Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dymisja szefa resortu skarbu

(11)
Mikołaj Budzanowski chciał być wzorowym ministrem skarbu państwa, ideałem kompetentnego, apolitycznego urzędnika służby cywilnej. Niestety, nikt nie jest doskonały, zwłaszcza gdy nie ma politycznego zaplecza. Dlatego musi pożegnać się ze stanowiskiem.
  • 2013-04-19 15:05 | Vera

A jak to powinno wyglądać

Tydzień temu minister Budzanowski powinien wziąć na siebie odpowiedzialność polityczną i dla podtrzymania obrazu rządu zrezygnować ze stanowiska. Miałby wtedy szansę na szybki powrót jako człowiek honoru. Pewnie i Pańskie komentarze w Polityce byłyby pełne podziwu dla odwagi ministra. A tak co mamy? Zachował się jak smarkacz, który rozumie tylko język paska albo kija. Jak chyba wszyscy pozostali politycy też.
    Żałosny obraz władzy.
  • 2013-04-19 15:13 | T1000

Re:Dymisja szefa resortu skarbu

"apolitycznego urzędnika służby cywilnej" ? On jest tak apolityczny, jak wszyscy w tym towarzychu. Przecież ten koleś nie miał żadnych kwalifikacji do sprawowania swojego urzędu. Magisterium z historii, doktorat z archeologii ? Wolne żarty. Facet jeszcze parę lat temu był asystentem europosła Sonika, a dziennikarz pisze o jego apolityczności. Od kiedy obsługa asystencka polityków jest apolityczna" ???
  • 2013-04-19 16:10 | faraday

zaiste- żałosny obraz władzy. Premier ktoremu brakło refleksu i naiwnie swoja niewiedze ujawnił, ministrowie z nadania partyjnego- bez doswiadczenia w zarzadzaniu ,dyletanci w materii ktora maja zarzadzac - smutny obraz degrengolady Panstwa .
  • 2013-04-19 16:14 | Andrzej

Widocznie nie był taki doskonały. A tak nawiasem, powinni beknąć ci z PGNiG.
  • 2013-04-19 20:27 | leon

skąd ma poparcie prezes PGNiG?
  • 2013-04-20 08:48 | le_mon

"chciał być wzorowym ministrem..." Dobrymi chęciami Panie Redaktorze, to jest piekło wybrukowane :)
    O kompetencjach tego pana świadczą efekty. A raczej ich brak :D
    A najlepsze mamy tutaj: "Premier powiedział, że chce mieć gaz łupkowy w 2014 r., więc Budzanowski kolanem dociskał spółki, by inwestowały w poszukiwanie i wydobycie. Premier pojechał do Kataru, by podpisać kontrakt w sprawie gazu skroplonego, więc minister obiecał, że dopilnuje by gazoport był gotowy w terminie..."
    Ciekawe co i czym by dociskał Budzanowski gdyby premier na przykład ogłosił że w 2014r. polski kosmonauta stanie na Księżycu? ;)
    Rozumiem że według Pana Redaktora umiejętność włażenia przełożonemu w d... świadczy o kompetencjach? No kurcze, mnie zawsze wydawało się że słowo "kompetencje" oznacza cokolwiek innego :) Ale co ja tam wiem? Ja tam prosty człek jestem, studia kończyłem za komuny i nie rozumiem tej całej demokracji, transformacji, niewidzialnej ręki rynku, bla, bla, bla... :D
  • 2013-04-20 10:13 | Vera

Żałosny obraz miediantów

W tym potoku wieści ze świata jedno wydaje się być stałe: Przekonanie, że to makiaweliczny Putin rozegrał polską politykę. Ciekawe tylko, skąd Putin wcześniej wiedział, że w polskiej władzy jest taki bałagan, że jeden nie powie drugiemu a drugi pochwali się, że nic nie wie. I to w tym konkretnym przypadku. Putin musi być chyba jasnowidzem i niczym innym się nie zajmować tylko myśleniem jak kiwać Polaków. Ciekawe, czy poświęca na to aż 2 minuty na tydzień? I tak chmara polskich politologów i mediantów głęboko przeanalizowała złe zamysły Rosji i tylko nie wpadła na jedno: że to oni sami siebie tak głupio rozegrali.
  • 2013-04-20 10:32 | axiom1

W jaki sposob archeolog srodziemnomorki 'Budzanowski chciał być wzorowym ministrem skarbu państwa, ideałem kompetentnego, apolitycznego urzędnika służby cywilnej'

Przeciez to nie mozliwe. Nominowanie (polityczne) go na ministra bylo skadalicznym aktem niechlujstwa ze strony dyktatora Donka Tuska.

Tylko za Lot archeolog powinien byc juz dawno zdymisjowany.

• 2013-04-20 12:11 | Andrzej

Chyba, że odkopie w Egipcie jakiś stary samolot.
  • 2013-04-21 10:25 | axiom1

Panie Grzeszak, niech pan to dalej rozwinie.

W jaki sposob archeolog srodziemnomorski mial funkcjonowac jako ministr skarbu ??? Naprawde nie rozumiem.

W jaki sposob specjalista od rozstrzygania sporow o miedze ma prowadzic PGE. Za 110 tys zl mieszicznie ???

Podobnie, w jaki sposob historyk ma funkcjonowac jako premier. Czego on sie nauczyl na lekcjach hoistori ??? W dodatku nie ma zadnego doswiadzczenia, nawet kiosku Ruchu nie prowadzil.

W tym tkwi tragedia ostatnich 23 lat. To bolszewicki eksperyment z lat 1920.
    Ale bolszewicy przynajmniej rozliczali.
  • 2013-04-22 09:49 | Saurom

Jak to przecież to jest przykład deregulacji ale odpowiedni doświadczony kandydat jest Marcin P z Amber Gold