Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

(9)
Więzienie za niszczenie przyrody orzekł sąd w Wejherowie. Dotąd wymiar sprawiedliwości lekceważył zjawisko. Ostatni wyrok może być sygnałem, że ochrona środowiska będzie wreszcie traktowana poważnie.
 • 2013-06-08 15:42 | lecher

  matematyka u prokuratorów ?

  Mam takie proste pytanie, czy panowie prokuratorzy ominęli kształcenie w szkole podstawowej w zakresie matematyki ( dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie) ?
 • 2013-06-26 14:06 | rosomak

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  To zadziwiające ale mam takie same spostrzeżenia co do sędziów. Czyżby wymiar sprawiedliwości opanowało już pokolenie, które nie musiało zdawać matematyki na maturze (1984 i 27 następnych lat)?
  Bo że w innych dziedzinach tak już jest to kilka lat temu zauważył prof.Turski - patrz „Przekrój” 19/2010
  Niby matematyka to dużo więcej niż tylko znajomość czterech działań ale widać zdebilenie osiągnęło i ten poziom.
 • 2013-06-26 16:24 | flip

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  Pomyłki prokuratury na korzyść lokalnego biznesmena, uporczywe umarzanie śledztwa, patrole policji kontrolujące nielegalną budowę dopiero po ustaniu prac... a CBA dupy nie ruszy, żeby zbadać dlaczego tak dziwnie się dzieje. To do takich rzeczy właśnie zostali powołani, a nie do wkręcania jakiejś Sawickiej w łapówki.
 • 2013-06-26 19:09 | Saurom

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  Biorąc pod uwagę tak długą bezkarność tych panów nie zdziwiłbym się gdyby ci panowie byli w jakiś sposób chronieni przez PO podobnie jak niejaki Marcin P od Amber Gold. Ciekawe czy u tych panów był zatrudniony niejaki Marcin Tusk vel Józef Bąk. Brawo dla tej przedstawicieli aparatu sprawiedliwości, która znalazła odpowiedni paragraf. Poza tym należałoby sprawdzić lokalnych funkcjonariuszy w końcu jakimś dziwnym trafem pojawiali się gdy już wszystkie pługi były wyłączane wskazuje to, że albo na poziomie lokalnym albo wyżej ostrzegano tych panów o wizytach policji. Wystarczy sprawdzić po prostu połączenia bilingowe.
 • 2013-06-27 04:34 | gdanszczanin

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  Jak to możliwe aby tysiące ton gruzu i śmieci zwieziono do rezerwatu przyrody? Skąd te ciężarówki się wzięły? Czy przedsiębiorstwa budowlane (lub inne), do których należały nic nie wiedziały gdzie kierowcy wożą ładunek i co z nim robią? Jak Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska pani Hanna Dzikowska wywiązywała się ze swoich obowiązków? Np. punkt 8 listy:
  http://www.gdos.gov.pl/Articles/view/1899/Regionalni_Dyrektorzy_Ochrony_Srodowiska
  A gmina, samorząd? Czy wdrażali zatwierdzony plan ochrony? Z artykułu wynika, że policja ostrzegała przestępców, przyjeżdżała z opóźnieniem aby nic nie widzieć. A prokuratorzy? No comments.
  Szef prokuratury okręgowej pan Dariusz Różycki, który nie wiedział co się dzieje na jego terenie, będzie tę sprawę teraz „badał”... Owocnej pracy i sukcesów panie prokuratorze.
 • 2013-06-27 17:46 | hrabia

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  brawo dla tych, ktorym sie chcialo....

 • 2013-06-28 08:00 | Orange

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody - wyrok nie jest prawomocny

  W Warszawie trwa podobny proceder na terenie Obszaru Warszawskiego Chronionego Krajobrazu, tuz za wielkim płotem oddzielającym teren cenny przyrodniczo od węzła Marsa. Ktoś planuje osiedle, buduje drogę, podnosi grunt... a nic nie można z tym zrobić!
 • 2013-07-07 16:14 | wobo1704

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  dziś nie ma już śladu po wodzie, po cennych przyrodniczo słonolubnych szuwarach trzcinowych i wielkoturzycowych. Są za to działki rolne nadające się do przekwalifikowania na budowlane. Na które chętnych w Rewie nie brakuje.


  Jest wiele miejsc niepotrzebnych ludziom. Niech tam 'słonolubne' i 'wieloturzycowe sobie rosną.
  Bezrozumne i bezpowrotne oddanie olbrzymich obszarów Naturze 2000 było wielkim błędem.
  ps. dobrze, ze jestem na forum 'Polityki'. Gdzie indziej zlinczowano by mnie.

 • 2013-07-11 13:13 | jolka

  Re:Przełomowy wyrok za dewastowanie przyrody

  to tylko ludzie żyją w każdych warunkach, "słonolubne" i inne takie rosną tylko tam, gdzie mają odpowiednie warunki....
  ręce opadają....