Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

czy tak musi być ?

(4)
2013-05-26 23:16 | ziom198
witam serdecznie. Jestem nowy ale poprostu wszedłem na pierwszy postal który mi wpał. Możliwe że temat już był poruszany ale jak mówiłem jestem nowy jeśli chodzi o portale internetowe. Znalazłem się tu z jednego powodu dokładnie z tego że słuchając czy oglądając telewizje co dzień jak słysze co się dzieje jak nas traktują ludzie których wybraliśmy jak nas okradają to poprostu się we mnie gotuje że każdy uczciwy człowiek ciężko pracujacy jest traktowany jak maszynka do pieniędzy która nie ma prawa się popsuć (tzn. najlepiej niech nic nie mówi i się nie domaga swoich praw) a rządzący sie śmieją z tego nam bezczelnie w twarz. Poprostu pisze tutaj może uda mi się wzbudzić chociaż w niewielkiej ilości społeczności nasz własny honor po którym władze nam depczą swoimi brudnymi stopami, wkońcu mamy prawo do godnego życia. Przepraszam za błędy i stylistykę ale nie w tym rzecz tutaj tylko żeby wkońcu się zjednoczyć i walczyć o swoje. Proszę wszystkich o udział w dyskusji im wiecej nas się zjednoczy tym więcej możemy bo nie długo to zostaniemy wszyscy sprzedani. Pozdrawiam i zapraszam Ziom198
  • 2013-05-27 03:10 | Etyk

W obecnym systemie to tak musi być!

Tak byc musi w systemie, ktory jest parodia demokracji. Wyborca ma w nim cos do powiedzenia tylko raz na kilka lat, oddajac glos na kogos, kogo wlasciwie nie zna, a po oddaniu tego glosu, to taki "przedstawiciel wyborcow" podlega tylko i wylacznie dyscyplinie partyjnej, gdyz to tylko od kierownictwa jego partii zalezy, czy dany posel znajdzie sie znow na liscie wyborczej danej partii, a jelsi tak, to na jakim miejscu. Wprowadzenie tzw. JOW (jednomamdatowych okregow wyborczych) moze zas te sytuacje tylko pogorszyc, gdyz wowczas liczyc sie bedzie w danym okregu najwyzej 2-3 kandydatow na poslow, zas wszystkie glosy odane na kandydata innego niz zwyciezkiego, beda z definicji glosami zmarnowanymi.
  • 2013-05-27 11:37 | Obserwer

Re:czy tak musi być ?

@ziom198 witaj na tym forum , na ktorym i ja pisuje, gdy" larum kazuja grac z powodu tego co dzieje sie w zyciu spolecznym tego kraju, a nas obywateli to w spsosb bezposredni lub posredni dotyka dotkliwie.

Masz sluszna potrzebe negacji oraz widzenia pozytywow. Masz tez pelne prawo do wypowiadania sie oraz dzielenie sie swoimi troskami publicznymi, gdyz jak do tej pory, mozemy z tych praw korzystac bez specjalnych problemow.Nie ludz sie , ze odzew bedzie duzy.Ludzie w wiekszosci sa tak umeczeni, sponiewierani troskami codziennego dnia, iz sporadycznie przystepuja do merytorycznych dyskusji.Nosne, z tego powodu, sa tematy populistyczno- chwytliwe, z ktorych jednak niewiele wynika poza tym , ze sluza jako wentyl bezpieczenstwa, aby nagromadzona zlosc, bezradnosc, poczucie bezsilnosi oraz specyficznie silne sympate polityczne mogly ujrzec swiatlo dzienne.Dla wielu jest to metoda, aby z tego Narodu uszlo wiele frustracji i nie pptegowaly sie one np. na ulicy.Dotyczy to pewnej grupy, ktora stosuje pisemne sposoby anty na kazdy lub prawie kazdy populistyczny temat.

Ja osobiscie uwazam , ze pisanie o bolaczkach spolecznych na tego forach publicznych i chec manifestowania w ten sposob toku wlasnego myslenia, w taki minimalny sposob , przyczynia sie do poglebienia swiadomosci, iz ktos podobnie mysli, ma podobne spojrzenie lub wiedze merytoryczna np. na rodzaj bezprawia jaka nas dotyka w roznych dziedzinach.Sama chec zwrocenia uwagi na niepokojace i razace przypadki jest wlaciwa i godna pochwaly postawa.Mala iskra , jak to bywa w zyciu, czesto wznieca oczyszczajacy plomien wiec nie trac nadziei i pisz o tym co uwazasz,ze jest warte zwrocenia uwagi i zasygnalizowania , iz Ty Obywatel RP, czynny wyborca, masz uwagi , spostrzezenia i masz cos do zaproponowania.

Niebezpieczna i najgorsza jest obojetnosc.Kazda inna forma wyrazania sie na tematy ogolnospoleczne swiadczy, iz to spoleczenstwo nie jest bezwolna masa, ale czuje, zwraca uwage i wie , iz dzieje sie cos dobrego lub zlego.

Masz calkowita racje myslac o godnosci i prawo, aby domagac sie godnego traktowania i godnego zycia.Pamietaj jednak , iz to podstawowe prawo oprocz prawa do zycia, ma kazdy.Prawa kazdej jednostki koncza sie tam , gdzie drugiej zaczynaja sie.Powodzenia i zycze dobrych dyskusji, merytorycznych wnioskow oraz checi ich stosowania.
  • 2013-05-29 22:23 | ziom198

Re:czy tak musi być ?

Obserwer tak masz racje moze duzo nie zdzialamy w ten sposob ale zawssze warto probowac niz siedziec z zalozonymi rekoma i narzekac ze tak musi byc. gdyby kazdy tak podchodzil do sprawy to zrobili by z nas calkowitych niewolnikow bez zadnych praw a z masa obowiazkow, wiem ze tym nie poprawie calego naszego chorego systemu ale warto zeby byl cien jakiejs nadzieji na lepsze jutro. moze takimi dzialaniami nie polepszymy dla siebie ale dla nastepnych pokolen a to tez byl by duzy sukces