Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

LISTA WSTYDU PO.

(5)
2013-06-13 12:52 | dziejek19421
PULS BIZNESU opublikował t/zw. listę wstydu PO. Chodzi o 428 działaczy, członków ich rodzin i znajomych PO. Ludzie ci działają w państwowych spółkach i agencjach skarbu państwa. Ludzie ci (rodziny) w ciągu 5-ciu lat zarobili ponad 200 mln.zł. Podano też ich nazwiska. PB. przypomina również wypowiedź Tuska w pierwszym swoim expose: Tusk mówił: "Jeżeli ktokolwiek na tej sali, w sukcesie PO i zaufaniu ludzi, szuka sposobu na realizację własnej ambicji, albo interesu, pomylił salę". Takie było jedno z pierwszych kłamstw Tuska. Potem ruszyła ich lawina. Potem następowały kolejne afery, na których temat Tusk zapowiadał publiczne debaty. I co? I nic. Ani debaty, ani projektu ustaw, które miały zapobiec działań korupcyjnych w kręgach rządowych.Wiadomo jedynie, że projekt zmiany ustawy trafił do szuflady (czyt. kosza). Co ciekawe: na pytania czy Tusk dotrzymał słowa? Odpowiada, że tak. Ripostą na tę odpowiedź jest "LISTA WSTYDU" opublikowana przez PB. Na liście jest: dwóch ministrów i 11-tu wice, czterech senatorów i 11-stu posłów. Partyjnych PO-wców. można znaleźć we wszystkich większych i mniejszych firmach skarbu państwa. I tak: Po 23 osoby pracują w ARiMR i ANR. Kolejne 8 osób w KRUS. Dużo by wyliczać. Suma - summarum tych darmozjadów jest 428-iu. I jest to lista jeszcze niepełna, bo nie uwzględnia spółek i jednostek podległych samorządom miejskim. Tak gwardia Tuska zawładnęła administracją państwową. I to jest problem, który powinien spędzać sen z naszych powiek. To powinniśmy napiętnować. przecież nie ma dnia, żeby nie podali afery z udziałem kogoś z rządu. Nie ma dnia, żeby jakaś ustawa nie odbierała nam nędznych groszy. A my co? My uszy po sobie i pod stół. Bo pod stołem to chociaż na głowę nie pada i jakiś ochłap może spaść. I o ten ochłap my się bijemy. Nie o godność, której już dawno się pozbyliśmy. POLSKA TO BRZMI???????????? Podobna dumnie.
  • 2013-06-13 13:45 | psr18gh

Re:LISTA WSTYDU PO.

Redaktor Pyza "odkrywa", że Polacy popierający PO powoli zaczynają wstydzić się swojego wyboru i pewnie w niedalekiej przyszłości pójdą w zaparte.
    Ja jestem z PO "na dobre i na złe". Nie wstydzę się, że popieram tą partię.
    Gdybym był fanem PiS-u, SLD lub PSL-u, oj! wtedy byłbym się rumienił.
    PO "ma swoje za uszami", ale w wybrykach nie dorasta pozostały partiom do pięt.
  • 2013-06-13 13:45 | wladimirz

Ta lista zawiera informacje,że ktoś jest działaczem(radnym, posłem) i pracuje albo ma pracującą rodzinę!

1.Nie ma zawodu "radny", dieta to nie ZUS,a i sama ona to niezbyt wiele. Więc gdzieś ci radni powinni pracować. Pytanie o kompetencje i doświadczenie (często są to ludzie ze sporym dorobkiem).
    2.Podobnie z członkami rodzin - mają mieć zakaz pracy???
    To by była lista wstydu, gdyby zawierała jednostki niekompetentne, zatrudnione (i uposażone!) grubo powyżej realnej wartości jako pracowników. No ale PUls Biznesu wolał się nie przemęczać...;-)
  • 2013-06-13 20:10 | dziejek19421

Re:LISTA WSTYDU PO.

Zaskoczyłeś mnie tą wypowiedzią,że: " często są to ludzie ze sporym dorobkiem". Jeśli chodzi Ci o dorobek finansowy, to w 100% się z Tobą zgadzam. Ale jeśli chodzi o kompetencje, to mnie rozśmieszyłeś. Bo jakie kompetencje może mieć mama Pawlaka na stanowisku dyrektora jakiejś straży pożarnej. I jest to mały przykładzik ich kompetencji. Zresztą tę kompetencję widcać naco dzień w rozpadającym się państwie. Nie ośmieszaj się WLADIMIRZE. Bądź sobie ich fanem, ale nie pleć bzdur. Całuj im łapki i czekaj na ochłap z pańskiego stołu...
  • 2013-06-13 21:16 | wladimirz

Manipulujesz - nie piszę o matce Pawlaka ani o tym, że wszyscy(!) z tej listy to święci!!!

1.Według tej listy już sam fakt, że ktoś jest posłem, radnym, działaczem i pracuje jest naganny, podobnie jak fakt,że pracują członkowie jego rodziny!
    Co do posłów - jest taki zawód! Zawodowych radnych nie ma!!! Więc muszą, o ile nie są emerytami, pracować! Członkowie ich rodziny - też!Sami radni,np. w W-wie i tak mają moc ograniczeń co do zatrudnienia!Jaką pracę może podjąć w stolicy radny nie łamiąc prawa i nie ryzykując oskarżeń o konflikt interesów - rzuć garść pomysłów...;-)
    2.Na tej liście są akurat znakomici fachowcy z dorobkiem i doświadczeniem oraz ludzkie odpadki wyniesione na zupełnie nieodpowiednie dla nich stanowiska partyjnymi układami. Lista o tym nic nie wspomina!!!
    3.Inaczej należy oceniać kogoś, kto zarabia na poziomie 3- 4 tys. miesięcznie na rękę, a inaczej - kogoś, kto zarabia 10 czy nawet 30 tys. miesięcznie!!!