Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Marek Biernacki: minister niemalowany

(18)
Wymiana Jarosława Gowina na Marka Biernackiego, to kolejna roszada w rządzie, która wzbudzi gorące dyskusje.
 • 2013-04-29 18:13 | Byniek

  Zgubił, ale czy znalazł?

  Jakoś trudno wyzwolić się z zaklętego kręgu polityków, ogranych twarzy i osób. Z drugiej strony, jak to już bywało ( sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało )nikt ze znanych i uznanych prawników nie zgodzi się być figurantem. Pozostaje czekać i obserwować jaką to pozytywną szajbę objawi nowy minister.A tak w ogóle, to lepszy rydz ( M.B. )niż nic ( J. Pitera ), która, o czym wielokrotnie mówiła, marzy o byciu ministrem sprawiedliwości.
  P.S. Dlaczego Polityka nie zamieściła komentarza do wyroku zapadłego w sprawie Kociołka ?
 • 2013-04-29 21:46 | axiom1

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  "Decyzje personalne Tuska są czasem niezrozumiałe"

  Dyktator Tusk nie posiada najbardziej elementarnych zdolnosci przywodczych i autor powinien o tym juz od dawna wiedziec. Tusk popelnia przestestwo okupujac najwyzsze stanowisko publiczne nie majac pozadanego doswiadczenia ani kwalifikacji.

  Nowy minister sprawiedliwosci powinien sie tym formalnie zajac. Przypominam ze bedzie przysiegal Konstytucji a nie Tuskowi.
 • 2013-04-30 07:22 | Saurom

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Niezły kawał
 • 2013-04-30 09:25 | JanuszK

  Marek Biernacki: minister bez kwalifikacji moralnych

  Autor pisze o prawości nowego ministra. Marek Biernacki głosował za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej. Nie byle jakim zaostrzeniem, projekt zgłoszony przez SP miał zmuszać kobiety do rodzenia dzieci upośledzonych, zdeformowanych. Taki ponoć był wybór sumienia tego "prawego" polityka. Ja też mam sumienie i teraz wykorzystam moje sumienie do oceny Biernackiego. Otóż zmuszenie do urodzenia dziecka zdeformowanego fizycznie, ciężko upośledzonego, z którym nie będzie można nawiązać kontaktu ale przez kilkadziesiąt lat będzie wymagać karmienia sondą i przewracania z boku na bok jest niewyobrażalną podłością do której zdolni są wyłącznie ludzie bez sumienia, moralni degeneraci. Myślę że palenia na stosie było bardziej litościwe. I oto mamy degenerata moralnego na stanowisku ministra sprawiedliwości. Degenerata który uważa że jego wybory "moralne" muszą być obowiązkowe dla wszystkich. Czy pan Biernacki uważa że kobieta, jej rodzina, lekarze nie mają sumienia aby dokonać najlepszego wyboru? Jakim bufonem trzeba być aby pozbawić ludzi możliwości wyboru w kwestii tak skomplikowanej, tak intymnej i narzucać im własne rozstrzygnięcia "moralne". Tylko czy Biernacki dokonał jakiegokolwiek wyboru "moralnego"? Czy rozważał wszystkie "za" i "przeciw"? Jestem pewien że nie, takie rozważania nie były potrzebne, wszystko pan Biernacki ma podane, jak na tacy, w katechizmie. Katechizm jest sumieniem posła Biernackiego, innego nie ma, właściwie nie ma żadnego sumienia.
 • 2013-04-30 09:32 | m

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  a kto ma te elementarne zdolnosci, kwalifikacje etc? pewnie Jarek K.;-)
 • 2013-04-30 14:46 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Skoro twierdzisz, że decyzję o urodzeniu takiego dziecka mogą podjąć tylko "pozbawieni sumienia moralni degeneraci" to czy można pozostawiać takim ludziom decyzję w tak ważnej sprawie? Po co dawać im taką możliwość jeśli wiadomo, że w porównaniu z efektem wyboru tych niegodziwców palenie na stosie jest bardziej litościwe. Skoro nie masz wątpliwości, że umożliwienie życia takiemu dziecku jest "niewyobrażalną podłością" to czy nie powinieneś postulować przymusowej aborcji wszystkich takich zarodków? Logiczne byłoby też naprawienie dokonanych już błędów w postaci obowiązkowej eutanazji już urodzonych ciężko upośledzonych dzieci i dorosłych. Skoro podłością było pozwolenie im na urodzenie się, to co najmniej równie podłe jest pozwolenie na dalsze ich egzystowanie. Nie uważasz?
 • 2013-04-30 16:35 | JanuszK

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Skoro twierdzisz, że decyzję o urodzeniu takiego dziecka mogą podjąć tylko "pozbawieni sumienia moralni degeneraci" to czy można pozostawiać takim ludziom decyzję w tak ważnej sprawie?
  Nie twierdzę niczego takiego co tu piszesz.

  Po co dawać im taką możliwość jeśli wiadomo, że w porównaniu z efektem wyboru tych niegodziwców palenie na stosie jest bardziej litościwe.
  Właśnie dlatego że ich decyzja będzie wyborem opartym o realne przesłanki, dotyczące ich życia, a nie będzie wynikać z ideologicznego zaślepienia.

  Skoro nie masz wątpliwości, że umożliwienie życia takiemu dziecku jest "niewyobrażalną podłością" to czy nie powinieneś postulować przymusowej aborcji wszystkich takich zarodków?
  Niczego takiego nie twierdzę. Powtórzę jeszcze raz: zmuszanie do urodzenia upośledzonego dziecka jest podłością. Natomiast jeśli kobieta chce takie dziecko urodzić, nic mi do tego.

  Skoro podłością było pozwolenie im na urodzenie się, to co najmniej równie podłe jest pozwolenie na dalsze ich egzystowanie. Nie uważasz?
  Nie, nie uważam.
 • 2013-04-30 19:12 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  W takim razie: co jest podłego w "zmuszaniu do urodzenia upośledzonego dziecka"? Czym się to różni od "zmuszenia" do urodzenia zdrowego dziecka? W żadnym z tych wypadków nie ma przecież przymusu opiekowania się tym dzieckiem. Można je oddać do adopcji. Chodzi tylko o urodzenie.
 • 2013-05-01 09:01 | Jerzy z O.

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Rzeczywiście ! Takich banialuk jakie plótł ten człowiek w sprawie Olewników, bo liczba mnoga staje się powoli uzasadniona, ze świecą szukać. Popatrz pan, niby średniowiecze, a jaki mądry.
 • 2013-05-01 22:45 | camel

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Marcell, bystra uwaga. Zmuszanie do urodzenia samo w sobie jest podłością. Nawet jeśli pominie się ogrom nieszczęść jakie wynikają z obecnego, skatoliczałego stanu prawnego.
 • 2013-05-02 09:49 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Różne są zapatrywania na ten temat. Z tego co się orientuję Twoje poglądy są poglądami mniejszości.
 • 2013-05-02 17:08 | le_mon

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  To może ty adoptujesz takie dziecko?
  Nie? Dlaczego, przecież jesteś taki moralny?
 • 2013-05-03 00:17 | camel

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  > Z tego co się orientuję Twoje poglądy są poglądami mniejszości.

  Och, nie ma w tym nic zdrożnego. Wręcz przeciwnie, to okropne ale i naturalne, że większość nadal przebywa w wiekach średnich :) To właśnie jest największą słabością demokracji i przyczyną większości zła na świecie. Spójrz na globus, tylko nieliczne kraje wyrwały się nieco (niecałkowicie, fragmentarycznie) z okowów "tradycji". Większość świata ciągle w nich tkwi, ze szkodą dla siebie zresztą.
 • 2013-05-03 11:07 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Naturalne ma być usuwanie ciąży jako forma antykoncepcji? Przecież to oznacza sztuczne jej przerywanie. Jakby na to nie patrzeć jest to niezgodne z naturą.
 • 2013-05-03 11:14 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  to ma być miara postępu?
 • 2013-05-03 11:26 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Nie adoptuję żadnego dziecka ani zdrowego ani upośledzonego. Czy to oznacza, że mam optować za eksterminacją wszystkich niechcianych dzieci?
  Twoim zdaniem uśmiercenie ma być cudownym lekarstwem na nieuleczalne choroby?
  Kiedy ktoś Tobie bliski zachoruje na nieuleczalną chorobę (parkinsona albo alzheimer'a na przykład)podasz mu truciznę w ramach kuracji?
 • 2013-05-03 14:30 | JanuszK

  Re:Marek Biernacki - degenerat moralny

  Mam wrażenie że nie masz pojęcia o czym piszesz. Dobrze będzie jeśli dowiesz się jak żyje się w państwie gdzie religijne dogmaty wprowadzono w życie:

  http://swiat.newsweek.pl/latynoskie-pieklo-kobiet,11357,1,1.html
 • 2013-05-03 19:56 | Marcell

  Re:Marek Biernacki: minister niemalowany

  Nikaragua z roku 2007? Chybione porównanie. Nie dyskutujemy o zakazie aborcji, w sytuacji w której ciąża zagraża życiu matki. Dlatego odnoszę identyczne wrażenie o Twojej orientacji w temacie.

  Poza tym: czy ja się powołuję na dogmaty religijne? Uważam, że zarodek skoro się rozwija tzn, że żyje i jako żywa istota zasługuje na ochronę. Moje poglądy na ten temat nie są motywowane jakąkolwiek religią. Znam ateistów, którzy stali się zwolennikami pro-life po tym jak zobaczyli płód z wykształconymi główką i kończynami po dokonanej na nim aborcji. Niesłuszne w związku z tym jest traktowanie każdego przeciwnika aborcji na życzenie jako religijnego fanatyka.