Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy mozemy pomazyc o etyce?????

(8)
2013-03-22 20:22 | marekkopala
Cale nasze ministerstwa sa do naprawy z powodu BRAKU ETYKI zawodowej. Gdzie ona jest? Gdzie ja powinno sie rozpoczynac?
Wiec to sa moje etyczne dywatacje. Przede wszystkim etyke powinno sie juz w przedszkolach wprowadzac, aby dzieciaczki umialy i znaly slowa PRZEPRASZAM, DZIEKUJE i PROSZE. Aby chlopcy juz w przedszkolu wiedzieli o szanowaniu dziewczynek, kobiet, osob starszych i dziadkow. Aby dziewczynki wiedzialy w przedszkolu o wzajemnym szanowaniu chlopcow.
Szkola podstawowa jest takim samym odbiciem zachowawczej etyki miedzy dziewczynkami i chlopcami jak w przedszkolu, poniewaz dzieci do 12-13 roku sa jeszcze dzieciaczkami, owszem grzeszacymi w zachowaniu, ale dopuszczalnie.
Wyzsza szkola jazdy to gimnazja i szkoly srednie i tu do etyki powinien byc dolaczony patriotyzm mlodziezy do OJCZYZNY tj. KRAJU i POLSKIEGO NARODU. Aby juz ta mlodziez wiedziala na czym polega dbalosc o KRAJ i Krajowy patriotyzm. Aby dbajac o Kraj kupowala tylko POLSKIE produkty dbajac o rozwoj Kraju i swoja w nim przyszlosc.
A juz najgorsze podejscie do ETYKI ZAWODOWEJ /ktorej wogole nie ma/ jest na studiach. Bo tu ksztalsi sie przyszle kierownicze kadry zawodowe, partyjne, rządowe sadownicze, prokuratorskie, policyjne, wojskowe lekarskie, administracji panstwowej, budowlane, mechaniczne, rolnicze i koscielne. Patrzac na stan NASZEJ OJCZYZNY i dokad JEST SPYCHANA, smiem twierdzic ze na wyzszych uczelniach nie ma zadnej etyki wsrod kadry wykladowczej i studentow. Tutaj na forum pisze sie o znajomosci kilku jezykow, wiec jak ta znajomosc jezykow powiazac z dbaloscia o Kraj, tak samo z ta dbaloscia nie mozna powiazac wyksztalcenia czy stopnia naukowego. Bo to ludzie z wyzszym wyksztalceniem i stopniem naukowym rujnuja Kraj. Wiec moze zacznijmy aby GOSPODARZ I GOSPODARKA KRAJ BUDOWALA, a nie tepy polityk i durna polityka Kraj rujnowala. WG. mojego zdania, Unia powstala po to aby Niemcom, Francji, wlochom i innym dobrze rozwinietym gospodarczo krajom europejskim otworzyc rynki zbytu. Niemcy o niecale DDR obszarowo wieksze od Polski, ponad 80 mln. ludnosci i w Polsce szukaja rak do pracy, to jest gospodarka niemiecka. Natomiast Polacy w Kraju nie moga znalezc pracy, to jest Polska polityka. Partie jakie by nie byly, to wchodza do nich róznej masci pazerni i chciwi ludzie chcacy stanowisk, wladzy. A nie dbajacy o przyszlosc swojej rodziny i przyszlych swoich pokolen w Kraju.
WIEC ZACZNIJMY NASZE DZIECIACZKI WPROWADZAC W RYGORY ETYKI ZAWODOWEJ I WTEDY MOZE PRZESTANIEMY NARZEKAC NA NIEUDACZNICTWO KADR RZADOWYCH, KIEROWNICZYCH, i inych w naszym szarym codziennym zyciu. A zaczniemy normalnie niczym Polska Szwajcaria normalnie i godnie zyc w Ojczyznie. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
  • 2013-03-22 21:21 | camel

Re:Czy mozemy pomazyc o etyce?????

Marku, bez odrzucenia religii nic z tego nie będzie. I nie, to nie jest wina elit. Elity są takie, jakie wytworzy naród. Taki Giertych, Gowin czy Wałęsa byliby nie do pomyślenia w żadnym cywilizowanym kraju. U nas brylują. To brak ucywilizowania u każdego z milionów Kargulów i Pawlaków daje w wyniku dzisiejsze zdziczenie. Zresztą owo zdziczenie jest tradycyjne dla naszego narodu...
  • 2013-03-23 18:44 | dziejek19421

Panie Marku! Zbudował mnie Pański artykuł. Mało kto dziś ma takie podejście doPolski i Polskości. U nas takie słowo jak ETYKA to Chińszczyzna. Najtragiczniejsze jest to, że ci co powinni stać na straży naszej etyki i Polskości, nie reagują na te, przez Pana wysunięte problemy, (Miodek, Bralczyk) Oni są za "wpożo, nara, itd.) Ma Pan rację napiętnując tych pazernych, pseudo-polityków. Oni nie zasługują na to miano. Polityk kiedyś był to dumny tytuł. Dziś? Jest to synonim durnego pazernego, Polaka, nie mającego krzty honoru. I tak jesteśmy postrzegani na świecie. ernestandrzej4@gmail.com Pozdrawiam...
  • 2013-03-23 18:47 | dziejek19421

Prawda. I zdaje się, że wielu z nas ma rację. Tylko, że jest to wołanie na puszczy...
  • 2013-03-23 21:08 | marekkopala

Poniewaz podales swoj adres imejlowy ernestandrzej@gmeil.com wiec ja na ten adres wyslalem Ci wiadomosc. Jednak ona do mnie wrocila, wiec nie podawaj bzdecnych adresow imejlowych. Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
    Na mojej stronie jest haslo kontakt z moim adresem imeilowym wiec jesli chcesz porozmawiac daj znac o problemie i bedziemy go ciagnac, niekoniecznie na forum
  • 2013-03-24 18:45 | dziejek19421

Panie marekkopala! Chcę Pana przeprosić za to,że źle Pan odczytał mój adres. Powinno być ernestandrzej4@gmail.com i tak Panu wysłałem. Proszę sprawdzić. A po tej Pańskiej "BZDECNEJ" wypowiedzi. Doszedłem do wniosku, że nie dorósł Pan do rozmowy ze mną. I skończmy na wyrażeniu sobie pozdrowień i życzeniu Wesołych Świąt. Żegnam Pana.
  • 2013-03-25 07:17 | Etyk

Kapitalizm jako system oparty na wyzysku, nie sprzyja z definicji etycznym zachowaniom.
  • 2013-03-30 06:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

Ciągle na cenzurowanym jest Feliks Koneczny i jego podzial na cywilizacje.
    Jędrzej Giertych tak kończy przedmowę do CYWILIZACJI BIZANTYJSKIEJ:
    "Tu lezy rdzeń różnicy między cywilizacją bizantyjską,a łacińską.Bo wedle zasad cywilizacji łacińskiej,także polityka,także państwo,także król,mąż stanu,szef rządu (i wymienia innych organizatorów życia społeczno-gospodarczego) podlegają obowiązkom i ograniczeniom,nakładanym przez etykę.(Mozna to dziś ocenić KOCHAĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ,ale zawsze coś z tego zostanie}.
    To na tym polu cywilizacja bizantyjska wywiera szkodliwy i destrukcyjny wpływ na życie Europy i świata zachodniego."
    Jak na sąsiadujacą cywilizację turańską nałożyła się EKONOMIA ŻYDOWSKA to mieliśmy walkę faszyzmu z komunizmem,która tak na dobre jeszcze się nie skończyła.
    Polska stała się bastionem cywilizacji łacińskiej i jest co w tej WOJNIE O PIENIADZ bronić biorąc pod uwagę,że wchodzą nowi wojenni gracze.Wyrośli dzięki utopii GATT i globalnego wolnego handlu.