Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy związek homo z hetero może się udać?

(6)
Gej i heteroseksualna stają na ślubnym kobiercu. Jest jak zwykle: kwiaty, muzyka, nadzieja na szczęście trwalsze od burz i małżeńskich kryzysów. Ale w związek geja i niegejki brak szczęścia wpisany jest z natury rzeczy.
 • 2013-07-01 12:41 | czytająca

  teoria homofob

  Bardzo mi się nie podoba zwrot który znalazł się na końcu tego cytatu który jest częścią artykułu.
  "Jeśli jednak dochodzi do rozwodu, zaczyna się dramatyczna walka o dzieci. Żony się boją, żeby nie miał z dzieckiem kontaktu, bo zarazi, przeciągnie do gejostwa, zdeprawuje, wypaczy. Myślą tak nawet wtedy, gdy w głębi duszy w to nie wierzą. Równie dramatycznie, mówi Renata Romanowska, walczą o dzieci mężczyźni z kobietami, o których dowiedzieli się, że są lesbijkami, i które chcą opuścić rodzinę dla kochanki. Przenoszą na żonę całą swą utrzymywaną dotąd w poprawności politycznej homofobię."

  Homofobia - bardzo często ostatnio powtarzane słowo. Nawet nie wypada złościć się na biednego mężczyznę, bądź kobietę, którzy uciemiężeni wieloletnim związkiem wkońcu postanowili przerwać ten węzeł nieszczęśliwego życia i wyznać światu swą prawdziwą orientację, a przy okazji (bo z tego co czytam najczęściej tak bywa) pokazać prawdziwy obiekt swojej miłości; partnera, bądź partnerkę. A więc żono, mężu w wieku 35-50lat (po 10-20 latach małżeństwa)nie miejcie żalu, machnijcie spokojnie ręką na utracone lata, młodość, prawdziwą (niespotkaną) miłość. Po tym jak unieszczęśliwona i ucięmiężona pod Waszymi skrzydłami istota w końcu postanowiła powiedzieć prawdę i wyśliznęła się z tych obleśnych ramion i jest szczęśliwa, a Wy no cóż ... nie bądźcie homofobami ;)
  Idźcie do psychologa, przepisze Wam tabletki na "homofobizm" i po kolejnych 2-5 latach będziecie wyleczeni, a wysoka emeryturka już będzie za pasem. Oczy będziecie mogli zawsze nacieszyć szczęściem byłego/byłej no i przecież macie dzieci. Czy Wy sobie jeszcze ułożycie życie po tym jak zostaniecie uświadomieni że małżeńswo Wasze było dla kogoś przykrywką i że oszukiwano Was latami, to już Wasza sprawa - przecież nie o Was tutaj.

  Drodzy Państwo to jest oszustwo. Jedna osoba oszukuje drugą, posługuje się nią przez wiele lat, wykorzystuje, marnuje jej życie! Tylko jaką karę można wyznaczyć dla osoby która zachowała się karygodnie moralnie i etycznie, nie dość że uwięziła drugą osobę w swoim kłamstwie, to jeszcze obdarła z intymności i wszystkiego co najbardziej osobiste.

  Także może jeśli ktoś jest świadom swojej homo orientacji i nie chce się wiązać z osobą do której ma NATURALNE skłonności(czyli z osobą o tej samej płci), a chce być poprawnym politycznie homofobem, to niech zwiąże się z podobną sobie istotą czyt. gej z lesbijką. Wtedy wszystko zostanie w "rodzinie" i nikt nie będzie nieszczęśliwy, albo będa oboje, ale z własnej nieprzymuszonej woli.

  Reasumując; mam wrażenie, że przy tym całym zamieszaniu jakie jest (i dobrze że jest)w związku z odkrywaniem prawdy o człowieku, jest też próba wypaczenia tego co możnaby nazwać moralnością i jakieś zapominanie o prawach wszystkich.
 • 2014-03-31 17:29 | Dorader

  Re:Czy związek homo z hetero może się udać?

  Według mnie pierwszym i najważniejszym problemem jest to, że osoba, które wie, że z jej orientacją seksualną jest coś nie tak, wchodzi w związek małżeński. Jak można zrobić coś takiego??????? Późniejsze problemy są tylko konsekwencją tego tragicznego kłamstwa.
 • 2014-04-17 12:53 | Bera

  Re:Czy związek homo z hetero może się udać?

  A może czepimy się trochę naszego społeczeństwa, zacofanego , homofobicznego, pełnego wstrętnych słów. Potrafię zrozumieć osobę, iż nie chce się narażać na ostracyzym i żyć "normalnie" jak heteroseksualna większość.
 • 2015-04-13 22:02 | incognito tryb

  Re:Czy związek homo z hetero może się udać?

  Witam, dziękuje czytającej za wpis - tak się wlaśnie czuję, po tym jak kilka dni temu odkryłam, ze maz oglada gejowskie porno. Jeśli dodać do tego nasze bardzo ubogie zycie seksualne to wnioski nie robią wielkich trudności :/
  Wzięłam dzień urlopu, opanowalam jakoś nerwy i sie zastanawiam co dalej. Dlaczego "rzadko idą w kompensacyjne romanse"? W tej chwili wydaje mi sie to świetnym pomysłem!(to taki czarny humor) Mamy 2 malych dzieci, jako tata sie sprawdza, wiec co niby miałabym im powiedziec? A może ktoś miałby pomysł co mam zrobic, żeby nie pozostać wk**wiona na wieki?
 • 2015-07-06 00:16 | To o mnie

  Re:Czy związek homo z hetero może się udać?

  cześć
  ciekawyartykuł. Sam jestem (byłem w zasadzie) mężęm, ojcem prawie dorosłych dzieci, gejem. Uświadomienie sobie że jestem gejem było dla mnie traumą. Nie zawsze jest tak jak w artykule, że decyzję o związku hetero geje podejmują świadomie - uświadomienie własnej orientacji dla osób jak ja - wówczas młodzieniec z prowincji - dla których temat seksualności w rozmowach w domu nie istniał, może przyjść "gdy jest już za późno". Moja żona i dzieci wiedzą, rozstajemy się w pokoju, nadal kochamy. Ale biologii nie przeskoczę, wolę pokazywać dzieciom że najtrudniejsze problemy daje się rozwiązywać w rozmowie i bez wojen, niż żyć w kłamstwie.
 • 2017-07-28 13:10 | an_koz

  Re:Czy związek homo z hetero może się udać?

  Wydaje mi się, że taki związek tylko unieszczęśliwia obie strony.