Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

(9)
Urzędnicy zawiedli, biznes zarobił. Strach pozostanie, bo chodzi o niebezpieczne odpady.
 • 2013-04-26 12:12 | Byniek

  Truciciel.

  Chyba czas najwyższy żeby drzwi się wreszcie zamknęły, razem z Puszem.
 • 2013-04-26 18:37 | islam

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  Gdy planowano budowę spalarni w Gdańsku, dzisiejszy prezydent miasta Paweł "Budyń" Adamowicz był przewodniczącym Rady Miasta. W Gdańsku były protesty przeciwko budowie, Adamowicz mocno lobbował za budową argumentując, że spalarnia będzie utylizować jedynie odpady z Pomorza i jest niezbędna, bo inaczej będziemy płacić więcej za niebezpieczne śmieci, bo trzeba je będzie sprzedawać poza Pomorze.
  Dziś okazuje się, że śmieci są eksportowane do Gdańska z zagranicy, Gdańszczanie zostali ostatnio zaskoczeni podwyżką cen za wywóz, a Gdańsk ma bodaj jeden z największych współczynników umieralności na raka w kraju.
 • 2013-04-26 23:17 | Ach ta czysto polska, tłusta, czerwona gęba

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  od razu widać, że gościu z solidraniów.
 • 2013-04-27 16:55 | xxixxi

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  A propos zanieczyszczeń to mamy w Polsce trochę do poprawienia. A niestety i brzydkie zaniedbania (jak przykład w artykule). Nie można się porównywać do krajów, w których statystyki są dramatyczne jeśli chodzi o zanieczyszczenia, spaliny (np. Chiny, Indie itd.). Jednak do krajów najbardziej ekologicznych (np.Szwajcaria,Niemcy,Skandynawia) trochę nam brakuje. Widzę; nie tylko kominy, ale też duże korki w naszych miastach (Kraków, Warszawa) czy np. pełno śmieci w lasach czy przy lasach, które ludzie rzucają (np. koło Puszczy Kampinowskiej) albo wątpliwe wody w niektórych jeziorach np. na wschodzie naszego kraju. Widać, że sporo jest do zrobienia.
 • 2013-04-27 18:32 | Kizia

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  Artykuł w miarę... ale Pan Redaktor epatuje nas opowieściami o tym, jak to dawno temu polskie pestycydy pakowano w beczki i w folie a teraz "tylko w big-bagi i worki..." Otóż uprzejmie informuję, że TE odpady po pierwsze są wożone do Anglii, Francji, Niemiec, do Dąbrowy Góniczej właśnie w tych big-bagach oraz, że jest to sposób prawidłowy i zgodny z konwencją międzynarodową o transporcie materiałów niebezpiecznych. LOBBY BECZKOWE W NATARCIU... niech ta pani z urzędu lepiej opowie po ile kupowali beczki oraz DLACZEGO beczki??? ANo dlatego, żeby nie było widać PIACHU, któy dosypywali do pestycydów, żeby zawyżać cenę....
 • 2013-04-28 10:15 | qko

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  Żeby sprowadzić tak trujące odpady?? Powinny być w bezpieczny i fachowy sposób zutylizowane. Wielu ludzi, wielu biznesmenów, również deweloperów może sobie pozwalać na zbyt wiele w naszych miastach. Niestety bezkarni urzędnicy tworzą w Polsce takie warunki. Niedoskonałe prawo również.
 • 2013-04-29 18:16 | Zofia

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  Biznes jest wazniejszy. Polske mozna truc bezkarnie. Nasze dzieci beda cierpialy. To jest niewazne dla rzadzacych drani.
 • 2013-04-30 19:57 | Gdańszczanin

  No to mamy nowy mogilnik

  Gdzie? W UE, w Polsce, w Ałganowie, utworzony kilka lat po wprowadzeniu przepisów zabraniających tego procederu. Co najmniej kilka tysięcy ton do ponownego spalenia. Kto za to zapłaci? Firma Port Service niedokładnie spalająca trucizny, właściciele żwirowni wywożący nielegalnie pozostałości po spaleniu do niecki żwirowiska czy znowu polski podatnik? Urzędnicy zrzucają z siebie odpowiedzialność za niedopilnowanie procesu utylizacji, przerzucają się pismami a skażenie w Ałganowie postępuje. Przesączanie przez żwir jest bardzo szybkie i dlatego trzeba działać natychmiast aby powstrzymać proces skażenia wód i gleby. Jeżeli za wszystko nie zapłacą winne temu firmy, to proponuję aby za likwidację tego nowego mogilnika zapłaciły ze swoich budżetów instytucje, których urzędnicy przez swoje zaniedbania doprowadzili do jego powstania.
 • 2013-06-06 16:31 | RysZiel

  Re:Kto sprowadził trujące ukraińskie odpady

  W Ełganowie:)nadal nic nie dzieje się i tylko dzięki braku deszczu i burz w woj. pomorskim jakie są na terenie reszty kraju skażenie nie rozprzestrzenia się. Gdy tylko zaczną się ulewy w woj pomorskim to w promieniu 20 km zatrują wszystkie wody ze studniami łącznie. Dodam, ze w pobliżu są wielkie uprawy ziemniaków do produkcji frytek dla Farm Frites Poland S.A. wiec nawet nie będziemy wiedzieć kiedy i od czego jesteśmy zatruci. Władze samorządowe i rządowe przerzucają się odpowiedzialnością a firma niemiecka dalej pracuje.