Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

(54)
Był posłanka Beata Sawicka i burmistrz Helu Mirosław Wądołowski prawomocnie uniewinnieni. Łapówka była, ale dowody zdobyto niezgodnie z prawem.
 • 2013-04-26 16:19 | Byniek

  Wina Tuska.

  Wyrok słuszny, ale w odbiorze społecznym będzie trudny do zrozumienia i akceptacji;jak to wzięła łapówkę i została uniewinniona?
  Pozostaje natomiast wina tych, którzy preparowali dowody - " owoce z zatrutego drzewa", zwłaszcza powszechnie znanego, byłego agenta CBA.
 • 2013-04-26 16:47 | Muniek

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Panie Pytlakowski, właśnie wysłuchałem pańskie bzdury w TVP Info w komentarzu sprawy uniewinnienia Sawickiej. Wyjaśnij pan, jak nagram kamerą złodzieja kradnącego auto to go i tak uniewinnią bo moje nagranie jest nielegalne? Robicie z siebie bandę głupców. Każde nagranie z monitoringu można teraz zakwestionować bo nielegalne
 • 2013-04-26 17:18 | lukald

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Mamy już drugą sprawę, w której tak dobitnie sąd w uzasadnieniu wskazuje na para przestępczą działalność służb panstwa, które za wszelką cenę szukają i tworzą "dowody" przeciwko obywatelom.
  Wcześniej był doktor Mirosław Garlicki, i słynne już przesłuchania nocne, łącznie kilku tysięcy świadków-podejrzanych.
  Teraz sprawa Beaty Sawickiej.
  Na co dzień myślimy, że demokracja dana już została nam na zawsze.
  Te przypadki wskazują, jak cienka jest granica dzieląca nasz system od państwa bezprawia, i wskazuje, że ustawicznie musimy patrzeć władzy i jej służbom na ręce.
 • 2013-04-26 17:21 | axiom1

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Sluzby nie maja nic wspolnego z walka przeciwko przestepczosci. To bandyckie bojowki na uslugach partii politycznych.

  Dziwne ze skoro polskie prawo jest tak 'jasne' dlaczego sedzia ktory skazal Sawicka jeszcze nie wylecial z pracy. Przeciez widac ze nie zna on nawet tego 'jasnego' prawa.

  Partyjniacy z PIS i agenci-bandyci z CBA osobiscie powinni wyplacic Sawickiej odszkodowanie.

  Podobnie wrobili Brunona K i Miroslawa G. A to tylko sprawy o ktorych wiemy.
 • 2013-04-26 17:29 | Lex 007

  Dziwne jest to nasze "państwo prawa"

  Lech Rywin nie dał ani nie wziął żadnej łapówki, a za pijany bełkot z Adamem Michnikiem spędził w wiezieniu prawie 2 lata. POsłanka Nowicka wzięła 100 tyś. łapówki co widziała cała Polska i włos jej z głowy nie spadł.
 • 2013-04-26 17:30 | camel

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Muniek, pszepraszam, nie jestem Pytlakowskim, ale postaram ci się nieco rozjaśnić: jeśli najpierw namówisz tego człowieka, aby usiłował ci ten samochód ukraść (auto to rusycyzm, skąd pochodzisz?) a potem go nagrasz i podasz do sądu to tak, on zostanie uniewinniony a ty powinieneś zostać skazany. Czego nie rozumiesz?
 • 2013-04-26 17:31 | blacklaser

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Nie wierze, ze krzewicielom IV RP da to cokolwiek do myslenia. Jezeli sad wydal niekorzystny dla nich wyrok, to trzeba wymienic sedziego, a najlepiej wiekszosc z nich. Dal wyraz temu prezydnt Lech Kaczynski bez jakiegokolwiek uzasadnienia odmawiajac mianowania nowo powolanych, mlodych sedziow, niezmiernie przy tym komplikujac im zycie.
 • 2013-04-26 18:07 | axiom1

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Mylisz pojecia, w sprawie Sawickiej CBA stworzylo sztuczna sytuacje, pulapke. To byl wymysl CBA, zadne przestpstwo Sawickiej.

  Ale jak nagrasz zlodzieja to oczywiscie nagrywasz sytuacje rzeczywista.

  Oczywistym przestepstwem sa rowniez obiecanki wyborcze PO. Obiecywali by wyludzic glosy by wyludzic wladze. I to zostalo nagrane ale prokuratura nie jest niezalezna i sie boi.
 • 2013-04-26 19:21 | axiom1

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Dlaczego dopiero po 6 latach i wyroku sadu apelacyjnego zostalo odkryte polskie prawo ? Dlaczego CBA o tym nie wiedzialo ani sledczy ani prokurator ani sad ktory wydal wyrok skazujacy. Ani kilku ministrow 'sprawiedliwosci'.
  Ani oczywiscie te tepe nie rozgarniete polskie media ktore ta sprawe sledzily.

  Przeciez od poczatku bylo wiadome ze CBA stworzylo sytuacje na polityczne zamowinie po to by ja bohatersko rozwiazac dla pisowskiej propagandy.

  Kazda z osob zwiazanych z ta sprawa zasluguje na dymisje i powinni stanac przed sadem za falszerstwo.

  Podobnie jest z pulapka zastawiona na Brunona K. To przeciez szarada. W miedzyczasie chlop siedzi, zostal juz zawodowo zniszczony. A PO sie zachwyca jak sprawnie bronia kraju. Nieslychany cyrk niekompetencji !!!
 • 2013-04-26 19:24 | maja

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  bzdury to ty pleciesz a argumentacja ma sie jak piesc do oka;-)
 • 2013-04-26 19:31 | marek

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  "Gdyby był choć cień podejrzeń, że oskarżeni szukali łapówkodawcy, że byli skorumpowani – wtedy metoda prowokacji byłaby uzasadniona."

  Powyższe stwierdzenie idealnie ilustruje absurd uzasadnienia wyroku - bo w tej sprawie NIE było cienia podejrzeń, NIE szukała łapówkodawcy, NIE była skorumpowana (no jasne, bo skorumpowanie to skaza genetyczna a nie nabyta) - a łapówkę wzięła. Cud jakiś.
  Ach, och, przepraszam, zgodnie z logika uzasadnienia wyroku, zachowanie tej pani było moralnie naganne, możne powinna zostać za kare po lekcjach? Ale sama łapówka to nie łapówka, bo łapówka to przestępstwo, a zgodnie z uzasadnieniem sadu, żadnego przestępstwa nie było. A wzięła.
 • 2013-04-26 19:49 | Nexus

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  PiS stworzył policję polityczną. Ta miała szukać haków na opozycję - czyli PO. Dorwali jakąś płotkę czyli Sawicką stosując nielegalne metody. Nie udało się nic znaleźć na istotnych polityków PO chociaż tak bardzo chcieli.

  PISlam teraz udaje że nie rozumie tej oczywistości i dalej wciska że ich ulubionej partii chodziło o walkę z korupcją. Hipokryzji zwolenników PiSu nic ie przebije.

 • 2013-04-26 20:04 | Belizariush

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Niestety, to pan wykazał się głupotą. Podsłuchy operacyjne wymagają zgody sądu i są obwarowane szczególnymi obostrzeniami. Natomiast nagrania o których pan mówi ( złodzieja przez pokrzywdzonego ) nie. Ale tego dyletant nie wie i nie widzi różnicy w działaniu służb, które mają specjalne środki i dlatego podlegają specjalnej kontroli. Głupków prawniczych podobnie jak specjalistów od katastrof lotniczych w naszym kraju jest multum, czego pan jest najlepszym przykładem. Prawnicy nie widzą nic niezwykłego w wyroku SA, dyletanci owszem. Na szczęście w Polsce wyroków nie feruje jeszcze ulica.
 • 2013-04-26 20:40 | gsj

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Myślenie ma jednak kolosalną przyszłość. Czy Pan z tego skorzytsa? Mam poważne wątpliwości.
 • 2013-04-26 20:42 | Lex 007

  Dziwne jest to nasze "państwo prawa"

  Lech Rywin nie dał ani nie wziął żadnej łapówki, a za pijany bełkot z Adamem Michnikiem spędził w więzieniu prawie 2 lata. POsłanka Sawicka wzięła 100 tyś. łapówki, co widziała cala Polska i włos z głowy jej nie spadł.Ten wyrok jest zwycięstwem formalizmu prawniczego nad elementarną uczciwością i zdrowym rozsądkiem.
 • 2013-04-26 20:54 | toefl

  O ile dobrze usłyszałem

  to sąd nie zmienił negatywnej oceny tych sądzonych : Sawickiej i Wądołowskiego .
  Ot taka to polityka Polityki - manipulować .

  CBA popełniła błędy proceduralne .
 • 2013-04-26 21:13 | Danka

  Re:Sąd zmiażdzył pozycję posła do Sejmu III RP

  Nawet gdyby używał wibratora do wzruszania tej pani, to poseł nie może brać łapówki.
  Wyrok jest niezrozumiały i nigdy nie będzie akceptowany.
  Nie ma przymusu w reprezentowaniu wyborców w Sejmie .
  Ci ludzie ustanawiają prawa na podstawie których są rozgrzeszani ?
  Kompletna bzdura.
 • 2013-04-26 21:48 | Slawomirski

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Polityka powinna sie zajac wyrokami w sprawie Grudnia 1970.
 • 2013-04-26 22:01 | mir

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Mam jednak wątpliwości.
  Nie przemawia do mnie koncepcja zatrutego czegoś tam.
  Przejaskrawmy.
  Życie tworzy różne, wydawałoby się niemożliwe sytuacje.
  Agent ważnych służb prowokuje nie do korupcji a zabójstwa.
  Do zdarzenia dochodzi.
  Czy w takiej sytuacji uznamy, że nie doszło do przestępstwa ze strony sprowokowanego a jedynie odpowiedzialności moralnej?
  Ciekaw jestem argumentu prawnego popartego zapisem prawa karnego pozwalającego Sądowi ustalić w taki sposób odpowiedzialność za dokonane przestępstwo.
  Nie ulega wątpliwości, że do przestępstwa doszło i jest sprawca.
  Moim skromnym zdaniem - Sawicka.
  Nadal jednak nie rozumiem dlaczego na wolności pozostają sprawcy zamieszania. Czyżby ich odpowiedzialność jest także tylko moralna?
 • 2013-04-26 22:03 | Śleper

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Zgadzam się z wyrokiem SA i jego ustnym uzasadnieniem, ale zadaję sobie pytanie o profesjonalizm sądu w pierwszym procesie. Jak ten sam w gruncie rzeczy sąd RP II może w tej samej sprawie wskazywać winnych, którzy byli pierwotnie oskarżycielami? Coś mi tu mocno nie gra i nie mam wcale na myśli kontekstu politycznego magla.
 • 2013-04-26 22:57 | aaa

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Wyrok ten jest normalnym wyrokiem w państwie prawa. Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że "Wyrok SA to prawdziwa sensacja XXI wieku." Chyba że Polska nie jest państwem prawa, ale wtedy trzeba było napisać: Wyrok SA to prawdziwa sensacja w Polsce.
 • 2013-04-26 23:18 | Belizariush

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Mówiąc krótko. Dowodów zdobytych niezgodnie z prawem nie ma w procesie karnym. A czego nie ma w aktach, tego nie ma w rzeczywistości, choćby Kamiński i Hofman sfajdali się pomiędzy majtki a kalesony.
 • 2013-04-26 23:22 | Sawicka powinna siedzieć za korzyść majątkową

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Kamiński za udział w zorganizowanej grupie przestępczej (tak jak Jaruzel), Kaczmarek za zabicie samochodem ciężarnej kobiety. Tak byłoby w krajach praworządnych. U nas cała trójka jest bezkarna. Nie, przepraszam - w praworządnym kraju ani tego typu łapówkarstwo, ani tworzenie Ubecji 2.0 (CBA) nie miałoby szansy zaistnienia.
 • 2013-04-27 01:57 | camel

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  > NIE była skorumpowana (no jasne, bo skorumpowanie to skaza genetyczna a nie nabyta) - a łapówkę wzięła. Cud jakiś.

  Nie "cud" tylko wytężona praca agenta Tomka wraz z pisowskim zapleczem.

  > Ach, och, przepraszam, zgodnie z logika uzasadnienia wyroku, zachowanie tej pani było moralnie naganne, możne powinna zostać za kare po lekcjach?

  Nie, ona tylko okazała się głupia. To nie jest jeszcze karalne.

  > Ale sama łapówka to nie łapówka, bo łapówka to przestępstwo, a zgodnie z uzasadnieniem sadu, żadnego przestępstwa nie było. A wzięła.

  W tym wypadku rzeczywiście to nie była łapówka tylko przedmiot (pieniądze) mający służyć wrobieniu przeciwnika politycznego.
 • 2013-04-27 07:17 | Wojciech K.Borkowski

  Re: To dokładnie tak, jakby papież rozgrzeszył Ewę która zjadła grzeszne jabłko ?

  Pani poseł powinna być skazana , bo ona była na utrzymaniu podatnika, a chciała go oszukać przyjmując łapówkę.
  Kara jest pokutą za grzechy. Posłowie słabi moralnie powinni odejść z Sejmu .
 • 2013-04-27 07:19 | Wojciech K.Borkowski

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Pani poseł powinna być skazana , bo ona była na utrzymaniu podatnika, a chciała go oszukać przyjmując łapówkę.
  Kara jest pokutą za grzechy. Posłowie słabi moralnie powinni odejść z Sejmu .
 • 2013-04-27 07:39 | mir

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  "Głupków prawniczych ... w naszym kraju jest multum"
  To prawda, jednak wydaje się, że najwięcej jest ich wśród prawników.
  Sprawy takie jak Sawickiej nie są szczególnie skomplikowane a jednak co sąd to odmienna argumentacja. Nie tylko w tej sprawie.
  Coś zatem nie gra w naszym niby profesjonalnym wymiarze sprawiedliwości.
 • 2013-04-27 07:52 | mir

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Byłbym wdzięczny za wskazanie regulacji nakazującej odrzucić dowody zdobyte niezgodnie z prawem.
 • 2013-04-27 07:56 | rosomak

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  To, to! Obecnej władzy spodobały się metody "wypracowane" przez nowych SB-ów, teraz dla niepoznaki nazywanych CBA. Uniewinnić Brunona K.!
 • 2013-04-27 08:31 | flip

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Można postawić hipotezę, że być może sędzia sądu niższej instancji nie jest tak niemądry jak nam się wydaje. Sprawa jest polityczna i sędzia wolał wykazać się nadgorliwością (nawet ryzykując, że wyrok zostanie zakwestionowyany w sądzie wyższej instancji) niż wyjść na takiego, co stoi po stronie łapówkarzy i przestępców. Do tego trzeba niezależności i odwagi - po to mamy sądy wyższej instancji.
 • 2013-04-27 09:11 | atalia

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Czy zatem poleci ze stołka ten, co dał zgodę Kamińskiemu na akcję prowokacyjną? Jeśli Kamiński miał taką zgodę, to działał legalnie i jest niewinny jak Sawicka albo i Sawickich 1001.

  Chyba że Kamiński oszukał prokuratura dającego zgodę...
 • 2013-04-27 09:18 | atalia

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  CBA stworzył Tusk, razem z Kaczyńskim ręka w rękę dając ustawę i Tusk do dziś korzysta z tej ustawy i z CBA.

  Czy i Tuska obwinisz za tworzenie Ubecji?
 • 2013-04-27 10:06 | rtr

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Kamiński to nie jest postać z mojej bajki, ale dla Sawickiej nie znajduję w sobie ani odrobiny współczucia. Wyjątkowo zakłamana, antypatyczna postać.
 • 2013-04-27 10:35 | bum

  Re:Sąd skazał niewinnego człowieka

  czy Michnik nagrywał Rywina legalnie, bo jeśli nie to skazano niewinnego człowieka
 • 2013-04-27 10:57 | bum

  "Agent ważnych służb prowokuje..........."

  "Agent ważnych służb prowokuje..........."
  a zwiększenia wątpliwości: załóżmy że agent Tomek byłby agentem nie CBA ale FSB, lub innego zaprzyjaźnionego z nami państwa, który swoją prowokację wykonywał niezgodnie z przepisami. Czy wtedy też biorący łapówkę będzie niewinny?


 • 2013-04-27 11:49 | kaesjot

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  axiom1 - "Partyjniacy z PIS i agenci-bandyci z CBA osobiscie powinni wyplacic Sawickiej odszkodowanie."
  Kiedyś proponowałem wprowadzenie zasad merkantylnych do funkcjonowania organów ścigania aby zmusić ich do efektywnego działania, gdyż koszty pozyskania nie mogą przekraczać uzyskanego efektu. Dotyczyć to winno w szczególności spraw gospodarczych i mieć znaczący wpływ na budżet ( lub choćby fundusz wynagrodzeń ) organów ściagania.
 • 2013-04-27 12:54 | axiom1

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Oczywiscie. Kazda inteligentna osoba powinna tak mysliec. Takich jednak nie ma w sluzbie publicznej bo byli by zagrozeniem dla przewodniej roli dyktatora Donka Tuska.

  Byly sprawy sadowe o 4 grosze, o 6 groszy, o galazke z lasu wyceniona na 11.78 zl (biegly wzial 900 zl) i o kamyk przydrozny. Kazda z takich spraw kosztuje kilka tysiecy razy wiecej od wartosci tzw przestepstwa. (co doktor Kasprowicz p[opiera). Za 4 grosze nawet nie warto pisac upomnienia. Ale w Polsce to przeciez ambicja wladzy.
  By pokazac kto rzadzi i nie wazne ile to kosztuje.

  Jednakze kanibalizm ekonomiczny wymiaru tzw sprawiedliwosci osmiesza gatunek ludzki i cywilizacje.

 • 2013-04-27 14:22 | Andrzej

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Wreszcie sprawiedliwy wyrok i sprawiedliwi sędziowie. Dość już zakłamania, niech prawo znaczy prawo, a sprawiedliwość sprawiedliwość.
 • 2013-04-28 07:09 | Adam 2222

  @ camel. Tusk utajnił dane operacyjne i to spowodowało uniewinniający wyrok. Przewał Tuska i PO z “prywatyzacja” służby zdrowia nie udał się i bardzo duża kasa przeszła im koło nosa. Wiec pismaki dostali polecenie ośmieszyć Kaczmarka.

  W ten sposób przygotowali nas do przekrętu w sądzie

  Przyjazne Tuskowi media pomijają, ze w całej tej sprawie idzie o przewal Tuska i PO z "prywatyzacją" służby zdrowia.

  P.S.
  Co stało się z 50 000 zł, które zostały u Sawickiej ?
 • 2013-04-28 07:16 | Adam 2222

  @ lukald, pytanie, dlaczego premier Tusk chroni Kaczyńskiego, Ziobrę i ich pomagierów w prokuraturach, sadach i urzędach przed odpowiedzialnością prawna za łamanie praw ?

  np. Seremet to człowiek Ziobry awansowany przez Tuska. Po przegranej Ziobry w sadzie, jako Prokurator Generalny wystąpił przeciwko prokuraturze do SN z kasacja wyroku. Ziobro nie stawiał się na rozprawach mimo, ze sprawa była z jego powództwa
 • 2013-04-28 10:13 | żyga

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  A co by powiedział nieodzalowany ksiądz Tichszner ,w sytuacji mnożenia się Prawd.Mamy juz smoleńską sawicką sikorską ,.Czekamy na dalsze.
 • 2013-04-28 11:38 | Tak, obwiniam

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  i to kolejny dowód, że PO = PIS. Zadowolony/a?
 • 2013-04-28 11:39 | Czyli wszyscy powinni odejść

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  i byłby to stan doskonały.
 • 2013-04-28 11:41 | Przeczytaj tekst na temat w akt. NIE

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  i chętnie zapytam później, czy widzisz tam błędy.
 • 2013-04-28 14:24 | kaesjot

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Masz rację.
  Czym rózni się łapówka od prowizji ?
  Sposobem podania - tę drugą podaje się nad stołem a tę pierwszą pod nim.
  Jedno i drugie jest udziałem w zysku od interesu.
  A więc przyjęcie pieniędzy to jeszcze nie łapówka - musi się z tym wiązać przestępstwo.
 • 2013-04-28 14:43 | taki jeden

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Co pan chrzanisz? Sąd uniewinnił Sawicką, nie miażdżąc nikogo. Żaden funkcjonariusz CBA Kamińskiego nie jest nawet podejrzanym w tej sprawie, a znany emeryt III RP posiadający mandat posla ma się (jak widać) znakomicie.
  Dla przeciętnego obserwatora wygląda to tak, choćby "nie było sprawy".
 • 2013-04-28 20:24 | Andrzej

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Ten wyrok to nauczka, ale czy Kaczyński, Ziobro i Kamiński z niej skorzystają, to wątpliwe
 • 2013-04-28 21:51 | rysio

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  To jest pierwsza jaskółka normalności a zarazem wykazanie nieprofesjonalizmu i politycznego zacietrzewienia CBA,Które doprowadziło do uniewinnienia łapówkary.Sąd wykazał nieudolne i polityczne kierowanie CBA przez Kamińskiego i jego pupilków,co potwierdza kandydowanie do sejmu przez niego i agenta Tomka.Kaczyński,Macierewicz,Tusk i ich janczarzy muszą odejść fizycznie z polityki żeby nasze życie znormalniało.
 • 2013-04-28 22:03 | rysio

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  To się nazywa niezrozumienie tematu,kompletnego niezrozumienia!Co innego obiektywny,nie sterowany monitoring a co innego wykorzystywanie siły aparatu państwowego bez żadnego nadzoru i kontroli do namawiania obywatela do przestępstwa.Łapówkarstwu SA nie zaprzeczył,wykazał tylko nielegalne działanie CBA.Podobno Solidarność walczyła właśnie z takim reżimem,chciałbyś powtórki?
 • 2013-04-29 05:41 | kontestator

  Sędzia zapomniał o kodeksie karnym.

  Sędzia zamiast oprzeć się na prawie, zaczął sam je tworzyć. Wyrok kwalifikuje się do kasacji a sędzia udowodnił, że nie nadaje się do tego zawodu.
 • 2013-04-29 07:39 | mustafa

  ten wyrok to kuriozum

  Każdy prawnik wie, że uzasadnienie wyroku składa się z ustaleń faktycznych, w tym oceny dowodów, na podstawie których ustalenia przyjęto, oraz analizy prawnej. Jeśli uznajemy jakiś dowód za niewiarygodny/niedopuszczalny, to nie czynimy na jego podstawie żadnych ustaleń faktycznych i opieramy się na pozostałym materialne dowodowym. Nie da się zdyskredytować dowodów i jednocześnie czynić na ich podstawie ustalenia faktyczne. Tymczasem SA w uzasadnieniu ustnym stwierdził, że fakt przyjęcia łapówki jest bezsporny, a jednocześnie uznał, że dowody, na podstawie których to ustalamy, są niedopuszczalne. Masło maślane niegodne sądu apelacyjnego. Jestem ciekaw jak ten facet to uzasadni.
 • 2013-04-29 12:54 | Kropkozjad

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Na blogu Skrót Myślowy również jest dyskusja na ten temat. Zamieściłem tam następujący tekst:
  Wyrok sądu drugiej instancji w sprawie działalności korupcyjnej posłanki Sawickiej wzburzył opinię publiczną i w moim przekonaniu słusznie.
  Uniewinnienie posłanki na Sejm, osoby powołanej przez Naród do stanowienia prawa, mimo przyjęcia przez nią łapówki musi szokować i budzić przekonanie, że z naszym polskim wymiarem sprawiedliwości jest źle. Posłanka Sawicka, jako funkcjonariusz Państwa, po otrzymaniu propozycji korupcyjnej MIAŁA OBOWIĄZEK, zawiadomienia o tym fakcie organów ścigania, a ona wzięła udział w aferze korupcyjnej, zupełnie realnej w jej subiektywnym przekonaniu, z zamiarem uzyskania korzyści majątkowej, a następnie już zupełnie obiektywnie realnie ją przyjęła. A to było przestępstwo i przestępstwo umyślne. Uważam, że taka powinna być ocena jej działania przez sąd, który ma obowiązek uwzględniania subiektywnych ocen i motywacji sprawcy czynu.
  Sąd karny ma kompetencje (połączenie uprawnienia z obowiązkiem) oceny dowodu jako prawdziwego albo fałszywego, w ocenie przebiegu wydarzeń i winy sprawcy czynu. A ocenia legalności dowodu wedle prawa polskiego nie ma znaczenia dla oceny jego prawdziwości i słusznie.
  Czy dowód zbrodni, jednoznacznie i bezspornie wskazujący na jej sprawcę ma być przez sąd odrzucony? Może przecież być nie tylko dowodem winy rzeczywistego sprawcy, ale także dowodem niewinności osoby niesłusznie podejrzanej albo nawet już niesłusznie oskarżonej.
  Dla oceny czynu łapownictwa posłanki Sawickiej powinna mieć tylko i wyłącznie ocena prawdziwości dowodu a nie jego legalność.
  Odrębną sprawą jest działania CBA i chyba nie tylko jej jednego funkcjonariusza – agenta Tomka, w moim przekonaniu – przestępcze, ponieważ żaden organ państwa i żaden jego funkcjonariusz nie ma prawa, działając w imieniu Państwa. Nie zezwala na to polskie prawo, a więc działalność funkcjonariuszy CBA w tej sprawie miała w mojej ocenie charakter przestępstwa. Skoro dostrzegł to sąd drugiej instancji, to miał obowiązek zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
  Prawo państwowe w tej materii powinno być jednoznaczne i ograniczać, na tyle na ile to jest możliwe, interpretację tych przepisów, szczególnie interpretację zmieniającą sens przepisów.
  Ale nie tylko prawomocne rozstrzygniecie w sprawie posłanki Sawickiej ale także bezkarność bezprawnej działalności funkcjonariuszy CBA w tej sprawie jest szokująca, i budząca obawy o wymiar sprawiedliwości w Polsce. Otóż w gorącej dyskusji na temat uchylania się posłów od płacenia mandatów za wykroczenia drogowe, w jednym z programów telewizyjnych podano, że senatorowie i posłowie, są niezwykle rzadkimi sprawcami wykroczeń drogowych w porównaniu do sędziów. Jaki więc szacunek dla prawa reprezentują sędziowie, którym przysługuje prawo swobodnej oceny dowodów i stopnia winy sprawcy czynu?
  Może więc nie należy dziwić się, że wielu sędziów tak opacznie rozumie niezawisłość orzekania, jako niezależność od treści prawa, logicznego myślenia i rozsądku? Czyżby nie mieli świadomości różnicy między niezawisłością a dowolnością?
 • 2013-04-29 14:54 | mustafa

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  Zgadzam się niestety w 100%. To jest po prostu ideologiczny bełkot, w sam raz dla Kuczyńskiego (który oczywiście uznał ten wyrok za "wielki"), a nie rozstrzygnięcie prawne. Sędzia chyba zapomniał, że jego poglądy na taki czy inny temat nikogo nie obchodzą i raczej są słabą podstawą rozstrzygnięć.
 • 2013-04-29 14:56 | mustafa

  Re:Sąd zmiażdzył CBA Kamińskiego

  W dychę!! Mentalność Kalego w całej rozciągłości. Ale Pan Pytlakowski w takie niuanse nie będzie wnikał.