Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fundusze europejskie - Państwa doświadczenia

(2)
2013-05-14 13:47 | Redakcja POLITYKA.PL
Czy kiedykolwiek korzystali Państwo z funduszy unijnych lub mieli taki zamiar? A może jesteście właśnie w trakcie korzystania z takich środków? Co było miłym zaskoczeniem, a co Was rozczarowało? Jakie procedury uważają Państwo za zbędne, a jakich brakuje?

Zapraszamy do dzielenia się z nami Waszymi doświadczeniami dotyczącymi funduszy europejskich!
  • 2016-11-03 17:27 | Kazimierz K

    Re:Fundusze europejskie - Państwa doświadczenia

    Każdy przedsiębiorca wie czego najbardziej potrzebuje a obecne preferowane warunki i cele w większości przypadków uniemożliwiają przedsiębiorcą korzystanie z dotacji.
    W tej sytuacji aby skorzystać z jakiegoś programu pomocowego, to trzeba podejmować bardzo wysokie ryzyko ekonomiczne, które nie zawsze jest racjonalne. Obecne dostępne programy w większości przypadkach dotyczą kosztów badań, szkoleń i budowy laboratoriów, na co są planowane ogromne środki a nie ma dostępnych praktycznie żadnych znaczących środków dla normalnych firm. Ze względu na konkurencję, co roku w Polsce plajtuje wiele firm handlowo-produkcyjnych dla których w woj,. śląskim nie ma dobrych i racjonalnych programów pomocowych. Rozwój marek własnych daję pewną szansę zwiększenia konkurencyjności, niestety obecne programy pomocowe są oderwane od rzeczywistych potrzeb rynkowych.