Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bożocielne kazania biskupów

(3)
Już każde kościelne święto dekorowane jest polityczną pianą. Z okazji Bożego Ciała niektórzy biskupi poszli na całość.
 • 2013-06-05 09:35 | Claperius

  Miller i "Boże Ciało"

  A ja właśnie oczekuję tego od polityków lewicy, że w moim imieniu staną w obronie świeckiego państwa. Mam nieodparte wrażenie, że władza kościelna tak daleko się posunie - jak tylko daleko im społeczeństwo pozwoli. I jeśli teraz nie zaprotestujemy - to zażądają niedługo wpisania "prawa bożego" do konstytucji.

  A cóż to jest owo "prawo boże"? Ano to co sobie w danej chwili biskupi umyślą. Chcą władzy nad społeczeństwem ot co.

  Do Leszka Millera można mieć wiele pretensji - ale nadmiernej troski o świeckie państwo na pewno mu zarzucić nie można. Tym bardziej cieszy fakt, iż widać u niego jakąś zmianę.
 • 2013-06-05 10:03 | zet

  Re:Bożocielne kazania biskupów

  "Tym bardziej cieszy fakt, iż widać u niego jakąś zmianę. "

  Był u spowiedzi...
 • 2013-06-05 13:08 | Obserwer

  Re:Bożocielne kazania biskupów

  Marnosc nad marnosciami.Nie ma co obawiac sie tej gadaniny, wszak jest to wola ludzi, ktorzy potracili Ducha.Niestety zyjemy w czasach , gdy najwieksze spustoszenie sieja duchowni jako wybrani ,a w swoim powolaniu i wybraniu do rzeczy wielkich potracili serce i umysl na rzecz spraw takich jak wladza , pycha,duma i poczucie , iz moga wiele tu na ziemi dla wlsanych rzeczy doczesnych.
  Boleje bardzo nad tym jak bardzo pogubili sie.Zatracili, zapomnieli jaka otrzymali moc do czynienia dobra wsrod nas.
  Pociecha w tym calym miedilno-spolecznym chaosie jest wielka manifestacja, uczestnictwo w holdzie, setek tysiecy ludzi o roznym nawet stopniu przywiazania do wartosci chrzescijanskich,ale jednak,do Bozego Ciala.To jest najbardziej pocieszajace i daje pewnosc, iz Polska to jednak wielka nadzieja na odrodzenie i dobro w calej Europie jest.Wiec nie trzeba trwozyc sie i tracic Ducha.Bedzie dobrze.
  Niech kazdy pomysli teraz ile jest dobrych rzeczy w jego zyciu, za ktore warto dziekowac.Zapewne troche znajdzie sie.