Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Platforma traci poparcie

(48)
PO jedzie po równi pochyłej. Nie trzeba czytać sondaży, żeby się o tym przekonać. Wystarczy pogadać z ludźmi. Każdy jest jakoś Platformą rozczarowany.
  • 2013-05-20 13:52 | axiom1

Zakowski nie ma pojecia !!!

"Rząd Tuska ma ogromne zasługi w ratowaniu finansów publicznych i w ograniczaniu wpływu światowego kryzysu na polską gospodarkę,.."

Przeciez ten rzad jest odpowiedzialny za 45% polskiego dlugu publicznego.
    A sa jeszcze inne dlugi jak; samorzadow, handlowe, gospodarsw domowych. Tak za dlugi gospodarstw domowych rowniez nie-rzad Donka Tuska odpowida. Za brak nadzoru nad sektorem finansowym.

Zakowski nie rozpoznaje rzeczywistych problemow za ktore dyktator Donek jest odpowiedzialny. Bezrobocie, emigracja, kryzys demograficzny, emerytury,..... bieda, wszechobecna polska bieda.

A przedewszystkim po co ten nie-rzad rzadzi a raczej nie-rzadi. Jaki maja plan dla Polski. Po 6 latach nalezalo by o tym poinformowac. Straszenie Kaczynskim juz nie wystarcza.

• 2013-05-20 17:25 | Joanna Kopytowska

Re:Dlaczego Platforma traci poparcie

Ze wszystkim się zgadzam ale protestuję , Polska ma rządy najlepsze na jakie ją stać , kadrowo ,finansowo , intelektualnie . Weźmy pod uwagę zacofanie cywilizacyjne , zrujnowanie obyczajów przez 200 lat klęsk i okupacji ,zdziesiątkowanie elit wojnami ,powstaniami i komunizmem oraz 21 MILIONOWĄ EMIGRACJĄ . Nie znam kraju który po tylu historycznych klęskach tak szybko podnosiłby się z upadku. KAŻDY NASTĘPNY RZĄD BĘDZIE TYLKO GORSZY a rządy Pisu to będzie KATASTROFA
  • 2013-05-20 17:40 | A

Gowin nie ma tu nic do rzeczy. Rząd niewiele robi a jak już robi to skrajnie przeciwnie do obietnic i oczekiwań.
  • 2013-05-20 17:46 | Jer-11

Moze "straszenie Kaczynskim juz nie wystarcza" ale... jezeli ten populistyczno/nacjonalistyczny lisek (J.K.) ponownie dojdzie do
    wladzy, to moze byc kolejne (bardzo) przykre doswiadczenie!!!
  • 2013-05-20 17:59 | Swiekra

Jest genialna propozycja: W najbliższych wyborach do Parlamentów i Rządu, Polacy powinni wybierać samych dziennikarzy. Szczególnie glosować na najzdolniejszych w krytykowaniu sprawujących wladzę. Odnoszę wrażenie, że dziennikarze zachowują się jak impotenci. Wiedzą co,wiedzą jak, ale sami nic nie potrafią. Ich sześcioletnia egzystencja w tej kadencji opiera się na nieustannej krytyce. Wykorzystują zawistny charakter Polaków i jak się okazuje funkcjonują, i sondaże tak jak rządzącym ,im nie spadają.
  • 2013-05-20 19:20 | mickor

Pewnie axiom, skoro tak piszesz to musi być prawda... Może obwinimy Tuska jeszcze za to że w weekendy pada deszcz a od poniedziałku do piątku słońce świeci ? Wyssane z palca liczby, takie jak to Twoje 45% możesz sobie schować z powrotem w pisorskiej książeczce sloganów. Absurdem jest też obwinianie jednego dyktatra za niż demograficzny. Sam ma dorobić brakujące dzieciaki ?
    Temu rządowi na prawdę nie trzeba wymyślać sztucznych błedów i idiotyzmów. Realnych jest aż nadto: emerytury, podatki, bezużyteczne instytucje, idiotyczne przepisy drogowe i wyrzucanie kasy na miliony fotoradarów, kiedy nie ma jej na szkoły. Do tego porozumienie ACTA, wmuszanie systemu bolońskiego w szkolnictwo wyższe i deprecjonowanie wykształcenia. Pompowanie kasy w nowe placówki ZUS i NFZ, likwidacja tajemnicy bankowej i deregulacja zawodów zaufania chociażby. Choć tym ostatnim radykalna prawica też nie ma nic do zaoferowania.
    Najsmutniejszy jest jednak brak alternatywy. Polska nie posiada liderów - w ich miejscu mamy opasłą, intelektualnie i moralnie bezpłodną warstwę uprzywilejowanych starców. Za nimi zaś stoi armia zawodowych urzęników - kolejna żelazna kula spowalniająca jakikolwiek progres tego kraju...
  • 2013-05-20 19:28 | Janusz

Dlaczego Platforma traci poparcie? Dlatego, że komuś na tym zależy.

Ludzie, głupcze! to czytają i widzą, że zapadła decyzja, aby Tuska się z polskiej polityki pozbyć. Dostanie na otarcie łez jakąś synekurę w UE rangi stróż, albo podobnej, i po Tusku. Dlatego rzuciliście się na niego pismaki stadnie, złorzecząc jeden przez drugiego. Nie jestem fanem Tuska, ale co innego jest choćby zbliżony do demokracji proces, a co innego medialna egzekucja na rozkaz.
  • 2013-05-20 20:22 | bever

Nic sie nie zmieni roszadami, mamy fatalna proporcjonalna ordynacje wyborcza, gdzie posel jest odpowiedzialny przed szefem swoje partii - dyktatorem i zaden z nich ani Tusk, ani Kaczynski nie chce ordynacji wiekszosciowej i jednomandatowych okregow wyborczych, bo moga wypasc z gry, trzeba cos z tym zrobic!
    Poczytaj i posluchaj, Swiat bez Tuska i Kaczynskiego jest mozliwy jak w USA i GB, Francji, Indiach i innych. Byloby swietnie gdyby redaktor napisal o inicjatywie wprowadzenia jednomandatowych okregow wyborczych JOW. Lecz zapewne skasuje ten wpis, bo naruszam zasady wolnosci wypowiedzi wedlug Zakowskiego.

http://zmieleni.pl/abc-jow/

http://www.jow.pl/

http://jednomandatowe.pl/
  • 2013-05-20 20:34 | axiom1

"Polska nieposida liderow"

Media buduja kulty jednostek dozywotnich partyjnych dyktatorow. A partyjni dyktatorzy wyrzucaja z partii wszystkich ktorych intelekt im zagraza.

Dyktator Donek swa osoba ustala dozwolony poziom intelektu na kazdym szczeblu zarzadzania krajem
  • 2013-05-20 22:00 | Kropkozjad

Szanowny Panie Jacku!
    Po dojściu przez PO i pierwszych jej poczynaniach, krytycznie przez Pana ocenianych, w komentarzu pod Pańskim artykułem napisałem, że PO usilnie pracuje na rzecz przyszłego zwycięstwa wyborczego PiS. Moja prognoza w ostatnich wyborach na szczęście nie sprawdziła się. Na szczęście, ponieważ uważam, ze z tych dwóch postsolidarnościowych partii politycznych, obu szkodliwych dla Polaków i Polski jako państwa, PO jest znacznie mniej szkodliwa niż PiS. Dlatego obecnie, gdy moja ówczesna prognoza zaczyna być groźnie prawdopodobna, ogarnia mnie niepokój. Jedyną bowiem alternatywą dla PO jest PiS. Zmarginalizowana została lewica, która jak większość partii w długotrwałej opozycji "sypie się", ulega niepokojom wewnętrznym, szuka winnych swych niepowodzeń, i czyni nieprzemyślane kroki, np. powierzenie kierownictwa "brygadzie młodzieżowej" nie jest w stanie skutecznie przeciwstawić się zalewowi kłamstw, insynuacji i wyolbrzymiania swych potknięć przez media, nie ma szans na stworzenie alternatywy w sprawowaniu władzy, jeżeli upadnie PO.
    Podzielam Pańskie krytyczne poglądy na temat, tego złego, co pod rządami PO pod kierownictwem Donalda Tuska spotkało nas. Jednak trudno podzielić mi Pańską opinię na temat gospodarki: "Rząd Tuska ma ogromne zasługi w ratowaniu finansów publicznych i w ograniczaniu wpływu światowego kryzysu na polską gospodarkę...". Otóż w sprawach gospodarczych ten rząd po prostu wciąż "dawał plamę".
    Podstawą gospodarki nie są spekulacje pieniężne, ale realna gospodarka, tj. wytwarzanie towarów: dóbr i usług, które znajdują nabywców. Prymitywnymi zbiegami oszczędnościowymi, przenoszeniem wszelkich ciężarów na tych obywateli, którzy znajdują się na średnich i najniższych i najniższych poziomach dochodów, rząd zdławił siłę nabywczą ludności. A to powoduje "nadprodukcję" i inflację, a następnie wymusza dalsze dławienie popytu.
    Złe i niepoprawiane w porę prawo o zmówieniach publicznych doprowadziło do upadku wielu przedsiębiorstw budowlanych, które były podwykonawcami firm wydmuszek, które wygrywały przetargi na budowę dróg. To prawo to wprost zaproszenie do przestępczości gospodarczej, w postaci zmów cenowych, jakościowych i z góry planowanych dochodowych bankructw zwycięzców przetargów. Czy to tylko kult niefachowości GDDKiA, czy może gorzej...?
  • 2013-05-20 22:52 | AliBuła

Nie pójdę głosować na PO bo politycznie się wypaliłem.Od dłuższego czasu nie patrzę na TVN24 .Po programach Rymanowskiego, Moniki Olejnik i Moniki Łaszcz a nawet w ich czasie trwania, następowała we mnie zmiana..
    ....Typem staję się upiornym:
    Twarz mi blednie, włos mi rzednie,
    Psują mi się zęby przednie. .....
    z grdyki wydobywał się niski pomruk,
    mógłbym kąsać nawet bliskich.
    Nie chciałem przeistoczyć się w potwora.Dosyć z kloaką.Patrzę na National Geographic i Meteo.
    Zobojętniałam. Jak nie zagłosuję za PO to wygra PiS.Jestem tym zatrwożony ale i tak nie pójdę .
    Wiem,że jak sekta grabarzy dorwą się do władzy ,rozpierdzieli Polskę na wiele lat.Coś na Białoruś.Ktoś potem musi po nich posprzątać ale to też zajmie kilka lat.Wiem o tym ale i tak nie pójdę głosować. Bo na kogo?.

PS. Panie Hofman jak tam nowy wózek
    …jak żyć? jak żyć ?

• 2013-05-20 23:32 | Jedynie logiczne pytanie brzmi:

Jak 7 lat temu podobno inteligentni ludzie mogli popierać tych bandytów, skoro wszystko to było do przewidzenia? Nie, przepraszam - ja nie spodziewałem się nawet w 50% takiego bajzlu. Ale to wystarczało mi, żeby oddać prędzej głos na faszystów czy korwinów niż na Peło.
    To będzie się za Panem wlokło do końca świata - i to wyłącznie na Pańskie życzenie.
  • 2013-05-20 23:34 | Przeczytałem cię i zrobiłem "printskrin"

a zatem wpisu nie usunięto.
  • 2013-05-21 00:05 | zyta2003

@Joanna Kopytowska, moze odpuscic sobie juz te ostatnie ponad dwiescie lat zaborow i powstan i ostatnie 50 lat wrazej komunistycznej wladzy. To juz zaczyna byc obrazliwe w stosunku do obywateli.
    A na na slowo "elita" mozna juz dostac uczulenia. W Polsce ich nie ma, a gdzie sa? We Wloszech, Francji, Watykanie, Anglii, Hiszpanii? No gdzie? Jesli chodzi o gospodarke, Polska jest omal gwiazda na tle panstw europejskich nie dajacych sobie rady z kryzysem. Dzieje sie to panie Redaktorze, nie dzieki rzadowi, tylko pomimo... Akurat to swiadczy bardzo dobrze o Polakach.
  • 2013-05-21 05:37 | Andrzej

PO traci poparcie, ale jest to do odrobienia. Sam fakt, że ludzie krytykują bez ograniczeń, często po to, żeby się wygadać, świadczy o demokracji i wolności. Ale są pewne granice, nie wolno rozwalać państwa. Nie ma na świecie kraju idealnego, wszędzie są jakieś problemy, czasy są trudne. Nie wolno powtórnie dopuścić do władzy partii, która ograniczy demokrację i prawa obywatelskie, na rzecz mętnej i kłamliwej ideologii pseudo-patriotycznej.
  • 2013-05-21 06:26 | 1

Statek głupców tonie

Spójrzcie na obraz Boscha:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jheronimus_Bosch_011.jpg
    Komu chcielibyście powierzyć ster tego statku?
    Spójrzcie też na ten obraz:
    http://chlebus.eco.pl/ECOSOC/PL-2050_pliki/image064.gif
    Kto sterował naszym statkiem dobrze?
    Co tu ma jakiś Tusk do rzeczy?
  • 2013-05-21 06:54 | black jack

czasem lepiej solić niż pieprzyć - przemyśl proszę
  • 2013-05-21 07:04 | black jack

ludzie, niestety, to w przeważającej masie matołki - wystarczy, że znudzone media brakiem jakiejś spektakularnej katastrofy, albo dzieciobójstwa, w obawie o oglądalność wymyślą sobie nośny temat a już ludzie powtarzają mantrę. Nie są w stanie wyobrazić sobie co może być w zastepstwie - ORBAN? Pamięć ludzka bardzo króciutka - 4RP BIS juz się zbliża, już puka do Twych drzwi... Tfu zgiń przepadnij siło nieczysta ;)
  • 2013-05-21 07:23 | lordjohn

Według mnie diagnoza w 100% prawdziwa, a i prognoza wygląda na bardzo prawdopodobną. Żyję w Polsce już 63 lata i moje obserwacje ostatnich 5 lat rządów PO prowadzą do bardzo podobnych wniosków: ważnymi dla ludzi i dla Polski sektorami: edukacja, nauka, sprawiedliwość, infrastruktura i zdrowie kierują ludzie niekompetentni i tylko wszystko psują. Do zobaczenia na wyborach, w których niestety będziemy mieli do wyboru d....a albo g.......a.
  • 2013-05-21 08:02 | kaesjot

Szanowna Pani - czy mamy trwać w walącej się ruderze i czekać aż nam się zwali nam na głowe czy zdecydować się na przejściowe utrudnienia i ruinę tą rozwalić i na jej miejscu pobudować coś, co lepiej słuzyć jego lokatorom?
  • 2013-05-21 08:30 | Waldemar

Szanowny autor myli sie. To finanse (dotacje na partie) wybierają, a nie wyborcy.
  • 2013-05-21 08:40 | Joanna Kopytowska

Wszystkie pokolenia Polaków w czasie jej tysiącletniej historii chciałyby mieszkać w takiej walącej się ruderze jak dziś. A tak poza tym TO WOLĘ RUDERĘ NIŻ ZGLISZCZA , największym błędem rządzącej formacji i lewej strony opozycji było NIE ZDELEGALIZOWANIE PISU , wszystko co jest teraz jest konsekwencją istnienia faszystowskiej ,niedemokratycznej formacji w demokratycznym parlamencie . Gdyby nie to że nie jest mi do śmiechu porównałabym tę sytuację do okresu walki o władzę nazistów w latach trzydziestych XX wieku . No ale jako się rzekło nie jest mi ani do śmiechu ani do żadnych historycznych porównań. Władza w rękach Pisu to bezpardonowa władza z opozycją to znaczy że Oni nie będą się tak certolić jak inni postępowali z nimi czyli delikatnie . Zapłoną stosy palonych czarownic . Cały potencjał militarny zostanie przekuty na bojówki walczące z każdym kto odetchnie inaczej niż pis . TO KATASTROFA , APOKALIPSA ZA DRZWIAMI tuż tuż a my tu gadu gadu o radarach ,że za dużo . O pierdołach Mości Panowie o pierdołach ....
  • 2013-05-21 09:10 | Anty777

Pierwsze nazwiska jakie cisną się na usta mnie - zawiedzionemu PO są: Sawicka, Nowak, Rostowski. Zgaduję, że inni zawiedzeni też tak mają. Ale dla pana Żakowskiego, zafiksowanego na punkcie ideologii pseudo-liberalnej, głównym winnym jest Gowin, facet o którym można różnie pisać, ale nie można mu odmówić mocnego kręgosłupa (w przeciwieństwie do innych PO-lizusów). Czas iść na jakąś terapię, panie redaktorze.
  • 2013-05-21 09:23 | kaesjot

Własie słyszę w radiu, że Chińczycy wykupili stanowiącą własność Skarbu Państwa Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku.
    Z Gospodarzy powoli stajemy się parobkami w swoim ( niegdyś ) gospodarstwie.
    Nie potrafię rozstrzygnąć, czy " lepszy na wolności kąsek lada jaki niźli w niewoli przysmaki" ?
  • 2013-05-21 11:27 | zet

Dalsze pozostawanie p.Tuska na czele rządu doprowadzi do rozpadu PO, podobnie jak to się stało z AWS. Premier i ten rząd stali się niewiarygodni i żadne retusze/wymiana ministrów/ nie spowodują poprawy notowań.
    Oszukali abonentów RTV, haracz/abonament/ istnieje nadal a co w nim najgłupsze, to przymus rejestracji odbiorników.
    Oszukali młodzież i okradli emerytów. Zniszczyli poczucie bezpieczeństwa socjalnego i poczucie sprawiedliwości wśród szerokich rzesz społeczeństwa.
    Pan prof.Rzepliński nie powinien przeglądać się w lustrze, skoro nadal trwa na stanowisku. Szczególnie po tym,kiedy oznajmił,iż TK stoi na straży budżetu państwa nie nie na straży praworządności. Czy TK bada celowość wydatków budżetowych, by go chronić za wszelką cenę?
    Bawienie się liczbami i statystyką bez uwzględniania rzeczywistych oczekiwań i odczuć przeciętnego Kowalskiego prowadzi do klęski. Szkoda,że PR-owcy z PO o tym zapomnieli.
  • 2013-05-21 11:27 | MMK

"Spójrzcie też na ten obraz:
    http://chlebus.eco.pl/ECOSOC/PL-2050_pliki/image064.gif
    Kto sterował naszym statkiem dobrze? "

A to jest miejsce Polski w czym?
    Bo brzmi jak graficzne "komuno wróć" ;) ...
  • 2013-05-21 12:01 | zbigniew

jasne, tylko JOW jest panaceum na kryzys rzadzenia, a jak juz w wyniku takiej ordynacji wyborczej bedziemy mieli ze 200 takich Stoklosow to zapanuje sielanka i powszechny dobrobyt
  • 2013-05-21 12:43 | Fandorin

Szkoda, że redaktor Żakowski, Lis itd. nie wyrazili swoich uwag wprost na spotkaniu z premierem Tuskiem w radio TOK FM. Zamiast ciekawej dyskusji panowie dziennikarze zrobili sobie prywatne spotkanie starych znajomych przy kawce, gdzie padały same uśmieszki, żarty i komplementy. Zero merytoryki i konkretów. Teraz nagle mają jakieś uwagi krytyczne na łamach prasy i internetu. Żenada.
  • 2013-05-21 12:45 | popan

Kręgosłup Gowina wypełniony jest betonem z czaszki - istnieje bezpośrednie połączenie. Dlatego taki mocny.
  • 2013-05-21 15:42 | remm

O lekkomyślnej i samobójczej na dłuższą metę polityce Tuska od dawna pisali nawet ci dziennikarze i publicyści, którzy generalnie sprzyjają PO. Szef Platformy lubi jednak zamiatać problemy pod dywan, bo wydaje mu się, że w ten sposób znikają. To typ, który widzi zawsze szklankę do połowy pełną, co w przypadku polityka wcale nie jest zaletą.

O ile do niewywiązywania się polityków z obietnic wyborczych zdążyliśmy się już przyzwyczaić, to Tusk jako pierwszy zrealizował je na odwrót: zamiast zlikwidować abonament – ściga za jego niepłacenie, zamiast znieść podatek Belki – zlikwidował lokaty antybelkowe, zamiast zmniejszyć liczbę urzędników – zatrudnił sto tysięcy nowych itp. Odkąd pamiętam, zapowiadał reformę KRUS, ale gdy Trybunał Konstytucyjny uznał niepłacenie składki zdrowotnej przez KRUS-owców za nielegalne, zignorował to orzeczenie, aby umożliwić kombinatorom dalsze żerowanie na podatnikach. Lawirowanie Tuska w sprawach światopoglądowych jest wręcz obrzydliwe: z jednej strony przekonywał, że nie będzie klęczał przed księdzem, z drugiej robił wszystko, czego sobie zażyczyli biskupi i Opus Dei. Pewnie mu się zdawało, że w ten sposób zyska głosy i klerykałów, i antyklerykałów…

Osobiście dziwię się, że spadek poparcia dla PO nastąpił dopiero teraz. Świadczy to niewątpliwie o talentach Tuskowych piarowców, ale na pudrowaniu zgnilizny daleko się nie zajedzie, nawet jeśli puder jest od Diora.

Tusk od dawna pracował nad zniechęceniem do siebie kolejnych grup wyborców – od internautów w sprawie ACTA poprzez drobnych przedsiębiorców, których dobija kolejnymi szykanami, po liberalną klasę średnią, którą rozczarował głosowaniem w sprawie związków. Czara się jednak przelała na początku tego roku, kiedy Polacy uczciwie płacący składki na NFZ zostali praktycznie pozbawieni opieki zdrowotnej. W większości znanych mi miejsc, jeśli chory chce się dostać tego samego dnia do lekarza pierwszego kontaktu, musi stanąć w kolejce o piątej rano na zewnątrz przychodni. O wizytach u specjalistów nawet nie chce mi się pisać. Dla zamożniejszych oznacza to "tylko" wielotysięczne wydatki na leczenie prywatne, dla biedniejszych – trwałą utratę zdrowia lub śmierć.

Ludzie, którzy dowiadują się, że ich ciężko chore dziecko może zostać nieprzyjęte do szpitala, bo "służba zdrowia nie ma pieniędzy", a równocześnie słyszą, ile kosztują cotygodniowe loty premiera do Sopotu albo jaki kontrakt rząd podpisał z zarządem Stadionu Narodowego (przypominam: trzydzieści tysięcy miesięcznie plus premie po kilkaset tysięcy nawet jeśli stadion przyniesie 20 milionów strat), nie tylko nie chcą głosować na Tuska, ale najchętniej wypruliby mu żywcem flaki (to nie jest moje określenie, takie teksty lecą w kolejkach do lekarza).
  • 2013-05-21 15:43 | Hanna

Najgorsze jest to, że ludzie, którzy nazywają się czwartą władzą chcą być pierwszą i przestawiać pionki na szachownicy. I wtedy rzeczy istotne zostają zmielone i sprowadzone do postaci papki. Pan również ma w tym swój znaczący udział.
  • 2013-05-21 16:05 | bever

nie znam stoklosy, widocznie mial poparcie srodowiska i zdobyl glosy bo byl popularny, jesli zostal skazany lub ma jakies przestepcze zarzuty nie powinien startowac, tu prawo ma decydowac kto jest bez skazy a kto ma zakaz startu w wyborach.
  • 2013-05-21 16:10 | bever

tez mnie to dziwi.
    w sprawie wyborow to jestem (jak na teraz) zwolennikiem kombinowanych jakie maja Niemcy, zreszta nie wiem czy cokolwiek uda sie w pl nie mamy tradycji protestanckich, specyficznego etosu pracy, poswiecenia i szacunku dla panstwa.
  • 2013-05-21 17:05 | Andrzej

Lordzie johnie, żadna diagnoza nie jest w 100% prawdziwa. Nawet Kaczyński mówi, że w 99% jest przekonany, że był wybuch. Co prawda Macierewicz wie wszystko na 100%, ale on ma specjalne papiery, a Kaczyńskiemu marzy się jeszcze jakaś władza, więc tym 1% się asekuruje.
  • 2013-05-21 18:43 | mtwapa

zawodowy placzyzm

Nie jestem milosnikiem PO ani Tuska. Za cyrk z Gowinem dostaje u mnie wilczy bilet.
    Jednoczesnie trzeba miec wyjatkowy tupet dziennikarski aby propagowac dwa wzajemnie sprzeczne stwierdzenia:
    1) Tusk nic nie robi
    2) Tusk zantagonizowal spoleczenstwo wprowadzajac np. podwyzszenie wieku emerytalnego.

Jesli jest jakis medrzec na sali co zna ostre a jednoczesnie nie antagonizujace reformy to niech sie ujawni. Tak jakby np zniesienie KRUSu mozna byloby wykonac tak jak w reklamie przedwojennego srodka na zatwardzenia: "reforma bedzie dzialac lagodnie, nie przerywajac snu". Oszaleliscie?

Slynni zwolennicy Realpolitik i sojuszu PiS-Samoobrona, czy SLD-PSL naraz gryza po kostkach za brak reform blokowanych przez PSL. Trzeba bylo zreformowac KRUS jak sie bylo przy wladzy z populistami czy rzeczonym PSL a zalosnie pitolic ze PO nie jest uprzejme rozwalic wlasnymi lapami koalicji ktora daje jej wladze.

• 2013-05-21 21:41 | Leonard Piotrowski

Jak widzę wpisy nie wszystkie niewiele mają wspólnego z artykułem.
    O obiekrtywiżmie szkoda słów. Mamy Rząd który zrobił najwięcej dla Polski spośród dotychczasowych, za wyjatkiem rządu premiera Mazowieckiego. Problemem są ludzie, radzę to dobre zapamietać. Osmielę się twierdzić że tak długo jak pospólstwo będzie pchało sie na salony w tym Kraju nie będzie porzadku.
    Przykłady....? Szkoda czasu.
    Zgadzam sie "ludzie głupcze".
  • 2013-05-21 21:57 | Na nic innego nie zasłużył

Pytanie, czy postępowanie tej ekipy/bandy to przejaw absolutnej głupoty, czy działanie na rozkaz "onych", pozostawiam do swobodnego rozważenia.
  • 2013-05-22 08:02 | kaesjot

Oczywiscie - ten wspaniały rząd to perła rzucana przed wieprze !
    Jako taki wspaniały klejnot winien być przechowywany w sejfie ( pancernym ) a niegodnej go gawiedzi pokazywany tylko od święta i to przez szybkę - koniecZnie pancerna !!!
    Albo zmienić społeczeństwo !
  • 2013-05-22 08:39 | PIRS

Re:Dwie miary

Kilka dni temu w radiu TOK FM Pan i koledzy krytykowaliście protest posła Iwińskiego sprawie Przemyka. Poseł miał rację.
    W Uchwale, przeciw której protestował, jest mowa o "politycznym mordzie". Otóż to nie zostało dowiedzione. Owszem, Przemyka zatrzymano, potem pobito ze skutkiem śmiertelnym, potem władze starały się to ukryć. Ale nie wygląda to na zemstę za działalność matki Przemyka. Dopisanie tej interpretacji do uchwały jest już działalnością aktualnie polityczną, a nie oddaniem czci i potępieniem zła jakie miało miejsce.
    Dopiero co skończył się proces policjanta, który dwa lata temu skatował młodego chłopca na ulicy, co widzieli też koledzy policjanta. Dostał 1,5 roku w zawieszeniu. Gdyby okazało się, że chłopiec jest synem jakiegoś posła PiS to mielibyśmy podobną sytuację jak w przypadku Przemyka i oskarżenie o zemstę polityczną.
    I jeszcze jedno. W rozmowie w radiu brał udział pan Tomasz Wołek, który był bardzo oburzony tymi zdarzeniami sprzed lat. Ten sam pan Wołek pojechał kiedyś oddać hołd Pinochetowi, którego masowe prześladowania opozycji – mordowanie i tortury tysięcy ludzi – były znane i nie można ich porównać z tym co działo się w Polsce za najgorszych czasów PRL. Trudno się pogodzić z faktem, że podobne zdarzenia oceniane są według tego jaką ideologię wyznają oprawcy a nie według tego co robią.
  • 2013-05-22 09:31 | ziołolipa

Tak nie wgłębiając się w przyczyny słabych notowań; brak wizji państwa, centralizacja urzędów, kiepski dobór urzędników, brak konsekwencji w działaniu oraz niedotrzymywanie obietnic. Na takim stanowisku, zanim się coś powie, trzeba wiedzieć czy się ma pokrycie na wypowiadane słowa.
    pozdrawiam
  • 2013-05-22 12:21 | Pacucman

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą. pis tylko czeka na okazję aby dobrać się do władzy, wytyka wszystkie błędy rządu.... niby to jest rola opozycji, ale hmm; nigdy więcej tego kretyna kaczora!
  • 2013-05-22 13:41 | MaciekO

Jeśli jest tak głupi to jak utrzymał się tyle czasu u władzy? I kim są inni nie mogący go pokonać?
  • 2013-05-22 17:09 | Kropkozjad

Szanowny PIRS!
    Podzielam Twoje zdanie w sprawie tej uchwały. Duży i dodatni plus dla prof. Iwińskiego. Szkoda, że wycofał się z tego poglądu, chociaż myślę, że po cichu pozostał przy nim. Plus dla Leszka Millera, ale bardzo, bardzo ujemny, za zgodę na tę uchwałę zawierającą oczywiste kłamstwo, a więc nie tylko polityczną, ale także bardzo nieuczciwie polityczną. Po transformacji ustrojowej i zmianie władzy należało tę sprawę dogłębnie zbadać. Słyszałem rozmowę młodych ludzi, chyba rówieśników Przemyka, którzy wspominali oblewania alkoholowe matury i egzaminy wstępne. Wynikało z niej, że na takim oblewaniu Przemyk przebrał miarę, rozpoczął bijatykę, został pobity i wyrzucony z towarzystwa. Z rozmowy tych młodych ludzi nie wynikało, że w tym oblewaniu uczestniczyli. Nie ma dowodów prawdy tej plotki, może tylko jest efektem fantazji młodzieżowej, ale faktem jest, że Przemyk został zatrzymany przez patrol MO za awanturowanie się ale nie dlatego, że jego matka była działaczkę opozycji.
    Masz rację, że większość polityków partii POPiS-owych kieruje się moralnością Kalego, nie tylko w ocenie tzw. komunizmu, którego nie tylko w Polsce, ale i w świecie nie było, ale także w relacjach między sobą. Jakoś nie spieszno Parlamentowi upamiętnić tragiczną śmierć b. posłanki Blidy, która znajdując się pod opieką funkcjonariuszy policyjnych została zastrzelona, najprawdopodobniej nie przez siebie, jak wskazują pogłoski pisowskie. Dopiero demonstracja Palikota z marchewką w garści obudziła reakcję władz na zgwałcenie na posterunku przez policjantów zatrzymanych kobiet. Nie podzielam też poglądu posłów i senatorów RP, że ofiarom należy oddawać hołd, który należy się jest ludziom zasłużonym. Ofiarom prześladowań i mordów, politycznych, religijnych i innych, należy się pamięć i współczucie.
    Uważam też, że my obywatele Polski płacimy naszym parlamentarzystom, aby stanowili dobre prawo, prowadzili bieżącą ocenę jego funkcjonowania, kontrolowali rząd, a nie zajmowali się wiecowaniem, i podejmowaniem uchwał w sprawach, które powinny należeć do historyków.
    Parlament wzywając organy wymiaru sprawiedliwości do wznowienia postępowania w tej sprawie, gdy minęły już ustawowe terminy przedawnienia, wystawia sobie marne świadectwo, że jest politycznym wiecem a nie praworządnym organem państwa. A organy wymiaru sprawiedliwości nie mogą postąpić zgodnie z tym apelem, ponieważ ogranicza je prawo, uchwalone właśnie przez ten Parlament. Nie dajmy się zwariować!
  • 2013-05-22 19:14 | JG

Czasy niewolnictwa dawno minęły

Jaśnie Panie Piotrowski !! Skąd Pan się wziął? W innych krajach, dawno temu za takie poglądy szło się na szafot i głowa spadała w trociny. A rząd Mazowieckiego owszem zrobił i jak się zdejmie końskie okulary to można zobaczyć, że zlikwidował naszą gospodarkę. Tak jak "dziura Bauca" w budżecie została w spektakularny sposób ogłoszona tak dziura na "rynku" pracy wynosi faktycznie obecnie ponad 5 {pięć) milionów miejsc pracy i owszem jest mowa o bezrobociu ale jest to taki skandal, że wymaga ogłoszenia stanu wyjątkowego. Jest to robota wszystkich dotychczasowych rządzicieli i rząd Tuska dołożył się do tego stanu sowicie. Panu Tuskowi życzę wygodnej jazdy na taczce.
  • 2013-05-23 16:54 | kaesjot

Zgadzam się.
    Słuchałem rozmowy prof. Iwińskiego z Dominiką Wielowieyską w TOK FM i jego uzasadnienie przekonywało mnie choć późniejsze "mataczenie" w stylu "no bo gdyby czasu było więcej to może jakoś byśmy doszli do porozumienia..." wrażenie to stępiło. Bardziej mnie przekonuje wersja zdarzeń Kropkozjada ( nachlał się smarkacz i zaczął rozrabiać to go zwinęli .. )niż ta prezentowana obecnie. Zdarzyło mi się kilka razy spotkać i rozmawiać z uczestnikami i świadkami różnych "historycznych" zdarzeń z tamtych czasów. W ich relacjach przebieg ich odbiegał od tego, co się nam TERAZ prezentuje a bardziej pasował do opisów prezentowanych wówczas przez PRL-owską propagandę.
  • 2013-05-31 00:40 | Therese Kosowski

Tak to właśnie jest! To oni - dziennikarze - doprowadzą do nowej katastrofy w Polsce. Tak to też przedstawia Stefan Bratkowski w GW i w Studiu Opinii. Pewnie koledzy dziennikarze to czytali, ale kto by się tam przejmował! Zabawa trwa.
  • 2013-05-31 00:44 | Therese Kosowski

Dobrze, że są ludzie, którzy rozumieją, o co tu chodzi.
  • 2013-05-31 02:23 | Therese Kosowski

Polecam lekturę - szczególnie Panu Żakowskiemu polecam - może sobie jednak weźmie do serca:

http://studioopinii.pl/stefan-bratkowski-tak-dobrze-bedzie-ze-nie-do-wytrzymania/

http://wyborcza.pl/1,76498,5263488,Wiadomosci_z_nogi_wziete.html

http://studioopinii.pl/ernest-skalski-ustrzez-nas-panie-od-przyjaciol/