Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

(18)
A więc wszystko jasne: Jarosław Gowin w sposób otwarty rozpoczął walkę o swoje nowe miejsce w polskiej polityce. I nawet nie chodzi o miejsce w Platformie Obywatelskiej, choć takie są pierwsze pozory.
 • 2013-05-27 14:16 | żyga

  gowin

  Wydarzenia nabiorą takiego tempa ,a ktore nawet jak Ferdek mówi, fizjologom sie nie śniły.Na jesieni kraj bedzie ten sam a nie taki sam.Nadejdą czasy rozpasania politycznego na pohybel Polsce.Strach sie bać.A tusk przejdzie do historii jako człowiek z żelaza.Historycy opisujacy jego życie nie uwierzą ,ze człowiek mógł wytrzymać tyle przeciwieństw ,i oddechu na karku paranoików.
 • 2013-05-27 14:16 | żyga

  gowin

  Wydarzenia nabiorą takiego tempa ,a ktore nawet jak Ferdek mówi, fizjologom sie nie śniły.Na jesieni kraj bedzie ten sam a nie taki sam.Nadejdą czasy rozpasania politycznego na pohybel Polsce.Strach sie bać.A tusk przejdzie do historii jako człowiek z żelaza.Historycy opisujacy jego życie nie uwierzą ,ze człowiek mógł wytrzymać tyle przeciwieństw ,i oddechu na karku paranoików.
 • 2013-05-27 14:29 | linka.a

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  "przestała być liberalno-konserwatywną i republikańską, otwartą na społeczeństwo obywatelskie"

  Przestała? Nigdy nie była i być nie mogła ponieważ połączenie tych cech charakterystycznych w przyrodzie nie występuje. Partia może być albo liberalną konserwą albo otwartą na społeczeństwo. Ognia z wodą nie połączysz: albo obywatele albo kapitał&kościół.
 • 2013-05-27 14:34 | Andrzej

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Gowin prowadzi swoją grę na rozbicie Platformy, być może uzgodnioną z Kaczyńskim, któremu nie powiodło się lansowanie Glińskiego, ani gra Smoleńskiem spartolona przez Macierewicza. Teraz próbuje rozłożyć PO od środka, grając na ambicjach politycznych Gowina, któremu z boku sekunduje Schetyna, żądny rewanżu na Tusku za dymisję sprzed kilku lat. Chyba nie doceniają oni wszyscy sprytu i determinacji Tuska, który może wywinąć nieoczekiwany numer, na przykład wyrwać grupę posłów z PiS-u. Tak czy owak w polityce polskiej robi się ciekawie.
 • 2013-05-27 14:37 | axiom1

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Tak jak przed poprzednimi tzw wyborami w PO Donek bedzie wyrzucal z partii potecjalnych konkurentow jeszcze przed wyborami. Tak aby byl jedynym kandydatem i zeby wygral w cuglach.

  Wtedy 'glosawac' mogla na niego tylko waska klika, zaledwie 1.5% czlonkow PO.
  Juz obecnie klika PO 'weryfikuje' czlonkow co nalezy rozumiec bada kto nie bedzie glosowal na Donka.

  Tych czlonkow PO sie pozbedzie przed wyborami ktore teraz (coz to za laska w demokracji) beda przywilejem dla wszystkich czlonkow platformy ktorzy pozstana po tzw weryfikacji.

  Dlatego dobrze jest ze Gowin zaczyal kampanie publicznie. Kazdy z PO kto ma kwalifikacje i doswiadczenie oraz zdolnosci przywodzcze i wizje zarowno dla PO i Polski powinien rowniez publicznie wystepowac. Innaczej Donkowa klika w PO go po prostu wyrzuci po cichu.

  Podobnie media i ta tzw polska inteligencja. Czas najwyzszy zalozyc Obywatelski Komitek Nadzoru nad Partyjna Holota (OKN_PH). Taki komitet mial by obowiazek aby w imieniu wszystkich polakow i podatnika nadzorowac praworzadnosc w partiach politycznych. Obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania. Partyjna holota rzadzi sie sama ale podatnik placi.
 • 2013-05-27 15:22 | zet

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Platforma nigdy nie zamierzała być partią konserwatywną. Miała być /w założeniu/ partią liberalną/rynkowo i obyczajowo/,prowadzącą zacofany kraj i społeczeństwo do cywilizacji.Czyli taką,która przyspieszy rozwój gospodarczy/likwidacja barier biurokratycznych/, wprowadzając znaczne ułatwienia dla przedsiębiorców,szczególnie dla nowicjuszy.
  Teraz jawi się jako partia konserwująca zastaną rzeczywistość, niezdolną do głębokich reform. A przede wszystkim niezdolną do obniżania kosztów funkcjonowania państwa.
 • 2013-05-27 16:04 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Coś mi się wydaje, że Jarosław Gowin to dogasająca świeczka.
 • 2013-05-27 16:25 | rebel

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Tusk rzucił przynętę Gowin złapał. Za kilka dni popularności w mediach przekona się jakie naprawdę ma poparcie. Moim zdaniem czeka go bolesne rozczarowanie.
  Żadnej nowej partii nie założy. Nowa partia w Polsce musiałaby sprzedawać nowy polityczny towar, a nie odgrzewane kotlety posypane pietruszką. Jeśli odejdzie powtórzy los SP i PJN. Konserwatysta obyczajowy ma w Polsce wystarczająco duży wybór, a Gowin nic poza konserwatyzmem nie ma do sprzedania. To jego cały wizerunek.

  Nie bez powodu Grzegorz Schetyna nie podnosi sztandaru mimo, że miałby daleko większe szanse od Gowina. Zimna polityczna kalkulacja każe czekać, aż Tusk albo przegra wybory albo odejdzie.
 • 2013-05-27 17:11 | kaesjot

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  " nie matura, lecz chęć szczera ..." ???
  Przecież już za Gierka rządzący doszli do wniosku,że nie wystarczy " oddanie sprawie" - niezbędna jest jeszcze kompetencja i fachowość kadr.
 • 2013-05-27 17:25 | Gowin rzuca wytwanie Tuskowi

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  i trafi tam, gdzie ci wszyscy, ktorzy opuscili wczesniej PiS: jak PJN czy Ziobro ze swoja paczka, czyli zostanie na marginesie wydarzen i bez udzialu w glownym zyciu politycznym. Na razie wyobraza sobie duzo i wysokie wsparcie, moze jednak sie zawiesc i najlepiej wyladowac dla ratowania sie u prezesa.Trudno, ktos w partii musi rzadzic, a ktos inny byc poslusznym. Jesli chce wybic sie na niezaleznosc, podwazajac przywodztwo swego szefa,a tym samym przyczyniajac sie do oslabienia swej partii, musi liczyc sie z ukaraniem badz zmarginesowaniem.
  Co do zarzutow, ze PO czyli Tusk nie wdrazaja reform w kraju, to nalezy wspomniec protesty na dotychczasowe proby reform i opor zarowno obywateli jak i opozycji czy zwiazkow. Sama PO nie jest winna , ze tak sie dzieje, skoro opozycja i spoleczenstwo od razu okazuja niezadowolenie z proby reform modernizujacych panstwo. Wine widzi sie jednak tylko po jednej stronie, nie u siebie. Ci krytykujacy niech przypomna sobie swoje dzialania w sprzeciwie wobec odwazniejszych prob reformowania. Swoja droga Tusk nie powinien zbytnio na te protesty sie ogladac, lecz robic swoje, skoro i tak popada w nielaske u obywateli, ktorzy obawiaja sie smialych dzialan rzadu. Rownoczesnie za to ow rzad krytykujac. Dziwie sie Tuskowi, bo i tak po raz trzeci wyborow nie wygra, wiec na protestach spolecznych nie powinno mu zbytnio zalezec, a do historii przeszedl by jako smialy reformator. Tym bardziej, ze Kaczynski zapowiada, ze jesli zostanie premierem wszystko to, co uczynil Tusk, wycofa i wprowadzi wlasne. Na czym wiec zalezy jeszcze premierowi, skoro ciepla woda w kranie nie zadowala juz obywateli. Smialo dzialac, to moze teraz nie beda przeciwko, jesli tych zmian i reform sie domagaja.
 • 2013-05-27 17:31 | jurganovy

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Czy od tego wzrost wzrośnie ? dług spadnie ? miejsc pracy przybędzie ? dziecioróbstwo się rozwinie ?
  Smutny upadek POLITYKI oglądającej politykę jako konkurs próżnego gadania.
 • 2013-05-27 18:08 | mickor

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Z całego serca życzę Gowinowi sromotnej porażki i odejścia w zasłużone zapomnienie. Jego idiotyczne pomysły będą mnie prześladować przez całe życie, chyba że znajdzie się ktoś, kto naprawi jego błędy.
 • 2013-05-27 18:11 | ebro

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Było wielu klakierów, zachwycających się Tuskiem i jego polityczną przebiegłością, gdy ten z Gowina zrobił ministra. Na dodatek sprawiedliwości !!! Czekam teraz na ich reakcje ?
 • 2013-05-27 18:16 | Byniek

  A może król jest nagi ?

  Nie podzielam poglądów głoszonych przez Gowina, ale jestem pełen podziwu za jego postawę. Jako jedyny polityk głosi wprost i konsekwentnie swoje poglądy i trwa przy nich nie bacząc na dąsy i groźby Tuska.Inni z jego otoczenia trzęsą portkami i trwożnie milczą. Łącznie z żałosnym Schetyną, którego media uznają na oponenta szefa PO. Żałosna figura, która do kamery lub mikrofonu nie jest w stanie wyksztusić żadnego konkretnego zdania. Gowin zachowuje natomiast klasę i zdecydowanie wyróżnia sie na tle innych platformianych polityków charakterem i stanowczością.Mam nadzieję, że Gowin, bez względu na to co osiągnie, zmusi Tuska do działania i zajęcia konkretnego stanowiska.
  Nie wykluczone też, jak to już wielokrotnie bywało, że król jest nagi, a jego dworzanie, to pospolite walety.
 • 2013-05-27 19:34 | Bejotka

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  @ Byniek, 18:16.
  Nie każdy ma oparcie w Opus Dei. Król nie tyle jest nagi, co nie nosi habitu.
 • 2013-05-27 21:38 | Mieszanie w sadzawce

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Ciekawe , dlaczego poczynania Gowina, tak bardzo "podniecają" pewne osoby ( trudno tu mówić o ogóle czy jakiejś tam większości, generalnie "elektorat" ma w głębokim poważaniu, to co się dzieje na "scenie politycznej") a nie "podniecają" NIEPOCZYNANIA ,już drugą kadencję Tuska ?
 • 2013-05-27 23:17 | Żeby jeszcze opisywani osobnicy

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  urządzali sobie te zabawy na Antarktydzie, a nie psuli jako skutek uboczny życia 30 paru milionom ludzi - byłoby wszystko z grubsza w porządku.
 • 2013-05-28 09:50 | Fandorin

  Re:Jarosław Gowin rzuca wyzwanie Tuskowi

  Gowin trochę jakby sam siebie krytykował. Nie wiem jak się to dla niego skończy, ale wydaje mi się, że podobnie jak on i poseł Godson większość Polaków myśli dość konserwatywnie. Tutaj Tusk jest w dużym błędzie, ale rozumiem, że wygodniej mu debatować nad kwestią związków homoseksualnych, niźli problemami polskiej gospodarki.