowiadała się sama poszkodowana nie zaś byli mściwy koledzy.
  • 2013-03-21 22:58 | Wręczyca

Jakoś zdumiewająco łatwo prześliznęła się nad swoimi plagiatami wypisując jakieś pierdoły o rzekomym wytłumaczeniu z każdego. Jej nazwisko jest symbolem, jest tożsame z plagiatem w Polsce, to sztandarowa postać lenia i oszusta.
  • 2013-03-22 00:07 | ddf

Pomieszanie z poplątaniem pani Elizo. Na sam koniec śmieszne tłumaczenie ze odchodzi się od KK bo tam jest rydzyk. To może niech panie wypisze się z gatunku ludzkiego, tyle tu złodziei i bandytów. Ciekawe, bo Pani niby reformatorką jest. Wynika z tego że za słabo zna Pani tamte kościoły. Życie to nie tylko to co na ziemi.
  • 2013-03-22 00:31 | Adam 2222

@ jpet, jak to wygląda po drugiej stronie, polecam http://www.remuszko.pl/gw/ KORporacyjne media współpracując podzieliły rynek w zależności od odbiorców, ale np. Michnik w GW za friko reklamuje Rzepe. Paradowska brała udział w robieniu z nieudacznika

Spieprzaj Dziadu, geniusza.
    Ale nie chce brać odpowiedzialności, ze przyczyniła się do popularności Kaczej Miesiączki pod oknami hr. Komorowskiego. Nikt z nich nie napisze prawdy np. o Smoleńsku, ze to przewal Sikorskiego z kupnem bez przetargu Embarer, głupotą Spieprzaj Dziadu i dziadostwo elit III RP latających na drzwiach od stodoły, było przyczyna tej katastrofy. Do ogłupiania nas (głupich łatwiej się okrada) elity III RP, oprócz mediów używają Krk, dlatego urzędnicy Watykanu są ponad prawem w III RP
  • 2013-03-22 08:16 | Tom Lipnicki

Ostatnie zdanie. Udowodnij to....
  • 2013-03-22 14:08 | Feministka

Alicja Tysiąc nie mogła stosować antykoncepcji ze względu na problemy zdrowotne, a prezerwatywy też nie są stuprocentowo bezpieczne. Szkoda, że Pani rozmówczyni o tym nie wiedziała, ale przecież nie zmienia to istoty sprawy - Alicja Tysiąc miała prawo do przerwania ciąży nawet gdyby była osobą skrajnie lekkomyślną i nieodpowiedzialną.
  • 2013-03-22 15:34 | myśliwy

Eliza Michalik jest legendą polskiego plagiatorstwa. Ciekawe czy wciąż uporczywie twierdzi, że niechcący pożyczała sobie cudze passusy, pobierając za to wierszówkę...
    Mniejsza.
    Obecnie lepiej, że nie pisze, lecz rozmawia na żywo. Jest inteligentna, więc może kiedyś osiągnie rzeczywistą samodzielność i niezależność w myśleniu.
  • 2013-03-23 00:04 | Adam 2222

Od zawodowo mielących językiem nie należy oczekiwać, ze będą mieli własne poglądy bo to świetnie opłacani niewolnicy. By nie stracić michy, muszą czuć gdzie są konfitury i wiedzieć jak się do nich dobrać.

Eliza jest niezła, po smrodzie z plagiatami stanęła na nogi u konkurencji. Gratulacje dla niej.

"Czy ta pani zawodowo zajmująca się "mieleniem językiem" ma takie poglądy ?", świetny zwrot, pozwoli pani ze będę go używał?
  • 2013-03-23 10:00 | józio z Krakowa

Pani Elizo-zgadzam się z panią-że Rydzyk to osoba przez która kosciół traci masę wiernych-bo ludzie mający własne zdanie nie mogą sie zgadzać z tym zakłamanym człowiekiem tak jak jarek siejącym w KOSCIELE NIENAWISC-jednak musze stwierdzić ze Rydzyk ten pisowsko komunistyczny oszołom nie powinien być przyczyną odwrotu od naszej wiary-on minie pójdzie jako oszołom koscioła w zapomnienie -ALE NASZA WIARA NIE MOŻE MINĄĆ-WYSTARCZY MIEĆ SILNĄ WOLE -I WŁASNE ZDANIE-WIARA,WIARA,WIARA I JESZCZE RAZ WIARA-a nie padalstwo jakie posiada kościół
  • 2013-03-23 11:02 | Witold

"Jeśli mam się jakoś ideowo określić, to powiedziałabym, że jestem wolnościowcem. Mój liberalizm gospodarczy jest tego cząstką. Wierzę w to, że ludzie powinni sami decydować o sobie. Cały porządek społeczny powinien zmierzać do tego, by dać ludziom równe szanse i wolność wyboru."

AMEN

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1536665,2,rozmowa-z-eliza-michalik-dziennikarka-superstacji.read#ixzz2OM71bbE0
  • 2013-03-23 11:16 | Nroton

Coraz więcej osób zauważa, że prosty podział na lewicę i prawicę w wielu sytuacjach się nie sprawdza. Szczególnie osoby o liberalnym podejściu mogą mieć takie wrażenie.
  • 2013-03-23 19:45 | Nikodem123

Głupia baba, która uważa się za cwaniarę.

Zrzynała od innych. To jest fakt.

Miała "prawicowe poglądy", bo tam pensyjki płacili.
    Teraz nie ma "prawicowych" poglądów, bo się pożarła z naczelnym Gazety Polskiej".

Cwaniara myślała, że manipulując słowami feministek. Przeinaczając, wyrywając z kontekstu zostanie boginią Gazety Polskiej.
    Co ona wygadywała? Że szwedzkie feministki żądają parytetu w dostępie do pisuarów?

Cwaniara zamieniła się w frajerkę.

Frajerka teraz czytelników za frajerów. Głupia myśli, że jej uwierzą w jej przemianę. Ha! Ha!
    Jak się składa wypowiedzenie, to pracodawca do sądu nie pozywa.
    Droga, frajerko!

Frajerka, która czuła się cwaniarą, ma nadzieję, że na swoją gadkę nabierze czytelników Polityki. Śmiechu warte.

Cwaniara - frajerka dała się nawet nabrać na wywiad dla Polityki. Ha ha!
    Przecież Polityka jest zaangażowana finansowo w radio TokFM, którego konkurencją jest Radiostacja.

Na prawdę trzeba mieć umysł dziennikarza: "niepokornego", "niezależnego" - od rozumu, aby zdyskredytować się na łamach konkurencyjnego medium.

Brawo, dla tej Pani!
    Prawdziwe BRAWO!
  • 2013-03-25 00:35 | Ta ładna dla oka pani

nie przekonuje mnie do siebie specjalnie.
    Chociażby dlatego, że "równe szanse" byłyby możliwe tylko, gdyby ludzkość składała się z klonów.
    Coś mi poza tym zalatuje pewnym panem z Biłgoraja, któren nasampierw sfinansował gazetkę dla katoprawactwa, by po paru latach zrobić woltę na antyklerykalizm.
  • 2013-03-25 01:15 | iivoo

Ależ pani Eliza wierzy! Przecież pisze, że wypisała się z instytucji, nie z Wiary. Czyta tę samą Ewangelię, czci Jezusa, o co chodzi? Co to znaczy "nasza wiara"? Jakieś zgrupowanie koleżków z poznańskiego osiedla? Ewangelicy to jakiegoś innego Boga mają (o ile Bóg istnieje i o ile można go "mieć")? Zdumiewające...
  • 2013-03-25 01:31 | iivoo

Co nie zmienia faktu, że można powyższą opinię wyartykuować i przedyskutować, a nie obrażać się jak pięciolatka i każde pytanie, czy próbę poszerzenia aspektu sprawy traktować jako ideologiczny atak. Tak reagują dzieci, nie ludzie dorośli, uważający się za inteligentnych. Prawa do przerwania ciąży "nawet gdyby była osobą skrajnie lekkomyślną i nieodpowiedzialną" Eliza Michalik nie kwestionuje, uważa je wręcz za oczywiste, więc ostatnie zdanie ma wątpliwy sens, a jeżeli weźmie się pod uwagę, że był to wywiad i autorka chciała się czegoś DOWIEDZIEĆ, traci sens całkowicie. Wystarczyło tych informacji po prostu udzielić, a nie obrażać się. Dziennikarz też człowiek, jak się niedoinformował, to można mu pomóc, a nie stawiać kosy na sztorc. Ach... ten XIX wiek ukształtował nas wszystkich, nawet tych co by chcieli z nim radykalnie zerwać. A to z głową trzeba, praca organiczna...
  • 2013-03-25 13:19 | iivoo

Wziąwszy pod uwagę, że @ddf napisał "ziemi" z małej litery, można wywnioskować, że nie chodzi mu o planetę, lecz o ogólnie pojętą jej powierzchnie, a więc: glebę, skały itp. Więc w pewnym sensie ma on rację, życie może toczyć się w samolocie, na statku (również kosmicznym), podczas wędrówek i gniazdowań ptaków, w oceanach, albo podczas radosnych podskoków (na przykład dzieciaczki żyją bardzo intensywnie i wdzięcznie, gdy odrywają się od ziemi, skacząc po kanapach i gdziekolwiek się da :), zresztą nawet mieszkaniec parteru nie może powiedzieć, że żyje na ziemi, w każdym razie nie przez cały czas, bo pewnie zdarza mu się spacerek po łące, albo w parku. Także chyba jego wpis jest formalnie sensowny, choć wątpię by stała za nim sensowna intencja :D Ot niedbałość, "pomieszanie z poplątaniem": "rydzyk" (jest taki gatunek grzyba? Bo nazwisko Rydzyk z pewnością istnieje), wypisywanie się z instytucji (tworu wymyślonego i prowadzonego przez ludzi) to chyba nie to samo co wypisywanie się z gatunku którego jest się przedstawicielem (rozwój gatunku jest zasadniczo procesem na który jego przedstawiciel ma skromny, raczej, wpływ. I weż tu dyskutuj, jak nawet umiarkowany i dość kulturalny @ddf ma kłopoty z logiką... Bo o tym co znajduje się w innych "gorących emocjonalnie" wpisach to już wypada zamilczeć...
  • 2013-03-27 22:11 | schizotypal

Wykop to domena korwinistów, a nie pisowców. Nie szukaj czarownic tam, gdzie ich nie ma.
    Swoją drogą atakować "kolibrów" w obronie wywiadu z p. Michalik, w którym przyznaje się do liberalizmu gospodarczego...
    No tak, Pim Fortuyn sam się nie zamordował, musiał stać się "dzieleniem przez zero" jakiegoś lewaka, złośliwie nie mieszcząc się w lewicowych kartotekach:)
  • 2013-09-05 22:27 | eldeb

Dziesiaj w programie Nie ma żartów była dyskusja na temat usuwania grobów w alei zasłużonych na Powózkach osó niesłusznych a umieszczania słusznych. Pan będący gościem tego pragramu twierdził, że powinno się dokonać uporządkowania historii i powyrzucać groby tych niesłusznych a umieścić słusznych np. Łupaszki. Jestem ciekawa jakie zdanie bedzie mił ten Pan wtedy, gdy do władzy w przyszłości dojdzie taka grupa polityczna, któa bedzie np. tego Łupaszkę chciała wyrzucić z alei zasłużonych bo będzie uznawany za niesłuswznego a w to miejsce będą chcieli umieścić jakiegoś innego uznawnego przez nich za słusznego. Jestem zdania, że nie pomniki i miejsce pochówku zmarłych decyduje o historii kraju, tylko fakty. Pomniki lum miejsce pochówku to tylko ocena tych faktów przez ludzi będących u władzy. Przykładem jest Kukliński.
  • 2013-09-13 13:32 | assi

Ona jest taka piękna, że nie mogę skupić się na jej słowach i nie pomaga jej głos, kóry mnie rozbraja całkowicie. Kocham ją, bez względu na poglądy. Gdybym była facetem pewnie stałaby się moją obsesją i skończyłabym za kratami za prześladowanie tej pięknej pani.
  • 2013-10-17 13:39 | tvidz

ostatni pyszny żart pani redaktor "Nie jestem nieślubna córka arcbpa Michalika..."
  • 2014-10-13 13:03 | stefan n

Eliza Michalik robi łaskie (..askie ) Niesiołowskiemu .
  • 2015-02-18 09:57 | Joanna Sosnowska

Będąc młodą posłanką pamiętam Elizę Michalik jako młodą, śliczną i wyszczekaną dziennikareczkę Gazety Polskiej.Smarkata była bezczelna - taka była też Iza Kosmala z NIE. Lubię takie : wyszczekane i bezczelne ale mające olej w głowie i coś do powiedzenia. I jeszcze coś - charakter.W połączeniu z niepospolitą urodą to mieszanka wybuchowa.Kiedyś zadzwoniła do mnie Eliza i chciała wywiad o feminizmie, powiedziałam że nie. Ona: ale dlaczego? przecież pani jest feministką, chyba się pani tego nie wstydzi?! Pomyślałam wówczas arogancko że młoda musi się jeszcze pouczyć żeby ze mną gadać, a jej odpowiedziałam godnie jak na Elizę przystało: że nie będę z nią rozmawiać bo słowo feminizm w jej ustach brzmi wulgarnie.Czasy się zmieniają, poglądy ludzkie też. Dzisiaj chętnie oglądam ją w Superstacji jest zdecydowanie moją ulubioną dziennikarką.I jeszcze jedno: Przepraszam Cię Elizo za tamto :)