Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Incydenty rasistowskie w Polsce

(20)
Najlepszą szczepionką na niechęć jest wiedza.
 • 2013-06-08 13:58 | Podlasie

  Sposoby rozwiązania

  Może jak pani jest taka mądra to sama zamieszka z mniejszościami, które sa zupełnie nam Polakom obce (czeczeni) i wtedy inaczej będzie. Drugą kwestią jest zmuszanie bo nie inaczej mieszkania Polaków i imigrantami wojennymi i uchodźcami. To że nie chcemy mieszkać z nimi to nie znaczy że jesteśmy ksenofobami i rasistami. Może zaproście ich do warszawy tam się zlepią i innymi i będzie ok.
 • 2013-06-08 16:12 | Bartosz

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Panie/Pani Podlasie, proszę wyjaśnić, jakie zagrożenie stanowił dla Podlasia np. ten Hindus mieszkający w Białymstoku z żoną Polką? Mnie się też nie podobają niektórzy moi sąsiedzi (Polacy), ale nie podpalam im drzwi.
 • 2013-06-08 16:20 | emwa

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Brak okazji do kontaktu przyczyną ksenofobii? Co w takim razie autorka artykułu powie o Francji, w której odsetek imigrantów jest jeden z najwyższych w Europie, gdzie procent imigrantów sięga w niektórych miejscowościach prawie połowy liczby ludności (w Paryzu np. jest to już prawie 40%)i gdzie życie z ludźmi z różnych kultur jest na porządku dziennym. Napięcie na tym tle jest niezwykle wysokie, jest coraz więcej konfliktów, ataków, agresji. Sytuacja jest tak poważna, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż kraj jest na pograniczu wojny domowej. Inne państwa europejskie też dają nam wcale niewesoły obraz życia z "innymi".
  To nie brak kontaktu jest przyczyną konfliktów. Po co udawać - ludzie się różnią, jesteśmy różni, mamy inne tradycje, kulturę, sposób myslenia. Każdy chce sie trzymać "swoich" i własnych tradycji, jest to zdrowe i naturalne.
  To powszechne w mediach "pranie mózgu" na temat korzyści wynikających z multikulturalizmu jest po prostu, mającym prawdopodobnie ukryte cele polityczne, propagowaniem idei sprzecznych z ludzką naturą.
 • 2013-06-08 22:29 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Takie życie z cudzoziemcami musi być bardzo trudne. Może najpierw należy postawić im wymagania wynikające z polskiej tradycji np. żeby nie malowali wind i ścian w blokach, żeby nie wyrzucali śmieci byle gdzie, nie kradli samochodów, rowerów, nie hałasowali w nocy, nie nadużywali alkocholu, swoje pojazdy tak parkowali, żeby dla sąsiada też zostało miejsce i piękny tradycyjny trawnik nie został rozjechany, oczywiście muszą się też dowiedzieć, że w Polsce psy wyprowadza się na smyczy, żeby nie terroryzować przechodniów, a psie kupy zabiera się do domu. Te cudzoziemskie wady należy kompletnie spisać, cudzoziemców poinformować. Może po prostu za mało wiedzą o polskiej kulturze.
 • 2013-06-08 22:42 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Sytuacja we Francji jest tak fatalna, a na Podlasiu tak znakomita, że wielu Francuzów szuka możliwości emigracji na Podlasie. Są już pierwsze zgłoszenia, pomimo, że jak złośliwcy twierdzą, żab na Podlasiu się nie jada, ponieważ jest to zupełnie niezgodne z naturą. Dla prawdziwych wojowników o czystość białej rasy rezygnacja z żab nie powinna być problemem.
 • 2013-06-09 03:36 | zly

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  @Danek Starzynski
  'Correlation does not imply causation'.Francja jest krajem zamoznym i stad przyciaga imigrantow,ale wzrastajaca ilosc imigrantow nie przyczynia sie do wzrostu zamoznosci.Raczej przeciwnie,skoro sa skazani na bycie obywatelami drugiej kategorii wegetujacymi w osiedlach socjalnych.Przy okazji,smiecenie,rozroby,palenie samochodow i naduzywanie wszelkich mozliwych srodkow odurzajacych bynajmniej nie jest polska specyfika,o czym moze sie przekonac kazdy po krotkiej wizycie na obrzezach Paryza czy Londynu.
 • 2013-06-09 06:08 | anty

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Proponuje wyslac Czeczenów do Warszawy do J. Kaczynskiego. Ponadto zbudowac osiedle dla czeczenców wokól ronda Dudajewa.
 • 2013-06-09 06:13 | Jan Bohynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  A ja jem zaby. Zabie udko - mniam, mniam - Jem tez szynke ze swini i bewsztyk z krowy. Sam go przyrzadzam i zapijam czerwonym winem. Jak nas zaleja azjaci i arabowie, nie bede juz zyl, ale mlodszym odemnie radze sie dobrze uzbroic i oswoic z mysla, ze przyjdzie im sie walczyc o prawo do zycia na wlasnej ziemi i wlasnych obyczajow. To maja gwarantowane. Jam juz starszy, wiec nie wiem czy kto wie co to takiego " pigulki Murtibunga ", ale lykacie je codziennie. JB.
 • 2013-06-09 08:21 | axiom1

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Rusofobia jest praktykowana na najwyszych szczeblach wladzy.

  Rusofobia stala sie epidemia, napedzana juz od przedszkola. Czas opracowac na to szczepinke.
 • 2013-06-09 11:21 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Na wszelki wypadek uzupełniam. Naprawdę nie wiem jakie zachowania cudzeziemców tak strasznie szkodzą kulturze polskiej. Dlatego zanotowałem zjawiska, które każdy może obserwować na polskich osiedlach. To miał być taki żart. Oczywiście należy najpierw zdjąć wszechpolskie okulary. Wtedy natychmiast zobaczy się to wszystko. Może ktoś znający temat osobiście tzn. żyjący w pobliżu cudzoziemców na Podlasiu, opisze rzeczowo jakie zagroüenia wynikają z tego sąsiedztwa.
 • 2013-06-09 11:43 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Po pierwsze nie chodzi tym razem o Francję lecz o Podlasie. Istnieje mnóstwo krajów, gdzie integracja funkcjonuje znacznie lepiej niż nad Sekwaną, więc niekoniecznie Podlasie musi się przekształcić w blokowisko podparyskie.
 • 2013-06-09 11:54 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Panie Janie smacznego, po za tym z całą pewnością łatwiej będzie umrzeć z przekonaniem, że świat po nas, zalany azjatami i arabami, będzie bardzo zły dla dobrego człowieka. Początki tej katastrofy widać już dzisiaj, Samsung, Hundai, Toyota... Nie mówiąc o zdradzieckiej kawie arabskiej. która niespostrzeżenie zatruwa nas od czasów Sobieskiego. Co to są "pigułki Murtibunga"?
 • 2013-06-09 12:57 | Rasizm medialny

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Najwięcej rasizmu można zaznać w ....rodzimych mediach!
  To ZAKLINANIE od jakiegoś czasu , że to mamy jakieś faszystowskie ugrupowanie ( TOTALNY WYMYSŁ MEDIÓW...aby było na czym wierszówki płodzić)...te cykle (prasa , radio , telewizja) w których każdy NIE "SWÓJ", wypowiedź / opinia wyrażana publicznie ( jak się uda)jest KLASYFIKOWANA przez NADREDAKTORÓW jako coś FASZYSTOWSKO / nietolerancyjnego ..........eeeech szkoda się rozwodzić nad tym bełkotem . Jednak nasuwa się jedno, JEDYNE pytanie , dlaczego o tolerancji prawię PERSONY WYJĄTKOWO ..NIETOLERANCYJNE ???
  Dlaczego wedle "dziennikarzy" , coś jest właściwe a coś jest niepoprawne i należy ZAKWALUIFIKOWAĆ to jako ...F A S Z Y Z M ?!?!
  Wiecie dlaczego tak się dzieje ?
  Ano tak zwyczajnie i po prostu "czwarta władza" traci na znaczeniu , i tu jest BÓL(BUL) !!!
 • 2013-06-09 13:24 | gość

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Mieszkam drzwi w drzwi z Ormianami i powiem Wam, że lepszych sąsiadów nigdy nie miałem. A przewinęło się ich sporo.
 • 2013-06-09 14:24 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Panie Janie już sobie przypomniałem.W wolnej Polsce pojęcie pigułki Murti-Binga należą do programu maturalnego, więc młodzież o tym wie. Pomysł tabletek wpadł do witkacowej głowy w związku z rozprzestrzenianiem się w przeciętnych umysłach dwóch izmów: nacjonalizm i komunizm. Niezwykła, brutalna, prymitywna skuteczność wojenna nazistów, którym cywilizowany świat człowieka myślącego nie umiał się przeciwstawić. Tak, to było powodem, samobójczej śmierci Witkacego. Konstrukcja tabletkowa Miłosza przewraca się natychmiast,kiedy zapytamy się, czy pigułkę zażywali też zachodni czołowi intelektualiści, artyści, którzy byli prawdziwymi członkami partii komunistycznych. Dobrowolnie. Obaj, Witkacy i Miłosz przewracają się w grobie, kiedy na nich powołują się dzisiaj rasiści, naziści.
 • 2013-06-09 14:37 | Danek Straszynski

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  "Rasizm medialny" rzuć okiem do wikipedii albo pogugluj: nazizm, faszyzm. Bez trudu znajdziesz definicje i przykłady dla lepszego zrozumienia.Może łatwo sprawdzić, czy Twoje poglądy tam się mieszczą. Nie powinno się zmieniać znaczenia słów z powodu niewiedzy. Ponieważ, któregoś dnia nie dogadamy się.
 • 2013-06-09 15:40 | Tadeusz

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Ormianie są Chrześcijanami, więc pewnie dlatego.
  W Polsce żyje wielu potomków Ormian. Wnieśli wielki wkład pracy i krwi w naszą wspólną historię. Ci nowi Ormianie potwierdzają to doświadczenie.
 • 2013-06-09 17:39 | hate-war

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  Taak ,tak i pewnie dlatego w Paryzu wyszlo tysiace ludzi na ulice przeciwko podobnym szubrawcom z pod znaku 88 (tak ci sami,bynajmniej te same poglady,ktorzy terroryzuja i podpalaja mieszkania cudzoziemcom na Podlasiu), ktorzy zakatowali w kilku 18 latka
 • 2013-06-09 22:40 | emwa

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  nie zakatowali, 18-latek umarł w wyniku uderzenia głową w czasie bójki. wyrok sądu stwierdza nieintencjonalne morderstwo.
 • 2013-06-10 04:57 | hate-war

  Re:Incydenty rasistowskie w Polsce

  bojka jeden na czterech