Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji - Wojciech Filaber

(3)
2013-06-21 08:39 | agnieszka32011
Książka Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji ma na celu przedstawienie postaci takich jak Alan Watts, Eckhart Tolle, OSHO, Ram Dass, Mooji, Adyashanti, Jego Swietobliwosc Dali Lama, Maharashi, Papaji, Jiddu Krishnamurti oraz Thich Nhat Hanh. Celem książki jest przedstawienie czytelnikowi czym jest medytacja i w jaki sposób ona wpływa na jakość tworzonych w życiu doświadczeń. Autor nie tylko przedstawia czym jest medytacja, ale tez prezentuje pokrótce wszelkie istniejące dotychczas rodzaje medytacji takie jak: medytacja buddyjska, chrześcijańska, medytacja prowadzona, medytacja chodzona, medytacja Japa, oraz medytacja Reiki. Ponadto autor przedstawia czym jest medytacja pełności umysłu, medytacja duchowa, medytacja transcendalna, taoistyczna, wizualizacyjna, medytacja Silva, joga, i medytacja Zen. Ponadto autor przedstawia techniki medytacji takie jak: koncentracja, zakorzenianie, wizualizacja, jak również oddychanie. Autor również przedstawia zalety jakie medytacja wnosi w celu poprawy zdrowia umysłowego do których nalezą: przebaczenie, uzdrowienie oraz obniżenie poziomu stresu. Ponadto, najistotniejsza częścią książki jest przedstawienie czym jest medytacja według powyżej wymienionych osób który posiadają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Zakończenie książki stanowi osobista refleksje autora dotyczącą czym jest umysł Zen i natura Buddy. Książka dostępna jako ebook oraz w wersji papierowej.

Polecam również książkę Wojciecha Filabera "Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych w XX wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga” będącą pracą z zakresu psychologi, jak wskazuje sam tytuł, na temat przyczyn powstania głównie obu wojen światowych. Dostępna jako ebook.
  • 2014-01-31 01:57 | Ewelina

    Re:Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji - Wojciech Filaber

    Książka o medytacja pod tytułem ' Przemień siebie za pomocą medytacji' przedstawia' czym jest medytacja według znanych mistrzów medytacji. Co mi się podobało w tej książce to fakt ze autor poświecił czas aby wyszukać tych wszystkich mistrzów medytacji które w książce opisuje. Jest to godne podziwu - z drugiej strony w czasach internetu wszystko jest możliwe w dzisiejszych czasach. Ogółem książkę ta polecam osobom które nigdy nie miały okazji a chciałyby zapoznać się z mistrzami medytacji takimi jak Allan Watts i kontrowersyjnym OSHO.
  • 2014-01-31 12:27 | Piotr

    Re:Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji - Wojciech Filaber

    Bardzo pouczająca książka. Umożliwia ona zapoznanie się ze znanymi powszechnie nauczycielami duchowymi, którzy spędzili większość swoje życia aby pomoc im odnaleźć prawdziwa naturę swojego umysłu. Poza tym atutem książki jest to ze przedstawia ona korzyści jaki medytacja oferuje oraz sposób w jaki może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia umysłu. Polecam ta pozycje chociażby dlatego ze jest oba zbiorem wieloletnich doświadczeń mistrzów medytacji.