Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Innowacyjność sposobem na biznes

(8)
Rozmowa z Markiem Sadowskim, prezesem firmy Robotics Inventions.
 • 2013-07-10 13:19 | Vera

  Roje robotów

  Te roje robotów to element projektu zwanego Przemysł 4.0 czyli samoorganizującej produkcji przemysłowej. To ma przecież być europejska odpowiedź na roje chińskich robo...tników.
  Nie wydaje mi się żeby Pan mógł za milion euro stworzyć jakikolwiek porządny program albo system, ani nawet produkt. Dlatego jestem bardzo ciekawa, jak wygląda Pańska współpraca międzynarodowa i w jakim kierunku idzie? Ale z Marsem to radzę ostrożność. Pytanie pierwsze: Po co? Dla przemysłu bliższy, tańszy i łatwiejszy jest Księżyc. Bo nawet diamenty przywiezione z Marsa będą droższe niż sztuczne ziemskie.
  P.S. Odkurzacz można już kupić za 250€. Ile będzie kosztował Pański? Na razie korzystamy z robota kosiarki do trawy.
 • 2013-07-11 06:34 | Ciemnylud

  Re:Innowacyjność sposobem na biznes

  Czy pan czytał "Bajki Robotów" Stanisława Lema ? To coś podobnego zwłaszcza w Polsce. Gdzie "dziura technologiczna" uniemożliwia projektowanie i produkcję znacznie prostszych wyrobów niż roboty.
 • 2013-07-11 11:42 | Fandorin

  Re:Innowacyjność sposobem na biznes

  Dobrze, że komuś się chce i próbuje coś stworzyć w Polsce. Temat nowy nie jest a i konkurencja spora. W tych najlepszych przetargach szanse raczej marne, bo liczą się koneksje i polityka na b. wysokim szczeblu - przykład: jeden z wyższych oficjeli armii amerykańskiej oraz NASA jest powiązany z firmą zajmującą się tym, czym Pan Marek. Lepiej może być na gruncie europejskim - wiele projektów dla ESA jest robionych w małych firmach. Robot na Marsa to chyba spore wyzwanie i wymaga współpracy z firmami mającymi prawdziwy hi-tech, którego w Polsce nie ma. Nie sądzę, aby firma pokroju Continentala projektująca specjalne opony dla pojazdów/robotów eksplorujących Czerwoną Planetę była zainteresowana współpracą z tak małą firmą.

  Polska ma też problem przesadnej dywersyfikacji a to nie Krzemowa Dolina. Nasze firmy są zbyt słabe, aby konkurować i nie mają wsparcia ze strony państwa: nauki, armii itd. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skupić te wszystkie firmy w specjalnym holdingu/klastrze skupionym wokół PHO lub/i polskim programie kosmicznym. Mamy parę takich rodzynków: Flytronic/WB Electronics i choćby firma Pana Marka. Stworzenie specjalnego programu i rozsądne zarządzanie oraz współpraca może przynieść dobre rezultaty. Tak będziemy mieć prawdopodobnie kolejnego robota jak Hektor z Politechniki Śląskiej i brak globalnego sukcesu.
 • 2013-07-11 20:24 | jer-11

  Re:Innowacyjność sposobem na biznes

  "Polska ma też problem przesadnej dywersyfikacji a to nie Krzemowa Dolina. Nasze firmy są zbyt słabe, aby konkurować i nie mają wsparcia ze strony państwa: nauki, armii itd."

  ... i to wlasciwie zamyka dalsza dyskusje!
 • 2013-08-13 02:26 | Etyk

  Innowacyjność sposobem na biznes?

  @jer-11
  Otóż to. Krzemowej Doliny nie byłoby bez Zimnej Wojny, a więc bez olbrzymiej pomocy ze strony rządu, czyli bez pieniędzy pochodzących z podatków. A w Polsce wciąż politycy wierzą, że "niewidzialna ręka rynku" wybuduje nam nad Wisłą drugą Dolinę Krzemową, bowiem czego jak czego, ale piasku to nad Wisłą raczej nam nie brakuje!""
 • 2014-03-19 13:49 | Dorader

  Re:Innowacyjność sposobem na biznes

  Wcale mnie nie dziwi, że Polska jest na ostatnim miejscu innowacyjności. Coraz więcej ludzi nie ma za co utrzymać rodziny, traci pracę, dach nad głową, nie ma co jeść. Sam znam dwóch bezdomnych, którzy w żaden sposób nie zawinili temu, że wylądowali na ulicy. Wszystko, co najlepsze w tym kraju rozkradli cwaniacy i zdrajcy. Czego więc się spodziewać?
  ----
  http://www.trinitycs.pl
 • 2015-02-26 09:20 | kpietek

  Re:Innowacyjność sposobem na biznes

  Wcale nie trzeba być super innowacyjnym, żeby odnieść sukces na rynku. Bardzo wiele dobrze działających firm wykonuje usługę albo sprzedaje produkt znany od wielu lat, tylko robią to lepiej od konkurencji (np. w kwestii obsługi klienta). W ten sposób nawet sklep z plafonami lampalampa.pl działa dobrze i zarabia kasę. Chociaż fakt, że jeśli chcemy być konkurencyjni w Europie i na świecie to nie możemy zaniedbywać nowoczesnych technologii.
 • 2017-02-01 16:14 | magdalena149

  Re:Innowacyjność sposobem na biznes

  Ja oddaję od dłuższego czasu dłużników do eNakaz.