Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

(9)
2013-06-29 12:08 | dziejek19421
Dziwi mnie ze jak do tej pory nikt tego nie zauważył. A NIK przecież podał ile zdefraudował "nasz" rząd w 2012r. I jest to dokładnie 18,7 mld.zł. Mało tego podał, że w ostatnim dziesięcioleciu: W MLD: 2002-2,9 2003-4,6 2004-4,7 2005-18,3 2006-10,1 2007-8,3 2008-16,8 2009-15,8 2010-14,5 201114,2 2012-18,7. Jest to równowartość podatków PIT, CIT, VAT, i akcyzy. To są ważne tematy,a WY ???
 • 2013-06-30 08:57 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  To w pewnym sensie jest ocena biegłych rewidentów.
  Miniaturką transformacji są przekształcenia własnościowe w spółdzielczości mieszkaniowej i tam brak upodmiotowienia NIERUCHOMOŚCI,a w niej posiadacza mieszkania z wyodrębniona własnością.Na brak stosowania się do obowiązujących ustaw o spółdzielczości mieszkaniowej i rachunkowości nie zwracają uwagę ani biegli rewidenci,ani lustratorzy.
  Rektoraty Uniwersytetów:Ekonomicznego i Wrocławskiego we Wrocławiu nie podjęły wniosku aby spopularyzować na ten temat wiedzę,co ma swoje konsekwencje w braku zaangażowania spółdzielców w sposobie rozliczania i kontroli.
 • 2013-06-30 14:16 | dziejek19421

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  Mietek! Ty chyba komu innemu odpisałeś na jego komentarz. Ja piszę o miliardowych przekrętach. O złodziejach, którzy rozkradają nasze pieniądze, a Ty mi tu coś opisujesz, o spółdzielczości mieszkaniowej, nieruchomościach, o Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Trzeba wyłapywać złodziei i sprawiedliwie ich karać, a nie zasłaniać się jakimiś "pod-tematami". I czyja by nie była to ocena to: To fakt jest bezsporny, że zostaliśmy okradzeni w bestialski sposób. I są na to dokumenty. A ktoś to przecież opracowywał. I muszą być prawdziwe skoro zostały podane do publicznej wiadomości...
 • 2013-07-01 08:13 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  Pokazałem genezę przekrętów i sposób ich akceptowania.
  Od tego rodzaju patologii "ręce umywają" instytucje polskiej sprawiedliwości prokuratury,sądy i agencja antykorupcyjna całe odium walki z tego rodzaju zorganizowana działalności spada na POLICJĘ!!!
  Nawet statuty,które nie są dostosowane do obowiązujących ustaw (spółdzielczości mieszkaniowej i rachunkowość) mają wyższość nad samymi ustawami.Nad tym do porządku dziennego przechodzi sąd rejestrowy.
  Chwała temu kto opracował dokumenty i wykazał bestialskie okradanie,ale czy to ma być tylko domena NIK?!Zatem trzeba mówić nie tylko o "przestępstwie",ale i jej motywach czyli sprzyjających okolicznościach,które przestępstwa umożliwiają. Pokazałem przykładowy cały łańcuszek systemu,a w nim i instytucji stanowiących o demokratycznym systemie państwa,które zapracowują na tego typu działalność NIK.Wnioskowanie zatem powinno być bardziej ogólne,aby systemowo patologię można było eliminować.
 • 2013-07-01 09:17 | RysZiel

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  Jak wynika z dyskusji to wszyscy wiedzą o wszystkim, ale nikt nie chce wyciągać wniosków. Nikt nie chce się narażać wyborcom i to jest problem.
  Partia, która tworzy nieuczciwe układy straszy partią, która te układy ściga i likwiduje. Myślałem, ze takiej głupoty w kraju nie dożyje a dożyłem:)
 • 2013-07-01 09:29 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  Co do NIK to mam doświadczenie w zakresie znaczenia jednostki w kontekście idei republikańskiej.
  Joanna Solska odważnie zauważyła,że POLITYCY bardziej się liczą z RYNKAMI FINANSOWYMI niż WYBORCAMI.
  Zatem jest potrzeba chwili,aby zamiast wojny na slogany zacząć kreować KOSTYTUCJĘ,która miałaby charakter rewolucyjny.Można wykorzystać doświadczenie Węgrów.
 • 2013-07-01 12:35 | RysZiel

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  Czyli nieuczciwe rynki finansowe są ważniejsze od uczciwości wyborców dla tego rzadu?
 • 2013-07-01 18:13 | moherowy beret

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  Gdy PIS zaczął tropić złodziei,to rozległ się straszliwy krzyk i płacz,stworzono atmosferę grozy.Ludzie nie myślą,a posługują się papką podaną w TVN czy GW.Obraz powstał okrutny,ludzie(lemingi)byli przerażeni i w taki sposób do władzy doszła partia,która niczego nie boi się.Są odważni,każdego zakrzyczą(jeszcze nie biją).Każdy dzień ich"pracy" przynosi straty nie do odrobienia.Ponad 2 mln młodych wyjechało,lemingi natomiast włączą serial i poprawią sobie nastój piwkiem./grillem.
 • 2013-07-02 01:03 | Rozumiem że sam(a) nie myślisz

  Re:ZMARNOWALIŚMY 19 MLD.ZŁ.

  chyba że nie zaliczasz się do zbioru "ludzie". Jedno z dwojga...