Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pies czyli kot

(31)
Trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej przebiegała w Warszawie w nastroju raczej optymistycznym.
  • 2013-04-17 10:02 | żyga

pies czy kot

Stanisławie Kochany.To nie jest przerost formy nad treścią.Jest odwrotnie.Czytam i śmieję się przez łzy.Zdarzenia i głupota ziomkow przekracza wyobrażnię.aOPIsanie rzeczywistości możliwe tylko ,z duża doza ironii.I Pan Stanisłwie Kochany celnie w to trafił.Nobel za pisane słowo.
  • 2013-04-17 10:24 | JacekP

Re:Pies czyli kot

Następną statuę należy umieścić na powolutku rotującej platformie. Cóż to będzie za wzruszający i majestatyczny widok - i wszelkie spory ustaną.
  • 2013-04-17 11:31 | ewa80

Kocham Pana Panie Stasiu! Politykę zaczynam zawsze od "Psa i kota". Trzyma mnie Pan przy życiu /a jestem tylko 4 lata młodsza od Pana/. Proszę pogłaskać pieski ode mnie.""
  • 2013-04-17 12:43 | agentwrogiegoukladu

To jest statua na miarę naszych możliwości!

My tą statuą otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza statua papieża, przez nas zrobiona, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
  • 2013-04-17 12:48 | Niestygmatyzujący

O felietonie - rozmaicie

Panie Stanisławie Kochany,

niech Pan nie przesadza z tymi psami, a konkretnie z ich ilością! Na pewno pamięta Pan, jak fatalnie skończył wywiadowca Bretschneider. Wiem, wiem - Pan Stanisław Kochany psy z miłości przygarnia, nie w celach operacyjnych. Jasne. Tym niemniej, ostrzegawczy rys wspólny z historią wywiadowcy Bretschneidera znajduję - on też popierał Cesarza, i to na dodatek także w czasach, gdy Jego popularność raczej spadała.

A propos psów jeszcze - moje ukochane psisko uwielbiało, gdy w telewizorze pojawiał się pewien redaktor. Mądre zwierzę wiedziało, ze zaraz wyłączę telewizor i pójdziemy na spacer.

A z tym "ludem smoleńskim" to ma oczywiście Pan Stanisław Kochany rację. Że niby stygmatyzowanie kilku milionów ludzi? Eh, histeria i przesada! Zresztą, przeżyli "zaplutego karła reakcji", "element antysocjalistyczny" i "zoologicznego antykomunistę", to i z niewinnym "ludem smoleńskim" dadzą sobie radę. Toż to prawie pieszczotliwe!

Ukłony dla Pana Stanisława Kochanego i całej sfory (o psach myślę oczywiście)!
  • 2013-04-17 13:02 | angielski_kochanek

Ja bym poszedł jeszcze dalej i zrobił pomnik a'la Światowid... Papa patrzący w cztery strony świata... To dopiero byłby maksior! :)
  • 2013-04-17 13:36 | Basia

A ja jestem 22 lata starsza od Pana Stasia, ale też GO KOCHAM - bo jest normalny i jak mówi (lub pisze) to ja wszystko rozumiem w przeciwieństwie do tego co mówią (lub piszą) inni prezesi.
  • 2013-04-17 14:54 | Ana

Pan Stanislaw jak zwykle w wielkiej formie!!
    Chociaz chcialo by sie smiac z radoscia,a nie przez lzy i bezsilnosc'.

A skoro bylo o "statuii",to moze zrobic przechodnia??? Byloby sie o co bic,a i z procesja odprowadzac,no i zawszec to taniej!!
  • 2013-04-17 15:42 | ewa80

Spodobał mmnie się pomysł z tym pomnikiem a-la Światowid. Że też nikt na to nie wpadł!
  • 2013-04-17 17:47 | Stary Polak z PRL-u

Było warto gapić się w telewizor na Suwalszczyźnie? Było piznąć grata w topielisko i spokój. Ja już tej papki nie trawię. I z abonamentu się wypisałem. Od razu mi lepiej. Pozdrawiam oczywiście.
  • 2013-04-17 17:47 | Niestygmatyzujący

Projekcja

Z tym pomnikiem a la Światowit mechanizm pomysłu wydaje mi się być prosty: to projektująca z podświadomości tęsknota za pomnikiem o czterech twarzach, zwanym Czterema Śpiącymi.
    Sprawę pewnie dodatkowo zaognia fakt, że terenem, na którym stali Śpiący, zarządza osoba, należąca do Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Pięść gniewnie zaciśnięta aż sama się zwraca ku Częstochowie.
  • 2013-04-17 21:11 | punkt.widzenia

Biedne psiaki

Panie Stanisławie. Że Pan z dziennikarsko-satyrycznego obowiązku ogląda TV, to rozumiem, ale dlaczego zmusza Pan do tego swoje psy? Co te biedne zwierzaki Panu złego zrobiły, że Pan je na tak sromotne katusze naraża?

Pozdrawiam serdecznie z Miasta Świętej Wieży (do niedawna, bo obecnie Świętej Wieży i Największej Statui...)
    Jan Paweł II, to się musi w grobie przewracać jak gdzieś tam z "góry" widzi te wszystkie pomniki, popiersia, obeliski, tablice i inne jarmarczne "obiekty uwielbienia"....

Jonasz D.
  • 2013-04-18 01:08 | JER-11

"Jan Paweł II, to się musi w grobie przewracać jak gdzieś tam z "góry" widzi te wszystkie pomniki, popiersia, obeliski, tablice i inne jarmarczne "obiekty uwielbienia"...."

Zaczeto budowac i stawiac rozne figurki i figury juz za zycia Jana Pawla II
    ... i z tego co wiadomo nigdy nie zaprotestowal !!!
  • 2013-04-18 05:36 | el

Ulzylo mi, ze ufff! Dziekuje, ze Pan wrocil, bo wydanie internetowe bez Pana felietonu jest niewiele warte. A i jeszcze dziekuje za wyjasnienie przebieglej taktyki PolskeZbawa, bo naprawde dotad nie udalo mi sie jej rozszyfrowac, a to taka prosta i zreczna taktyka...
  • 2013-04-18 08:18 | odbywatel

A może najlepszym rozwiązaniem dla pomnika papieża byłoby umieszczenie go na obrotowej platformie, która w ciągu godziny wykonywałaby pełny obrót? No bo szybciej to już chyba nie, gdyż przypominałoby to już karuzelę.
  • 2013-04-18 09:16 | Rychard

Bardzo proszę nie spóźniać się z felietonem.

To jest nieludzkie i nieodpowiedzialne.
  • 2013-04-18 10:02 | ziołolipa

Niby z Pana taki miłośnik psów. Pytam sie co one Panu zrobiły, że tak zostały pokarane, by musiały oglądać manifestację? Złożę donos do Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami
  • 2013-04-18 10:19 | Roman

Sposób reakcji Jana Pawła II na wyrazy uwielbienia, wskazywałyby raczej ,że byłby dumny ze swych owieczek,że potrafią tak wielkim dziełem uczcić pasterza i jego dokonania.
  • 2013-04-18 10:58 | Yaros

Może ten pomnik na karuzelę dać??
    Problem zniknie bo będzie patrzył we wszystkie strony
  • 2013-04-18 18:56 | herbapol

RePomnik

Panie Tym,Pan to jesteś jajcarz,a może nawet Hanussen.Ile to lat temu przewidział Pan,że postawimy pomnik "na miarę naszych aspiracji" czy jakoś tam.Szkoda tylko,że "oczko temu Janu nie wypadło",bo przepowiednia byłaby perfekt.
  • 2013-04-18 21:57 | punkt.widzenia

"... i z tego co wiadomo nigdy nie zaprotestowal !!! "

Jest Pan/Pani tego w 100%pewny/a? To fakt, czy też stwierdzenie "z tego co wiadomo" oznacza tyle co "gdzieś słyszałem", albo "chyba ktoś tak kiedyś mówił"?
    Pytam, bo ja nie znam Jego biografii tak szczegółowo, żeby ze 100% pewnością stwierdzić, że "nigdy nie protestował".
  • 2013-04-18 22:08 | punkt.widzenia

O jakim "sposobie reakcji" mówimy? Jakiś konkretny przykład mogę prosić?
  • 2013-04-18 22:19 | punkt.widzenia

"Zaczeto budowac i stawiac rozne figurki i figury juz za zycia Jana Pawla II "

i jeszcze jedno - ile tych pomników i gdzie postawiono za Jego życia i za jego wiedzą ???
  • 2013-04-19 03:06 | Druid

To jest optymistycznym sygnałem ( według mnie oczywista), że oto toto z poliestru i szklanego włókna jest wewnątrz puste. Niestety, w odróżnieniu od "betonu i stali" baaaardzo długo się rozkłada w przyrodzie. Niepokojace, ale moze by w formie krasnala cóś zacząć? "Bad Simpson" z miasta Świebodzineiro już się zaczął kruszyć. Może pieskom dostęp wzbroniony?
  • 2013-04-19 12:02 | bebe

I tak należy komentować ten cyrk, zwany obchodami smoleńskimi. Wyrazy współczucia dla normalnych ludzi, wdów i wdowców po tej tragedii, którzy co roku muszą przez takie coś przechodzić.
  • 2013-04-20 10:05 | jakon52

Stępił się Tymowi dowcip.Brzmi jak tani komediodramat.Śmieszne jest to,że to ma być śmieszne a dramatyczne że ludzie się z tego śmieją. Chcecie się państwo pośmiać to zapraszam....http://www.youtube.com/watch?v=g8Xb5sIrzUs&feature=youtu.be
  • 2013-04-20 15:50 | rozek12

Wtedy pojawiłby się problem czy karuzela ma być prawoskrętna czy też lewoskrętna.
  • 2013-04-21 11:25 | Ano taki, że co najmniej jeden swój pomnik

JP2 za życia osobiście poświęcił.
  • 2013-04-21 21:17 | Ted

a gdyby statuja trzymała testament:"pozwólcie mi odejść do ojca"(dokument),baranki dowiedziałyby się o jednoznacznym! drogowskazie (niebawem świętego)dotyczącym eutanazji.
  • 2013-04-21 21:36 | punkt.widzenia

który?

a konkretnie, to który, gdzie i kiedy?
  • 2013-05-02 17:40 | Noreck

A mnie spodobał się "prezydęcki ożeł" , taki ładny jak MIS. Co pan na to panie Tym?