Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kawiarnia literacka

(11)
Dostało mi się od miłego faceta. Za co? Za tekst o Miłym Facecie.
  • 2013-04-10 07:36 | Edigna

:)

Nie znosiłam Emanuela! Doprowadzał mnie do szału swoim omdlewającym głosikiem i oczyskami.
  • 2013-04-10 15:12 | ziom12345678

Re:Kawiarnia literacka

co tu mozna dodac do polskiego sadownictwa?korupcja i krzywdzenie ludzi duze koszty zeby udowodnic niewinnosć.biedny idzie siedzieć.odsiedziałem 3 lata tylko dlatego ze niezrobilem tego o co mnie oskarzono a wyrok był niejawny i złosliwy poniewarz zajmował sie moja sprawa reporter z gazety dziennika łódzkiego .jak tylko sad przeczytał art.w gazetach to zabronił mi aby redaktor i jednoczesnie swiadek był obecny na sali sadowej.po zlosci dostałem najwyzszy wymiar kary z tego paragrafu po mimo ze były nie jasnosci mialem rodzine i 2 dzieci.zabronił sąd nawet podac uzasadnienie wyroku do publicznej wiadomosci.a ja chciałem.nie ma sprawiedliwosci w polsce.kazdy sędzia powinien wraz z prokuratorem płacić ze swojej kieszeni za wydanie złego wyroku.wtedy by sędzia i prokurat zastanowili by sie nad oskarzeniem i wydaniem wyroku.tylko taka metoda uchwała byłaby sprawiedliwa dla sądownictwa w polsce.3 lata za darmo rozwaliło mi rodzine.życzyłbym sędziom isć do wiezienia choc na rok za NIC!!wtedy by poczuli to co ja czułem 3 lata za coś co nie zrobiłem.pozdrawiam.korupcja??napisałem tak bo kolega muj serdeczny dostał 1 w zawieszeniu za Narkotyki włamania i kradzierze i napady.zapytałem go jak to mozliwe jak 9 osób wspólników jego poszli siedziec a on nie?powiedział mi ze ojciec był ławnikiem no i ojca kosztowało go 1 nowy polonez caro.wiedział komu go kupic.wiecie komu.pozdro
  • 2013-04-11 09:37 | Druid

Z tym czymś nie daje się dyskutować. Każdy ma prawo do swojego zdania i należy szanować zdanie innych. Betoniarki, ministry i inne górniczki. Czeka na Was tyle wspaniałych wyzwań: melioracje, czyszczenie szamb, wznoszenie domów. Nie czas na utyskiwanie na brak równouprawnienia. Mężczyźni ponoszący cały wyżej wymieniony trud czekają na wsparcie szanownych pań. Tych wypindrzonych z pazurami i w lateksach także. Jako szowinistyczny świnia twierdzę, że mężczyzna bierze kobietę także po to by było potomstwo. Kobieta rodzi tylko dlatego, że ( jak na razie) facet nie może.
    Dla kobiet "wyemancypowanych" informacja: faceci to ci, którzy nie występują w tokszołach, nie noszą czegoś tam obcisłego, nie kręcą biodrami pomimo zarostu. Facetów można spotkać na budowach, na statkach, w warsztatach i pod ziemią. Także w biurach i przy komputerach. Ale tylko kobieta przez K potrafi odróżnić faceta od wyrobu facetopodobnego. I tej umiejętności Paniom kochanym życzę.
  • 2013-04-11 09:55 | mnbvcx

Problem mają przede wszystkim kobiety. W uproszczeniu, natura każe im szukać mężczyzny agresywnego, a rozum mówi, że w ten sposób pakują się w kłopoty. U mężczyzn sprawa jest prostsza- chcą mieć udane życie seksualne z atrakcyjną kobietą. By je mieć są skłonni do kompromisów. Ich problemem są kobiety, które nie wiedzą czego chcą.
  • 2013-04-11 23:19 | camel

Czy naprawdę uważasz, że fakt, iż kobiety nie pracują na budowach, usprawiedliwia mizoginię i dyskryminację?
    Śmierdzący piwem i potem budowlaniec o plugawym języku wzorem "faceta"?
    Druid, narzygałbym ci na buty, gdybym cię spotkał. Spod jakiego kamienia wylazłeś? Ogrom niezrozumienia tematu jest tak wielki, że nawet nie da się zacząć wyjaśniać. Tragedia. Po wypowiedziach Wałęsy widać, że to tragedia narodowa a nie tylko druidowa ani tym bardziej grecka.
  • 2013-04-13 03:16 | mickor

Rzygać radzę Ci w zaciszu własnego domu wielbłądzie garbaty. Chcesz grać rolę kawalera broniącego honoru dam, ale zastanów się - czy warto ? Autorka nie proponowałby ochrony Miłych, gdyby gatunek ten radził sobie z przetrwanim w naturalnym środowisku. Mizoginizm i dyskryminacja bronią się bo... działają ! Na miłych czeka "friendzone" i ręczne robótki do końca życia, ewentualnie pantoflarski chów klatkowy z rogami na całe miasto. Tymczasem "bad boy" ma się dobrze - nie potrzebuje rezerwatów i ochronnych interwencji. Równouprawnienie to świetny pomysł PR'owo, na papierze... ale na prawdę ? Let's not and say we did.
  • 2013-04-13 03:17 | mickor

Wyglada na to, że rozum w końcu nie ma za wiele do powiedzenia.
  • 2013-04-13 03:24 | Piotr Sonn..

Jezu.. ilość metafor przeraża, czytając myślę czy jestem na tyle inteligentny by "kumać" gubię temat.. A teraz ..nie do pani ale ogólnie - ludzie piszcie bardziej słowami a nie miedzy nimi.""
  • 2013-04-13 11:32 | mnbvcx

to ze nie kierujemy sie rozumem wiadomo od dawna i nic nie da sie z tym zrobic. warto tylko miec tego swiadomosc. w moim wpisie uscislilbym tylko, ze atrakcyjny samiec jest dominujacy. forma tej dominacji moze byc rozna.
  • 2013-04-13 19:27 | mickor

Nicholson w "Lepiej być nie może" miał piękny tekst o metaforach. Sam tekst jest nimi tak naszpikowany, że czyta się jak pamiętnik pijanej nastolatki. Dziwnym nie jest, że komentarze przedrzeźniają ten "styl".
  • 2013-04-15 10:29 | hmm

Pitu pitu. "Nie zamierzam dawać wskazówek Miłym, na jakich motyli mają wyrosnąć". No właśnie. Szanowna pani sama nie wie czego chce, i nie jest w tym osamotniona. Zachciało się feminizmu, to konsekwentnie trzeba się pożegnać z prawdziwymi mężczyznami i zaakceptować jako partnera koleżankę z penisem.