Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cogito - amputacja Polski

(3)
2013-06-18 12:22 | Bóg z nami
Witam.
Chciałbym podjąć temat okrajania wolności oraz moralności Narodu Polskiego (Jego obywateli czy też Polaków...) na kilku płaszczyznach:

- komercyjnie (np czekoladowy Orzeł)
- politycznie (np traktat Lisboński)
- obyczajowo (sięganie polityki po media)
- prawnie ( ustawa o wkraczaniu wojska, mała szkodliwość czynu do 1000PLN)
- etycznie (likwidacja historii w szkołach)
- patriotyczne i wychowawcze (np korona w godle Polski, czy nawet zastępowanie bajek przepychowym kanałem dla dzieci)
- militarnie i inaczej ( choćby stacjonowanie wojsk USA czy inwigilowanie m.in. polaków przez USA)

Postaram się dodać coś od siebie (nazbierało się) i skromnie liczę na uczestniczenie w temacie.
Stawiam na opanowanie i merytoryczność wypowiedzi.PS
komentarz ; Nie widzę nic złego we wpisywaniu temató, które już gdzieś na forum były podjęte - przecież tutaj konsumujemy ich treść.

Pozdrawiam, Bóg z nami
 • 2013-06-18 12:23 | Bóg z nami

  Re:Cogito - amputacja Polski

  Temat stary ale należy go wdrożyć...
  [quote]Niezależna.plpisze:
  UJAWNIAMY: Ze stron ministerstw znikają narodowe symbole
  Jak ustalił portal Niezalezna.pl, za rządów Platformy Obywatelskiej ze stron internetowych czterech resortów zniknęły symbole narodowe. Symbolikę państwową i odwołanie do barw narodowych oraz godła zastąpiono "nowoczesnym" logotypem.

  Po informacji od zaniepokojonego czytelnika o symbolach państwowych, które zniknęły ze strony Ministerstwa Finansów, postanowiliśmy przyjrzeć się całej sprawie bliżej. Okazuje się, że strona internetowa resortu finansów nie jest jedyną, z której zniknęły odwołania do symboli i barw narodowych.

  Za rządów Platformy Obywatelskiej godła narodowego ze swoich stron internetowych pozbyły się jedne z najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych resortów. Symboli polskości próżno by szukać na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz na wspomnianej już stronie Ministerstwa Finansów. Największe zdumienie budzi jednak brak symboli odwołujących się do narodowego dziedzictwa na stronie... Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Zwróciliśmy się do przedstawicieli resortów z pytaniem, czy zmiana layoutu i związane z nią usunięcie symboli narodowych było decyzją odgórną, czy też każde z ministerstw indywidualnie podejmowało decyzje w tej sprawie. Warto też zwrócić uwagę, że z nazwy Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej nagle zniknęła nazwa naszego kraju.

  Sprawę będziemy monitorować i na łamach portalu Niezalezna.pl postaramy się wyjaśnić przyczyny usuwania narodowych symboli z oficjalnych stron internetowych polskich ministerstw.[/quote]
  [url]http://niezalezna.pl/38683-ujawniamy-ze-stron-ministerstw-znikaja-narodowe-symbole[/url]


  Komentarz:


  [quote]izi () 21/02/2013 - 20:41.
  ...

  Gdybym chciała, żeby ten artykuł coś zmienił i wywołał natychmiastową reakcję społeczną, podałabym pod artykułem cztery adresy mailowe, by każdy czytelnik po prostu klinkął i napisał maila z protestem.

  Wiem, że każdy może sobie sam znaleźć, ale dlaczego redaktor utrudnia nam życie, zamiast ułatwiać, no dlaczego?
  Chodzi tylko o napisanie artykułu i zwiększenie wejść na stronę niezależnej, czy działanie?[/quote]

  Kto pomoże? Ja poszperam za czymś.
 • 2013-06-19 21:04 | Polalkholic

  Re:Cogito - amputacja Polski

  Osobiście nie widzę nic złego w tym, że symbole narodowe tracą na znaczeniu.Polityka rządu w tej materi jest zrozumiała i spójna,w moim przeświadczeniu dążąca do ugruntowania jedynego słusznego symbolu który szanują wszyscy i są zdolni dla niego zrobić wszystko,czyli bank-knoty emitowane przez NBP.