Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Alzheimer: jak się przygotować

(13)
Coraz lepsza diagnostyka pozwala wyłapać alzheimera na czas. I przygotować się, najlepiej jak można, na własne otępienie.
  • 2013-06-03 14:43 | sb.slav

B. dobre

Bardzo dobry artykuł. Zasmuca prze ostatni akapit o decyzji who. Szlak by ich.
  • 2013-06-03 20:57 | Dziękuję za artykuł

Re:Alzheimer: jak się przygotować

Swoją drogą... 2,5 roku od poprzedniego, tekstu o Alzheimerze w "P", też Pani autorstwa, upłynęło jak z bicza strzelił.
    W międzyczasie ja również dołożyłem swoją skromną cegiełkę do publikacji na ten temat.
    Wydano też kolejne książki.
    Ale lęk pozostaje.
  • 2013-06-03 20:58 | Szlag

( z niemieckiego "Schlag"). Ale ta organizacja chyba nie ma ostatecznego głosu.
  • 2013-06-03 21:45 | Kaliban

Dlatego zamierzam trzymać kulę ze swoim imieniem. Tak na wszelki wypadek.
  • 2013-06-04 14:10 | sb.slav

My mistake.
  • 2013-06-04 22:49 | piotr

czy w tym tekście pisze cokolwiek, jak się przygotowac? to raczej jakiś dziwny reportaz a nie podanie konkretnej wiedzy jak z tym walczyć, przykro mi, tytuł mnie zmylił, gratuluję autorowi
  • 2013-06-06 15:13 | Andrzej

Na razie okularów do lodówki nie wkładam, choć mam ponad 70 lat. Okularów używam do czytania, a czytam dużo. To jest moje przygotowanie do ewentualnego Alzeimera. Poza tym dużo spaceruję i jak na razie trafiam z powrotem do domu.
  • 2013-06-17 20:01 | agneiszka

Bardzo poruszajacy artykul, jak wiekszosc pani Gietki. I zmuszajacy do zastanowienie sie i nad wlasna przyszloscia. Coz, kiedys zylo sie krocej i skubaniec nie zdazyl byl wszystkiego zabrac. Cos za cos.
  • 2014-05-05 11:21 | smutne

Może napisalibyście jak z tym walczyć ?
    Jakie brać suplementy a nie jak przebiega.
  • 2015-09-21 14:38 | karollad

Wydaje mi sie, ze artykul nie wspomina o tym jakie brac suplementy bo medycyna jeszcze nie doszla do tej wiedzy. Mowa jednak o tym ze nalezy sie uczyc jak najwiecej za swojego swiadomego zycia, aby byc ciekawym swiata i innych ludzi. Trenowac mozg. Ze spada sie tym dluzej im dluzej sie wspinalo. To wazne. Mozna zaczac juz dzisiaj. Dokopac sie do staych zdjec i przypomniec sobie kiedy kazde zostalo zrobione, w jakich okolicznosciach, co nastapilo potem, kim sa wszyscy ludzie na zdjeciu. Napisac ksiazke ze wspomnieniami, uczyc sie jezyka, zagadac do kogos na ulicy, nauczyc sie czegos nowego o otaczajacych nas ptakach, drzewach, co jak sie nazywa. Poznawac jak najwiecej, uczyc sie i wspominac. Trenowac mozg.

Mysle tez ze warto dbac o siebie mentalnie cale zycie. Teraz duzo dba sie o swoje zdrowie, cialo, co sie je. Ale rzadko sie mowi o tym zeby walczyc ze stresami, zeby nauczyc sie mechanizmu jak lagodzic swoj poziom stresu. Stres bardzo zle dziala na mozg a w dzisiejszych czasach stres jest codziennoscia.

Bardzo dobry i wzruszajacy artykul.
  • 2015-09-21 17:55 | patogen

Przygotowac się zapewniając sobie godne zejście i bliskim wdzięcznośc za życie normalne.
    W krajach cywilizowanych to mozliwe .
    W dziczy ckliwośc ,pusta i obrzydliwa,przeważa uznając,ze miłosierdzie polega na wystawieniu ogromnej świątyni miłosierdzia.
    Mam 70++ z treningiem intelektu ,ostrym,przez całe zycie dorosłe i na karku roślinę 90++.Wiem co piszę.
  • 2015-09-24 10:20 | Herstoryk

Przymierzyć się do Dignitas. Jak Terry Pratchett, https://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett:_Choosing_to_Die, choćby żeby wiedzieć, że ma się wybór.
  • 2017-03-01 16:14 | Miria

A dla mnie trudno czytający się artykuł (poprzedni również), poprzez jego chaotyczność i właściwie powtarzające się ciągle te same kwestie, taka klepanina "a wie pani - do innej pani/pana...". Niczego moim zdaniem nie wnosi, żadnej konkretnej wiedzy, można by go wręcz o połowę skrócić. Tytuł "jak się przygotować" nie ma żadnego odzwierciedlenia w treści. Dla mnie rozczarowanie.