Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Masz problem? Szkoła się Ciebie pozbędzie.

(4)
2013-07-05 13:33 | marta_narkopolacy
Nastolatek został zatrzymany przez policję za posiadanie narkotyków, a szkoła od razu skreśliła go z listy uczniów. Teraz rodzice i dyrekcja przerzucają się odpowiedzialnością. Więcej o sprawie tutaj: http://wyborcza.pl/narkopolacy/1,100609,14113273,Licealista_mial_narkotyki__To_do_widzenia_ze_szkoly_.html
A wy jak uważacie, szkoła powinna próbować pomóc uczniom z problemem narkotykowym czy od razu ich wyrzucać w ramach nauczki? Jaka Waszym zdaniem powinna być reakcja szkoły?
 • 2013-07-06 15:08 | camel

  Re:Masz problem? Szkoła się Ciebie pozbędzie.

  Ale pytasz o polską szkołę czy szkołę w ogóle? Polska powinna ucznia wyrzucić natychmiast, ponieważ ustawodawca odebrał jej wszystkie narzędzia wychowawcze i tak naprawdę nie jest w stanie NIC zrobić. Może mieć tylko przez takiego ucznia kłopoty. Wiem, to strasznie parszywe i tak być nie powinno, ale sama rozumiesz: katolicyzm jest teraz "moralną" busolą społeczeństwa i nic się nie poradzi. Ofiary będą.
 • 2013-07-09 10:43 | marta_narkopolacy

  Re:Masz problem? Szkoła się Ciebie pozbędzie.

  W tym wypadku o polską szkołę. Ale domyślam się, że na świecie na pewno są podobne sytuacje.
  „Co szkoła powinna zrobić w przypadku Bartka? - Przede wszystkim z nim porozmawiać. Potem skierować do poradni, współpracować z rodzicami. Nie róbmy z tych młodych ludzi przestępców, bo ich stracimy - mówi Łazuga-Koczurowska.
  I dodaje: - Do ośrodka, który prowadzę, trafiają właśnie takie dzieci, które zamiast otrzymać pomoc, zostały zaszufladkowane jako narkomani i przestępcy. Nikt się nimi nie zajął, dlatego poszły na ulicę i rzeczywiście zostały ćpunami.”
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/narkopolacy/1,100609,14113273,Licealista_mial_narkotyki__To_do_widzenia_ze_szkoly_.html#ixzz2YX8Ogqdn
  A jak się odniesiesz do tego fragmentu? Co myślisz o takim rozwiązaniu?
 • 2013-07-20 16:57 | wladimirz

  To samo jest na "Kraj" ... ;-)