Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

(29)
Na konwencji Platformy Donald Tusk potwierdził przywództwo, Grzegorz Schetyna pokazał, że ma wyczucie, a Jarosław Gowin się pogubił.
 • 2013-06-30 09:00 | makaron530

  kongres

  Ciekawe obserwacjie.
  PO to nie moja bajka,ale z krutkich przekazow TV mozna bylo wyczuc strach w wypowiedziach Tuska.Obawial sie Schetyny,i nadal nie jest pewien(co autor slusznie zauwarzyl)
  Co do Gowina,wyraznie wygania go z PO mowiac o lojalnosci.Typowe dla dyktatu.
  Ogolnie sposob wypowiadania sie Tuska,przypominalo kogos z zachodu z lat 30tych
  tyle,ze nie krzyczal tak glosno jak pierwowzor.
 • 2013-06-30 09:23 | Oj media , media !

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Ciekawe , bardzo ciekawe opinie buszują w mediach czy też forach medialnych !
  Wybór Kaczyńskiego to USTAWKA !
  Wybór Tuska ( który jest jedynie medialnym dennym wybrykiem) media określają jako DEMOKRACJA !

  Ciekawe czy kiedykolwiek media powrócą na ziemię ?
  I czy media będą MEDIAMI a nie tylko KOLEGAMI Z ZAPRZYJAŹNIONYCH MEDIÓW ?

 • 2013-06-30 09:33 | Andrzej

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  PO pokazała, że jest normalną, demokratyczną partią. Przewodniczący będzie wybierany w powszechnych wyborach spośród dwóch kandydatów. PO to partia środka sceny politycznej, reprezentująca racjonalnie myślącą część społeczeństwa. Sądzę, że pomimo chwilowych trudności, PO pójdzie po dalsze zwycięstwa w nadchodzących latach.
 • 2013-06-30 09:49 | Vera

  Pan Szacki, doświadczony Kremlinolog

  Korzysta szeroko ze swoich doświadczeń. Ile klaskał, jak daleko siedział, jak patrzył, podał rączkę, wyszedł z sali i tym podobne bajeczki.
  O reszcie szkoda tracić czas na pisanie.
 • 2013-06-30 10:24 | żyga

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Schetyna pokazał ,że jest uczciwym człowiekiem i politykiem.Nie musiał pokazywać wyczucia.On rozumiał ,że po aferze hazardowej Tusk nie mógł postapic inaczej.I natychmiast pisiacze pokochali Grzegorza.Tylko po to aby siać niezgodę w PO.Teraz Schetyna dla nich będzie be.A Gowin to powtórka błędu zatrudnienia Lecha przez Buzka.Z tym tylko ,że historia powtarza się jako farsa.No i głupota ,jak wczoraj było widać ,rozrabiaki była wielka.
 • 2013-06-30 10:37 | drugi-henryk

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  ZACHOWANIE TYCH PANÓW TO JAWNA KPINA Z NARODU,WPADLI W SAMOUWIELBIENIE I O ZGROZO CIĄGLE W NIM TRWAJĄ...OHYDA !!!
 • 2013-06-30 11:14 | "wiara " Andrzeja ?

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Czy Andrzej , pisze w to co wierzy czy pisze to co czyta/słyszy ?
 • 2013-06-30 11:30 | jurganovy

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Zaiste "czysta polityka" w rozumieniu POLITYKI.
  Potok pustych słów oderwany od rzeczywistości społecznej i gospodarczej.Co podawano w bufecie ?
 • 2013-06-30 13:35 | Andrzej

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Czy "wiara"? Nie, to są fakty. W PiS-ie nie ma powszechnych wyborów prezesa partii, a Kaczyński nie został wybrany, gdyż do tego potrzeba co najmniej dwóch kandydatów. To co oglądaliśmy, to parodia wyborów. A PO zwycięży w następnych wyborach, bo nie ma innej realnej alternatywy dla Polski.
 • 2013-06-30 15:34 | Saurom

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Czyli nic innego jak "powtórka z wyborów kandydata na prezydenta"
 • 2013-06-30 15:44 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Obawiam się, że już mało kogo obchodzi teatrzyk w PO. Pan premier zjeżdża dokładnie w stylu Leszka Millera przed jego abdykacją. Uśmiałem się przy ocenie nastrojów z PO: kto jak klaskał, jak szybko siadał i wstawał, czy się ślinił na widok przystawek... takie tam. A gdzie rzetelna informacja dziennikarska? Czyżby premier i PO wiedzą już co czynią? Zabawny był też prof. Buzek, który stwierdził, że zostało jeszcze dwa lata, coby napisać program działania. A co z minionymi 6 latami? Nie dało się napisać? W sumie kanał, jak to określił Stanisław Tym.
 • 2013-06-30 18:37 | zet

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  "A PO zwycięży w następnych wyborach, bo nie ma innej realnej alternatywy dla Polski. "

  Jest, Andrzeju i pokazują ją sondaże.PO z panem Tuskiem na czele przegra najbliższe wybory. Kiedyś o "ślepych" na testy popularności przywódcach mówiono,że oderwali się od rzeczywistości. Zaklęcia zawarte w przemówieniach miały powodować przypływ akceptacji ludu pracującego. Cuda się nie zdarzały i tracili władzę po kryteriach ulicznych. Zdaje się,że pan Tusk też nam je zafunduje.Platforma zatraciła kierunek i sprawność działania.Jednym celem jej funkcjonowania pozostaje utrzymanie dobrze płatnych stanowisk państwowych i samorządowych dla partyjnego aktywu. Zabrakło jej wizji i chęci przeprowadzania reform zmierzających do poprawy funkcjonowania państwa i potanienia jego działań. Nieudolność codziennego rządzenia powoduje,że coraz więcej ważnych instytucji wykazuje chorobę niekompetencji.
  Państwo pana Tuska się nie sprawdza.
 • 2013-06-30 20:43 | Danek Straszyński

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Oj, Panie Szacki, "czysta polityka" na zjeździe partii politycznej? Rzeczywiście niebywałe zaskoczenie. Dla dziennikarza politycznego jak się Pan przedstawia... Spodziewał się Pan koncertu symofonicznego?
 • 2013-06-30 20:50 | Andrzej

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  "zet" - gdyby Kaczyński był dobrym premierem, rządziłby do dzisiaj, a wytrzymał na tym stołku zaledwie rok. Tusk, chwała Bogu, rządzi już blisko 6 lat i jest pierwszym premierem wybranym na drugą kadencję. To są fakty, a nie pobożne życzenia i mrzonki Kaczyńskiego.
 • 2013-06-30 22:30 | Zofia

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  A tyle mowi sie o zwalczaniu roznych dyktatur. Panu Tuskowi tylko przypiac szabelke jako wodzowi absolutnemu.
 • 2013-07-01 00:01 | student

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Stary Polaku, gdybyś poczytał o przywódcach politycznych to byś pewnie zauważył, że takie małe gesty to rzeczywiste narzędzia w rozgrywkach partyjnych. Przykładem mogą być przemówienia Mao Zedonga - mgliste, niekonkretne, właściwie o niczym, ale ludzie w partii po nich doskonale wiedzieli co się dzieje - kto jest pupilem, a kto ma na pieńku. Albo to z kim się witał podając dłoń, a komu tylko mówił dzień dobry i czy robił to pierwszy czy dopiero zaczepiony. To nie są gesty dla narodu tylko do partyjnych właśnie - dlatego dyskretne, na granicy zauważalności i łatwe do zbagatelizowania, żeby nie za wielu wiedziało co się święci. Bardziej wierzę w te małe gesty niż gest niekandydowania Schetyny.

  P.S. każdego inteligenta, który uzna że porównanie Tuska czy kogoś innego do Mao jest na miejscu bardzo proszę o zachowanie przemyśleń dla siebie.
 • 2013-07-01 08:06 | axiom1

  PKW nie wykonuje swych elementarnych obowiazkow w zakresie nazorowania partii politycznych.

  Partie sie nie rozliczaja ani z finansow ani z praworzadnosci.

  Dyktatorzy robia co chca, terroryzuja partie swym kultem jednostki. Jest to dzialalnosc wysoce szkodliwa. Co widac na przykladzie PO. 46 tys czlonkow i ‘najlepszym’, ‘niezastapionym’, i ‘bezkonkurencyjnym’ jest Donek Tusk, historyk, bez zadnych przydatnych kwalifikacji ani znaczacego sie doswiadczenia. Nawet kioskiem Ruchu nie kierowal.

  Nie, to nie mozliwe, sposrod 46 tys czlonkow PO musi byc co najmniej kilkuset lepszych. Ale sa zastraszeni, skundleni, sterroryzowani, …. Przeciez wiadomo ze mafijne struktury tam rzadza.

  Autor jest naiwny.
 • 2013-07-01 11:42 | zbigniew

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  axiom1 ma po prostu jeden tekst, te typy tak to maja. Raz jeden udalo mu sie sklecic okolo 5 zdan, bez wielkiego sensu, w ktorych jest o historyku bez kwalifikacji, o kiosku ruchu, "dyktatorze donku" i te trzy zdania wyczerpaly potencjal intelektualny axioma1.Wkleja zawsze te same zdania modyfikujac pojedyncze slowa.
  No i wszystko wskazuje na to iz po tym tytanicznym wysilku do dzisiaj nie ochlonal.
  Ale to dobrze ze prowadzacy to forum nie stosuja kryterium minimum IQ i axiom1 moze tu podrzucac wyniki swoich glebokich "przemyslen".
 • 2013-07-01 12:37 | Stary Polak z PRL-u

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Studencie. Ja to wszystko doskonale wiem i znam z autopsji. Niemniej jednak oprócz rozgrywek dworsko-partyjnych potrzebny jest ludowi sygnał, że ta władza wie, co czyni. Tymczasem ta władza okazuje jedynie znudzenie swoją władzą i znużenie koniecznością załatwiania czegokolwiek dla ludu. I to właśnie jest kanał, o którym ostatnio napisał Stanisław Tym. W czasach słusznie minionych, za Edwarda Gierka, w samej Warszawie budowano prawie 30 tysięcy mieszkań rocznie, a w całej Polsce prawie 300 tysięcy. Drogę katowicką budowano półtora roku, elektrostalownię w Zawierciu w rok, fabrykę w Tychach w dwa lata, rurociąg Przyjaźń w tempie 2 kilometrów dziennie, i to w błotach Polesia, rozwijano przemysł i kilka innych dziedzin. W czasach słusznie nastanych najszybciej produkuje się funkcjonalnych analfabetów i dług publiczny, który za chwilę może okazać się nie do udźwignięcia. Jeśli coś idzie w Polsce do przodu, to wbrew obecnej waadzy.
 • 2013-07-01 12:37 | zet

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  ""zet" - gdyby Kaczyński był dobrym premierem, rządziłby do dzisiaj, a wytrzymał na tym stołku zaledwie rok. Tusk, chwała Bogu, rządzi już blisko 6 lat i jest pierwszym premierem wybranym na drugą kadencję. To są fakty, a nie pobożne życzenia i mrzonki Kaczyńskiego. "

  Wcale nie twierdzę,że pan Kaczyński był lepszym premierem. Obaj z panem Tuskiem są nieudolni. Cyrankiewicz "zaliczył" więcej kadencji jako premier i nic z tego nie wynikało. PiS władzy nie osiągnie.Nikt rozsądny nie pozwoli partii, która chce konserwować średniowiecze w Polsce, na obejmowanie rządów.
  Ale też pozostawanie pana Tuska na czele rządu nic dobrego dla kraju nie przyniesie.On się wyczerpał i pora na zmianę.
 • 2013-07-01 13:01 | axiom1

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Oswiec mnie, napisz,... co pozytywnego historyk nie posaidajacy zadnych pozytecznych kwalifikacji ani znaczacego sie doswiadczenia zawodowego, ktory nawet kioskiem Ruchu nie kierwal,... jest w stanie zrobic dla kraju i 38 mln ludzi.
 • 2013-07-01 13:53 | Jerzy Pieczul

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Szanowny Panie Wojciechu Szacki, od wieków przyjęte jest w okolicznościach nieprywatnych podawanie imion w formie podstawowej, czyli niezdrobnionej. Chyba nie muszę uzasadniać, dlaczego się tak robi. Od kilkunastu chyba lat rozpowszechnia się moda na zdrabnianie imion w obiegu publicznym. Uważam to za rażące wprowadzanie pieszczotliwości i podwórkowego stylu do publicznego dialogu. Wyobraża Pan sobie, że sędzia odczytuje skazujący wyrok na Antka Macierewicza za kłamstwa lub na Wojtka Jaruzelskiego - za wprowadzenie stanu wojennego? Zajmowanie się formą własnych znaków rozpoznawczych i gmeranie w nich jest lekkim narcyzmem i dziecinadą.
 • 2013-07-01 15:38 | zbigniew

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  czy nie mozesz zrozumiec ze aby byc dobrym i kompetentnym politykiem mozna miec dowolny zawod albo zadnego? I nie trzeba najpierw kierowac kioskiem ruchu. Spora czesc politykow to prawnicy i politolodzy, ale to nie regula.

  Ronald Reagan byl dosc kiepskim aktorem, Margaret Thatcher byla chemikiem, Joschka Fischer po zawodowce fotograficznej, nawet bez matury, Johny Carter byl plantatorem orzeszkow, Indira Ghandi nie ukonczyla zadnych studiow, Vaclav Havel skonczyl wieczorowa zawodowke chemiczna bo studiowac mu nie pozwolil rezym, Angela Merkel jest fizykiem, czy twierdzisz ze ci ludzie nie mieli kwalifikacji? A czy o kwalifikacjach Kaczynskiego do uprawiania polityki decyduje jego doktorat oparty na jedynie slusznej mysli marksistowsko-leninowskiej?
  Nie, to kwestia osobowosci, ogolnej wiedzy, cech charakteru a zawod jako taki nie nie predestynuje do dobrego rzadzenia. I historyk moze byc dobrym politykiem i szefem rzadu a profesor politologii i zarzadzania moze sie na polityka w ogole nie nadawac.
  Postaraj prosze przeczytac ten tekst ze zrozumieniem i zostaw juz ten cytat z kioskiem ruchu bo powtorzony po raz poicdziesiaty nie budzi juz nawet usmiechu politowania tylko irytuje. Z gory dziekuje za pozytywne zalatwienie mojej prosby :)
 • 2013-07-01 17:30 | axiom1

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Wogole nie nie odowidziales na moje pytanie. Czy ty rozumiesz te pytanie ???

  "...co pozytywnego historyk nie posidajacy zadnych pozytecznych kwalifikacji ani znaczacego sie doswiadczenia zawodowego, ktory nawet kioskiem Ruchu nie kierowal,... jest w stanie zrobic dla kraju i 38 mln ludzi."

  Po co wskazujez ze ktos tam gdzies tam rowniez nie mial kwalifikacji. Sugerujesz w ten sposob ze premierem w Polsce moglby rowniez byc kazdy peis i kot.

  Ale to powazna pozycja. Od pracy premiera poziom zycia polakow i stan gospodarki kraju zalezy. Sytuacja jest tragiczna i znacznie sie pogorszyla w ciagu ostanich 6 lat.

  Nikt, zaden przedsiebiorca ne zatrudnil by historyka na dydrektora nawet malej firmy. A rzad to najwieksza organizacja w kraju. To praca ktora trzeba wykonywac dla dobra 38 mln luddzi. Czy ty to pojmujesz ?
 • 2013-07-01 18:15 | Andrzej

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  "zet" - zgoda, że pora na zmianę, ale kto po Tusku? Na razie nie widzę takiego, bo na pewno nie Kaczyńskiego. Więc kto, Palikot, Miller? Wolne żarty.
 • 2013-07-01 18:33 | jacek

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Lud pisowski chce SOCJALIZMU w katolickiej wersji , trza bys slepym by tego nie zauwazyc ... !!!! Rzady PIS = Polska zasciankiem katolickiego ciemnogrodu w Europie....
 • 2013-07-01 20:20 | zet

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  ""zet" - zgoda, że pora na zmianę, ale kto po Tusku? Na razie nie widzę takiego, bo na pewno nie Kaczyńskiego. Więc kto, Palikot, Miller? Wolne żarty. "

  Nie bardzo rozumiem,dlaczego pana Tuska mają zastąpić Panowie Palikot,Miller czy inny Ziobro. Platforma wygrała wybory i ona rozdaje karty. Pan Tusk może zostać zastąpiony innym człowiekiem wskazanym przez jego ugrupowanie. Uważasz,że w PO nie ma dobrego kandydata?
  A może trzeba poszukać kompetentnego poza ugrupowaniem, który zrealizuje wyborcze obietnice z ekipą przez siebie powołaną. Polska ma ludzi kompetentnych do obsady wszelkich stanowisk. Tyle tylko,że nie wszyscy są członkami istniejących partii, chociaż nie kryją sympatii politycznych.
  Partie wygrywają wybory, by realizować polityczne projekty,rozwijające kraj i służące ludziom. A nie po to, aby przeciętniakom zapewniać dobrze płatne posady na koszt społeczeństwa. Pora zerwać ze złą praktyką partyjniactwa.
 • 2013-07-01 20:23 | axiom1

  Re:Konwencja w Chorzowie: czysta polityka

  Nie moge sie nadziwic,..."kto po Tusku,... nie widze nikogo"

  Wpadles w pulapke jak dziecko. Dyktator Tusk juz przez ponad 10 lat eliminuje kazdego kogo sie w PO boii.

  Czlonek PO ma tylko dwa wybory, skundlic sie albo zostac wyrzucony. W ten sposob Tusk sie staje niezastapiony, bezkonkurencyjny, najlepszy. A media promuja kult jednostki dyktatora i jednomyslnosc jak w stalinizmie.

  I ty to kupujesz ? Tak samo jest w kazdej parii. Dlatego w polskiej polityce widac ciagle te same geby. Partyjni dyktatorzy de facto przeprowadzili zamach stanu. Stworzyli kartel i nigdy dobrowolnie nie ustapia.

  Eventualnie dojdzie do zawieruchy jak w 1980. • 2013-07-03 01:48 | Wojciech K.Borkowski

  Re: Obłudna polityka ...ciąg dalszy

  Żyjemy w tak ciekawych czasach, że przestajemy rozumieć intencje i język polskich elit, które tworzą prawa dla wąskiej grupy ludzi, a zjadaczy chleba traktują jak stado baranów przeganianych z jednego pastwiska na drugie.
  W czasach PRL-u wypasano nas na łakąch Generalissimusa Józefa Stalina, a teraz przepędzono nas na łąki Anonima Globalisty. Przez te wszystkie długie lata, dzielące Polaków od zakończenia II wojny światowej, marzyliśmy o zadomowieniu się u siebie, ale nasze "elity" nie dały nam szansy na udomowienie.
  Decyzje o naszej przyszłości zapadały z dala od naszych łąk, na których nas wypasano. Język jakim posługiwali się "naczelnicy" PRL-u, przestał być zrozumiały dla przeciętnego obywatela i wtedy próbowaliśmy sobie tłumaczyć ich wystąpienia "z polskiego na nasze".
  Po dwudziestu paru latach dzielących nas od transformacji ustrojowej, obecne elity mówią również tym samym językiem, jakim przemawiali do nas ich poprzednicy z PRL-u.
  Tylko nie ma teraz tłumaczy z tego politycznego języka, którzy wtedy byli skupieni wokół paryskiej "Kultury". Nie ma również kombatantów tamtego środowiska, nie ma też Instytutu Literackiego, który by tworzył publicystykę w języku wolnym od presji oficjalnego języka politycznego.
  Wasalni wobec "Anonima Globalisty" publicyści, zagospodarowali media "głównego nurtu", a niedobitki "wolnych strzelców" wałęsają się po internecie, nie mając żadnego wpływu na opinię publiczną.
  Konstrukcja tego nowego systemu jest perfidnie prosta. Można krytykować, protestować, kontestować, podpisywać listy protestacyjne, manifestować, itd, itp, a sprawy i tak toczą się dalej według wytycznych Anonima Globalisty. Stworzono matrix wolności w której można pozornie wszystko. Nie ma żadnego moralnego i cywilzacyjnego wzorca, który obywatele by mogli zaakceptować i naśladować. Twarzą mediów jest człowiek bez właściwości, zakochany w siebie libertyn goniący za przyjemnościami, mieszczuch zwany teraz lemingiem.
  Tabloidy towarzyskie zastąpiły partyjne tabloidy PRL-owskie, a dawni redaktorzy "Sztandaru Młodych" zostali przez globalistów wyniesieni na "ołtarze" III Rzeczpospolitej. Na okrągłym stole pozostał zakalec polskiego pasztetu komunistyczno-kapitalistycznego. Czy ten "pasztet" jest jadalny to zobaczymy za klika lat?
  Ilustracją ciężkiej zapaści obecnego systemu będą losy przyszłych emerytów i rencistów III RP. Przyszli emeryci będą mogli sami o sobie powiedzieć: "sami sobie zgotowaliśmy ten los". Dyskusja wokół OFE jest również świadectwem naszych czasów. Eksperci bronią Otwartych Funduszy Emerytalnych z żarliwością dobrze wynagradzanych obsługiwaczy tego funduszu. Co będzie miał z tego emeryt w przypadku załamania się koniunktury na światowych giełdach, to można sobie wyobrazić. Po paru latach istnienia OFE efekty tego pomysłu są mizerne, wręcz opłakane. Emigracja zarobkowa młodych Polaków jest dodatkowym, najpoważniejszym zagrożeniem dla stabilności polskiego systemu emerytalnego. Zabraknie składek ludzi młodych.
  Równie ważnym problemem jest polski rynek elektroenergetyczny. Adam Grzeszak z tygodnika "Polityka" przedstawia "Ciemną stronę mocy". Cytuję :" Według Polskich Sieci Elektroenergetycznych / operatora polskiego systemu energetycznego /, do 2020 roku wycofanych zostanie 6,6 tys. MW , a do 2028 roku -10 tys. MW. Dlatego prezes PSE Henryk Majchrzak przewiduje, że już w 2016 roku może pojawić się deficyt mocy. Bezpieczeństwo energetyczne wymaga, by polskie elektrownie dysponowały rezerwą 3,5 - 4 tys. MW. Tymczasem w 2012 roku były momenty - co prawda krótkie - że ta rezerwa wynosiła zaledwie 1 tys. MW. Wtedy nawet drobna awaria może doprowadzić do blackoutu."
  Tego chyba nie potrzeba tłumaczyć "z polskiego na nasze". Czy polscy politykierzy zdają sobie sprawę z nadchodzących problemów?