Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowy dostawca armii. Ale tylko z nazwy

(4)
W chwili śmierci Bumar miał dopiero dziesięć lat. Śmierć nastąpiła nagle, choć wielu ją wieściło. Wielu też na nią czekało.
 • 2013-05-24 05:10 | PGR Jackowo

  Zmarnowane miliardy

  Prezes Krystowski i jego zastępca Idzik doprowadzą wkrótce do całkowitego upadku PHO ( co za dziwaczna nazwa, a logo jeszcze gorsze). Wiceminister Skarbu, niejaki Baniak, który doprowadził LOT do bankrutctwa stawia na wyjątkowych nieudaczników, ponoć teraz na czele rady PHO ma stanąć Janusz Stainhoff. Zawsze się tak kończy kiedy na czele firmy staje nie fachowiec, a bierny, mierny, ale wierny, szkoda tylko, że za wszystko płacą podatnicy. I mam nadzieję, że Stalowa Wola nie da się połączyć z tym czymś co dziś powstało...
 • 2013-05-24 11:06 | Tanaka

  Po pierwsze primo

  to musi byc jasna doktryna obronna. Wiarygodna i solidnie perspektywiczna, spójna z doktryna Sojuszu i jednoczesnie autonomicznie polska.
  Trudna sprawa.
  Jakas doktyne mamy. Jak slychac co jakis czas z pism o wojskowosci -watpliwa jest.
  Jesli tak, to mamy problem.
  Wojsko musi jasno komunikowac przemyslowi obronnemu o co mu chodzi i czgopo trzebuje. Jak tego nie wie i nie powie, panstwowy przemysl obronny musi zbankrytowac, bo sam nie wie co robic, a ze sprzedazy do Malezji czy innych krajow dlugo sam nie pociagnie bez silnego zaplecza w kraju. W dodatku wiarygodnosc eksportowanego sprzetu zalezy od tego czy uzywa go panstwo producenta.
  Jest z tego wyjscie - pozwolic na bankructwo i zlikwidowac przemysl obronny.
  To moze byc sprzeczne z doktyna obronna, ktora, jak zgaduje logicznie powinna zakladac, ze Polska ma jednak cos wlasnego, bo inaczej bedzie calkowiecie zalezna od zagranicy.
  Z tego kola niemocy i niekompetencji nie da sie wyjac bez silnego udzialu panstwa, ono otwiera i zamyka to kolo.
  Chyba najpesza ilustracja tego balaganu jest najmniejszy rodzaj sil zbrojnych - Marynarka Wojenna. Przy takim rozwoju wypadkow jak od dawna widzimy, za 10-15 lat najpozniej, zostana gumowe lodzie Formozy i nic wiecej. Beda baterie rakiet nadbrzeznych. I moze to wystarczy, a Marynarka zostanie wlozona na wieki do muzealnej szafy. Polska to wszak kraj pustynny. W glowach tez.
 • 2013-05-25 06:32 | Byniek

  Nie oddamy guzika ?

  A może by tak zostawić Kompanię Reprezentacyjną, kilka orkiestr garnizonowych i chwatit.
 • 2013-05-26 06:12 | mzak

  Re:Nowy dostawca armii. Ale tylko z nazwy

  Plus kapelanów WP, oczywiście!