Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

(12)
Minął rok od Euro 2012. Zapowiadany skok cywilizacyjny okazał się częściowy. Mamy już stadiony. Ale nie mamy jeszcze publiczności. Dlatego areny pochłaniają kolejne miliony i końca nie widać.
 • 2013-06-07 10:47 | zboreslav

  odnośnie stadionów

  ..to, że w Polsce wybudowano stadiony na 40tys widzów nie wynika z "widzimisie" samorządów, ale wymogów UEFA; w Austrii-Szwajcarii dopuszczalne były stadiony na 30-35tys widzów, ale ten wymóg został podwyższony na kolejne mistrzostwa, to raz;

  jak już się tak autor pochyla z troską o te stadiony, to umówmy się, mówimy głównie o stadionie narodowym; nie ma problemu stadionu w Poznaniu, bo tam stadion w miarę na meczach ligowych się zapełnia; nie ma, nie powinno być problemu we Wrocławiu i Gdańsku, bo to są też stadiony klubowe; owszem nie za duża frekwencja, ale problem powinien być postawiony inaczej: co ma zrobić klub, żeby zapełnić ten stadion i jeśli dajemy mu ten stadion, to on ma ponosić koszty utrzymania tego obiektu, a nie miasto; problem solved!

  no i zostaje narodowy; powstał jako stadion piłkarski na Euro, ale meczy piłkarskich obecnie w dużej ilości w ciągu roku nigdy nie będzie! będzie najwyżej kilka (do 5 roku); więc przeznaczeniem tego obiektu są inne imprezy rozrywkowe.. i nad tym należałoby się obecnie zastanowić; jak szukać i ile takich imprez rocznie jest możliwych...

  jeszcze kwestia marudzenia, jak już tak autor zwraca uwagę czy stadiony zapełniły się po Euro; niech pan autor nie udaje głupka, bo w Warszawie na ostatnim meczu ligowym na Legii był komplet 30tys widzów; i tam klub ponosi wszelkie koszty utrzymania obiektu; więc wystarczy, że pozostałe kluby i miasta wezmą przykład kogo obciążać tymi kosztami...

  a jeszcze lepsze, że takie kretyńskie tezy są powielane w tokfm u niejakiego janiszewskiego; opieramy dyskusję na bzdurnych założeniach i obserwacjach i podkładamy swój punkt widzenia...
 • 2013-06-22 15:59 | micyk

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  Bardzo fajnie ze mamy nowoczesniejsze duze stadiony bo na dluzej starcza, nie trzeba bedzie rozbudowy robic za kilka(nascie) lat. Teraz tylko nakrecac koniunkture i przyzwyczajac ludzi do chodzenia na nie. Odwyklo sie od masowych imprez bo przez pokolenia nie bylo gdzie organizowac, z dnia na dzien to sie nie zmieni.
  Trzeba otworzyc umysly i wynajdowac projekty, nie tylko miejskie ale regionalne, krajowe czy miedzynarodowe - wielkie przedstawienia multimedialne z gwiazdami muzyki czy zmagania sportowe to standard, warto pomyslec o czyms innym(ministerstwo to tez fajny pomysl).
 • 2013-06-22 18:58 | facet z Bydgoszczy

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  "Ale wśród pozwanych na świadka jest m.in. Donald Tusk".

  Albo jest się świadkiem, albo pozwanym.
 • 2013-06-23 00:20 | juzek

  zboreslav: klasyczna dyskusja "co było najpierw: jajo czy kura". Jeżeli już koleś jesteś taki happy, że

  stadiony wybudowano, to "co ma zrobić klub, żeby zapełnić ten stadion"?? TERAZ się zastanawiać? A może trzeba było odwrotnie: wybudować te stadiony PONIEWAŻ poziom fusbalu w RPjakiśtamnumer tak się podniósł, że lud walił drzwiami i oknami i jest KONIECZNOŚĆ wybudowania stadionu/stadionów. Jakieś pomieszanie z poplątaniem. "A tera fundniemy se olimpiade zimową"!! A co stać nas. A potem będziemy się zastanawiali co z tym fantem zrobić. Dla przypomnienia: angole po olimpiadzie w Londonie część stadionu głównego zredukowali (rozebrali i zezłomowali!! - przynajmniej było kilka pensów ze złomu i zaoszczędzono na konserwacji w przyszłości) a niektóre obiekty (np. halę do koszykówki) rozebrali i sprzedali Brazylii, notabene która się dzisiaj zastanawia dla kogo jest world cup (http://www.guardian.co.uk/world/2013/jun/22/brazil-favelas-frontline-world-cup ).
 • 2013-06-23 07:23 | mzakrzewski

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  Mówiłem kupcom wywalanym z Bazaru Europa. Panowie! Spoko! Wrócicie na Narodowy! I będzie najnowocześniejszy Bazar Europa! I się utrzyma!
 • 2013-06-23 08:36 | le_mon

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  "Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy"
  A gdzie było powiedziane że my, czyli społeczeństwo, coś mamy z tego mieć?
  Ważne że paru dobrych znajomych ministry Muchy załapało się na ciepłe posadki. Oczywiście zupełnie przypadkowo ;)
 • 2013-06-23 08:42 | jarek Luszpinski

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  ... a miasto Lwow jest na zachod (a nie wschod) od Doniecka
 • 2013-06-23 09:49 | gostom

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  Ile kasy otrzymuje Polska od UE i Niemiec? A co nadal za mało? A co ma pan Tusk do tego? Jeźeli Organizator kasuje zyski a za straty odpowiada Podatkowicz, to czego się tu dziwić. System podobny do rolnictwa.
 • 2013-06-23 13:40 | Andrzej

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  Ile nas kosztowało? Dużo. Co z tego mamy? Nic.
 • 2013-06-24 06:30 | rob

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  "co ma zrobić klub, żeby zapełnić ten stadion"?
  Jak to co? Łapankę panie, łapankę :) Wreszcie kibole na coś się przydadzą :)
 • 2013-06-25 11:28 | wladimirz

  Autor POmija POdstawowy problem:"Czy niezbyt bogate państwo musi z budżetu,kosztem wielu istotniejszych POtrzeb wspomagać miliardami jeden,prymitywny i generujący prymitywizm, POnoć zawodowy sport czyli biznes!!!;-)

  >Zapowiadany skok cywilizacyjny okazał się częściowy. Mamy już stadiony. Ale nie mamy jeszcze publiczności. Dlatego areny pochłaniają kolejne miliony i końca nie widać.<
  Nie widzę powodu takich inwestycji(ryzykownych,jak widać)dla uPOwszechnienia tej prymitywnej dyscypliny. Ona POwinna się utrzymać sama, a jak w kraju zabraknie prymitywów, paść ... ;-) Chyba, że chodzi o wiadome hobby premiera Tuska i paru innych rządowo-partyjnych kiboli ...Już nawet Brazylijczycy na ulicach demonstrują, że kraj (ich!) ma pilniejsze POtrzeby!!!
 • 2013-06-26 06:32 | reys

  Re:Ile kosztowało nas Euro i co z tego mamy

  A ja jestem ciekaw ile firm zagranicznych juz grzeje silniki w buldozerach, zeby wjechac do naszej nareszcie wolnej (od myslenia glownie) ojczyzny i za fundusze unijne oraz obwiazkowy wklad wlasny samorzadow dokonac rozbiorki tych samowlek narodowych. Ilu dziennikarzy juz grzeje piora i kompy, zeby wykosic troche grosza za artykuly slawiace rozsadek lokalnych wladz, ktore podjely odwazana decyzje o zlikwidowaniu narodowych generatorow milionowych strat. A poza tym sadze, ze wszyskie szkoly powinny byc zburzone.