Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd powie: równość dla wszystkich?

(22)
Pierwszy w Polsce rządowy dokument, który tak szeroko zajmuje się dyskryminacją m.in. ze względu na płeć, wiek, wyznanie, niepełnosprawność przygotowała minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Co w nim jest i dlaczego może wywołać awanturę, nie tylko w rządzie?
 • 2013-04-25 09:15 | Prudent

  Postulat

  "Do końca 2013 r. w każdym ministerstwie i urzędzie wojewódzkim mieliby być powołani koordynatorzy i pełnomocnicy ds. równego traktowania"

  Wspaniały program. Popieram. Już nie wiedziałem na co można by wydawać publiczne pieniądze
 • 2013-04-25 11:53 | lecher

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Są jeszcze inne grupy obywateli dyskryminowane przez nasze państwo. Są to pobierający bardzo małe kwoty emeryci- którym rewaloryzacja PROCENTOWA nie pokrywa nawet wzrostu cen i są przez to okradani .Przykład : emerytura b.p. Głódzia 14000 waloryzacja 4 % = 560 zł,waloryzacja mojego sąsiada em.= 1000 zł, a waloryzacja 32 zł.
 • 2013-04-25 11:56 | axiom1

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  To dobry pomysl. Epidemie dyskryminacji w Polsce musza sie skonczyc. Ale nie po przez tworzenie nowych urzadow. Podniesc kary za dyskryminaje 25 razy i usprawnic system prawny. Stworzyc latwo dostepna pomoc prawna dla dyskryminowanych, usprawnic sady.

  Najbardziej dyskryminuja pracodawcy i rzad. Albo za mlody, albo za stary. Albo lysy, albo z niewlasciwym kolorem oczow, albo za religie, albo za miejsce urodzenia, albo ze to kobieta, albo za madry co przekresla kariery polityczne.... Ta orgia musi sie skonczyc. To niszczy spoleczenstwo i narodowa integraje, oslabia panstwo. Dyskryminacja to jeden z wrogow wewnetrznych.
 • 2013-04-25 12:02 | T.

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Prawda? A najlepsze w tym wszystkim jest to, że ci sami ludzie, którzy popierają utworzenie stanowisk "koordynatorów" przy innych okazjach krzyczą o przeroście biurokracji i mają się za wielkich liberałów. No, ale jak wiadomo jesteśmy gospodarczym tygrysem i pieniędzy mamy w bród, a brakuje nam jedynie równości. Ciekawym swoją drogą czy tacy "koordynatorzy" nie zeżrą więcej kasy niż żłobki, na które notorycznie jej nie ma, a które rzeczywiście mogłyby jakoś poprawić sytuację kobiet (a raczej tego partnera, który zostaje w domu z dzieckiem, żeby nie być posądzonym o myślenie stereotypami).
 • 2013-04-25 17:22 | mag

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Żeby walczyć z dyskryminacją skutecznie, należaoby najpierw uzdrowić system wymiaru sprawiedliwości (i prokuraturę, i sądownictwo)
  Prokuratura ściga duperelne przestępstwa np. o obrazę uczuć religijnych a sąd uniewinnia Kociołka za masakrę na Wybrzeżu 1970.""
 • 2013-04-25 21:04 | wladimirz

  Czysty lans i gra medialna p.Rajewicz i PO ... ;-)

 • 2013-04-25 21:34 | zet

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Przypadek obowiązującej w Pomrocznej "równości", czyli wyjątek z rozesłanego mediom oświadczenia posła Ruchu Palikota /pan Wojciech Penkalski/,wyjaśniającego przyczyny łamania prawa o ruchu drogowym:
  "W związku z zaistniałym w dniu 23 kwietnia br. incydentem z moim udziałem na lotnisku Rębiechowo w Gdańsku, pragnę oświadczyć, że pozostawiając swój samochód w miejscu jego zaparkowania, uzyskałem na to uprzednią zgodę pracownika obsługi lotniska".
  Bardzo chciałbym wiedzieć, kto z obsługi lotniska posiada uprawnienia do doraźnego i wybiórczego zwalniania kierujących pojazdami na drogach z obowiązku stosowania się do znaków drogowych.

 • 2013-04-25 22:24 | AHa!

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  OŚWIATA! Wprowadzić męskie kwoty w szeroko pojętej oświacie! Od przedszkola do Opola. Mój syn kiedyś i wnuk teraz beczą na samą myśl o udaniu się do babskiego przedszkola, a później i do takiej samej babskiej szkoły!!!
 • 2013-04-25 23:22 | axiom1

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Z porywem warcholskiego zdziczenia w 1970 nalezalo sie rozprawic. To bylo obowiazkiem rzadu. Tak samo powinno byc w 1980.
 • 2013-04-25 23:49 | zenon

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Kiedy się wreszcie skończy tylko i wyłączne wychowywanie dzieci przez kobiety w szkołach podstawowych i średnich. Dlaczego chłopcy tracą płeć stając się zniewieściałymi istotami, ano dlatego, że ciągle wokół siebie mają morze kobiet, żadnych męskich wzorów. To jest patologia. Tego min. Rajewicz oczywiście nie widzi.
 • 2013-04-26 13:32 | toefl

  Jesli rząd powie: równość dla wszystkich to

  już po nim .
  Młode małżeństwa z dziećmi spodziewają się pomocy a nie " równego traktowania "

  Po dwóch latach stagnacji - a tak się zapowiada - i wysokiego bezrobocia z Tuska i z PO pozostanie tylko próchno .
 • 2013-04-26 13:37 | toefl

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Niejaki lecher napisał :

  "Są jeszcze inne grupy obywateli dyskryminowane przez nasze państwo. Są to pobierający bardzo małe kwoty emeryci- którym rewaloryzacja PROCENTOWA nie pokrywa nawet wzrostu cen i są przez to okradani .Przykład : emerytura b.p. Głódzia 14000 waloryzacja 4 % = 560 zł,waloryzacja mojego sąsiada em.= 1000 zł, a waloryzacja 32 zł."

  Nikt nie dyskryminuje emerytów , którzy " pobierają bardzo małe kwoty " .
  Ci emeryci zapracowali przez całe życie na takie emerytury .A ZUS nie jest instytucją pomocy społecznej , tylko instytucją emerytalną .
  Emerytury dostaje się w takiej wysokości ile kto składek zapłacić; czyli ile zarabiał i jak długo pracował .

  Jeśli emerytowi brakuje na życie to najpierw niech sam siebie wini a potem poprosi MOPS o wypłatę zasiłku .

  Pora to głośno mówić :
  dość tych roszczeniowych płaczów !
 • 2013-04-26 13:39 | toefl

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  AHa napisał :

  "OŚWIATA! Wprowadzić męskie kwoty w szeroko pojętej oświacie! Od przedszkola do Opola. Mój syn kiedyś i wnuk teraz beczą na samą myśl o udaniu się do babskiego przedszkola, a później i do takiej samej babskiej szkoły!!! "

  Masz rację . Sfeminizowanie oświaty bardzo źle odbija się na poziomie oświaty .
 • 2013-04-26 17:28 | Eau de Cologne

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Swój negatywny głos wyraziła też Fundacja Prolife, która domaga się równego traktowania dzieci poczętych
  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Kosciol katolicki (i jego przybudowki w postaci roznych "fundacji")
  wola zajmowac sie "dziecmi poczetymi" (w biologii nazywa sie to,
  po prostu, zarodkiem) nizli tymi juz urodzonymi...
  Hipokryzja pelna geba!!!
 • 2013-04-26 17:30 | Jer11

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  "Po dwóch latach stagnacji - a tak się zapowiada - i wysokiego bezrobocia z Tuska i z PO pozostanie tylko próchno"

  A potem przyjda Jaroslaw K. oraz Antoni M. i wszystko to "uzdrowia"...
  Czy to mial na mysli propagandzista "toefl"?

 • 2013-04-26 18:41 | Barbara B

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  „Swój negatywny głos wyraziła też Fundacja Prolife, która domaga się równego traktowania dzieci poczętych, gdyż ich zdaniem jest to najbardziej w tej chwili dyskryminowana grupa w Polsce.”

  No właśnie! Bo to „dzieci poczęte” mają prawa, a nie pojemniki, w których mieszkają. „Dzieci poczęte” mają prawo wykorzystywać swe pojemniki, okradać je z witamin i minerałów, powodować bóle i mdłości, a na koniec rozerwać pojemniki żeby się z nich wydostać.
 • 2013-04-26 19:19 | camel

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  > Po dwóch latach stagnacji - a tak się zapowiada - i wysokiego bezrobocia z Tuska i z PO pozostanie tylko próchno .

  Masz niewolniczą mentalność: nigdy nic nie zależy od ciebie, wszystko od władcy. Nigdy niczemu nie jesteś winien, wszystko jest też winą władcy. Nic nie możesz, nic nie znaczysz, masz tyle ile inni ci dadzą. Smutny jest twój świat.
 • 2013-04-26 19:24 | camel

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Współczuję ci syna i wnuka, takie beksy. Napisz mi jak zmusisz facetów do zatrudniania sie jako przedszkolanki? Wiem, że nie masz na to pomysłu, bo nie o to ci chodzi. Ty tylko bronisz swojej uprzywilejowanej pozycji, która jest zagrożona, bo gdyby buk chciał, żeby kobieta była równa mężczyźnie, to by jej dał jaja, co?
 • 2013-04-26 20:45 | blue

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Jeśli emerytowi brakuje na życie to najpierw niech sam siebie wini a potem poprosi MOPS o wypłatę zasiłku .

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Slusznie, niech np. emeryt sam siebie wini, ze nie zostal (w przyspieszonym tempie) generalem (jak wskazany juz wczesniej arcy-baca Glodz)!!!
 • 2013-04-28 07:49 | grabski

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  toefl
  'Ci emeryci zapracowali przez całe życie na takie emerytury .A ZUS nie jest instytucją pomocy społecznej , tylko instytucją emerytalną .
  Emerytury dostaje się w takiej wysokości ile kto składek zapłacić; czyli ile zarabiał i jak długo pracował'.

  Zwracam Ci uwage, ze mowisz do swoich rodzicow! Oni sie nie prosili o niskie zarobki... Miara poziomu cywilizacyjnego jest stosunek do starszego pokolenia. Rozumi?
 • 2013-04-28 11:35 | lecher

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  "Niejaki lecher napisał" ...
  Ciekawi mnie, jak będziesz piszczał, kiedy piramida ZUS się zawali pod własnym ciężarem i dostaniesz emeryturę w wys. np. 500 zł ? ( jeśli w ogóle ją dostaniesz).
 • 2013-04-28 21:32 | Feministka

  Re:Rząd powie: równość dla wszystkich?

  Prolajfowcy jak juz cos walna, to jak -szczerbaty o kraty-.

  Podpowiem jeszcze projlafowcom, ze najwieksza dyskryminowana grupa zyjatek w Polsce sa plemniki spuszczane w miliardowych ilosciach, codziennie w kiblach.
  One tez wyja jak laduja w smrodzie, zupelnie jak naturalnie ronione zarodki, ktore pan bug, czyli Natura, postanowil unicestwic.