Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowe przepisy dotyczące żeglowania

(1)
2013-06-10 08:25 | agnieszka32011
Żeglarstwo to bardzo interesująca sfera zainteresowań dla bardzo wielu osób. W zależności od osobistych zdolności i umiejętności pozwala poczuć się wielu ludziom prawdziwymi wilkami morskimi, ludźmi panującymi nad żywiołami wody i wiatru. Żeglowanie to sprawdzian siły charakteru dla żeglarza i możliwość sprawdzenia własnych ograniczeń oraz osiągnięć w odpowiedzialnym całkiem niezależnym od zewnątrz świecie. Żeglowanie jest obecnie coraz bardziej rozpowszechnioną forma spędzania wolnego czasu. Nie jest już tak, że żeglarstwo jest domeną sportu wyczynowego i elitarną formą rozrywki dla wybranych i bogatych. Obecnie sprzęt żeglarski mimo iż nadal dosyć drogi jest o wiele łatwiej dostępny, chociażby poprzez sieć wypożyczalni. Zakup jachtu czy choćby łódki albo motorówki jest teraz także łatwiejsze jeśli wziąć pod uwagę nasze wyższe zarobki. Poradnik zajmuje się kilkoma kwestiami. W pierwszej kolejności jest to praktyczna wiedza z zakresu kierowania jachtem czy żaglówką. Podstawowa wiedza o czynnościach potrzebnych do utrzymania i zmiany kursu i obsługi urządzeń i przyrządów jakie znajdują się na jachcie. Oczywiście w tym zakresie znajduje się wiedza o współpracy członków załogi w jednym zespole. Drugim aspektem poruszonym w poradniku jest meteorologia niezwykle potrzebna w żeglarstwie na konkretnym akwenie. Nauczymy się czytania prognoz i map pogodowych aby z wyprzedzeniem wiedzieć z jaką sytuacja pogodową możemy się spotkać na morzu. Jeszcze jednym elementem jest minimalny opis różnych klas i typów sprzętu pływającego jaki możemy wybrać do swojego użytku. Dalej jeszcze zapoznanie ogólne z przepisami, które są co prawda liberalne ale dosyć złożone. Zawsze trzeba pamiętać że na wodzie i obok niej najważniejsze jest bezpieczeństwo. Z żywiłem wody i powietrza nie ma żartów, dlatego trzeba się bezwzględnie stosować do przepisów i stosować odpowiednie urządzenia oraz wyposażenie.