Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Marek Jackowski nie żyje

(7)
W wieku 66 lat zmarł nagle Marek Jackowski. Zostały piosenki, których znamy więcej niż faktów z jego biografii.
  • 2013-05-18 21:18 | Byniek

Żal.

Skromny, spokojny, nieco wycofany, emanujacy ciepłem, budzący naturalną sympatię, inteligentny, powściągliwy....Porządny człowiek i dobry muzyk. Szkoda.
  • 2013-05-18 21:55 | panszir

I'I

"Krakowski spleen" to moja ulubiona piosenka lat 80-tych. W takich chwilach człowieka zdaje sobie sprawę z upływu czasu ...
  • 2013-05-19 07:38 | jan Bohynski

Re:Marek Jackowski nie żyje

Byl chlop i chlopa nie ma. To doyczy nas wzystkich. Spij spokojnie stary, chociaz odszedles troche za wczesnie. JB.
  • 2013-05-19 15:46 | Kuka

Pamiętam, jak przed wielu laty zobaczyłam Marka Jackowskiego w sklepie z ciuszkami indyjskimi - takim zwykłym, jakich wiele. Pamiętam, że, wielce zszokowana, wówczas młodsza nastolatka, zaczęłam czynić ciche obserwacje, kryjąc się za wieszakami pełnymi garderoby, by dociec: On to, czy też nie On? On ci to był, we własnej osobie. Skromny, normalny, miły człowiek, a przecież idol i autor piosenek, które trafiały nam do wyobraźni i wychowywały dzieciaki z mojego pokolenia ku wrażliwości, fantazji, niezależności... W wielu nas wiele z tego zostało. Ja będę to trzymać i podsycać, by nie zgasło, bo, choć trochę utrudnia, to piękne jest.
    Marek Jackowski - non omnis moriar.
  • 2013-05-22 18:19 | iivoo

DZIĘKI

Ci Marku za to wszystko, za Maanam... Twoja wrażliwość, sposób grania rzeźbiła moje odkrywanie piękna muzyki. Tak się ułożyło "czasowo", że okres wczesnego dzieciństwa mojego rozpływał się w poetyce muzyki Maanamu, rodzice słuchali, a ja przeżywałem swoje pierwsze delikatne wzruszenia jak też i emocjonalne wybuchy, w rytmie kochamciękochaniemojego, słońca świecącego pilotom w oczy, lucioli, na szklance szminki śladu, ach... możnaby tak wymieniać.. Po prostu Twoja specyficzna wrażliwość "uruchomiła" specyficzne wrażliwości u wielu, bardzo wielu ludzi, ech trudno to ująć w słowa, dla mnie dzieciństwo to Maanam, bardzo archaiczne pokłady duszy, to może brzmi lekko egzaltowanie, ale czuje że tak ma być inaczej bym nie napisał co czuję, żegnaj
  • 2013-06-04 22:07 | Cecil1976

Powsciagliwy czlowiek,ktory stworzyl rock lat 80-tych. To sie nie wroci.
  • 2013-06-11 10:25 | mz

WYBITNY kompozytor