Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

(49)
W sprawie Syrii pierwsi stracili cierpliwość Izraelczycy. Gdy poczuli się zagrożeni, zaatakowali. I zrobią to ponownie, nawet gdyby wojna domowa miała się rozlać na cały region.
 • 2013-05-16 12:37 | ranwers

  Czy autor rzeczywiscie wierzy w to co pisze?

  Dlaczego Izrael atakuje Syrie? - dobre pytanie. Wlasciwie to trzeba zapytac dlaczego Izrael atakuje wszystkich wokol, a przede wszystkim dlaczego czuje sie zagrozony. Czy nie jest to w gruncie rzeczy zamkniete kolo samodestrukcji? Kto wyciagnie reke, zeby poglaskac psa, ktory wszystkich kasa.
  Odmowa poparcia Izraela przez USA to nie jest sprawa osobistych preferencji prezydenta Obamy, to znacznie szersza zmiana frontu amerykanskiej polityki zagranicznej. Wplyw Zydowskiego lobby na polityka USA jest coraz bardziej na cenzurowanym i moze doprowadzic do trwalej zmiany w sytuacji Izraela. Nawet w Izraelu, analitycy polityczni juz od wielu lat ostrzegaja przed zbytnim poleganiem na tym ukladzie.

  "Izrael postrzegany w Chinach jako wyspa stabilności na skonfliktowanym Bliskim Wschodzie" - skad autor wzial te informacje, czy z prasy izraelskiej, czy sam cos takiego wykoncypowal? Czy autor rzeczywiscie wierzy, ze Chinczycy sa az tak naiwni politycznie, zeby budowac wizje stabilnosci na poczynaniach panstwa Izrael? Chiny maja rozbuwowane uklady ekonomiczne z Iranem i raczej trudno sie spodziewac, ze naraza je na szwank ze wzgledu na zyczenia zdesperowanego Natanjahu.

  "...koalicja Iranu i Hezbollahu wykorzystuje zamieszanie w Syrii, aby przygotować się do wojny z Izraelem" - to tez chyba z prasy izraelskiej, propaganda na poziomie PRL. Przy okazji bardzo bym radzil autorowi i innym piejcom zagrozenia dla Izraela ze strony Iranu aby znalezli kogos kto mowi w jezyku farsi i poprosili o przetlumaczenie tego co mowi Ahmadineżad, bo jego retoryka to dokladne odzwierciedlenie retoryki amerykanskiej w sprawie usuwania rezimow, tym razem chodzi o rezim w Izraelu, ktory trzeba usunac, wedlug lidera Iranu, aby ludziom zylo sie tam lepiej. Podobna opine ma sporo re-emigrantow z Izraela, ktorzy mieszkaja w mojej dzielnicy.

  Nie bardzo rozumiem co autor chcial powiedziec w ostatnim zdaniu. Czy jest to apoteoza "potegi i determinacji" Izraela czy raczej smutne stwierdzenie desperacji tego panstwa wobec zagrozen, ktore samo dla siebie tworzy, bo wspomniana sytuacja moze oznaczac jego koniec.
 • 2013-05-17 04:46 | Etyk

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Eacja, ranwers. Przeciez wlasciwie to trzeba sie zapytac: dlaczego Izrael atakuje wszystkich wokol, a przede wszystkim dlaczego czuje sie on zagrozony? Odpowiedz jest prosta jak budowa cepa: Izrael powstal przy uzyciu brutalnej sily, a wiec rzadzaca nim syjonstyczna ekipa zdaje sobie doskonale sprawe, ze Izrael, przynajmniej w swym obecnym ksztalcie, skonczy na skutek uzycia owej brutalnej sily, albo tylko grozby jej uzycia (jak to mialo na przyklad miejsce w przypadku bialych, mniejszosciowych rezymow rzadzacych Rodezja i RPA). Elity izrealskie wiedza przeciez doskonale, ze epoka globalnej dominacji USA sie konczy, a bez pomocy USA, niemozliwe jest utrzymanie panstwa Izrael, przynajmniej w jego obecnym ksztalcie. Poza tym, to Izrael jest nie tylko, ze niestabilny wewnetrznie, ale jest on takze glownym zrodlem niestabilnosci na calym Bliskim Wschodzie.
 • 2013-05-20 07:26 | camel

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Widzę, że nienawiść do Żydów jest w naszym narodku ciągle silna. Tęsknota za ostatecznym rozwiązaniem? W Polsce wyłażą na jaw fakty pokazujące wręcz zwierzęcą nienawiść do Żydów, dane o licznych pogromach i mordach na Żydach w całym okresie od początku wieku, poprzez okres wojen światowych do PRLu i jak widać wyżej, Polacy nie dają Żydom spokoju nawet po tym, jak ich wygnali ze swojego kraju. Nie mając już możliwości urządzać polowań i zamordować sobie paru dla uspokojenia, kibicują Arabom opętanym tym samym celem. Strasznie to ponure, ale czyż można sądzić iż wieki indoktrynacji religijnej, której jednym z elementów była nienawiść do Żydów, mogły pozostać bez echa w tak silnie katolickim narodzie?
 • 2013-05-20 11:52 | Etyk

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Do Camela - nie jestem katolikiem ani antysemita, a tylko antyrasista, a wiec takze antysyjonista! Poza tym, to chrzescijanstwo jest 'corka' mozaimu, albo, jak kto woli, mozaistyczna herezja, podobnie jak protestantyzm jest katolicka herezja...
 • 2013-05-23 17:15 | Realista

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  "Strasznie to ponure, ale czyż można sądzić iż wieki indoktrynacji religijnej, której jednym z elementów była nienawiść do Żydów, mogły pozostać bez echa w tak silnie katolickim narodzie?"

  Strasznie to ponure, ale czyż można sądzić iż wieki indoktrynacji religijnej, której jednym z elementów była nienawiść do chrześcijan i muzułmanów, mogły pozostać bez echa w tak silnie żydowskim narodzie?
 • 2013-06-01 11:06 | pola

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  prosze nie obrazac zwierzat
 • 2013-06-01 12:04 | Tutsi

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Izrael i USA powinny sobie tę wojnę odpuścić, Asad w chwili obecnej wygrywa dzięki Hesbollahowi, Rosji i Iranowi.

  Rozwiązaniem konfliktu syryjskiego jest przestanie finansowania tzw. rebeliantów, którzy reprezentują najradykalniejszy odłam islamu... oni nie walczą o Syrię tylko o inny odłam religii, i nie są to głównie syryjczycy, żeby było zabawniej.

  Skąd oni mają broń od 2 lat, hę?
 • 2013-06-01 12:07 | Zaraz

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  W tej dyskusji kwestia nienawiści ma związek tylko i wyłącznie z wypowiedziami Mr camela
 • 2013-06-01 12:15 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Hej! Hej! To Hezbola odpowiedzialo rakietami w odpowiedzi na wycofanie wojsk izaelskich z Libanu, Toezbola strzelalo rakietami w Izrael To Hezbola dostalo by rakiety przeznaczone w celu odpalania w Izrael gdyby nie zostale zniszczone na terytorium Syrii ku rozczarowaniu wrogow Zydow wypiadajacych swe "szlachetne" atyzydowskie uczucia. Wspolczuja wam anysemici. Kiedys bylo haslo Zydzi do Palestyny! Precz z Zydanm! A obecnie zostalo zastapione haslem "precz ze sionizmem

  '.
 • 2013-06-01 12:22 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Czy to Izael karze Arabom wysadzac meczety w Iraku lub podkladac bomby na rynku w Bagdadzie? Czy to Izrael jest odpowiedzialny za smierc 80 000 w Syrii? itp, itp.
  Byle tylko Huzia na Zyda! Kto w Polsce krzyczal Zydzi do Palestyny!???
 • 2013-06-01 14:19 | Andrzej

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Z Syrią nie ma mądrych. Reżim Asada jest okrutny, ale nie wiadomo, jacy okażą się rebelianci, gdyby wygrali. Przykład Libii nie jest zachęcający. Również w Egipcie obecna sytuacja wydaje się gorsza niż wtedy, gdy rządził Mubarak. Na całym Bliskim Wschodzie panuje zamęt, a Izrael po prostu pilnuje własnego bezpieczeństwa i stosuje uderzenia prewencyjne. Jako ostateczny argument ma broń jądrową i dzięki temu trzyma przeciwników w szachu.
 • 2013-06-01 15:08 | Herstoryk

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Bo na złodzieju czapka gore!

  Brawo P. Frister, wysmażył Pan kolejną propagandówkę. Dyżurni PP. Michrich i Camel też nie próżnują i wkleili po raz N-ty swoje te same zmęczone "argumenty", nie mające żadnego związku z meritum, ale to ich normalna strategia.
 • 2013-06-01 16:40 | zza kałuży

  Chrześcijańscy Syjoniści na ratunek!

  Najweselej się zacznie robić jak jakiś desperat zamachnie się w Arabii Saudyjskiej i domek amerykańskich przydupasów rozpadnie się jak domek z kart...kto wtedy będzie szefował antyirańskiemu frontowi? Kto będzie tłumił ruchawki w Bahrajnie? Ciekaw jestem tylko kiedy nastąpi upadek "domku" - przed czy po dostarczeniu kolejnych, ogromnych ilości amerykańskiej broni? I czy Amerykanie czynią jakieś ściśle techniczne przygotowania na wypadek gdyby ich broń miała być wykorzystana niekoniecznie przeciw Iranowi?
  Czym też proizraelskie lobby będzie uzasadniać ciągły "sojusz" USA z "niezatapialnym lotniskowcem" jak zależność od bliskowschodnich źródeł energii znacząco spadnie? Zostanie syjonistom i ortodoksom (hi, hi) tylko sojusz z inteligentnymi inaczej ewangelikami a i ten zobaczymy na jak długo... ;-)
 • 2013-06-01 17:13 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Strasznie to ponure, ale czyż można sądzić iż wieki indoktrynacji religijnej, której jednym z elementów była nienawiść do chrześcijan i muzułmanów, mogły pozostać bez echa w tak silnie żydowskim narodzie?
  ***
  Obludne odwracanie kota ogonem. To Zydzi byli ofiarami pogromow w krajach chescuanskich i muzulmanskich a nie na odwrot Jak daleko obluda lodzka moze jeszcie zajsc
 • 2013-06-01 17:16 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Herstoryk:
  Michrich i Camel też nie próżnują i wkleili po raz N-ty swoje te same zmęczone "argumenty", nie mające żadnego związku z meritum, ale to ich normalna strategia.
  ***
  zmeczone bo prawda meczy i w oczy kluje. NIc co ja uparcie powtarzam nie jest klamstwem.
 • 2013-06-01 20:36 | gsj

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Izrael będzie atakował kraje ościenne do czasu, kiedy nie będą dysponowały odpowiednimi odpowiednimi środkami obronnymi. W przypadku lotnictwa - rakietami.
  Wtedy po stronie Izraela spadnie liczba ekstremistów a wzrośnie liczba osób optujących za pokojem.
  P.S. Byłem w Izraelu i zwiedzałem go publicznymi środkami komunikacji.
 • 2013-06-02 09:01 | asaliah

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  O PRZYCZYNACH SZKODLIWOŚCI ŻYDÓW" - Stanislaw STASZIC, 1818r
  Do przyczyn wielkich nieszczesc narodu polskiego, naleza bezsprzecznie zydzi. Niebaczni przodkowie nasi nie zwazali na podstep cywilizacji Europy, ani uzytkowali z doswiadczen innych narodów.
  Kiedy ludy europejskie wychodzac z feudalizmu, ustalaly u siebie dziedzictwo tronów, oni wtedy dziedzictwo korony od niepamietnych czasów w Polsce ustanowione, wstrzasneli i oslabili, nie przestajac tego istotnego punktu jednosci spoleczenstwa dalej oslabiac i burzyc.
  Kiedy w Europie gotowe wojska stawaly sie jedyna obrona trwalosci panstwa, kiedy w czasach Ludwika XIV, Fryderyka II juz nie poteznial wzrost malych wojsk, w Polsce wojsko z ówczesnych najwieksze, najwybitniejsze i laurami zwyciestw okryte, zwinieto pod Augustem II. Kiedy zydów, jak zaraze niszczacego postep cywilizacji narodów, wypedzono z Hiszpanii, z Francji, z Niemiec i z innych krajów Europy, a pod kara smierci jako wyjetych spod wszelkiego prawa, nie wpuszczono do Moskwy, wtedy Polacy otworzyli wszystkie im granice, dali przytulek i wieksza swobode niz rodowitym mieszczanom i rolnikom. Dwa pierwsze bledy przywiodly nasz naród do upadku i do podzialu. W tym nieszczesciu jeszcze bysmy przez oswiecenie, przez cywilizacje mogli wzniesc sie i ratowac, lecz blad trzeci - zydzi byli ZARAZA WEWNATRZ, zaraza ciagle polityczne cialo oslabiajaca i nedzniejaca.
  Chociazby nawet to cialo nie bylo podzielone, chociazby po podziale znowu zjednoczone zostalo, przeciez z ta wewnetrzna skaza nigdy nie moze nabrac wlasciwych sobie sil, ani czerstwosci, musi na zawsze byc tylko slabym i wynedznialym.
  Zydzi rozsypani po calej Polsce, wszedzie ze swym duchem wylacznosci, z naszym ludem pomieszani, tylko zapluwaja caly naród, zapluwaja caly kraj, a zmieniajac go w kraj zydowski, wystawiaja w Europie na posmiewisko i wzgarde (...)
 • 2013-06-02 09:29 | Wojciech

  Re:Kolejna zbrodnia USA

  Syria stanowi kolejny etap wojny USA ze światem w opanowaniu Bliskiego Wschodu i okrążaniu Rosji. Izrael gra rolę płatnego cyngla.
 • 2013-06-02 12:21 | Piotreknl

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Mam lepsze pytanie.
  DLACZEGO MODERATOR CENZURUJE FORUM?
  Czytałem wypowiedzi 3 dni temu.
  W większosci odnosiły się do tendencyjnej i jednostronnej postawy autora.
  I......
  Wszystko znikło.
 • 2013-06-02 13:10 | PIRS

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Dlaczego tyle osób atakuje tu Żydów?
  Wystarczy że w jakimś artykule pojawi się słowo Żyd, Izrael, Holokaust, a możemy mieć pewność że pojawią się dziesiątki wpisów pełnych wrogości i nienawiści do Żydów i do Izraela. Na całym świecie mogą odbywać się rzezie, wojny, gwałty, a pisze się o nich zwykle niewiele. To, co się dzieje na malutkim skrawku ziemi, zwanej świętą, jest natychmiast komentowane i krytykowane. Tam mają panować najwyższe standardy moralności i demokracji. Tam trzeba szanować przeciwników, nawet jeśli hasłem i praktyką działania tych przeciwników jest śmierć mieszkańców Izraela.
  Argumenty, którymi ludzie, nienawidzący Żydów, ze wszystkich sił starają się usprawiedliwić tych którzy mordują lub usiłują mordować Żydów, zostały wielokrotnie zdyskredytowane. Nikomu z dyszących nienawiścią do Żydów to nie przeszkadza i będą znowu i znowu powtarzać te kłamstwa, tak jak wciąż powołują się na fałszywkę pt. „Protokoły mędrców Syjonu”. Z jaką lubością cytują wszelkie publikacje dowodzące że Żydzi postępowali źle.
  W ich umysłach Żydzi przenoszą w genach jakieś zło, co różni ich od wszystkich innych narodów. Jeśli ktoś ich zabija to zapewne ma słuszne powody, bo mści się sprawiedliwie za zło jakiego jego przodkowie doznali od przodków obecnie żyjących Żydów. To straszne rozumowanie, usprawiedliwiające zabijanie niewinnych ludzi, głoszą ci, którzy mienią się być chrześcijanami. Jeśli wierzą w chrześcijańskie niebo, powinni wiedzieć, że nigdy się do niego nie dostaną, bo do nieba nie wejdą nienawistnicy.
  Nie zamierzam ich przekonywać do niczego. Kiedy na hasło „Żyd” pojawia się w waszych umysłach ta radosna nienawiść, obserwujcie ją. To nie jest głos Boga. Czy wiecie czyj to głos?
 • 2013-06-02 13:43 | Piotreknl

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Widzisz PIRS.
  To jest twoja interpretacja.
  Dlaczego stwierdzenie "nie lubie i nie zgadzam się z polityką i działaniem państwa Izrael" z mijesca interpretujesz jako "Nienawidze żydów i jestem antysemitą"? W Izraelu jest grupa ludzi - Żydów, którzy też mają odwagę powiedziec, że to jak państwo Izrael rozgrywa politykę zagraniczną napawa ich wstrętem. To też są antysemici? A może zdrajcy?
  Zastanawiasz się czemu wobec Izraela mamy wyższe wymagania.
  Ano z dwóch powodów: Po pierwsze - Powstanie Państwa Izrael zaogniło sytuację w tej częsci globu. Stąd moje oczekiwania, że to Izrael poczuje się odpowiedzialny by doprowadzic do pokoju. Po drugie - Izraelczycy mają dostęp do wiedzy, internetu i informacji. Jeżdżą po swiecie i kończą Wyższe Uczelnie. Nie da się ich porównac do na wpół zdziczałych mieszkańców Gazy. Zdziczałych przy dużej pomocy Izraela. Stąd od mieszkańców Izraela oczekuje się więcej - znacznie więcej.
 • 2013-06-02 17:14 | gsj

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Całkowicie podzielam wyrażone poglądy.
  Nie odważę się powtórzyć opinii amerykanów, żydowskiego pochodzenia, o stosunkach izraelsko-palesteńskich i sposobach ich rozwiązania. Ich opinie słyszałem na miejscu, w Jerozolimie.
  Zostałbym uznany za skrajnego antysemitę.
 • 2013-06-03 02:52 | Jer-121

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Jedno proste pytanie... jak dlugo jeszcze Izrael bedzie okupowal Wzgorza Golan? Jak dlugo???
 • 2013-06-03 02:59 | Eau de Cologne

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Nie kazdy Zyd jest Zionista, faktycznie chyba wiekszosc Zydow nie nalezy do zwolennikow Zionizmu! To do szanownego "camela", ktory raczy tutaj czynic (niebezpieczne wrecz) uproszczenia...
 • 2013-06-03 03:07 | Jer-121

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Ostatnio na terenie Izraela odnaleziono masowy grob Palestynczykow zamordowanych w roku 1948... czy to tez potrafi pan, panie "michrich" skomentowac?
 • 2013-06-03 03:14 | Eau de Cologne

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Wladze Izraela uwielbiaja stawiac znak rownosci pomiedzy "antysemityzmem" i "antysyjonizmem"... Taka interpretacja pozwala im glosniej krzyczec i zamykac usta wielu ludziom, ktorzy - po prostu - nie zgadzaja sie z agresywna polityka panstwa Izrael (np. budowaniem nowych osiedli na ziemiach okupowanych przez Izrael)!
 • 2013-06-03 11:35 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Po drugie - Izraelczycy mają dostęp do wiedzy, internetu i informacji. Jeżdżą po swiecie i kończą Wyższe Uczelnie. Nie da się ich porównac do na wpół zdziczałych mieszkańców Gazy. Zdziczałych przy dużej pomocy Izraela. Stąd od mieszkańców Izraela oczekuje się więcej - znacznie więcej.
  *** Kto zabrania mieszkancom Gazy miec dostep do Internetu? W Gazie tez sa wyzsze uczelnie i internet. Izrael nie namawia ludzi w gazie do zdziczenia sie.
 • 2013-06-03 11:44 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  2013-06-03 02:52 | Jer-121
  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?
  Jedno proste pytanie... jak dlugo jeszcze Izrael bedzie okupowal Wzgorza Golan? Jak dlugo???
  ***
  Tak dluga az Syria pogodzi sie z istnieniem Izraela i nie zawrze z nim pokoju
  Mozna zlosliwie spytac jak dlugo Poska bedzie okupowala Wroclaw Szczecin i Kolobrzeg? Jak dlugo bedzie Rosja okupowala Wyspy Kurylskie? Jak dlugo Ukraina bedzie okupowala Lwow?
  Concentrowanie sie tylko na izraelu nie dowodzi poczucia sprawiedliwisci tylko czego innego.
 • 2013-06-03 11:53 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  ranwers
  Czy autor rzeczywiscie wierzy w to co pisze?
  Dlaczego Izrael atakuje Syrie? - dobre pytanie.
  ***
  Przeciez Izrael tylko niszczy rakiety mogace byc dostarczo dla hezbola w celu odplenia ich na terytorium Izrela.
  Po wycofaniu wojsk z Gazy przez Sharona odpowiedzia byly rekiety z Gazy na terytorium Izraela. Izrael chce temu zapobiec przez niszczenie rakiet przeznaczonych dla Hezbola.
 • 2013-06-03 15:50 | Gama

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  STASZIC PISAŁ. To co? Nie był przecież nieomylny. Podobno papież jest, ale ja tego nie zauważyłem. Popełnia "byki" ja każdy śmiertelnik. bo nim jest. Wiem jedno, że nie spotkałem Żyda, który byłby nie korekt wobec Polski. Z tym, że ja niewielu ich widziałem. Po holokauście niewielu ich zostało

 • 2013-06-03 21:13 | Piotreknl

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Wg. Izraelskich danych statystycznych, w Gazie internet ma aż 10% gospodarstw (a uczyć się o zamożności Palestyny z Izraelskich źródeł to jak zdobywać dane o życiu w PRL na podstawie biuletynów PZPR).
  Piszesz "Izrael nie namawia ludzi w Gazie do zdziczenia" Fakt. Bo ostatnie rajdy Izraelskich czołgów z 2012 i 2009 trudno nazwać "namawianiem". Pewnie o blokadzie Gazy też nigdy nie słyszałeś?
 • 2013-06-03 22:21 | ryster

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Israel zawsze niewinny tak uchwalilo ONZ.
 • 2013-06-03 22:35 | Ryster

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Czyzby?
 • 2013-06-03 22:38 | Ryster

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  No wlasnie.Wedlug ONZ oni sa zawsze niewinni.
 • 2013-06-03 22:48 | frister

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  To jest pozadna zydowska gazeta.Pan frister to udowodnil.
 • 2013-06-03 23:45 | Eau de Cologne

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Mozna zlosliwie spytac jak dlugo Poska bedzie okupowala Wroclaw Szczecin i Kolobrzeg?

  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Panie "michrich", to sam Izrael zagrabil Wzgorza Golan! Polska natomiast nie miala praktycznie zadnego wplywu na ksztalt jej granic po II wojnie swiatowej.
  Jezeli pan nie dostrzega tej ZASADNICZEJ roznicy, to znaczy, ze nie
  mamy o czym rozmawiac na tym forum!
 • 2013-06-03 23:45 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  | Piotreknl
  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?
  Wg. Izraelskich danych statystycznych, w Gazie internet ma aż 10% gospodarstw (a uczyć się o zamożności Palestyny z Izraelskich źródeł to jak zdobywać dane o życiu w PRL na podstawie biuletynów PZPR).
  Piszesz "Izrael nie namawia ludzi w Gazie do zdziczenia" Fakt. Bo ostatnie rajdy Izraelskich czołgów z 2012 i 2009 trudno nazwać "namawianiem". Pewnie o blokadzie Gazy też nigdy nie słyszałeś?
  ***
  Jeszcze raz dla przypomnienia: W powiedzi za wycofanie wojsk Izraela z Gazy byly "katiusze "Odpalane w strone Izraela i wybor Hamasu ktorego prorgammem przewodnim jest eliminacja Izraela u tworzenie Islamskiego kalifatu na calym terytorium. Blokada Gazy w celu utrudnienia szmuglowania bomb i rakiet
  przeznaczonych do przeprowadzania aktow terroru jest akten samoobrony. Niech Hamas oficjalnie wykresli ze swojej karty intencje likwidacji Izraela to wtedy sprawy odwroca sie.
 • 2013-06-03 23:51 | blue

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  "Wiem jedno, że nie spotkałem Żyda, który byłby nie korekt wobec Polski."

  Wybierz sie "Gamo" do Ameryki Polnocnej (USA, Kanada). Szybko zmienisz zdanie!
 • 2013-06-04 01:27 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  2013-06-03 03:07 | Jer-121
  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?
  Ostatnio na terenie Izraela odnaleziono masowy grob Palestynczykow zamordowanych w roku 1948... czy to tez potrafi pan, panie "michrich" skomentowac?
  ***
  Ale jeszcze przedtem Arobowie urzadzali Zydom pogromy i to w czasis kiedy w Polsce krzyczano Zydzi do Palestyny. Arabowie rozpoczeli wojne z Zydami kiedy niedibitki Zydowskie osiedlali sie w Palestynie po holokauscie i pogromach powojennych w Polsce . Niestety nienawisc opanowywywuje ludzi w takich sytuacjach. Wystarczy wspmniec traktowanie Niemcow na terenach POlski i Czechoslowacji po Drugiej Wojnie Swiatowej. Prawdziwe choc smutne.
 • 2013-06-04 01:31 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  2013-06-03 22:21 | ryster
  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?
  Israel zawsze niewinny tak uchwalilo ONZ.
  ***
  Wrecz przeciwnie Izrael i Zydzi zawsze i wszystkiemi winni. Wystarczy zapytac "ojca" Rydzyka
 • 2013-06-04 05:09 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Panie "michrich", to sam Izrael zagrabil Wzgorza Golan! Polska natomiast nie miala praktycznie zadnego wplywu na ksztalt jej granic po II wojnie swiatowej.
  Jezeli pan nie dostrzega tej ZASADNICZEJ roznicy, to znaczy, ze nie
  mamy o czym rozmawiac na tym forum!
  ***
  Polska nie musiala wyrzucac Niemcow z tych terenow. Sam bylem tego swiadkiem i przyznam nie mialem wowczas nic przeciwko temu. Do mieszkania w ktorym ja urodzilem sie mojej matki nie wpuszczono. Nie wpuscilija Polacy ktorzy to mieszkanie zajeli liczac n to ze przeszlismy przez komon piecow . Pdziekuj Zydzie ze zyjesz slyszalo sie wowczas, a okolo dwoch tysiecy Zydow stracilo zycio kdy usilowali wrocic do przedwojennych miejsc zamieszkania.
  Z golanu Arabowie z artylerii ostrzeliwali osady izraelskie lezace u podnurza wzrorz Golan
 • 2013-06-04 05:15 | mkchrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  2013-06-03 22:38 | Ryster
  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?
  No wlasnie.Wedlug ONZ oni sa zawsze niewinni.
  ***
  Ale za to wedlug wrogow Zydow sa zawsze i wszystkiemu winni
 • 2013-06-04 12:11 | Piotreknl

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Co do blokady zapomniałeś dodać: wszelkie materiały budowlane (po co im mieszkania?)Ponadto czasowo blokada obejmowała: część artykułów sporzywczych, papier, artykuły sportowe, instrumenty muzyczne, książki itp.
  Co do Hamasu to ich zamiarem jest wykreślenie Izraela.
  A jaki jest plan Izraela?
  Możesz nam powiedzieć o ile skurczyło się terytorium Izreala w wyniku działań Hamasu?
  I o ile skurczyło się terytorium Palestyny w wyniku działań Izraela?
  Tak w ostatnich 10 latach. Byśmy mieli jasną sytuację - kto jakie plany realizuje.
 • 2013-06-04 13:01 | michrich

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  piotrkerni:
  Co do Hamasu to ich zamiarem jest wykreślenie Izraela.
  A jaki jest plan Izraela?
  Możesz nam powiedzieć o ile skurczyło się terytorium Izreala w wyniku działań Hamasu?
  I o ile skurczyło się terytorium Palestyny w wyniku działań Izraela?
  Tak w ostatnich 10 latach. Byśmy mieli jasną sytuację - kto jakie plany realizuje.
  ***
  Plan Izraeli to przezycie jako zydowsliego panstwa w ktirym Zy dzi przestana by mniejszocia i kozlem ofiarnym dla sffrustrowanych tlumoow jak to bywalo w Europie i krajach arabskich.
 • 2013-06-04 15:11 | MegaX

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Moje nie sa w ogole publikowane... Tylko dlatego, ze krytykuje jednostronnosc i propagandowy charakter coraz bardziej dziadowskiej "POlityki". Wystarczy jedynie spojrzec kto i jak tu pisze. To chyba wszystko tlumaczy...
 • 2013-06-04 15:49 | MegaX

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  Przepraszam Redakcje, bo powyzszy wpis jednak sie ukazal... Nie zmienia to jednak faktu, ze poziom Waszego pisma wyraznie spade. Po tak znanym i majacym opiniotworcze ambicje tygodniku nalezaloby spodziewac sie bardziej analitycznej, bezstronnej i wieloaspektowej oceny przedstawianych opinii oraz komentarzy w publikowanych artykulach. Jednostronnosc, propaganda i poslugiwanie sie przeinaczeniami, polprawdami a nie faktami, choc naganne, to mozna jeszcze zrozumiec ale pod warunkiem, ze ukazuja sie one w komentarzach czytelnikow. Pozdrawiam Redakcje oraz Czytelnikow (tych komentujacych szczegolnie)...
 • 2013-06-14 01:48 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Polecam bardzo ciekawe informacje i analizy na ten temat:

  Analizy i wieści na temat Palestyny, Izraela, Żydów, judaizmu i syjonistów
  W Syrii trwa wojna o prawdę
  Jak "Oni" kłamią o Syrii (zobacz koniecznie)
  Zbrodnie terrorystów w Syrii
  Sceny z Syrii przed wojną
  USA i Syria: Fakty, które powinniście znać
  Tajny raport Ligi Arabskiej w sprawie Syrii?
  Środkowowschodnia kontr-rewolucja
  Harmonogram operacji przewrotu w Syrii 1991
  Mit pokojowych antyrządowych demonstracji w Syrii
  Europejski Front Solidarności dla Syrii
  Zmagania o Środkowy Wschód: po pierwsze gaz
  Syria, Turcja, Izrael oraz wojna o energię na Wielkim Środkowym Wschodzie
  Dlaczego Katar chce dokonać inwazji Syrii
  Los Gazpromu i gospodarki rosyjskiej rozstrzygnie się w Syrii
  Czy Obama i Putin podzielą się Środkowym Wschodem?
  Cypryjski pionek
  Irańska Giełda Naftowa – prawdziwy powód ataku na Iran
  Salaficki Wahabizm jest antyislamski
  Syria:wylęgarnia terrorystów mających na celowniku Europę
  Wszystkie wojny są wojnami bankierów
 • 2013-06-14 01:49 | StrachNienawiśćWojnaZysk

  Polecam bardzo ciekawe informacje i analizy na ten temat:

  Analizy i wieści na temat Palestyny, Izraela, Żydów, judaizmu i syjonistów
  W Syrii trwa wojna o prawdę
  Jak "Oni" kłamią o Syrii (zobacz koniecznie)
  Zbrodnie terrorystów w Syrii
  Sceny z Syrii przed wojną
  USA i Syria: Fakty, które powinniście znać
  Tajny raport Ligi Arabskiej w sprawie Syrii?
  Środkowowschodnia kontr-rewolucja
  Harmonogram operacji przewrotu w Syrii 1991
  Mit pokojowych antyrządowych demonstracji w Syrii
  Europejski Front Solidarności dla Syrii
  Zmagania o Środkowy Wschód: po pierwsze gaz
  Syria, Turcja, Izrael oraz wojna o energię na Wielkim Środkowym Wschodzie
  Dlaczego Katar chce dokonać inwazji Syrii
  Los Gazpromu i gospodarki rosyjskiej rozstrzygnie się w Syrii
  Czy Obama i Putin podzielą się Środkowym Wschodem?
  Cypryjski pionek
  Irańska Giełda Naftowa – prawdziwy powód ataku na Iran
  Salaficki Wahabizm jest antyislamski
  Syria:wylęgarnia terrorystów mających na celowniku Europę
  Wszystkie wojny są wojnami bankierów
 • 2013-09-06 22:14 | PIRIS al

  Re:Dlaczego Izrael atakuje Syrię?

  No wlasnie dlaczego?dlaczego od tysiecy lat ludzie na slowo zyd tak wsciekle reaguja.