Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Platformie jeszcze się chce?

(26)
„Dziś Rybnik - jutro Polska" twierdzi PiS po wygranych przez Bolesława Piechę senackich wyborach uzupełniających w Rybniku.
 • 2013-04-22 14:25 | atalia

  a tam

  A tam, jakiś hak (ew. haczek) na pisowców zawsze się znajdzie. Z Cimoszewiczem sobie poradzili i pisowcom też pokażą, co umieją. Jeszcze ciągle w odwodzie choćby trybunał stanu..., a poza tym Tusk może jeszcze dużo, dużo naobiecywać.
 • 2013-04-22 15:24 | wladimirz

  Tak jak PO dziś,ubezwłasnowolniona przez Tuska, funkcjonowała PZPR w latach 1988/89 i wiadomo jak skończyła!!! A miała lepsze kadry i bardziej przystosowany do systemu monopartyjnego system funkcjonowania... ;-)

 • 2013-04-22 16:17 | remm

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  "Ale przez sześć lat PO mogła z powodzeniem zbudować w Polsce sensowne media publiczne racjonalizujące debatę".

  Racjonalizacja debaty to ostatnia rzecz, której potrzebuje Platforma. Od początku główną motywacją wyborców PO jest strach przed PiSem, a racjonalizacja debaty mogłaby go znacznie osłabić.

  Na przykład histeria smoleńska jest potrzebna Tuskowi jeszcze bardziej niż Kaczyńskiemu. Gdyby Tusk chciał, to mając do dyspozycji główne media i najlepszych specjalistów od PR, już dawno by tę histerię by opanował, ale nie chciał. Nie zareagował ani razu, gdy prawicowe media nazywały go zdrajcą i mordercą, za to natychmiast pozwał Urbana za głupawy i nieszczególnie obraźliwy żart primaaprilisowy.

  A co do zwycięstwa Piechy, to przypadkiem zbiegło się ono w czasie z kolejną genialną wypowiedzią Gowina, tym razem o Niemcach znęcających się nad polskimi zarodkami. Tak się składa, że obaj panowie reprezentują ten sam światopogląd i otwarcie dążą do przekształcenia Polski w państwo wyznaniowe. Dlaczego więc Platformie przeszkadza Piecha jako senator, a nie przeszkadza Gowin jako minister sprawiedliwości? Jako wyborca już dawno postawiłem znak równości między PO a PiS.
 • 2013-04-22 16:34 | Byniek

  Chodu.

  Platforma, ta kadrowa,dobrze ulokowana na różnych posadach już nie wierzy w zwycięstwo wyborcze w kraju.Jeszcze rzutem na taśmę będzie usiłowała złapać synekurę i dostać się do Europarlamentu.Zapewni jej to dostatni byt i immunitet.
 • 2013-04-22 17:01 | zet

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  "Tak się składa, że obaj panowie reprezentują ten sam światopogląd i otwarcie dążą do przekształcenia Polski w państwo wyznaniowe. "

  Nie bądź taki skromny, Polska jest państwem wyznaniowym od wielu dziesięcioleci.Nawet socjalizm i sowiecki nadzór niczego, co by osłabiało watykańskie wpływy i instytucje w Polsce, nie spowodował. Ciągle jeszcze większość mieszkańców naszego kraju uważa,iż dobrobyt można wymodlić a nie wypracować. Nie bez przyczyny, kandydat na prezydenta, który został premierem, po 19 latach "życia w grzechu"/bez ślubu kościelnego/, wyklęczał u biskupa gdańskiego,pokropek i kościelną legalizację małżeństwa.
  Wynik wyborów w Rybniku to kolejny sygnał ostrzegawczy dla premiera, oby go tylko zrozumiał.
 • 2013-04-22 17:11 | koko

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Nikt nie zmuszał koalicji do mianowania kolejnych szaleńców i nieudaczników ministrami sprawiedliwości.

  10/10 - dziękuję za super podsumowanie.
 • 2013-04-22 17:12 | Bever

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Zakowski zaczal cos dostrzegac w tym lukrowanym obrazie Polski, jaki sam montuje od pierwszej wygranej Platformy, skonczy sie standartowo: zatroskane rady dla PO, potepienie dla PiS w lepszej, moze troche stonowanej aranzacji slownej.
  Zakowski bedzie krytykowac opozycje, bo ona wszystko co zle w rzadzeniu, a chwalic z lekkim zmruzeniem oka i przygana faktycznie rzadzacych. To jest obiektywne spojrzenie niezaleznych mediow polskich w praktyce.
 • 2013-04-22 17:28 | Zafrasowany

  Pułapki kontekstu, czyli zależna prokuratura jako remedium na Rybnik?

  Autor pisze, że na niezależność prokuratury jest jeszcze za wcześnie. Z czyjego punktu widzenia jest za wcześnie? Państwa Polskiego? Platformy Obywatelskiej? Czemu Autor wspomina o tym w felietonie o klęsce rybnickiej?
 • 2013-04-22 17:36 | jer11

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Najgorsze jest to, ze ewentualne rzady PiS-u to wyjatkowo marna alternatywa... to jak wpasc "z deszczu pod rynne"!
 • 2013-04-22 17:40 | Eau de Cologne

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Do momentu kiedy PiS bedzie reprezentowany przez "psycholi" pokroju Jaroslawa K. czy Antoniego M. - PiS na moj glos liczyc nie moze!
 • 2013-04-22 18:38 | toefl

  To dopiero początek

  Tusk i PO dobrze wiedzą , że to ich ostatnia kadencja , ostatnie lata . Najwyżej do 2015 roku .
  Dlatego już nie angażują pieniędzy w kampanię wyborczą , zwłaszcza tam , gdzie mają małe szanse , gdzie są przegrani .
  Jeszcze będą próbować podskoczyć do Parlamentu Europejskiego ale wyborcy raczej mogą być niechętni wobec kandydatów PO , po dwóch latach stagnacji gospodarczej i wysokiego bezrobocia .
  Przed 2015 będzie już tylko ewakuacja na bezpieczne pozycje .
  Ale może być i pogrom .
  W Rybniku PiS udowodnił , że jest jedyną realną alternatywą dla PO.
  Pan Żakowski może zaklinać deszcz ale go nie będzie .
 • 2013-04-22 19:33 | zak1953

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Platformie wyraźnie się nie chce. A powinno się chcieć zmienić ordynację wyborczą do Senatu, by nie marnować społecznych pieniędzy na wybory uzupełniające. Nic by się nie stało, gdyby zwolniony fotel obsadził ktoś na zasadach poselskich lub pozostałby wolny do końca kadencji Senatu. Z drugiej strony - co nam daje Senat? I to Senat tak liczny jak w 250-milionowych Stanach Zjednoczonych? Na pewno jedno - spore wydatki na utrzymanie. I obrastającego w sadło Marszałka Senatu - rodaka Mickiewicza.
 • 2013-04-22 19:59 | PAK

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Wydawało mi się, że w okręgu rybnickim do senatu, PO nie będzie miała problemów. Bo okręg jednomandatowy, a PO ma tam przewagę. Myliłem się. Ale może też myliła się PO? Bo kampanię PiSu widziałem, kampanii PO -- nie. PiS nie zdobył większości, zdobył tylko swoje prawie 30%; to PO, przy niskiej frekwencji, nie poradziła sobie. Oczywiście, to znak demobilizacji zniechęconego elektoratu, ale też niczego więcej.
 • 2013-04-22 20:01 | PAK

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Rozumiem, że chodzi o niezborność prokuratury, zwłaszcza po katastrofie smoleńskiej. Czyli nie o pryncypia, ale jedynie o to, że prokuratura ma za słabych ludzi na wyzwania, zwłaszcza te, które wymagają wyczucia politycznego. A rząd wyczucie polityczne, jeśli nie ma, to przynajmniej miewa.
 • 2013-04-22 20:02 | PAK

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Ale JOWy były jednym z haseł z 2005 roku. I PO je, częściowo, zrealizowała. Jak dla mnie, JOWy do senatu są potrzebne do ewentualnej dyskusji o JOWach do sejmu... Bez wykazania, jak ten system działa w Polsce, populiści pokroju Kukiza będą mieli duże wzięcie.
 • 2013-04-22 22:41 | Pan Redaktor znowu ma syndrom poniedziałku

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Jakie racjonalne i pragmatyczne działania może podjąć banda z rostowskim i gowinem oraz tuskiem między nimi w charakterze (... - autocenzura)? Wyjdź Pan z oczadzenia, na bogów nieśmiertelnych. To są odpady do utylizacji. W żadnym normalnym kraju taki nierząd nawet by nie powstał.
 • 2013-04-22 23:46 | Pod Janiną P. nie da się skomentować, więc tu:

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  http://wyborcza.pl/1,75248,13782986.html?v=1&obxx=13782986&order=najfajniejsze&page=1#opinions
  Państwo przeczytają opinie ludu internetowego.
 • 2013-04-23 08:37 | Marcell

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  "Nikt nie zmuszał koalicji do mianowania kolejnych szaleńców i nieudaczników ministrami sprawiedliwości".

  Takie sformułowanie oznacza, że również Krzysztof Kwiatkowski jest zdaniem pana Żakowskiego szaleńcem i nieudacznikiem. Trochę to dziwne bo zwykle jako minister był dobrze oceniany.
  Wiadomo, że Jarosław Gowin nie jest ulubieńcem Polityki. Wykorzystuje on swoje stanowisko do budowania własnej pozycji politycznej co oczywiście może budzić kontrowersje. Jednak jakkolwiek by go oceniać nie można zaprzeczyć, że deregulacja posuwa się do przodu, a funkcjonowaniu ministerstwa nie można zarzucić większych uchybień. Ma więc na swoim koncie jakieś sukcesy.
  O wiele gorsze oceny swojej pracy zbierają Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/756227,Sondaz-PO-w-gore-Sikorski-najpopularniejszym-ministrem

  Zaliczyli więcej wpadek, nie osiągnęli żadnych sukcesów i pokazali w całej okazałości swoją nieudolność. Dlaczego ich pan Żakowski personalnie nie piętnuje?
 • 2013-04-23 08:56 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Czy Platformie jeszcze się chce? Na Boga Ojca, a kogo to jeszcze obchodzi? Niech spada do diabła razem z Gowinem, Piechocińskim, Arłukowiczem, Grasiem i kilkoma innymi pajacykami Don Donaldinia. Przecież oni robią dokładnie odwrotnie niż obiecują. Wybierając między PO a PiS w istocie wybraliśmy świat PiS-u. Mimo pozorów zdrowego rozsądku obecnych rządzących doznajemy skutków IV RP. Że wyliczę: coraz powszechniejsza inwigilacja, w szczególności radarowa, którą Donald Tusk rzekomo się brzydził, coraz większa presja podatkowa, mimo że Donald Tusk zarzekał się, iż podatków nie podniesie, coraz dramatyczniejszy deficyt budżetowy i coraz mniej majątku publicznego. O bezrobociu i narastającym rozwarstwieniu społecznym nie ma już co mówić, bo to widać, słychać i czuć. Media klepią o niezwykłym wyczuciu nastrojów społecznych przez wielkiego Donalda. Właśnie dał wyraz temu wyczuciu podczas afery z ACTA i afery lekowej im. Arłukowicza. To był początek, a dzisiaj płyniemy z coraz większym prądem do kryteriów ulicznych.
 • 2013-04-23 09:49 | Więc czemu Kwiatkowskiego zastąpił

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  oszołom, którego nazwiska nie wymienię, a którego 'refołma' sądów okazała się wtopą do sześcianu?
 • 2013-04-23 11:16 | PIRS

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  @remm
  Tak właśnie jest!
 • 2013-04-23 11:37 | kociewiak

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  ..PIS ma szanse na wygranie wyborow, ale co dalej ? skluceni ze wszystkimi w Polsce i Europie...
 • 2013-04-23 13:00 | Marcell

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  "oszołom, którego nazwiska nie wymienię"

  po co te emocje? nie lepiej pozostać przy merytorycznych argumentach?

  "Więc czemu Kwiatkowskiego zastąpił"

  pewnie miał na to wpływ układ sił w PO. potrzebna była równowaga między prawym i lewym skrzydłem.

  "a którego 'refołma' sądów okazała się wtopą do sześcianu?"

  która reforma okazała się taką wtopą? tzw. likwidacja 79 sądów?
 • 2013-04-23 15:01 | vox dawny wyborca PO

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  PO przede wszystkim zapomniało o młodych i biednych, którzy czują się we własnym kraju jak nielegalni emigranci.Moje dwie córki w miescie wojewódzkim nie moga znalezc legalnej pracy .Pracy jest dużo ale tylko na czarno albo na śmieciówce, bo władze przymykają oczy na takie zatrudnianie.Na zachodzie europy nie do pomyslenia żeby zostawić własnych wyborców w tak beznadziejnej sytuacji.Powinny być kary za zatrudnianie na czarno (jak w EU)oraz minimalna stawka godzinowa np 10 zł/godz żeby ludzie nie pracowali jak niewolnicy za 3 zł/godz.Do tego jeszcze zmuszanie do kontraktów w służbie zdrowia .Obawiam się ,że PO w następnych wyborach dostanie 10% od pracodawców i to wszystko!!!!
 • 2013-04-23 16:04 | Andrzej

  Re:Czy Platformie jeszcze się chce?

  Cierp POciało, kiedy ci się nie chciało.
 • 2013-04-23 20:14 | wladimirz

  Problem POlega na tym, że PiS ma większość wśród tych, którym się chce(np.iść do urny wyborczej!) ... ;-)