Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Budowa Atomu

(5)
2013-07-15 08:07 | Irek
W tym roku przypada 100 rocznica opublikowania przez Bohra modelu budowy atomu nazwanego od nazwiska twórcy „Modelem Bohra“.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Model_atomu_Bohra

Ważność tej publikacji polegała na tym że zapoczątkowała ona w pewnym sensie proces który sprowadził fizyk przez następne 100 lat na manowce.
Model ten doprowadził też do tego, że powstał w fizyce nowy jej dział zajmujący się czystą magią a nazwany „Fizyka Cząstek Elementarnych“.
Niestety, w konsekwencji fizyka stała się zbiorem baśni i wymysłów i wstrzymała proces poznawania naszej rzeczywistosci na dziesięciolecia.
Nadszedł jednak czas aby wyrwać się z tych okowów religijnych maniaków i zmienić paradygmaty obowiązujące w fizyce . Pierwszym takim krokiem mogłoby być przyjęcie innego bardziej zgodnego z obserwacjami modelu budowy materii.

I taki właśnie model proponuję na moim blogu:

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/07/normal-0-21-false-false-false-de-x-none.html
  • 2013-07-17 11:00 | Etyk

Re:Budowa Atomu

OK. Byc moze panski model jest rzeczywiscie lepszy niz ten Bohra. Prosze wiec pokazac nam, jakie praktyczne zastosoaania ma ten panski model, np. czy i jak oraz kiedy na jego podstawie osiagniemy dostep do tanich i bezpiecznych zrodel energii. Albowiem jedynie praktyka moze zweryfikowac teorie, tu teoretyczny model budowy atomu, a wiec takze i materii.
    Pozdrawiam!
  • 2013-07-17 22:24 | Irek

Już pan o to pytał ale tak się składa że nie mogę dać pełnej odpowiedzi bo zgłosiłem parę patentów na ten temat. Ogólnie mogę jednak powiedzieć że już od zaraz ludzkość może się stać niezależna od kopalnych nośników energii.

Zgłosiłem patent w którym zaproponowałem zamianę energii oscylacji przestrzeni na energie cieplną. Cos w rodzaju elektrowni atomowej ale bez materiałów promieniotwórczych oraz promieniowania. W innym patencie zaproponowałem specjalną konstrukcje zamieniającą fale promieniowania o niższej w fale o wyższej częstotliwości na zasadzie mechanicznej przemiany. Pozwoli by to na przykład na konstrukcje samoogrzewających się domów albo na zwiększenie wydajności ogniw fotoelektrycznych co najmniej dwukrotnie. Oczywiście są też inne możliwości np: produkcji stopów metali o nieznanych nam własnościach. Możliwości są nieograniczone.

Jedyna przeszkoda są fizycy, koncerny i politycy którzy nie maja żadnego interesu w propagowaniu tych odkryć bo zarabiają krocie na brudnych technologiach.
  • 2013-07-18 02:56 | Etyk

OK, a więc teraz zapytam się, czy ma Pan jakieś działające prototypy, choćby tylko na skalę laboratorium.
  • 2013-08-10 00:48 | Ludwik Kowalski

Tak, isniejace madele teoretyczne zostaly stoptiowo zbudowane na podstawie danych doswiadczalnych. Tego samego oczekujemy od kazdej nowej teorji.

Ludwik Kowalski, fizyk na emeryturze

http://ludkow.info/byt