Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

INWIGILACJA !!!

(8)
2013-07-05 12:51 | dziejek19421
Jakoś nikt nie widzi naszej "INWIGILACJI" Nikt nie pamięta roku 2011-go kiedy ujawniono ponad 2 mln podsłuchów. Nikt o tym nie mówi, że jesteśmy najbardziej podsłuchiwanym kraje w Europie. Nikt nie widzi gnoju na własnym podwórku. My postępujemy w myśl zasady: Co twoje, to i moje, a co moje, to nie rusz. I zresztą z tego słyniemy. I za to nas (wiele nacji) nienawidzą. A co? Może nie?
  • 2013-07-05 13:43 | Redemptor

Re:INWIGILACJA !!!

Wszystkim bezmózgowcom i nawiedzonym maniakom wyjaśniam, że aby mieć poczucie bezpieczeństwa należy akceptować wszelkie formy i metody inwigilacji gawiedzi przez tajne służby działające na mocy prawa w określonym państwie. Jak sobie ta czereda idiotów wyobraża penetrację terrorystów czy innej maści przestępców bez kontroli rozmów, korespondencji, internetu? Mimo iż kraj do bólu katolicki jakoś duch święty w te sprawy nie angażuje się, a nasz cudotwórca-jasnowidz Wielki Heros Cnot Wszelakich miał odnowić oblicze ziemi... Tej ziemi. I co?
    Taki przykład. Mieszkam na Ursynowie w blokowcu gdzie większość luda się mnie zna. Poza tym część mieszkań jest wynajmowana okresowo nie wiedzieć komu - bez zameldowania. Nie mam zamiaru wylecieć do nieba przez jakiegoś nawiedzonego idiotę co mu życie zbrzydło albo od Al. Kaidy dostał zadanie aby zrobić jakiś fajerwerk. Dlatego uważam że inwigilacja motłochu powinna być powszechna. Mnie nie przeszkadza jak od czasu do czasu służby specjalne sprawdzą czy jestem przyzwoitym obywatelem. Koro na z głowy mi z tego powodu nie spadnie. Natomiast jak jakiś idiota użyje w korespondencji pisanej czy mówionej słów uznanych za podejrzane (np. trotyl, zapalnik...) to nim skończy rozmowę już u niego winni być chłopcy z ABW lub CBŚ.
    Jasne?
  • 2013-07-05 15:05 | Polalkholic

A.Mać nie pojawił się na Śląsku ponieważ otrzymał sms-a następującej treśći:
    "Qlva.A.Mać,mać trottylla?ja dotupić duża paka,for wydmuchać sejma,pałaca i kultura w Chorz.ktowie i Wars i wie? ale mać mało na terrorysta- gura wydmuchac one kaczysta"A.Mać nie pojawił się na Śląsku ponieważ otrzymał sms-a następującej treśći:
    "Qlva.A.Mać,mać trottylla?ja dotupić duża paka,for wydmuchać sejma,pałaca i kultura w Chorz.ktowie i Wars i wie? ale mać mało na terrorysta- gura wydmuchac one kaczysta"
  • 2013-07-05 15:52 | zet

"""Dlatego uważam że inwigilacja motłochu powinna być powszechna."

Tak się przecież dzieje od VI wieku, kiedy za sprawą irlandzkich mnichów, wprowadzono w kościele katolickim "spowiedź na ucho", czyli donoszenie na siebie wiernych.
    Podsłuchy obywateli prowadzą służby policyjne/tajne/ w każdym kraju.I nie one/podsłuchy/ stanowią problem. Istotą jest dostęp,przechowywanie i udostępnianie uzyskanych w wyniku podsłuchu materiałów. Państwo, które dopuszcza stosowanie inwigilacji, z mocy prawa powinno ponosić pełną odpowiedzialność za tzw wycieki. Nawet wówczas, kiedy nikt nie poniósł wymiernej szkody. A pracownik, który do wycieku dopuścił, z mocy prawa powinien tracić przywileje emerytalne. Mocno ograniczy się wówczas "granie teczkami czy taśmami" przez polityków.
  • 2013-07-05 16:25 | dziejek19421

UF! Aleś to sobie wykoncypował. Może i Ty na tym Ursynowie masz ciężkie życie i lubisz jak ci zaglądają do sr..acza. albo jeszcze gdzie indziej. Ja natomiast nie o tym pisałem. Ja o hipokryzji nas, Polaków. Ja o tym, że my widzimy wszystko u innych. U siebie jak widzisz nic. I Ty tego też nie zauważyłeś. Jak lubisz być podglądany, (bo tak twierdzisz. To nagrywaj sobie przebieg całego dnia i wysyłaj to na policję. Ułatwisz im wtedy pracę. I chociaż będziesz miał 100% pewności, że żadna Al.Kaida ci nie zaszkodzi i nie będziesz podlegał pod miano BEZMÓZGOWCA. ani maniaka. A ta światowa inwigilacja, w zasadzie jest gospodarczą. I żadna organizacja terrorystyczna nie ogłasza się w internecie, ze swoimi zamiarami. Poczytaj trochę na ten temat, to przestaniesz ubliżać ludziom, którzy nie lubią jak im się zagląda do garnka. Może wtedy dojdziesz do wniosku, że to ty jesteś tym BEZMÓZGOWCEM. Pozdrawiam koronowany MÓZGOWCU...
  • 2013-07-05 18:16 | Polalkholic

:-).@zet,cytat zaraz "za mną"to chyba nie prowokacja służb?
  • 2013-07-05 18:37 | dziejek19421

Właściwie, to się z Tobą zgadzam. Tylko ten motłoch mi w twej wypowiedzi nie pasuje. Ale to jest twoje postrzeganie ludzi i jeśli i Ty się do tego motłochu zaliczasz, to twój wybór i ja to szanuję. Ja nigdy (wydaje mi się) nie byłem inwigilowany. I jakoś nie mam ochoty nim być. Natomiast są ludzie, którzy w jakiś sposób czują się za coś winni i może stąd ten "masochizm". Pozdrawiam...
  • 2013-07-05 19:21 | Polalkholic

Trottylla mać,@dziejek19421.
    Trzeba współczuć Redemptorowi. Nie obrażać! ABW i CBA mu wybaczą materiały które wymienił w nawiasach,ale nie wybaczą mu lekceważącego tonu w stylu: "chłopcy"
    Redemptor i chłopcy.Czy to nie brzmi bardziej wybuchowo?