Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wałęsa o Borusewiczu

(46)
Coś niedobrego dzieje się z Lechem Wałęsą. Nie rozumiem, czemu mówi to, co mówi, i czemu zgadza się to mówić mediom. Obawiam się, że tak nie wybroni tego, co dla niego najważniejsze. Tak to prędzej sobie samemu zaszkodzi.
  • 2013-05-20 21:34 | mordotymoja

pamflet IPN

Pamflet - a gdzie zaginieno strony z biografii Bolka? Dlaczego LW wypozyczyl te dokumenty opisujace Bolka a nie jego(jak sam twierdzi).
  • 2013-05-20 22:34 | axiom1

Re:Wałęsa o Borusewiczu

Niech holota walczy. Niech sie wykrwawi.
  • 2013-05-20 22:40 | Florian

Przy ogromnym szacunku dla Pana Redaktora; to Pan wcześniej wierzył, że Wałęsa to ktoś inny? Nie wierzę. Przecież Wałesa od 1990 r. mówił, to co mówi! Nie słyszał Pan? Jeśli tak, to nie dziwi marna kondycja polskiej inteligencji. Pozdrawiam.
  • 2013-05-20 22:41 | PIRS

Nie chciałbym robić Panu przykrości, Panie Redaktorze, bo wiem że Wałęsa jest dla Pana symbolem który Pan ceni ze względu na swoją pzeszłość. Jednak czas chyba skonstatować, że Wałęsa po prostu taki jest jak mówi. Dawniej miał dzisiątki pomocników, którzy próbowali tłumaczyć że nie myśli tego co powiedział, że chciał dobrze, że toprosty robociarz więc trzeba mu wybaczyć itd.
    Oriana Fallaci, znana dziennikarka, która przeprowadziła dziesiątki wywiadów z możnymi tego świata, jednego tylko wywiadu żałowała – z Wałęsą. Pisała potem, że zobaczyła nadętego, chamowatego prostaka, ale uległa „wymaganiom chwili” i napisała o nim dobrze.
    Wałęsa wykonał swego czasu dużo dobrej roboty i chwała mu za to. Powinien dostać medal, pensję i szlus. Ale zrobiono z niego symbol do którego nigdy nie dorósł, wybrano na prezydenta, którym nigdy nie powinien zostać.
    Już na początku Solidarności zorientowałem się kim jest Wałęsa i wiedziałem że moim przywódcą nigdy nie będzie. Innym dojście do tego wniosku zajmuje lata.
  • 2013-05-20 22:42 | ewabal

Dlaczego nagle wymagamy od Wałesy aby mądrzał i nobliwiał wraz z wiekiem. Nigdy specjalnie wyrafinowany językowo nie był, a zwłaszcza piastując urząd prezydenta. Jako były prezydent plecie w sposób tak samo nieprzemyślany jak kiedyś. Książka jego zony wiele zresztą mówi o jego charakterze, wielkim mniemaniu o samym sobie, i nieliczeniu się ze zdaniem innych. Dlaczego więc nagle na stare lata słuchać miałby doradców, zwłaszcza tych od PR? Pana komentarz jest ciekawy, ale spóźniony o jakieś 30 lat.
  • 2013-05-20 23:06 | Tanaka

Swoim wezwaniem adresowanym do ludzi "dobrej woli" by pomogli Wałęsie ocalic się przed soba samym, przypomniał mi Pan cytat bohatera serialu "Dom", cyt. : "wiśta-wio, łatwo powiedziec..."
    Nie wiem, czy w ogóle są tacy, co mogliby złapac Wałęsę za łapki i przytrzymac za plecami w momentach, kiedy ma przypływy.
    Może syn Jarosław? Próbował ojca trochę utemperowac przy okazji zamurowywania przez niego homoseksualistów.
    Żona - po autobiografii - chyba nie. Inne dzieci? Cicho.
    Dawni przyjaciele z opozycji? Tu,niestety, sam Wałęsa im często i solidnie przykładał, raz za coś, innym razem za nic. I sam ciosy zbierał. Znajomi z przyjęc w ogródku? Już przy nowych panach, albo się na nowych wybili, nieraz dzięki Wałęsie. A wiadomo jak to jest z tymi, którzy coś nam zawdzięczają.
    Ksiądz Jankowski już u swojego Stwórcy; z tej sceny schodził w niezbyt jasnym świetle.
    Ktoś z Instytutu Lecha Wałęsy? To żartobliwy pomysł. Miałem kilka razy okazję zetknąc się z tym organem. Hm, hm, hm... spuścmy nań litościwą zasłonę milczenia.
    Konczą mi się pomysly - kto jeszcze.
    Nie tylko mi, jak widac po skutkach.
  • 2013-05-20 23:14 | Tanaka

Generalnie - zgoda. natomiast broniłbym Wałęsy jako symbolu, tej Matki Boskiej Klapnej, głównie wobec świata. Na użytek wewnętrzny, nieco mniej, choc tylko nieco, bo i tu sie powinno pewne osoby jako symbol, znak wlasnie - szanowac. Inaczej zafajdamy sobie wszystko. Zreszta - innego symbolu nie mamy. JP II to tez cos, ale troche w innej sprawie.
    Walesa ma w sobie potencjal samounicestwienia, trafnie to zauwazyla Fallaci, i nie tylko ona.
  • 2013-05-20 23:49 | PIRS

@Tanaka
    Po co bronić fałszywy symbol? Nie lepsza jest prawda? Wałęsa miał i dobre strony i złe, po co na siłę maskować i pudrować? Świat i tak się dowie a my wyjdziemy na durniów, tym bardziej że on jeszcze nie raz błyśnie pokazując jaki jest. Jak nie mamy lepszych symboli to trudno. Lepiej żeby nas oceniali za to co u nas dobrego niż żeby śmiali się z nas i patrzyli z politowaniem.
  • 2013-05-20 23:58 | jer-111

Walesa zawsze byl malym duchowo czlowieczkiem i prostakiem... I przez ostatnie 30 lat niczego sie nie nauczyl !
  • 2013-05-21 00:42 | Janusz

Osobiście bardziej ufam Lechowi Wałęsie w tej sprawie, jak mówi, to pewnie wie. Od p. Borusewicza nigdy nie słyszałem sensownego zdania w ważnych dla Polski sprawach, zawsze sprawiał na mnie wrażenie narzędzia propagandy pro-izraelskiej, anty-chińskiej, itd. posługując się absolutnym nonsensem, który mógł przekonać jedynie przekonanego. Czekam na rozwój wypadków.
  • 2013-05-21 01:13 | bolec

Gość po zawodówce ma jakiś "instytut", wszelkiej maści pismaki i tzw. dziennikarze się prześcigają w analizie tekstów faceta, który stworzył plusy ujemne ... litości, czy jest gdzieś bardziej groteskowy kraj?

Wałęsa się nigdy nie przyzna do swojej prawdziwej przeszłości, gdyż to jest mentalnie uparty chłopski syn. Amen!

PS. Jakoś mało ostatnio piszą o długu publicznym :)
  • 2013-05-21 02:16 | zulu1

neandertal ciagle zywy

Nie kazda Walesa to od razu
    Mandela, musialby choc Nelson
    miec for a middle name,
    zeby zamilkl, zamilkl choc na chwile …

Not a chance, Mandele i Havle
    nie dla polski, my to katoliki,
    dumne ptakiem bialym
    i bohomazem w jego klapie.
    Szczesc boze polaki :-)

Najbardziej to przykre gdy
    ogladane z poza kraju, slow brak

• 2013-05-21 05:40 | Andrzej

Trzeba zostawić Wałęsę w spokoju, niech dalej dziwaczeje. I nie traktować poważnie tego, co mówi.
  • 2013-05-21 07:32 | matusz

exactly.....
  • 2013-05-21 08:47 | kaesjot

Lepszy brak symbolu niż symbol byle jaki. A jeśli pożyteczny jest sam wizerunek to " unieruchomić i zakonserwować"
  • 2013-05-21 08:50 | kaesjot

o Honorze Szanowny Pan zapomniał !
  • 2013-05-21 09:35 | zak1953

Wałęsa się nie obroni...

potrzebuje do tego grupy wsparcia. Kiedyś pilnowali tego doradcy. Czas na wsparcie psychologa lub psychiatry. Bo zmiany będą postępować. I z czasem wszyscy będziemy winni, tylko nie Lech Wałęsa, bo on już tego nie będzie dostrzegał, pogrążony w swoim świecie.
  • 2013-05-21 09:36 | Katarski Inwestor

TW BOLEK

Szanowni Państwo, Wałęsę szanować trzeba, choćby z uwagi na jego markę w świecie. I byłą prezydenturę.

Natomiast to, że Wałęsą był na początku lat 70-tych TW BOLKIEM nie ulega żadnej wątpliwości. Tak samo jak to, że donosił za pieniądze a wynagrodzenie pobierał chętnie. Są świadkowie, są poszkodowani przez jego donosy stoczniowcy.

No i jest zachowanie samego Wałęsy. Jego wypożyczona za prezydentury teczka BOLKA i wyrwane z niej strony, w sposób tak prymitywny, że pozostały sterczące fragmenty kartek. Sterczące jak wyrzut sumienia. Jego brednie na temat sobowtóra przywiezionego motorówką do stoczni.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dowieziony-motorowka-na-strajk-to-musial-byc-sobowtor,202008.html

Jego brednie o skoku przez 3,5 metrowy płot.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/mityczny-skok-lecha-walesy,142933.html

I wiele wiele innych.

BTW niezły numer wywinęła Wałęsie jego żona Danuta, która w swojej książce opisuje, jak to mąż na początku lat 70-tych notorycznie przynosił do domu duże kwoty pieniędzy tłumacząc to "ciągłymi wygranymi w toto-lotka" :) Po pewnym czasie wygrane się skończyły, ale te ciągłe "trafienia" Lecha na początku lat 70-tych Danuta interpretuje jako znak od Boga.

To musiała być bardzo szczęśliwa kolektura :))
  • 2013-05-21 11:24 | Tanaka

Dla mnie Wałęsa może byc Bolkiem, Lolkiem Majorem Frydrychem w kolejnym wcieleniu, albo tajnym przyjacielem związku filatelistów. Niepotrzebna mi ikona by czuc sie normalnie.
    Zauważ coś innego. Społeczeństwa, narody, jak dotąd ciągle potrzebują symboli, ikon, świętych. Czy sadzisz, że spośród już pewnie ze 4,5 tysiąca świętych,a może z 6 tysiecy, bo JP II produkował ich hurtowo - nie brak świętych wcale nieświętych? Stawiam, że jest ich miażdżąca większośc. A święci cywile - krolowie, cesarze, wodzowie? Dla jednych święci, dla drugich - agresorzy,mordercy. Gdyby w jakiejś cudownej obiektywności wyczyści te panteony religijno-państwowo-narodowe, ulice miast trzeba by wylącznie numerowac, nawet USA są niekonskewentne. No, może 1 promil mógłby nosic imiona jakichś naukowców.
    Polskę to trzeba by wyskrobac do okrętowej zęzy, poczynając od św. Stanisława. Nie darmo Boy postulował odbrązawianie, nie przypadkiem niewiele z tego wyszło.
    Polak bez ubrązowionych pomników , ikon, zagubi się i skarleje do reszty, a jego frustracja, zazdrośc i zawiśc wzrosną jeszcze bardziej. Przecież nawet Jezusa i Matkę Boską musi miec własną, z Częstochowy. Polkę, a nie Żydówkę, Jezusa-Polaka-Króla Polski - a nie Żyda.
  • 2013-05-21 11:29 | Tanaka

Oczywiście ! Po co miałby miec własnego ducha skoro jeździł po niego do Watykanu? Tam sobie doładowywał watykańsko-polskiego ducha. Jak przestał, to sie mu wszystko rozładowało.
  • 2013-05-21 11:30 | herbapol

Panie Wałęsa,co pana pcha do tego,żeby się nieustannie kompromitować ? Pan już odegrał swoją rolę w historii i polityce.Czas usiąść na tyłku i odcinać kupony.Nie ma żadnego powodu,by pan obrażał innych uczestników tamtych wydażeń.To,że królowa angielska podała panu rękę nic nie znaczy,bo to było podanie ręki ruchowi sołlidarności nie panu osobiście.Jako obywatel Wałęsa nigdy by pan nie przekroczył tych progów,które pan przekraczał,nigdy by pan nie dostał Nobla.Wszystkie zaszczyty przyjmuje pan bardzo osobiście,ale w pana osobie świat wyraża szycunek dla ruchu "Solidarność".Nie pan wymyślił ten ruch,pan był tylko jego szyldem.Czy to tak trudno zrozumieć ? Bez tych tysięcy bezimiennych a także tych znanych z nazwiska i działających na "zapleczu",pana by nie było,bo pan jesteś zwyczajnie cienki Bolek.Ale pycha pana tak rozsadza,że zachodzi obawa ekspozji po której pozostanie tylko smród.
  • 2013-05-21 12:31 | pius

No tak, jak Wałęsa oczerniał Gwiazdów, Walentynowicz, Wyszkowskiego czy Kaczyńskich to salon tupał nóżkami z zachwytu i prosił - jeszcze, jeszcze! A jak Wałęsa odwinął się salonowi to jest be. Kiedy jakiś studenciak Zyzak napisał o nim książkę, to był główny temat miesiąca, a Kudrycka mało nie zamknęła wydziału historii UJ. A teraz jak tak dalej pójdzie, to GW doda książkę Zyzaka do wydania swojej gazety. To, że Wałęsa był Bolkiem jest udokumentowane, to, że zniszczono w jego kancelarii dokumenty SB też, to, że działał jako prezydent często bezprawnie nikomu przypominać nie trzeba, ale dopóki walił w Kaczyńskich był nietykalny i święty dla salonu. A teraz ten sam salon go zniszczy.
  • 2013-05-21 13:40 | PAK

A ja muszę przypominać, że Wałęsa obok fatalnych "chlapnięć" miewa także chwile swojej ludzkiej wielkości -- i nie chodzi mi tylko o niego, jako o 'ikonę Solidarności'.
  • 2013-05-21 16:13 | bever

Nic sie nie zmieni roszadami, mamy fatalna proporcjonalna ordynacje wyborcza, gdzie posel jest odpowiedzialny przed szefem swoje partii - dyktatorem i zaden z nich ani Tusk, ani Kaczynski nie chce ordynacji wiekszosciowej i jednomandatowych okregow wyborczych, bo moga wypasc z gry, trzeba cos z tym zrobic!
    Poczytaj i posluchaj, Swiat bez Tuska i Kaczynskiego jest mozliwy jak w USA i GB, Francji, Indiach i innych. Byloby swietnie gdyby redaktor napisal o inicjatywie wprowadzenia jednomandatowych okregow wyborczych JOW. Lecz zapewne skasuje ten wpis, bo naruszam zasady wolnosci wypowiedzi wedlug Szostkiewicza.

http://zmieleni.pl/abc-jow/

http://www.jow.pl/

http://jednomandatowe.pl/

w sprawie wyborow to jestem (jak na teraz) zwolennikiem kombinowanych jakie maja Niemcy, zreszta nie wiem czy cokolwiek uda sie w pl nie mamy tradycji protestanckich, specyficznego etosu pracy, poswiecenia i szacunku dla panstwa.
  • 2013-05-21 16:34 | bolec

Dobry tekst, bardzo trzeźwa analiza. Szkopuł w tym, że zdecydowana większość Polaków miała przez zbyt długo prane umysły i nie jest mentalnie gotowa na przyjęcie faktu, że "komunę" obalił Rosjanin - Michaił Gorbaczow i to oni mieli pierwsze w wolne wybory w demoludach, bo w kwietniu 1989 roku.

Sugerowanie inaczej graniczy z śmiesznością!
  • 2013-05-21 17:03 | murator

Strach pomyśleć co się stanie jak Lechu ze swoim pontonem pójdzie na dno jak jaki "Gustloff"... Toż pierwsza Henryka Krzywonos (mimo iż "bez mózgu") wskaże na red. Szostkiewicza! To ON chcial ochraniać Lecha! Łapać go zanim mnie będzie chcial chronić! Ja czekam na dalsze rewelacje spod plotu stoczni i sauny w Arlamowie! Chcem to czytać jako odtrutkie na Szostkiewicza i innych!
  • 2013-05-21 18:11 | atalia

Pan Szostkiewicz zaczyna być odważny: chce dociec, czy Prezydent Polski mówi prawdę o Marszałku Senatu.
  • 2013-05-21 19:02 | Wlek

Ja jestem za, a nawet przeciw.
  • 2013-05-21 19:55 | Kot Mordechaj

Zgadzam sie, PAKu. Bylo wiele momentow w ciagu tego cwiercwiecza, kiedy bylem z Walesy naprawde dumny: gdy wypowiada sie w obronie przesladowanych w jakims anus mundi. gdy mowil w Kongresie USA "We the People". gdy swego autorytetu bojownika o demokracje uzywal aby dac nadzieje innym, ktorzy demokracji nie zaznali.
    Tym bardziej boli jego obecny kompletny odlot z realu - jego nikczemne slowa o gejach i o dawnych towarzyszach walki. Slucham tego i tak jakbym sie zegnal z kims niegdys bliskim z kociectwa.
    I tak, boli mnie tez, ze "swiat sie dowie i co o nas ludzie pomysla".
    Eech.... :evil:
  • 2013-05-21 21:52 | Takiego kraju nie masz

jak świat długi i szeroki. No właśnie, długi.
  • 2013-05-21 22:08 | Leonard Piotrowski

Nie jestem tu po to aby kogokolwiek obrażać. Nie potrafie Was zrozumieć. Czy im gorzej tym lepiej..? A moze by tak na czele z prasą zamilczeć i zmienić temat. Tak zrobiliby ludzie kulturalni o tym jestem przekonany.
    Jeśłi uważacie sie za coś lepszego od Wałsy, to powiem wprost jestescie w błędzie, w dużym błedzie. To wstyd dla tych co nauczyli was pisać.
    " feci, quod potui, faciant meliora potentes "
  • 2013-05-21 22:47 | PIRS

Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas
  • 2013-05-21 23:04 | Liss

Ależ Pan naiwny, aż brak mi słów! Jakby kiedykolwiek Wałęsa wiedział, co wypada, a czego nie. Też mi mąż stanu...
  • 2013-05-22 00:21 | PIRS

Wałęsa albo Kaczyński mogą dowoli obrażać ludzi, a media co najwyżej będą się dziwić że tacy wybitni mężowie stanu mają nieco gorszy dzień i niepotrzebnie narażają na szwank swój niewątpliwy autorytet. Gdyby Kwaśniewski albo Miller powiedzieli coś podobnego to by media i politycy zdjęli im kalesony przez głowę.
  • 2013-05-22 02:51 | Zdzislaw Kukula

Szostkiewicz o Bolku

niech pan sie nie osmiesza panie Szostkiewicz probujac stawac w obronie tego polanalfabety i donosiciela SB ,z ktorego zrobiliscie w Polsce prezydentem i autorytetem. Ta szmata powinna gnic w wiezieniu za donosy i kapowanie na swoich kolegow ze stoczni w grudniu 1970 roku. Czy pan panie Szostkiewicz ma Polakow nadal za idiotow , ktorzy panu uwierza ,ze Bolek Walesa to "dobro narodowe Polski" ... ?
  • 2013-05-22 02:57 | rypalski

niech pan sie nie osmiesza panie Szostkiewicz probujac stawac w obronie tego polanalfabety i donosiciela SB ,z ktorego zrobiliscie w Polsce prezydentem i autorytetem. Ta szmata powinna gnic w wiezieniu za donosy i kapowanie na swoich kolegow ze stoczni w grudniu 1970 roku. Czy pan panie Szostkiewicz ma Polakow nadal za idiotow , ktorzy panu uwierza ,ze Bolek Walesa to "dobro narodowe Polski" ... ?
  • 2013-05-22 03:41 | karul

Przypomniec trzeba

jak 25 lat temu tluszcz polska dostawala rozwolnienia na dzwiek nazwiska tej watykanskiej kukielki. Jak to go fetowali najwieksi wladcy swiata burzuazyjnego, ktorzy nagle zamienili sie w milosnikow zwiazkow zawodowych.

No i murzyn zrobil swoje ale nie potrafi siedziec w papuciach. Nie tego murzyna znalezli?

A trzeba bylo sluchac Urbana i Rakowskiego, matoly solidarnosciowe!
  • 2013-05-22 04:56 | ppp

A ja elektrykow zawsze lubialem i cenilem. Z wszystkich grup zawodowych uwazam ich za najinteligentniejszych i najbardziej rozgarnietych. Moze specyfika tego zawodu - pradu nie widac a ilez to rzeczy potrafi zdialac. Zeby to objac rozumem trzeba misec niezla wyobraznie a co za tym idzie inteligencje.
    Oczywiscie od kazdej reguly sa wyjatki - moze na tym polega wyjatkowosc Walesy?
    Co mnie zas wkurza w wielu komentarzach to czepianie sie Walesy, ze tylko zawodowke skonczyl.
    Taki Gowin skonczyl studia a Pawlowicz nawet "w profesory popadla" (skladnia rosyjska z podstatwowki mi sie przypomniala).
    Wiec o czym tu mowic?
  • 2013-05-22 10:30 | żyga

A tak po ludzku należy rozumieć Lecha.Przecie jest Poalkiem ,a my nienawidzimy swoich z sukcesami.On odczuwa radośc z uznania za granicą.Ale nie dotarło do niego w jakim kraju żyje.I ma jeden grzech pierworodny ,ktory będzie mu wypomniany w historii.Swoim zwycięstwem nie podzielił sie z Gorbaczowem ,który bedzie tym dla potomnych ,ktory zmienił losy świata. i jego ojczyzny.
  • 2013-05-22 12:40 | murator

Przyslowiowa "bomba w szambo" to nic w porównaniu z tajemnicami "warsztatu" Lecha które mogą teraz ujrzeć światlo dzienne ! Być u Borusewiczów w kuchni i sluchać komentarzy Bogdana - bezcenne ! Jeszcze trochę a "Lechu" znajdzie się za murami jak jaki gej - ale nie Sejmu a Tworek ! Kto Go wybroni ? Reagana i Thatcher już nie ma....

http://niezalezna.pl/41373-walesa-grozi-borusewiczowi-ujawnieniem-niemilych-historii
  • 2013-05-22 13:05 | baka

Bardzo smutno oglądać i słuchać Wałęsę, człowieka, który niestrudzenie od 20 lat niszczy legendę przywódcy Solidarności. W tym sensie dziwi mnie, że dopiero teraz Pan zauważył, że "coś niedobrego dzieje się z Lechem Wałęsą". Niestety nie ma tu nic nowego. Tak jak był słabym prezydentem, tak teraz niestrudzenie kompromituje się różnymi bzdurnymi wypowiedziami.
  • 2013-05-22 20:03 | el

jest zenujace, ze dziennikarze majac wiedze o tym, jak latwo sprowokowac Walese podpuszczaja go, zeby miec "goracy news". W tym oszlalaym kraju, w ktorym nie ma zadnych swietosci, autorytetow, czy powodow do dumy, liczy sie tylko wierszowka! Czy ktos kiedys pomyslal o tym, jak my wygladamy za granica?
  • 2013-05-22 21:44 | A to inna sprawa

Fakt, że Bolanda ma najgłupszą kadrę profesorską pod słońcem. Ale tu też można wskazać przyczyny.
  • 2013-05-23 04:03 | karul

Jak my wygladamy?

Obserwuje polska operetke zza oceanu i moge cie uspokoic - nie wygladacie wcale. Finlandia, Polska czy Kamerun dla mediow tutejszych nie istnieja.

Pytanie powinno byc: jak ci prawdziwi Polacy wygladaja w oczach reszty?
  • 2013-05-23 06:41 | orw84

Jaki koń jest każdy widzi i widział. Nie zmieni tego najdroższa uprząż, ani cmokanie bliższego, czy dalszego otoczenia. Koń chce cukru i głaskania. Gdy nie dostaje lubi wierzgnąć. IQ też podobne.
  • 2013-05-23 10:26 | Katarski Inwestor

"Czy ktos kiedys pomyslal o tym, jak my wygladamy za granica? "

To faktycznie najważniejszy problem. Tak jak dla Niemca, Francuza czy Anglika najważniejsze jest to co o nim myślą w Polsce. Ochrona "jak my wygladamy za granicą" powinna być wpisana do Konstytucji IIIRP.