Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

(49)
Zdumiewająco emocjonalnie zabrzmiały głosy środowisk żydowskich komentujących uchwalony przez Sejm zakaz uboju rytualnego. Szczególnie doszukiwanie się antysemickich pobudek to sporego kalibru faux pas.
 • 2013-07-15 02:35 | Herstoryk

  Wieczne Ofiary??

  Histeria wypowiedzi starszych braci jest być może powodowana chęcią podtrzymywania statusu "wiecznych ofiar", świadomą lub nie. A ofiarom jak wiadomo się należy. Specjalne traktowanie, przywileje, knebel na krytykę, przymykanie oczu na wybryki ich kolonialnego państewka. Tyle, że to wieczyste męczennictwo żydów jest obecnie drastycznie sprzeczne z rzeczywistością, wyznawcom judaizmu powodzi się najlepiej ze wszystkich mniejszości religijnych na świecie.
 • 2013-07-15 04:18 | Jan Bohynski

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Grzegorzu Rzeczkowski, czy pan mial zajecia z logiki ? Jezeli zabraniamy w Polsce barbarzynskich praktyk, to rowniez nie powinnismy pozwalac na import miesa pozyskiwanego w wyniku takich praktyk, nie mowiac juz o jakichs wyjatkach od reguly, dla grup religijnych, uprawiajacych te barbarzynskie praktyki. Nie chodzi nam chyba wylacznie o wlasne podworko, ale o cos wiecej niz " .... aby nasza wies wesola, aby nasza wies spokojna ". Z powazaniem. JB.
 • 2013-07-15 08:34 | axiom1

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  PO placila za koalicje z chamstwem-PSL po przez bestialstwo na zwierzetach.

  To jest niewybaczalne ze do tej pory bestialstwo bylo tolerowane.

  Zydzi natomiast maja obowiazek dostosowac sie do wymogow prawa w Polsce. Polska nie moze stac sie zakladnikiem zydowskiego zabobonu.

 • 2013-07-15 08:50 | Źmior

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  A co z ubojem drobiu?
  Och wielkie pokłady hipokryzji są w ludziach. Jedni zakazują uboju "rytualnego" nie powiedziawszy nawet słówka jak zachowują się zwierzęta "ogłuszane" prądem inni drą buzię oskarżając o antysemityzm. O ile pierwszych rozumiem, po części to Ci drudzy wychowują mnie na antysemitę.
 • 2013-07-15 08:51 | z daleka

  Typowe zamroczenie fundamentalisty

  Typowe zamroczenie fundamentalisty zydowskiego.Nie dajmy z naszego kraju zrobic scieku dla ohydnych praktyk zydowsko-muzulamanskich nawet jesli niektorzy kolesie z PSL-u jak np. niejaki Borkowski stali sie na tym barbarzynkim interesie milionerami. Poziom cywilizacyjny danego kraju i danego spoleczenstwa poznaje sie wlasnie po jego stosunku do zwierzat i ludzi niepelnosprawnych.Jesli mlodym dziewczyna wycina sie tepna zyletka lechtaczki bo tak chce ow islamski obyczaj to czy tez mamy zaaprobowac cos takiego w naszym kraju? Wolnosc religijna konczy sie tam gdzie zaczyna sie cierpienie zwierzat. A szermowanie argumentem miejsc pracy przeciw cierpieniom, krzywdzie i śmierci dodatkowo torturowanych zwierzat to juz kompletne zdziczenie o etyce czy moralnosci nie wspominajac.
 • 2013-07-15 09:27 | Pickard

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Jedynym sposobem uzdrowienia sytuacji jest zmiana przyzwyczajeń niektórych (!) wyznawców judaizmu i islamu. Nie ma innej drogi.
 • 2013-07-15 09:40 | atalia

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Hipokryzja, hipokryzja, hipokryzja...

  Np. przeciwnik uboju rytualnego poseł Palikot jest myśliwym.

  Autorowi tekstu: 15 sierpnia flinty myśliwych zagrają hymn, a kaczki, gęsi, łyski, czaple będą tańczyć, niektóre godzinami dogorywając w szuwarach od tego hymnu i tańca.
 • 2013-07-15 09:53 | Izaak "Maryja" Goldwicht

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Czy rzeczywiście religijni Żydzi nie mogą w Polsce dokonywać uboju rytualnego na potrzeby własnej wspólnoty? Jeszcze cztery miesiące temu rabin Schudrich uczestniczył w takim uboju w Tykocinie. Pytany przez dziennikarzy, dlaczego łamie prawo, powołał się na ustawę z 1997 r. o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich. Tam w art. 9 napisano, że gminy wyznaniowe żydowskie "dbają o zaopatrzenie w koszerną żywność". To zdaniem rabina oznacza, że mogą na własne potrzeby dokonywać uboju rytualnego.

  Zadziwiające, że teraz Schudrich tego nie pamięta ... a mówią, że czosnek wzmacnia pamięć :)

  Jest jednak jeden szkopuł - Żydzi w Polsce mogą dokonywać uboju rytualnego jedynie na własne potrzeby, ale nie na eksport, a to są spore pieniądze dla tych co pieczątki przystawiają ... aj-waj :)

 • 2013-07-15 10:15 | Max

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Dziekuje za madry i trafiajacy w sedno tekst! Ciesze sie, ze sa dziennikarze, ktorzy sa gotowi plynac pod prad. Nie moze byc zgody na barbarzynstwo motywowane wzgledami religijnymi. Pozdrawiam
 • 2013-07-15 10:42 | tomek

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  "Szczególnie doszukiwanie się antysemickich pobudek to sporego kalibru faux pax."

  Doszukiwanie się antysemickich pobudek to narodowy sport naszych "starszych braci w wierze". Tak naprawdę antysemitą może być każdy kto wypowiada słowo "żyd" tak więc zalecałbym autorowi rozwagę.


 • 2013-07-15 10:46 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  To klasyczny przykład NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA,które opisuje Feliks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.Bestialstwo ma swoją tradycję,która krwawo zapisała się w praktykach stosowanych w świątyni jako "RZEŹNI JEROZOLIMSKIEJ".Dla podtrzymania tej konfliktogennej tradycji włącza się Ruch Żydowskiego Odrodzenia.http://www.youtube.com/watch?v=NSErQFWJC9o
  Sprzeciw jest traktowany jako ANTYSEMITYZM,a to klasyka nadużywania tego pojęcia w ramach KULTU HOLOCAUSTU ograniczającego oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu.
 • 2013-07-15 10:48 | PIRS

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Rabin się zagalopował. Najśmieszniejsze jest to, że grozi wyjazdem z Polski z powodu zakazu uboju rytualnego. A przyjechał z kraju, gdzie taki zakaz od dawna obowiązuje, a tam nie protestował.
 • 2013-07-15 10:56 | Pickard

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Masz rację, "zwykły" ubój zwierząt też nie wygląda fajnie. Niemniej, "rytualny" wygląda gorzej i jeśli można coś z tym zrobić, róbmy. Krok po kroku.
  Niestety, nie da się na razie zmienić ludzi genetycznie tak, żeby nie musieli jeść mięsa. Może kiedyś - może genetyka pomoże nam rozwiązać problem dostarczania protein. Ale nie można się poddawać i pozwalać na wyjątkowe bestialstwo. A jeśli jakaś religia, czy konkretne wyznanie w ramach tej religii (ortodoksi judaizmu, wahabici) wymagają okrucieństwa, kęsim tym wyznaniom
 • 2013-07-15 10:59 | ppp

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  A mnie sie po prostu marzy swiat, w ktorym bezsensownosc wszystkich religii wreszcie dotrze do ludzich umyslow i przelozy sie na odpowiednie swieckie prawa.
  Fakt, tez widze problem ekonomiczny bo katecheci, ksieza, biskupi powieksza armie bezrobotnych.
  Ale to po prostu koszta postepu. W sumie zreszta male w porownaniu z kosztami wojen religijnych (i religijnie motywowanych), od ktorych historia ludzkosci wrecz peka.
 • 2013-07-15 11:08 | Wisznu64

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju


  Równie dobrze handlarz niewolnikami mógł by się poskarżyć na Sejm, że ten szkodzi mu w efektywnym kontynuowaniu niewolniczego procederu.
 • 2013-07-15 11:14 | magda

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Nie interesuje mnie co na ten temat myśli pani Olejnik! Nie obchodzi mnie co mysli na ten temat pan Rzeczkowski! Nie intersuje mnie prywatne zdanie dziennikarzy!!! Czy jest w tym kraju jeszcze jakis normalny obiektywny dziennikarz ?!
  (prosze sobie darowac ewnetualny wyklad, o tym ze nie ma czegos takiego jak obiektywizm... z gory dziekuje)
 • 2013-07-15 11:36 | UWZ

  Dyskryminacja?

  To mamy też pozwolić na obrzezanie dziewczynek w naszym kraju, bo kogoś religia to dopuszcza?
 • 2013-07-15 11:37 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Nie tylko rabin.
  Krwawa jatka była praktykowana z Polakami na Kresach w latach 1939-41 w wyniku kolaboracji środowisk żydowskich z sowietami.
  Opisuje to Jerzy R.Nowak w książce PRZEMILCZANE ZBRODNIE.
 • 2013-07-15 11:43 | anetakruk

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Przykro mi, kiedy obroncy praw zwierzat sa utozsamiani z antysemitami.
  Oddam glos wiec glos pisarzowi amerykańskiemu, polsko-żydowskiego pochodzenia, laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, autorowi między innymi „Sztukmistrza z Lublina”, czy „Pokutnika”:

  "Kiedy człowiek zabija zwierzę, aby je zjeść, zaniedbuje tym samym własny głód sprawiedliwości. Człowiek modli się o łaskę, ale odmawia jej innym. Dlaczego zatem oczekuje miłosierdzia od Boga? To niesprawiedliwe oczekiwać czegoś, czego samemu się nie okazuje. To jest niespójne. Nigdy nie zaakceptuję niespójności lub niesprawiedliwości. Nawet jeśli pochodzą one od Boga. Jeśli usłyszę głos Boga, który mówi: "Jestem przeciwko wegetarianizmowi!", tak Mu odpowiem: "Cóż, ja jestem za!" Oto, jak bardzo to dla mnie ważne "
  Isaac Bashevis Singer (Radzymin, 14 lipca 1904 – Miami, 24 lipca 1991),

  http://corvonero.blox.pl/2013/06/BOJ-RYTUALNY.html
 • 2013-07-15 11:46 | herbapol

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Nigdy nie jest tak źle,żeby jeszcze gorzej być nie mogło.
  Jakie to szczęście,że nie mamy na tereni naszego kraju gmin wyznaniowach amerykńskich Majów czy Azteków,bo wtedy w imię wolności religijnej,tolerancji i poprawności politycznej musielibyśmy zgodzić się na składanie ofiar z ludzi zabijanych kaminnym nożem,a tak nie musimy.I to cieszy.
 • 2013-07-15 12:20 | Izaak "Maryja" Goldwicht

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Ciekawe, że padło tu nazwisko Olejnik. Pomijając jej pochodzenie i ewentualne sympatie w tej kwestii, to z wykształcenia jest ona zootechnikiem :)
 • 2013-07-15 12:28 | PIRS

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Pani Kazimierczak, pan się stale dławi nienawiścią do Żydów i nie pomija żadnej okazji żeby ją wyrazić. Może Pan zacytuje "Protokoły mędrców Syjonu"?
 • 2013-07-15 13:07 | atalia

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Krok po kroku? Myśliwi zrezygnują z rzezi? Palikot - żarliwy przeciwnik uboju dla celów religijnych - 15 sierpnia i potem nie będzie strzelać do ptactwa wodnego?

  Ja piszę o niewiarygodnej hipokryzji. Jedną ręką w głosowaniu naciskają przycisk przeciw temu ubojowi, a zaraz potem tą samą ręką naciskają spust flinty...
 • 2013-07-15 13:14 | atalia

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Bez żadnego powodu religijnego, a tylko dla konsumpcji dzień w dzień Polacy zarzynają tysiące kur, kaczek, gęsi, indyków, cieląt, świń (te szczególnie w grudniu podczas świniobicia) i nic. żadnych zakazów, ustaw, protestów...
 • 2013-07-15 13:19 | żyga

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Robi to co musi,i chwaŁa za.to.Przcież na fali zdobyczy nauki i zwyciężania rozumu ,biedakowi uciekają owieczki ,które doi abY godnie żyć.I zrozumcie Go wierzącego nie w nicość ,a w życie wieczne.On przy naszym grzybie to oaza spokoju i grzeczności.
 • 2013-07-15 13:21 | Borgenicht

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Wolnosc religijna to nie jest blanco check. Polska jest panstwem sekularnym, ktorego obywateli(i obcokrajowcow)z- albo bez pejsow, w- albo bez turbanu obowiazuje takie samo prawo. Komu jest zaduszno ... z Bogiem.

  Wolnosc religijna konczy sie tam gdzie zaczyna sie lamanie prawa.
  --------
  2013-07-15 10:48 | PIRS (dobry wpis).
 • 2013-07-15 14:23 | magda

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  O tym czy uboj na potrzeby gmin jest czy nie jest legalny zdecyduje dopiero TK, przytoczyl Pan OPINIĘ pani Łętowskiej, nie wszyscy interpretuja to w ten sposób, ustawa jest tu nieprecyzyjna, pan Elżanowski sadzi np. zupelnie cos przeciwnego...
  Jezeli wiec uboj rytualny byl przez te lata (wg pani profesor) dokonywany zgodnie z ustawa o prawach mniejszosci wyznaniowych, to dlaczego obroncy zwierzat pare lat temu podali gmine da sadu za uboj rutalny dokonany na wlasne potrzeby, gmina sprawe wygrala...
  pytania (ktorych Pan oczywiscie nie ma, brzmia):
  - byl czy nie byl to uboj zgodny z ustawa o mniejszosciach wyznaniowych
  - jesli tak, dlaczego sprawa w ogole znalazla sie w sadzie, czy nie jest to nekanie mniejszosci wyznaniowej (nawet jesli cel skargi byl szczytny)
  - czy ostatni zakaz uboju jest calkowity, skoro jest (rzekomo) dozwolony na cele gmin
  - jesli nie jest, to zwyciestwo czego odbebnili obroncy zwierzat i czy wystapia o calkowity zakaz (nalezaloby wtedy zmienic ustawe o zwiazkach wyznaniowych...) itd, itp...
  mialabym i pare innych pytan, ale Pan jako zawodowy dziennikarz ich nie ma, dobrze ze jest Wyborcza, ktora poda gotowa odpowiedz;
  Pan jak widze woli snuć swoje gorzkie żale i insynuacje:
  "Niedobrze, że Naczelny Rabin Polski używa tego typu argumentu, który budzi jasne skojarzenia – uchwalacie takie przepisy, czyli wpisujecie się w ustawodawstwo nazistowskie.Stąd już tylko mały krok do stwierdzenia, że polski Sejm płynie tym samym nurtem, co zbrodniarze odpowiedzialni za Holocaust...(...) Ciśnie się też do głowy myśl, że piątkowa decyzja Sejmu poruszyła jakieś zastygłe pokłady antypolskich uprzedzeń i fobii, które wciąż tkwią w głowach "Starszych Braci"-

  to ostatnie zdanie naprawde żałosne, robi Pan dokladnie to co zarzuca Pan rabinowi..
 • 2013-07-15 14:46 | zet

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Rabinom i ich współbraciom,mieszkającym w Polsce wolno protestować przeciw zakazowi. Natomiast izraelskie MSZ przekroczyło dobry obyczaj i pozwoliło sobie na brutalna ingerencję w polskie prawo.A tego czynić nie powinno.
  Mięso "religijnie czyste" wyznawcy judaizmu i islamu, mieszkający w Polsce mogą sobie sprowadzać z innych krajów,także z Izraela. W USA ubój rytualny /bez ogłuszania/ jest zakazany a tamtejsi Żydzi i Muzułmanie jakoś funkcjonują.
 • 2013-07-15 15:44 | herbapol

  Re:Mieczysław S.Kazimierczak

  Powoływanie się na Jerzego R.Nowaka to najgłupsze co człowiek może zrobić.Dla człowieka inteligentnego to blamaż.
 • 2013-07-15 16:33 | Tanaka

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  bardzo trafnie przywołałaś cytat z Singera !
 • 2013-07-15 16:36 | Tanaka

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Schudrich oczywiście wie, że prawo pozwalało i pozwala na lokalny ubój rytualny. co jest obrzydliwe, ale jest prawem państwowym.
  Rabin Schudrich wie, ale woli fałszować, że nie ma takiego prawa.A kłamać jego Bóg mu zabrania.
 • 2013-07-15 16:54 | salamis

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  W USA nie ma zakazu uboju rytualnego. Tamtejsza ustawa o humanitarnym uboju pozwala na pozbawienie zwierzecia zycia zgodnie z wymogami religijnymi wiary żydowskiej/innego wyznania, czyli na szybkim przecięciu tętnic szyjnych.
 • 2013-07-15 18:44 | Slawomirski

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Piekny cytat
 • 2013-07-15 18:52 | Slawomirski

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Klamanie jest naturalnym stanem kazdego duchownego.
 • 2013-07-15 19:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  To prawda,że powołuję się na dokumentowanie historii żydowskiej monolatrii jako wzorca rasizmu.Ma on nie tylko kontekst jako globalnej żydowskiej ewolucyjnej strategii grupowej,ale i działalności wywrotowej związanej z antypolonizmem.
  To cała historia przykładowo sięgająca czasów pruski,łącznie z koncepcją JUDEOPOLONII.
  Oczywiście jestem daleki od uogólnień,ale przypisywanie mi emocji "nienawiści" to zwykłe chamstwo.
 • 2013-07-15 19:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Człowiek inteligentny czyta różnych badaczy i szanuje materiały stanowiące podstawę dla dokumentowanych tez.
  Przykładowo nikt nie podważył faktów zamieszczonych w PRZEMILCZANE ZBRODNIE Żydzi i Polacy na Kresach w latach 1939-1941.Powołuję się na te dokumenty na okoliczność rozprawiania o RZEZI WOŁYŃSKIEJ.Było niezwykle skomplikowane tło historyczne,ale dolaną oliwą do tlącego się ognia była kolaboracja określonych kręgów żydowskich z sowietami,a eksterminacja Polaków kontynuowana,tylko inaczej w czasie kolaboracji Ukraińców z nazistami.
  Jeżeli o blamażu mowa to w wyniku przechodzenia do porządku dziennego nad tymi zbrodniami,które opisuje Jerzy R.Nowak.
 • 2013-07-15 20:06 | zet

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  "Klamanie jest naturalnym stanem kazdego duchownego. "

  Rabin nie jest osobą duchowną. Co nie oznacza,że to usprawiedliwia kłamstwo.
 • 2013-07-15 21:26 | bzdet

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  A cadyk jest duchownym? Jakoś nie mogę zapomnieć tego chasydzkiego cadyka z Nowego Jorku, Nechemia Weberman go zwą, co został skazany na 103 lata więzienia za molestowanie seksualne nastolatki.

  Przewodził chasydom Satmar, którzy nie uznają Izraela i twierdzą, że Żydzi powinni żyć w diasporze do czasu przyjścia na ziemię Mesjasza.

 • 2013-07-15 22:41 | Eau de Cologne

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Teraz to juz nie tylko "naczelny rabin" ale i (polski) "mufti" protestuje...
  "Rytualne" podrzynanie gardel zwierzetom to cos, co od dawna laczy Zydow
  i muzulmanow!

 • 2013-07-15 22:43 | michrich

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Szum o nic. Daje dobra wymowke antysemitom do antyzydowskiego podjudzania.
  Nastepna okazja dla zydozercow.
  Ja bedac Zydem jadam nie tylko niekoszerna wolowine ale rowniez wieprzowine i nie wierze ze pojde z tego powodu do piekla.
  Szudrich moze sprowadzac sobie koszerna wolowine na przyklad z Arabiii Saudyskiej.
  A religijni fanatycy w Izraelu juz na pewno nie maja prawa do wtracania se w decyzje polskiego parlamentu.
 • 2013-07-15 22:54 | jer-11

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Mianem "antysemity" obdarza sie teraz praktycznie kazdego kto odwazy sie skrytykowac cokolwiek co zwiazane jest ze slowem "Zyd"...
 • 2013-07-15 23:05 | No właśnie, jakoś to się przemilcza:

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  jak to jest, że polscy cowboye strasznie pokochali religie, których wczoraj nienawidzili...
 • 2013-07-15 23:07 | Eau de Cologne

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  "Tyle, że to wieczyste męczennictwo żydów jest obecnie drastycznie sprzeczne z rzeczywistością, wyznawcom judaizmu powodzi się najlepiej ze wszystkich mniejszości religijnych na świecie."

  ... w koncu, od dosyc dawna kontroluja i zarzadzaja (prywatnym!) bankiem "Federal Reserve", ktory (m.in.) zajmuje sie drukowaniem amerykanskiego (US) dolara -:))
 • 2013-07-15 23:11 | Eau de Cologne

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Szanowna "atalio", to nie tylko Palikot! Zdecydowana wiekszosc polskich politykow to wyjatkowo nieprzyjemni hipokryci!! Czy nie zauwazylas tego?
 • 2013-07-15 23:13 | blue

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Jest jednak jeden szkopuł - Żydzi w Polsce mogą dokonywać uboju rytualnego jedynie na własne potrzeby, ale nie na eksport, a to są spore pieniądze dla tych co pieczątki przystawiają ... aj-waj :)
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  I to chyba tak bardzo boli Wielkiego Rabina, tzn. mniej zyskow, mniej pieniazkow
  z "koszernego biznesu"...
 • 2013-07-16 12:06 | zet

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  ""Rytualne" podrzynanie gardel zwierzetom to cos, co od dawna laczy Zydow
  i muzulmanow!
  "

  Niech się bawią nadal, lecz niekoniecznie na polskiej ziemi.Gościnność nie oznacza zgody na barbarzyństwo. Nawet to religijnie uzasadniane. Trudno tkwić ludzkości w czasach biblijnych. Coś się jednak zmieniło.
 • 2013-07-16 22:58 | Towarzysz Jerzy R. Nowak?

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Od kiedy Pan wierzy czerwonym?
 • 2013-07-16 23:05 | Piekny wyrok!

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Na ile Pan skazałby księdza za wielokrotne gwałty na dzieciach i produkcję filmów porno z tymi dziećmi? W Polsce oczywiście. Jak pan odpowie, powiem co to za ksiądz.
 • 2013-07-19 22:35 | kotylia

  Re:Żydzi protestują przeciwko zakazowi uboju

  Dziękuję panu, za mądry i wyważony artykuł.Szkoda,że ci co rozpętali wokół tematu awanturę na całą Europę i USA, nie raczyli zapoznać się z tym co tak naprawdę u nas się myśli, mówi i pisze. Minął już tydzien, od przegłosowania w sejmie zakazu uboju rytualnego, a wrzawa wokół tego jest taka, że zastanawiam sie ,czy czasem Izrael nie zamierza nam wypowiedzieć wojny. A przynajmniej, czy nie rozważa nałożenia na Polskę jakiegos embarga, bo.... zakazaliśmy barbarzyństwa w stosunku do zwierząt. Żydzi z Europy, z Izraela, oraz nasi polscy, są oburzeni ,że jako jedyny kraj w Europie, zakazaliśmy całkowicie uboju ,,rytualnego''.Dla mnie, to powód do dumy. Bo wreszcie, w czymś ( i to dobrym) możemy być pierwszi i pokazać innym krajom,że tak można, a nawet trzeba zrobić. Cóż, jak widać, zakaz uderzył chyba w czyjeś duże interesy,i nie są to bynajmniej tylko interesy naszych rodzimych,PSL-owskich rzeżników. Przykre w tym wszystkim jest to, że w tym całym harmidrze, zupełnie gdzieś uleciał sens wprowadzenia zakazu, czyli: ŻYCIE I DOBROSTAN ZWIERZĄT.