Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

(25)
Cała władza w rękach PO – tak było, władza w rękach PiS – tak jest. Na razie w Elblągu. Ale już słychać głosy, że za dwa lata ten sam scenariusz zrealizuje się w skali ogólnopolskiej.
 • 2013-07-08 17:52 | Saurom

  ależ uniki stosują Dulscy

  Boże boże gdybym był początkującym mógłbym się zgodzić ależ uniki stosują Dulscy z Polityki żeby pomniejszyć wynik partii której nie popierają. Co Dulscy z Polityki powiedzą na temat taśm Miodowicza jak były taśmy Berger Dulscy z Polityki nie widzili powodu wręcz chwalili. Teraz dziwnym trafem milczą. Ale czy dziwnym mogę założyć się o 600 euro, że gdyby chodziło o kandydatkę PO już słyszelibyśmy potępienia ale co tam wzorem ojca Michnika redakcja Polityki postępuje tak samo przypomina się o taśmie Miodowicza od razu mówi się o Sawickiej i innych. Tyle że to już nie robi większego wrażenia ciekawe jakie były powody że tak długo Połytyka nie opublikowała komentarza czyżby PO próbowało sfałszować wynik wyborów?
 • 2013-07-08 21:06 | Byniek

  Trochę umiaru i opamiętania.

  Wygląda na to, że Elbląg to nie prowincjonalne miasto,bez większego znaczenia,a pępek Polski, zaś wygrana w tym mieście PiS( minimalna, przy śladowej frekwencji )da Kaczyńskiemu pewną i niepodzielną władzę w kraju. Śmiechu warte.
 • 2013-07-08 21:12 | Szczaw Jest Najważniejszy

  Już po PO !!!

  W Elblągu PO wystawiło swojego najlepszego kandydata z najlepszych. I przegrało! Nie widzę możliwości żeby PO w dalszym ciągu wygrywało wybory.Nie ma kim. Premier się zakiwał "na śmierć" i został sam na boisku. Otaczający go klakierzy nie są politykami takiego formatu żeby powstrzymać ten zjazd po równi pochyłej. Nosił premier razy kilka i w końcu Wilk poniósł premiera.
 • 2013-07-08 22:40 | wladimirz

  Tusk przed poprzednimi wyborami zaakceptował ekipę Nowaczyka - pewnie warczy sam na siebie... ;-)

 • 2013-07-08 22:51 | axiom1

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Syn Boga z Nigerii i czarownik z Ugandy to mniejsze zlo. Zaledwie 57 tys potwornie otumanionych polakow bylo na narodowym. Stopien szkodliwisci tego przedstawienia jest znikomy.

  Natomiast dyktator Donek Tusk, historyk, bez jakichkolwiek pozytecznych kwalifikacji, bez doswiadczenia, ktory nawet kioskiem Ruchu nie kierowal na czele rzadu to najwyzszy z mozliwych stopni szkodliwosci spolecznej. To gorsze od wojny.

  Bo szkodzi juz przez 6 lat 38 mln ludzi i nawet tym jeszcze nie urodzonym ktorych juz zadluzyl po uszy. Kto tego nie dostrzega jest blaznem.
 • 2013-07-08 23:08 | Szczaw Jest Najważniejszy

  Dodam tylko, że to Ruch Palikota utorował PiS-owi drogę do zwycięstwa w Elblągu....

  Z ogromnym zaangażowaniem i determinacją działacze Palikota dążyli do referendum, w którym osiągnęli żałosny wynik. Wybory w Elblągu są całkowitą kompromitacją i klęską Ruchu Palikota i Polski+
 • 2013-07-08 23:11 | kontestator

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  To dobra wiadomość dla Polski i Polaków.
 • 2013-07-09 06:55 | jot

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Zaliczam się do tych, którzy stanowili żelazny elektorat PO. "Tylko nie Kaczor !". Tusk, idealny kandydat: młody, inteligentny, błyskotliwy, gdzież Kaczorom do poziomu p. Tuska. Byłem dumny z tego, że mój Poznań ma identyfikację PO na samochodach. W dalszym ciągu jestem za tym co do czego PIS ma wątpliwości: za UE, EURO, in vitro, ograniczeniem roli kościoła itd. Nie uważam, że to głównie PO jest winna kryzysowi.
  Jednak teraz głosuję na PIS. Wynika to z moich oczekiwań uczciwego wyjaśnienia Smoleńska. Tylko tyle i aż tyle.
  Tygodnik Polityka też ma swoje "za uszami". Np. p. Paradowska powiedziała w TOK FM, że śledztwo w tej sprawie prawadzone jest WZOROWO. Szok ! Wiele innych "zadziwień" postawą ludzi PO:
  1. P. prezydent w wywiadzie radiowym (kóry przypadkowo słuchałem) mówi, że jak prezydent gdzieś poleci to się wyjaśni (na długo przed katastrofą), w czasie przekazywania trumien śmieje się.
  2. Przez długi czas władze twierdziły, że katastrofa zdarzyła się ok. godz. później niż to było w rzeczywistości, trudno to ustalić, prawda ?
  3. p. Kopacz zapewnia w Sejmie, że przekopano ziemię do gł. 1 m.
  4. P. red. Gargas prosi p. Tuska o odpowiedzi na pytania dot. katastrofy (jest to w jej filmie o Smoleńsku), p. premier odpowiada pogardliwie. To tak jakby gardził tymi Polakami, kórzy nie zgadzaja sie z wersją władz. A przecież p. Tusk to premier POLSKI a nie tylko PO. tak samo jest z p. prokuratorem generalnym Seremetem, który ucieka przez panią redaktor.
  5. Rosjanie z siekierami niszczą wrak, to było b. przykre oglądać, władza zupełnie nie reaguje.
  Wystarczy ?
 • 2013-07-09 08:19 | wojto51

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Widocznie nie słuchałeś/czytałeś "mowy" Kaczyńskiego na kongresie pis. Zapoznaj się z nią, a może przejdzie ci ochota na głosowanie na nich. Nie bądź mądry po szkodzie.
 • 2013-07-09 08:49 | Andrzej

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Ważne jest, kto będzie górą na końcu. Tusk oferuje ciepłą wodę w kranie, a Kaczyński kubeł zimnej wody na głowę. Ciekawe, że nowy prezydent Elbląga, Wilk, już dystansuje się od pomysłu Kaczyńskiego przekopania Mierzei Wiślanej. Również inne pomysły Kaczyńskiego: likwidacja gimnazjów, obniżenie wieku emerytalnego, likwidacja niezależności prokuratury, pozostanie przy złotówce jako narodowej walucie - są nierealne i oznaczają w praktyce wyjście z UE.
 • 2013-07-09 08:56 | Sceptyczny

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Jednak teraz głosuję na PIS.
  To sobie głosuj i teraz. I oszczędź mi czytania twoich wynurzeń.
 • 2013-07-09 09:00 | Sceptyczny

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Tempo porzucania obietnic wyborczych w Elblągu jest rekordowe - nie będzie kanału przez Mierzeję, a więc nie będzie też redukcji bezrobocia. Ciekawe czy "ciemny naród to kupi" od Wilka.
 • 2013-07-09 10:18 | Stacona dekada -bis !

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Komitet Centralny Platformy Obywatelskiej już zaakceptował że ich dekada się kończy !
  Ciekawe kiedy wyznawcy/lemingi Platformy Obywatelskiej , to zaakceptują że ich wybrańcy już więcej z siebie nie dadzą .
  No cóż fura , skóra i cygara czy też kiecka dla kobity szefa , to oznaka że .....
  Jeszcze się tam żagiel bieli, chłopców, którzy odpłynęli,
  nadzieja wciąż w serc kapeli na werbelku cicho gra...
 • 2013-07-09 10:32 | Vera

  Żałosne żelazo

  Żelazny elektorat, dumny z numeru rejestracyjnego PO. Powód do chwały, innych brak. Zachwycające.
  A teraz żałosny elektorat głosuje w drugą stronę. Jakieś miękkie i giętkie to żelazo. Jak fiutek po fakcie.

  Mgła smoleńska? Byłam wczoraj i żadnej mgły nie było, to dowód kłamstwa.
 • 2013-07-09 11:09 | zbigniew

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  sytuacja Ruchu Palikota przypomina mi przesmiewczy komentarz parodiujacy styl doniesien prasowych ktory ukazal sie chyba ze 40 lat temu w "Kulisach":
  ..."Paramaribo: general Diaz urzadzil farse wyborcza ktora przyniosla kres jego nikczemnych rzadow"
 • 2013-07-09 11:16 | heros

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  w Radomiu od 2006 roku rzadzi burmistrz z PIS TAK NAPRAWDE TO MIASTO B.ZUBOŻAŁO ,ZLIKWIDOWANO CAŁY PRZEMYSŁ RADPMSKI -BO BYŁ PRL ZADŁUŻENIE WZROSŁO OD 76-MLN ZŁ DO PRAWIE PÓŁ MILIARDA ZŁOTYCH ,BEZROBOCIE WYNOSI OBECNIE 24 %WZROSŁO ZA PIS O 14 PUNKTÓW PROCENTOWYCH -TO MIASTO ZAMIENIŁO SIE W RUINĘ -JEDYNIE CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE TO POMNIK KACZYŃSKICH Z WIELKA POMPA OTWARCIA -KACZYUNSKI A GDZIE TWOJE WYWODY, TWOJE PROPOZYCJE DOBROBYCIA -CO ZROBIŁEŚ W RADOMIU W MIEŚĆIE RZADZĄNYM PRZEZ CIEBIE OD 8-LAT ????
 • 2013-07-09 12:38 | wojto51

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Chyba nie zapoznałeś się z "mową" Jarka na jego kongresie. Radzę ci to zrobić; może cię to wyleczy z chęci głosowania na nich, "żelazny" elektoracie. Chęc "wyjaśnienia" wyjaśnionej juz katasrofy smoleńskiej, to chyba dziecinny powód, prawda?...Jezeli pani Gargas jest dlal ciebie autorytetem, w dziedzinie awiacji, to współczuję
 • 2013-07-09 12:59 | Andrzej

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  @ heros - tu jest sedno sprawy, składanie nierealnych obietnic bez pokrycia. W tym Kaczyński jest mistrzem olimpijskim. Do czasu ludzie się dadzą na to nabierać, bo i PO nie jest bez grzechu. Na razie nie ma sensownej alternatywy dla Tuska i jego rządu, chociaż nie jest to ekipa moich marzeń.
 • 2013-07-09 13:55 | Sławomir Osiński

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  To stary,socjotechniczny numer sztabu propagandy partyjnej."Głosowałem na PO, i rozczarowałem się.Teraz będę głosował na PiS".Na wszystkich forach działają takie propagandowe komórki.A argument"smoleński" jest śmieszny.Ucieka główny temat.Kłamstwo smoleńskie stworzone i propagowane przez Macierewicza i jego zespół.PiS odpowiada za te miliony oszukanych i otumanionych przez siebie ludzi.
 • 2013-07-09 14:03 | Sławomir Osiński

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Wilk w kampanii obiecał powrót do poprzednich stawek czynszu za mieszkanie komunalne( czyli z 8 zł do 4 zł/m2).Już się wycofał i zapowiedział tylko podwyżkę?/obniżkę? do 6zł/m2,czyli o 50%.A ta sprawa,była główną przyczyną referendum o odwołanie poprzednich władz.
 • 2013-07-09 14:05 | Saurom

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  To jest konsekwencja polityki liberałów począwszy od planu Balcerowicza zwróć się z swoimi pretensjami do tego pana. W końcu dla wszystkich liberałów najważniejsze było jak największe osłabienie polskiego przemysłu- po co nam przemysł produkty sprowadzimy sobie z Niemiec a przemysł= związki czyli be- Po co nam zbrojeniówka ważne broń sprowadzimy z innych krajów.
 • 2013-07-09 17:49 | Andrzej

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  @Saurom - Pańskie argumenty są wątpliwe i nie do końca umotywowane, na zasadzie wrzucania wszystkiego do jednego worka. A prawda jest taka, że Polska jest w trakcie fundamentalnej przebudowy struktury swojej gospodarki i zatrudnienia. Rośnie udział usług i zaawansowanej technologicznie produkcji w strukturze wartości PKB i ilości osób zatrudnionych, maleje udział tradycyjnych, przestarzałych gałęzi przemysłu, zatrudniających zbyt wielu pracowników. Przykładem jest Nowa Huta, gdzie w pewnym okresie działało 5 wielkich pieców, z całą częścią surowcową, a zatrudnienie sięgało 40 tys. osób. Teraz działa tylko 1 wielki piec, albo już go nie ma, rozbudowano różne walcownie i przetwórstwo stali, wprowadzono nowe technologie i pracuje 5 tys. osób, a wartość produkcji nie jest niższa niż przedtem, nie mówiąc o czystszym powietrzu i zagospodarowaniu odpadów i ścieków, tak że Kraków może trochę odetchnąć. Oczywiście duża część przemysłu przechodzi w ręce obcego kapitału, ale tak dzieje się na całym świecie, nawet w USA, Niemczech i innych rozwiniętych krajach, a poza tym Polska nie dysponuje potrzebną ilością kapitału i musi nadrabiać wieloletnie opóźnienia, chociażby w budowie dróg - zostaliśmy gruntownie wydrenowani przez ZSRR w minionym okresie i to daje się odczuć do dzisiaj
 • 2013-07-10 09:03 | Gama

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Przepraszam, a czyt axiom kierował kioskiem ruchu ? Czy ten kiosk dla axioma to wyznacznik inteligencji, mądrości życiowej. Nic mnie do tego, gdy ktoś źle pisze o Tusku czy Kaczyńskim, ale wzmianka o "kiosku" to już bez mała 20 ta. Prawda, którą wszyscy znają nie musi być powielana n-razy. Chyba, że axiomowi metody pisiaków sa bliskie.
 • 2013-07-10 09:04 | Gama

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Przepraszam, a czyt axiom kierował kioskiem ruchu ? Czy ten kiosk dla axioma to wyznacznik inteligencji, mądrości życiowej. Nic mnie do tego, gdy ktoś źle pisze o Tusku czy Kaczyńskim, ale wzmianka o "kiosku" to już bez mała 20 ta. Prawda, którą wszyscy znają nie musi być powielana n-razy. Chyba, że axiomowi metody pisiaków sa bliskie.
 • 2013-07-10 14:39 | Sławomir Osiński

  Re:PO przegrywa w Elblągu. Tusk warczy

  Konsekwencje polityki komunistów poznaliśmy aż za dobrze do 89r. i chwacit.