Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamieszki w spokojnej Szwecji

(5)
2013-05-25 11:28 | jerzy.n19
Nijak pojąć nie mogę, co właściwie się w tej Szwecji dzieje. Z informacji szanowanych przeze mnie mediów, jak Gazeta Wyborcza, uzupełnionych tutejszym komentarzem Polityki, wynika, że zamieszki wybuchły w dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów, głównie muzułmanów spoza Europy, przy czym jedyną wskazaną grupą w to zaangażowaną, są prawicowi ekstremiści.
To jak to jest? Prawicowi ekstremiści napadli na te dzielnice spokojnych muzułmańskich mieszkańców? I co do zamieszek wywołanych przez ... no, chyba prawicowych ekstremistów, bo spalono np. meczet, ma frustracja i bezrobocie wśród imigrantów?
 • 2013-05-25 13:16 | camel

  Re:Zamieszki w spokojnej Szwecji

  O boszsz, wszystko takim trzeba tłumaczyć. No więc zamieszki zostały spowodowane przez Szwedów, którzy dali muzułmanom mieszkania, utrzymanie, wyżywienie i spokojne miejsce do życia, ale jednocześnie odmówili im szacunku i poważania. Szwedki nie chcą chodzić w burkach, zresztą włóczą się wszędzie bez asysty mężczyzn, nawet mają czelność pracować na eksponowanych stanowiskach czy nie schodzić na ulicę, kiedy chodnikiem idzie muzułmański pan stworzenia.

  Czytałeś, że ostatnio kiedy zatrudniano muzułmanina w instytucji na rzecz zwalczania dyskyminacji, ten muzułmanin odmówił skalania się podaniem ręki Szwedce i go nie przyjęto, za co owa instytucja teraz przeprasza i wypłaciła tolerancyjnemu muzułmaninowi 30 tysięcy koron odszkodowania. I słusznie. Wyobrażasz sobie, co to za obraza? Zmuszać bogobojnego człowieka do obcowania z kobietą?

  No więc ci Szwedzi nie chcą się integrować i przyjąć prawa szariatu ani sprowadzić swoich kobiet do roli zwierząt zarodowych, co powoduje frustrację młodych ludzi o średniowiecznym, plemiennym umyśle. Postanowili oni spalić nieco samochodów i budynków aby pokazać Szwedom swoją rozpacz i brak zgody na złe traktowanie. Są dykryminowani na rynku pracy, nie dostają posad mimo, że one im się należą. Szwedzi coś tłumaczą o nieznajomości języka i braku wykształcenia, ale to są wykręty. Zrobiono badania, rozesłano setki spreparowanych CV ze szwedzkimi nazwiskami i arabskimi. Mało było odpowiedzi na CV arabskie. Ktoś tam nieśmiało brzdąka, że Arab w firmie to przyjemność jak gwóźdź w bucie: a to kobiecie ręki nie poda, będzie go obrażała kanapka z bekonem i będzie chciał małego meczetu na terenie firmy. Po co to komu? Ale nikt nie słucha tych tłumaczeń, wszyscy wrzeszczą o dyskryminacji...

  tłumaczyć dalej?
 • 2013-05-25 21:30 | Polak z södertälje

  Re:Zamieszki w spokojnej Szwecji

  Niesamowicie trafny komentarz . BRAWO
 • 2013-05-26 06:02 | Etyk

  Re:Zamieszki w spokojnej Szwecji

  A dlaczego na lamach POLITYKI nie mozna dzis znalezc tak trafnych komentarzy jak ten 'camela'?
 • 2013-05-28 17:32 | Polalkholic

  Re:Zamieszki w spokojnej Szwecji

  Camel to jeden z redaktorów Polityki,jego komentarze na Forum to efekt wewnętrznej cenzury która ma zapobiegać narażaniu się komukolwiek.
  Tak,zaistniała pewna sprzeczność,redaktor Polityki piszący na oficjalnej stronie mógłby mieć rację-co się rzadko zdarza,natomiast na Forum przemknie niezauważenie ,co potwierdza że camel często ma rację(przynajmniej ja ją mu często przyznaję)