Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żyjemy, by myśleć o życiu

(3)
Prof. dr hab. Jan Hartman w rozmowie z Adamem Szostkiewiczem o tym, jak filozofia zmaga się z pytaniem o sens istnienia.
 • 2013-05-08 15:00 | Wuj

  A co jesli?

  A co jesli za murem jest nicos?

  A co jesli do muru nie da sie podejsc?
 • 2013-05-23 10:08 | stasiu

  Re:Żyjemy, by myśleć o życiu

  Ja żyję po to żeby się bawić i godnie żyć... W tym kraju jest to wyjątkowo utrudnione zadanie. U nas pracuje się żeby żyć a i to nie zawsze idzie w parze z drugim.
 • 2013-06-01 08:44 | RysZiel

  Re:Żyjemy, by myśleć o życiu

  A gdzie ten mur stoi?
  "Dzisiaj ideałem jest życie, które jest samospełnieniem, samorealizacją. Młodsze pokolenie raczej szuka właśnie takiego życia, nie kierując się za bardzo wskazówkami nawet najszlachetniej brzmiącymi, mającymi za sobą powagę wieków i tradycji. Jak to się stało, że przestają one być atrakcyjne?"
  Podkreśliłem to, co powoduje wywarzanie drzwi do lasu właśnie przez ludzi młodych, którzy skończyli jakąś wycinkową naukę nie mając żadnego pojęcia o życiu, ale chętnie chcą narzucać swoje pomysły odrzucając sprawdzone