Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja filmu: "Dziewczyna z szafy", reż. Bodo Kox

(7)
Całkiem obiecujący debiut, choć z zachwytami należy poczekać do drugiego filmu.
  • 2013-06-11 21:42 | refleksja

recenzja filmu Dziewczyna z szafy

i jak tu wierzyć autorowi recenzji który pomylił tytuł filmu w którym wystąpił Głowacki:

Jego brata gra z powodzeniem, znany z roli ubeka w „Sześćdziesięciu milionach”, Piotr Głowacki, w roli dziewczyny z sąsiedztwa debiutuje Magdalena Różańska.

To był film 80 milionów, a Dziewczyna z szafy świetna, nie jest to pierwszy film Bodo Koxa, zrobił ich wiele i wcale nie trzeba czekać na kolejny, i jeszcze kolejny, aby sprawdzić czy aby na pewno kręci dobre kino

""""
  • 2013-06-12 11:53 | tita

Re:Recenzja filmu:

Autor w ogole szumnie tytuluje tekst recenzja, a mam wrazenie, ze to zedytowana garsc ciekawostek z wikipedii. Poziom polskiego dziennikarstwa, niczego sie nie dowedzialam o filmie poza informacjami dostepnymi wszedzie, zadnej merytorycznej oceny, inyerpretacji w odnieseniu do tekstow kultury. I nie, nie jestem polonistka, jestem umyslrm scislym, chemicznym :) A film naprawde swiezy i ciekawy, mialam okazje go obejrzec niedawno i wciaz o nim mysle, naprawde niesamowity.
  • 2013-06-14 21:03 | spacerowiczka

to w końcu reżyser jest początkujący czy jest czołowym twórcą offowym?
    no i ładnie podsumowano Mecwaldowskiego jako faceta z drugorzędnych komedyj... tak jakby się nie nagrał i w teatrach telewizji, i w nagradzanych dramatach kinowych/
  • 2013-06-14 21:35 | frugopij

Jeśli zachwyca, to z zachwytami nie należy czekać do drugiego filmu, żeby tylko dopełnić typowego dla krytyków, i tylko dla nich, rytuału konsumpcji dzieła wraz z kawałkami autora. A jeśli nie zachwyca, to napisać że nie zachwyca i z jakiego powodu.
  • 2013-06-15 09:55 | Dota

Wojciech Mecwałdowski zagrał w kilku komercyjnych hitach -- więc jest popularny, ale to bardzo dobry aktor charakterystyczny -- więc nie wiem mając na uwadze miałby ryzykować reżyser, raczej wiedział co robi. Piotr Głowacki to też znakomity aktor charakterystyczny, znany z niszowych produkcji, ale głównie serialu Instynkt, gdzie naprawdę pokazał klasę -- śmiesznej postaci dodał powagi.
    "Dziewczyna z szafy" staje się obowiązkowym filmem dla rodziców dzieci z autyzmem, choć generalnie nie lubimy "Rain Mana", bo stygmatyzuje autyków jako ukrytych geniuszy. Ale w polskich realiach taki ukryty geniusz, dosłownie -- schowany w bloku, w małym mieszkanku, to co innego.
    Myślałam, że tę recenzję napisał lewą nogą jakiś amator -- asystent asystenta redaktora, ale nie. No, doprawdy nie wierzę. A może recenzujący debiutant wysiliłby się bardziej, bo by mu zależało? Zechciał bardziej pochylić się emocjami bohaterów, ich bardzo niekomercyjnymi postawami, dodał by trochę empatii, zachwytu, na które ten film zasługuje. Choćby dlatego, że z empatią porusza temat inności, prawa do bycia sobą, ucieczki w swój świat, czyli też metaforycznego autyzmu. A tu jakaś drętwa wyliczanka.
  • 2013-06-15 10:36 | salamis

Rezyser jest czolowym tworca offowym,czyli znaja go wielbiciele kina niszowego, a poczatkujacym w kinie komercyjnym, przez co byc moze bedzie znany szerokiej publicznosci. Proste, nieprawda?
  • 2013-06-16 22:20 | krzyś

Byłem dziś na tym filmie z niepełnosprawną córką i jestem bardzo rozczarowany, w kinie zresztą były cztery osoby, dwie wyszły przed czasem. Czy samobójstwo jest alternatywą dla ludzi słabszych, nieplnosprawnych lub wykluczonych, eutanazja szanśą na godną śmierć. Płytkie, nijakie.

Ja się na to nie godzę, to lipa.