Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Walutowe przepychanki

(3)
Podczas ostatniego szczytu grupy G20 jego uczestnicy zarzekali się, że ani im w głowie prowadzenie walutowych wojen. A skoro wszyscy gwałtownie zaprzeczają, to coś musi być na rzeczy.
 • 2013-03-17 21:59 | woytek

  nie ma ekonomii , jest tylko ekonomia polityczna, czyli ekonomia bankierów

  To, z czym mamy codziennie do czynienia , to nie jest praktyczne stosowanie ekonomii w codziennym życiu osoby prywatnej , czy wielkich biznesów.
  Porozumienie bankierów , które stworzyło nad światem własny parasol polityczny zupełnie wypaczyło sens nauki ekonomii.
  W praktyce działają wszystkie mafijne mechanizmy, jak porozumienia cenowe partnerów udających współzawodnictwo i przywileje rynkowe w postaci barier celnych lub ich brak. Politykę robią bankierzy wpływając na polityków , którzy ustanawiają prawa zgodne z życzeniem bankierów.
  Co to ma wspólnego z ekonomią ? Manipulacje kursami walut , komputery handlujące papierami giełdowymi, reagujące w ułamku sekundy?
  Media pozostające również pod kontrolą wiekich korporacji, tworzą informacje "objaśniające" propagandowo ten quasi mafijny układ.
 • 2013-03-18 08:51 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Walutowe przepychanki

  Bardziej dosadnie hipokryzję utopii GATT i globalnego wolnego handlu opisał Chińczyk w ksiązce WOJNA O PIENIĄDZ.
  Historię bankowości opisał na przykładzie rodziny Mayer-Tothschild.Wszystko zaczęło się od wojen napoleońskich.Rafinowano nie tylko handel wojna i pokojem,ale i sposób wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.
  Książka jest bogata w cytaty dodatkowo dokumentujące jego tezy.
  Polska wersja językowa książki PUŁAPKA Jams'a Goldmisth'a ukazała się w roku 1995.Jak na ironię jest wniej zamieszczony wywiad z autorem,który przeprowadził radek Sikorski późniejszy minister wojny,a obecnie wojennych spraw zagranicznych.
  Feliks Koneczny EKONOMIĘ,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana nazwał ŻYDOWSKĄ.
 • 2015-04-24 13:16 | KR

  Re:Walutowe przepychanki

  Wojna napędza koniunkturę. Rozwija się przemysł, płyną pieniądze i rośnie popyt.Kryzys powodowany jest przez nadprodukcję i brak popytu. W skali gospodarczej zagregowanego popytu.


  ------------------------------
  Ostatnio na moim blogu:
  Darmowe konto walutowe bez opłat - Bank Smart - opinie - Konto walutowe bez opłat i prowizji.