Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto uchroni Wałęsę

(2)
2013-05-20 22:09 | PIRS
Nie chciałbym robić Panu przykrości, Panie Redaktorze, bo wiem że Wałęsa jest dla Pana symbolem który Pan ceni ze względu na swoją pzeszłość. Jednak czas chyba skonstatować, że Wałęsa po prostu taki jest jak mówi. Dawniej miał dzisiątki pomocników, którzy próbowali tłumaczyć że nie myśli tego co powiedział, że chciał dobrze, że toprosty robociarz więc trzeba mu wybaczyć itd.
Oriana Fallaci, znana dziennikarka, która przeprowadziła dziesiątki wywiadów z możnymi tego świata, jednego tylko wywiadu żałowała – z Wałęsą. Pisała potem, że zobaczyła nadętego, chamowatego prostaka, ale uległa „wymaganiom chwili” i napisała o nim dobrze.
Wałęsa wykonał swego czasu dużo dobrej roboty i chwała mu za to. Powinien dostać medal, pensję i szlus. Ale zrobiono z niego symbol do którego nigdy nie dorósł, wybrano na prezydenta, którym nigdy nie powinien zostać.
Już na początku Solidarności zorientowałem się kim jest Wałęsa i wiedziałem że moim przywódcą nigdy nie będzie. Innym dojście do tego wniosku zajmuje lata.
 • 2013-05-21 11:21 | jvelzkeyek

  Re:Kto uchroni Wałęsę

  Etos

  Kto był bohaterem, a kto zerem?

  Pytanie takie publicznie stawiam?

  Nad sensem etosu Solidarności się zastanawiam.

  Tramwajarka Henryka plastyka hołubi.

  Najwidoczniej elektryka bardzo nie lubi.

  Elektryk brak mózgu zarzuca tramwajarce.

  Na dobre zaczęły się o etosie harce.

  Rozsierdzony elektryk ciosy na oślep wysyła.

  Historia strajku u Lenina rzeczywiście nie jest miła.
  http://komentarzedowydarzen.blox.pl