Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

(70)
Prawy człowiek i duchowny zachował się godniej niż kościelni dygnitarze i biurokraci.
 • 2013-07-15 20:45 | darcy25

  Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Słucham wypowiedzi w TV, czytam komentarze i zastanawiam się, kto wygrał...?
  Pozornie zwyciężyła Instytucja, zdziwłbym się, gdyby było inaczej...
  Po jednej stronie samotny wiejski ksiądz,po drugiej Instytucja.

  Co musi się zdarzyć, żeby polski Kościół zmienił się?
 • 2013-07-15 21:27 | zet

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Obserwowaliśmy pokaz obłudy i buty w wykonaniu pary kościelnych zwierzchników w osobach arcybiskupów,panów Michalika i Hosera. Powiedzenie:"uderz w pasterza a owce się rozproszą" nie przeszkodziło hierarchom ani dyżurnym wazeliniarzom w niszczeniu autorytetu księdza Lemańskiego.
 • 2013-07-15 21:27 | Bejotka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Tsunami na Bałtyku.
 • 2013-07-15 21:28 | narciarz2

  Jest tylko jedna droga

  Drodzy Bracia i Siostry! Przed Wami, wierzącymi i wiernymi, jest tylko jedna Droga nakreslona przez s.p. Jacka Kuronia: zakładajcie własne! Nie liczcie na to, ze feudalna partia podaruje Wam wolnosc. Feudalna partia nigdy nie odda wam ani swojego komitetu ani Waszej parafii. Feudalna partia przywiezie Wam kolejnego sekretarza w teczce, zeby Wami rządził w interesie Komiteu Wojewodzkiego. Nie czekajcie, ze kiedykolwiek stanie sie inaczej. Nie proscie, nie błagajcie, nie czekajcie na zmiłowanie sekretarza wojewodzkiego.
  .
  Jesli uwazacie swoją dzielnice albo swoją wies za Wasz własny dom, to w tym domu macie prawo do takiej kaplicy, jaką Wy uwazacie za swoją własną. Macie prawo do swojego kapłana. Macie prawo do swojej wolnosci i do swojej wiary. Wezcie wiec swoj Dom Bozy w swoje rece. Kościołem jesteście WY, a nie urzednicy z Warszawy.
  .
  Miejcie odwage, zeby przejąc swoj własny Kosciol. Panom Hoserom, Rydzykom, Terlikowskim, i klakierom blogowym pokazcie kłodke na zamknietych drzwiach, kiedy przyjadą was wyrzucac siłą z Waszej własnosci. Niech przyjadą z policją, niech przyjadą z brygadą antyterrorystyczną, zeby Wam odebrac to, do czego macie prawo. Odjadą z pustymi rekami, bo wiek XXI to jednak nie sredniowiecze.
  .
  Jesli chcecie byc wolnymi ludzmi, to wolnosc musicie sobie wziąc sami. Tak, jak to sie stalo 4 czerwca 1989, kiedy poszlismy odebrac naszą wolnosc z niegodnych rąk. Funkcjonariusze nie dali nam wolnosci w prezencie. Mysmy ją wzieli sami. Wy musicie postąpic tak samo, bo inaczej bedziecie niewolnikami Hoserow i Michalikow.
  .
  Franciszek jest z Wami, chociaz lokalna partia jest przeciw Wam. Wezcie wiec swoją wolnosc i udajcie sie do Rzymu z radosną nowiną, ze oto w Polsce rozpoczyna swoje zycie nowy Koscioł Franciszka, zas w przeszłosc odchodzi Koscioł funkcjonariuszy.
 • 2013-07-15 21:34 | bever

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  kosciol nie jest organizacja demokratyczna i przelozony ksiedza ma prawo usunac go z urzedu, tym bardziej ze jest to decyzja kilku biskupow. w taki sposob czyli kolegialnej decyzji biskupow broni sie przed naduzyciami jednego biskupa, np faworyzowania swoich, usuwania innych. to jest procedura wielosetletnia. niestety o tym redaktor przemilcza.
  lemanski mowi tak absurdalne rzeczy, prostackie pomowienia, chamskie obrazanie i jest to nieakceptowalne, ale okazja dla roznych polakozercow wmawiajacych nam antysemityzm z urodzenia.
 • 2013-07-15 21:41 | leard piotrowski

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  To są lata 70-80 te za komuny.
  Właściciele co to wybudowali za części głodowych zarobków, pracowali przy budowie nawet nie zasługują na nazwę kościoła.
  Właściciel może każdej chwili powiedzieć pan arcybiskupowi już dziękujemy poprosimy może popa..? Mogą czy nie mogą? Pewnie zaraz uczeni znajda jakies zaklęcie że NIE mogą..?
  To kto to jest kościół ?
  Pytanie ważne.
  Skoro nie MY, co to uczęszczamy , sypiemy na tacę , wybudowaliśmy to kto..?
  Pan arcybiskup kłamczuszek..?
  Przypomnijcie sobie słowa ks. profesora Józefa Tischnera, nie znałem żadnego sekretarza partii dzięki któremu odszedł ktoś od kościoła, ale znam wielu "kapłanów" dzięki którym wielu od kościoła odeszło.
 • 2013-07-15 22:04 | atalia

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Po kościelnemu ten tekst: pochwalony, kto miał nim być; skopani, co mieli nimi być.
 • 2013-07-15 22:08 | rebel

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  " A Kościół instytucjonalny o tolerowanie zachowań w stylu lichej korporacji."

  Nawet najllichsze korporacje podlegaja prawu pracy, placa skladki emerytalne za swoich pracownikow, kupuja dzialki pod swoje obiekty, czsem nawet zaplaca jakis podatek. Co wiecej odpowiadaja , takze finansowo, za bledy swoich pracownikow popelnione przy wykonywaniu obowiazkow sluzbowych. Ba nie domagaja sie finansowania swojej dzialalnosci z budzetu i maja zdecydowanie mniejszy apetyt na wladze. O takich detalach jak wykonywanie obiektywnie pozytecznej pracy i placenu pensji przecietnemu Kowalskiemu nawet nie warto wspominac.
  Nie mam pojecia czym KK zasluzyl sobie na porownanie dolichej korporacji.
 • 2013-07-15 22:26 | jer-111

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Kosciol rzymsko-katolicki w Polsce woli promowac ciemnote, zabobon i ksenofobie...
  Tam nie ma miejsca dla nieco bardziej inteligentnych ludzi!
 • 2013-07-15 22:33 | andsol

  Naczynia połączone

  Politycy mają wszelkie powody, by z niepokojem obserwować organizowanie się społeczności nie przez krzyk i spotkanie na placu w bliskości kamer, lecz przez listy podpisywane w spokoju i wyważone wypowiedzi, dowodzące wiele dojrzałości. I to wychodzące skąd? Kto uprzednio znał nazwę tej miejscowości?
 • 2013-07-15 22:34 | Eau de Cologne

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  "lemanski mowi tak absurdalne rzeczy, prostackie pomowienia, chamskie obrazanie i jest to nieakceptowalne"

  Czytaj - "rydzykowy" kosciol katolicki (jaki dominuje w obecnej Polsce) nie przyjmuje zadnej, nawet stsosunkowo delikatnej krytyki. To najbardziej twardoglowa twierdza!!!
 • 2013-07-15 22:35 | castellano

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Poparcie dla Księdza Lemańskiego można wyrazić tutaj:
  http://poparcie-lemanskiego.blog-bobika.eu/
 • 2013-07-15 22:38 | Eau de Cologne

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  "Nie mam pojecia czym KK zasluzyl sobie na porownanie dolichej korporacji."

  Sadzac po ilosci dobr doczesnych jakie zgromadzil przez stulecia
  (ziemia, budynki, dziela sztuki, pieniadze i sztaby zlota
  w watykanskich sejfach), KK to jednak wyjatkowo sprawnie
  dzialajaca korporacja...
 • 2013-07-15 23:05 | Slawomirski

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Polityka to magazyn dla wierzacych i wiernych starej koncepcji pojmowania aspiracji wolnego czlowieka. Dlaczego nikt nie pisze o blamazu tak zwanej polskiej lewicy i kompromitacji Adama Michnika zwiazanych z generalskimi urodzinami. Kiedy redaktorzy Polityki skoncza wodzenie za nos i oszukiwanie ludzi o pogladach lewicowych.
 • 2013-07-15 23:09 | atalia

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Ciekawe, kto podpisał Konkordat? Monarchista i prawicowiec Mieszko I, czy demokrata i lewicowiec Kwaśniewski Aleksander?
 • 2013-07-15 23:13 | Andrzej Falicz

  Czy zostaje czy odchodzi to dobrze

  Dopiero co czytalem podobny felieton wyjasniajacy jak to dobrze, ze Lemanski NIE odchodzi i nie poddaje sie niesprawiedliwym decyzjom hierarchow - bo tym pokazuje prawdziwe chrzescijanskie powolanie - ponad instytucje,

  Teraz odchodzi i tez dobrze i tez mozna wykazac jego wyzszosc i co pokazuje...

  Swojego czasu juz cytalem, ze byl seksualnie molestowany.
  Nie byl- chodz wWYRAZNIE sugerowal!

  Potem, ze kuria nigdy nie odpowie na wyznanie Lemanskiego bo taka wredna jest kuria i taka taktyke przemilczania stosuje od zawsze.
  Kuria odpowiedziala...

  Wiec pojawil sie artykul, ze odpowiedz dokladnie przewidywalna.
  itd itd.

  Bo Redaktor uwaza, ze lewicowy liberal powinien walczyc pryncypialnie ze zlem odwiecznych zwyczajow i skostnialych struktur katolickich! -

  Jednoczesnie... co sam pisze na blogu, barbarzynskie zarzynanie rytualne zwierzat to tradycyjne prawo, ktore nalezy wedlug niego "uszanowac" bo ma taki liberalny jednostronny szacunek do oczywistego zla.
  Szacunek do tradycji jakos dziwnie przechylony w jedna strone.

  Bo jakze broniac pryncypiow narazic sie na antysemicka etykietke wedlug oceny srodowisk zydowskich (oficjalne oswiadczenie podpisane przez Rabina Polski zakazazywanie barbrzynskich rytualow ma swoje korzenie w...hitleryzmie.
  On glowny wytykacz antysemityzmu u innych?...Oraz bojownik z pelazajacym faszuzmem polskim?

  Hipokryzja az kapie.

  Co do wystepow w TVN, Superstacji itd gdzie Lemanski donosil na kolegow (relacje z prywatnych rozmow) ale dopiero gdy zostal zwolniony... to mial on oficjalny zakaz wystepowania w mediach.
  Wtedy nie posluchal wiec nie jest wcale w pozadku teraz bo posluchal.
  Jest chwiejny, manipulacyjny i niewiarygodny.

  Ci "legendarni prawicowi" ksieza (tak jakby istnieli lewicowi - co samo juz jest zabawne bo teologia wyzwolenia zostala zdecydowanie potepiona przez JP II) to oni NIE mieli zakazu wystepowania.

  Bo jezeli komus odpowiada zostanie ksiedzem katolickim (bo tak ma)to swiadomie slubuje posluszenstwo w stosunku do przelozonych.

  Wszystko to dziwne tak jak wywiad z Palikotem, ktory w telewizji mowi o pytaniu Hosera o obrzezanie w stosunku do Lemanskiego przeddzien wyjawienia tej "bolesnej tajemnicy swiatu" w wywuiadzie Lemanskiego do radia.
 • 2013-07-15 23:18 | Nasampierw to Reichsfuhrer Adolf H.

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  i przyjmijmy to jako punkt odniesienia.
 • 2013-07-15 23:39 | gość

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Lewicowa gazeta jak Polityka,a tak zatroskana problemami duszpasterskimi.
 • 2013-07-16 00:36 | demetria

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Oj, niestety! Część społeczeństwa, która sama siebie nazywa "prawicą", zdaje się żyć w rzeczywistości równoległej, a "filozofia Kalego" jest jej główną ideologią. Ksiądz Lemański okazał posłuszeństwo, za brak którego został ukarany, pokorę, której mu odmawia prawica, wierność swemu Bogu, Kościołowi, swoim parafianom i sobie. I stał się wielki. Niezależnie od tego, jak ta sprawa się skończy. Być może, tak po ludzku, ksiądz Wojciech przegra. A być może, że papież Franciszek usłyszy i wyda sprawiedliwą decyzję. Pozostaję z nadzieją i wiarą, że Najwyższy ma dla nas zawsze najlepsze plany.
 • 2013-07-16 03:17 | Falicz

  Prawy czlowiek zawsze prawy

  Wczoraj wedlug Redaktora Lemanski wykazywal sie prawoscia sprzeciwiajac sie kurii.

  Dzis ten sam Lemanski wykazuje sie nawet wieksza prawoscia bedac poslusznym.

  Jak ktos zostanie przez prase mianowany prawym to co by nie zrobil jest tej prawosci dowodem.

  Nawet kablowanie na kolegow w TV...
 • 2013-07-16 03:22 | Falicz

  Bohaterski polski lud

  Spolecznosc malej Jasienicy zadala klam teorii o wrodzonym polskim zwierzecym antysemityzmie (jednym z tworcow tej teorii jest Redaktor Szostkiewicz).

  I tak lewica zaplatala sie we wlasne nogi.

  Lud jak widac w porzadku to na co ta ciagla tresura?
 • 2013-07-16 06:49 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Problem konfliktu jest po stronie teologicznej,czego nie potrafi zrozumieć dyżurny specjalista od spraw KrK w POLITYCE redaktor Adam Szostkiewicz.
  Rzecz głównie rozbija się o boską naturę Jezusa i w tym względzie teologiczne niedouczenie księdza Wojciecha Lemańskiego.
  Problem ten został sprowadzony przez księdza Wojciecha do sprawy rozporkowej,co dokumentuje brak rozumienia rzeczy podstawowej.Teologia JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA,której orędownikiem wydaje się być ksiądz Wojciech może tylko prowadzić na manowce nie tylko samego kościoła,ale i całą CYWILIZACJĘ ŁACIŃSKĄ.
  Warto powrócić do podziału cywilizacji,którego dokonał Feliks Koneczny i opisów : ŁACIŃSKIEJ,ŻYDOWSKIEJ,BIZANTYJSKIEJ i TURAŃSKIEJ,aby zrozumieć,że synkretyzm wiary rodzi pułapki,które odbijają się czkawką w utopii wynikającej z synkretyzmu ekonomicznego.Pokazał to Chińczyk Song Hongbing w książce WOJNA O PIENIĄDZ tom 1 i 2.Wcześniej to zauważył również polski badacz w CYWILIZACJI BIZANTYJSKIEJ dokumentując fiasko unifikacji waluty na przykładzie właśnie cesarstwa rzymskiego.
 • 2013-07-16 07:58 | Laclos

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  @Pan Redaktor Szostkiewicz

  Zakałapuckał sie Pan, ale nic dziwnego, bylo to do przewidzenia. Dziwie sie tylko, ze tyle osób publicznych, m. in. i Pan, nadwyrezylo swój autorytet broniac niemadrego ksiedza i sprawy w oczywisty sposób zlej. Teraz tez sie Pan głęboko myli:

  - Z tarcza, czy na tarczy - najwazniejsze, ze ks. Lemański zniknie z firmamentu zycia publicznego

  - istota sprawy nie bylo i nie jest TO, CO POWIEDZIAŁ ABP HOSER. Istota sprawy jest niezgodna z nauczaniem Kosciola opinia ks. Lemańskiego o in vitro, a takze brak zrozumienia własciwych relacji miedzy katolicyzmem a tradycja zydowska oraz zwykle warcholstwo i pycha ksiedza w odpowiedzi na zarzuty jego biskupa. To antyklerykalne media usilowały nadac sprawie inny wymiar. Niestety dla nich, ale przestrzelily:))

  - Przewodniczacy Konferencji Episkopatu Polski ma nie tylko prawo, ale i obowiazek wystapic w mediach z ocena zgorszenia, jakiego sie dopuscil ks. Lemański. W przeciwieństwie do ksiedza, ktory jako podwładny biskupa takiego prawa nie mial.
 • 2013-07-16 08:29 | Gama

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Słswomirski - ad rem.
 • 2013-07-16 09:35 | Andy

  Nic dodac nic ujac

  To niespojne krzatanie redaktora wynika glownie z misji by rzucac w KK tym co akurat jest pod reka.

  I wychodza absurdy gdzie lewicowy liberal broni falszywie ksiedza - nawet gdy kolejne ruchy Lemanskiego zaprzeczaja poprzednim.

  Jak nie sluchal to byl prawy a jak slucha to jeszcze prawszy...

  Nie powinno to dziwic bo ten sam redaktor uznal sie recenzenta papieskiego z pozycji religijnych dogmatow (!) co samo juz w sobie swiadczy o zaburzeniu proporcji i pysze.


  O hipokryzji swiadczy najlepiej platanie sie w sprawie rytualnego zarzynania zwierzat.
  Gdzie moralny autorytet jest za a nawet przeciw by sie nie narazic starszym braciom w wierze.
  Ma to podstawowe znaczenie bo to on dal sobie prawo decydowania kto jest antysemita.

  Normalna postawa oczekiwana od nowoczesnego liberalnego autorytetu moze byc tylko jedna - rytualna rzez to barbarzynstwo - ale redaktor nie moze tego powiedziec jednoznacznie bo mu gmina zydowska wytknie antysemityzm - wiec sie zakiwal calkiem.

  Hipokryzja w sprawie Lemanskiego jest naturalna pochodna hipokryzji jego obroncow.

  A ze Lemanski ma naprawde zaburzone proporcje co jest prawe a co nie niech swiadczy oltarz jaki wystawil w Jasienicy - jest to co on robi po prostu prostackie i niesmaczne.
 • 2013-07-16 09:58 | iivoo

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  "lemanski mowi tak absurdalne rzeczy, prostackie pomowienia"

  Skąd wiesz jak było?
 • 2013-07-16 09:59 | żyga

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Oni ,a jest około 120 jako jedyna organizacja na świecie stworzyli dla swoich ciał raj na ziemi.A jeżeli chodzi o duszę nie wierza w żżycie pozagrobowe ,bo baliby się Boga.I z Nienacka jak piorun ,Frańciszek chce te pałace ,samochody ,daniele odebrać i każe żyć. im w ubóstwie.Ta pierestrojka spotyka się z puczem ,którego przeciwnikiem jest ubogi ksiądz.To nieważne ,że nie jest spalony na stosie ,to nie o to co materialne chodzi ,to jest spalenie na stosie pogardy ,zacofania i utrzymania swojego ziemskiego dobrobytu.Bo wykaształconym ludziom trudno uwierzyć w życie poza grobowe.
 • 2013-07-16 10:00 | maliny medilane

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Lemański, dał się wpuścić w maliny , i tyle w temacie !
  Za jakiś czas mało kto będzie pamiętał , kto to taki Lemański !
 • 2013-07-16 10:02 | Tanaka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Kłamiesz i pomawiasz.
 • 2013-07-16 10:03 | iivoo

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Czy ktoś wie jak znaleźć ów apel w obronie księdza przed kłębowiskiem żmij?
 • 2013-07-16 10:06 | Tanaka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Skończą tydzień po tym, jak przejmiesz przewodzenie Prawdziwej Lewicy i Prawdą oświecisz Człowieka. Polityka skarleje i sczeźnie.
 • 2013-07-16 10:08 | Tanaka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  z powodu braku zatroskania tych co powinni. Ktoś musi.
 • 2013-07-16 10:10 | Tanaka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  zajrzyj na blog Szostkiewicza
 • 2013-07-16 10:17 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Wzruszające. Ta WIARA, że poza obszarem demokracji rządzi wyłącznie podłość i demoralizacja. Zilustrowana adekwatnymi epitetami. Obnażające autora i niesmaczne.
 • 2013-07-16 10:24 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Cóż za bzdury; to, że napisane nie sprawia , że mniej żałosne.
 • 2013-07-16 10:27 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Istotą sprawy jest sprzeczność postawy i czynów KK i jego hierachii z głoszonymi przez nią zasadami, co jaskrawo kontrastuje z ewangeliczną postawą ks. Lemańskiego.
  Reszta jest bezradną w swej pokrętności ściemą.
 • 2013-07-16 10:31 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Posłuszeństwo omercie wobec "kolesiów" to coś innego niż wierność zasadom wiary łamanym przez faryzeuszy.
  Zrozumienie różnicy wymaga ewangelizacji.
 • 2013-07-16 10:33 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Wielkość księdza nie jest w stanie przewyższyć małości współwyznawców, jeśli go opuszczą... do swego poziomu.
 • 2013-07-16 10:56 | iivoo

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Gracias
 • 2013-07-16 10:59 | remm

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  @Laclos: o ile sobie przypominam, Lemański nie opowiedział się za in vitro, ale przeciwko siłowemu narzucaniu nauki Kościoła w tej kwestii wszystkim obywatelom, bez względu na wiarę i przekonania, poprzez prawo państwowe. Inaczej mówiąc, przeciwko robieniu z Polski państwa wyznaniowego.

  Czyżby ksiądz, który nie chce zmuszać wszystkich gorącym żelazem do przyjęcia swojej wiary, był złym księdzem?
 • 2013-07-16 11:03 | kr

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Zgadzam się z p.Szostkiewiczem, popieram ks. Lemańskiego. Chcę tylko jeszcze zwrócić uwagę na jedną sprawę, która mnie nieprzyjemnie zaskoczyła, a o której się nie pisze: otóż razem z odwołaniem proboszcza odwoływana jest rada parafialna. Do głowy mi do tej pory nie przyszło, że tak przedmiotowo traktuje się parafian. Jak to jest możliwe w kosciele, który tworzą wierni? jak można administracyjnie odwoływać radę wyłonioną spośród parafian, przecież nie została powołana przez biskupa w trybie administracyjnym?! Proszę o korektę, jeśli się mylę co do prepisów kościelnych, ale nawet jeśli można tak postepować, to w dalszym ciągu uwaażam, że jest to świadectwem arogancji i pogardy dla wiernych; tu widzę, brak dla nich (dla nas) szacunku i zaprzeczenie idei, że kościół to wierni.
 • 2013-07-16 11:04 | M

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Ks. Lemański nie bardzo miał jakikolwiek wybór, biorąc pod uwagę wczorajszy rozwój wypadków i dynamikę wkurzonego tłumu. Teraz jego apelacje zostaną po cichu odrzucone, a jeżeli będzie się dalej wypowiadał w mediach, zamknie się mu usta jak ks. Bonieckiemu. Niech mi ktoś wytłumaczy, żebym nie musiała umrzeć głupia: gdzie tu dobro kościoła? Chyba że kościół to wyższa hierarchia duchowna, wtedy wszystko jasne.
 • 2013-07-16 12:09 | baka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Mnie o tyle ta sprawa interesuje, że pokazała w całej rozciągłości jaka jest ta instytucja. Mamy śliczny płaszczyk ekumenizmu, dialogu, miłości bliźniego bla bla bla. A pod tym wszystkim kryje się zwyczajna, prostacka dyktatura - jesteś trybikiem, który ma być posłuszny i koniec. Wykonuj rozkazy, słuchaj się, a nikt się ciebie nie będzie czepiał. Lemański dostał też za swoje bo odważył się naruszyć solidarność korporacyjną - mów co chcesz, ale od nas wara! I tyle o tym.
 • 2013-07-16 12:24 | Falicz

  Lemanski prawy znawca prawa

  Wlasnie mialem "przyjemnosc" ogladac kolejny wystep telewizyjny "prawego ksiedza" Lemanskiego.

  Napuszony stojac na schodach z wrzaskliwym tlumem podrajcowanych bab pouczal przybylych ksiezy zeby sie wzieli do nauki prawa kanonicznego bo dopoki trwa odwolanie on jest proboszczem.


  Oczywiscie mylil sie jak zwykle.
  Zenada!

  Wierna cora kosciola Paradowska martwi sie, ze zapomnimy Lemanskiego...
  Jego zapomnimy ale hucpy lewicowych mediow chyba nie.
 • 2013-07-16 12:38 | Laclos

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  @remm

  Jest to lectio niewydarzonych i bezradnych obroncow księdza. Co ksiadz sadzil o in vitro - mozna przeczytac czarno na bialym na jego blogu. Nie chce mi sie juz zaglądac do tych bzdur, zeby podac namiary, ale jest to wpis komentujacy wystapienie abpa Michalika przeciwko in vitro.
  Ksiądz Lemański niewatpliwie byl zlym ksiedzem KATOLICKIM. Nie twierdze, że jest zlym czlowiekiem i być może bylby dobrym kapłanem innego wyznania. W Kosciele Katolickim niestety, ale sie nie sprawdzil.
 • 2013-07-16 12:39 | Laclos

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  @Gekko

  Nie widze zadnego uzasadnienia w rzeczywistosci dla panskich opinii
 • 2013-07-16 13:26 | kontra

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Ciekawe, jakos nie zauwazylem zeby gospodarz wmawial Polakom "zwierzecy antysemityzm". Na pewno jego wpisy sa bardzo wywazone. W odroznieniu od niektorych forumowiczow.
 • 2013-07-16 13:51 | andsol

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  W paru liniach stężenie złośliwości i fałszu. Nie wiem czy istnieje teoria o wrodzonym polskim zwierzecym antysemityzmie - i trzeba mieć dużo jadu w sobie, by coś takiego przypisywać p. Szostkiewiczowi. Społeczność Jasienicy wykazuje, że ma pojęcia o przeszłości Żydów w Polsce bardziej ludzkie i uczciwe niż rozmówcy i goście Radia Maryja i to można kojarzyć z wieloletnim działaniem ich byłego proboszcza, który właśnie został usunięty z parafii przez swego biskupa. Brak postaw antysemickich i zaniepokojenie konsekwencjami rozbuchanego w polskim internecie antysemityzmu nie wywodzi się z poglądów lewicowych, centrowych czy prawicowych a z rozsądku i moralnego wychowania domowego. Nie ma nawet na horyzoncie tresury, a lud jest w porządku tam, gdzie jest, ale na przykład nie wykazuje tego w zajściach z Wrocławia czy Białegostoku.

  Kolejny przyczynek w długim ciągu bełkotliwych komentarzy Falicza w Polityce. Nadawałoby się to do zgłoszenia do usunięcia.
 • 2013-07-16 14:21 | Kokosai

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  W sedno Panie Redaktorze!
 • 2013-07-16 14:45 | kr

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  wejdź na stronę parafii i poczytaj teksty kazań .... chyba zmienisz zdanie, mam nadzieję.
  Wątpię, żeby ks. Bniecki był zadowolony z kontekstu i charakteru twojej wypowiedzi. Chamskiej.
 • 2013-07-16 14:46 | Laclos

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Po pańskiej ostatniej uwadze bedę pilnie sledzila panskie posty. Byc moze beda sie nadawały do usuniecia:))
 • 2013-07-16 15:05 | faraday

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  kiedy biskupi patrza spokojnie gdy kapłani przez nich popierani nazywaja rzadzącego Premiera i Prezydenta morderca,zdrajca,kłamca - jest w porządku.To nie sa prostackie pomówienia .Kiedy z ambon wołają że Kościół ktory ma wszelkie media w ktorych pisze co chce,jak sami twierdza dostaje od Panstwa dwa miliardy rocznie - jest przesladowany- to jest w porzadku. Gdy rzucenie na kogos okreslenia"Zyd" jest traktowane jako obelga- to nie jest antysemityzm. Kiedy biskupi twierdza że rzadzi nami "Zydokomuna" to jestr O.K. Cxzy tak ?
 • 2013-07-16 15:35 | Laclos

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Ksiedza Lemańskiego teksty pisane na blogu i mowione znam jak zły szeląg. I prosze nie wypowiadać sie w imieniu Ksiedza Redaktora, jako ze mimo całej tej wrzawy wokół sprawy kompletnie na to nie zaslugujacej ani jednym slowem nie dal poznac, ze sie z ta hucpa identyfikuje. Dlatego jeszcze raz prosze, aby nie zestawiac tych dwoch kaplanow, jako ze jest to despekt dla Ksiedza Redaktora.
 • 2013-07-16 16:02 | Tanaka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  to zrozumiałe.
 • 2013-07-16 16:11 | mt7

  Skopani?

  Skopany to jest Ksiądz Lemański, człowieku.
  Znaj miare i miej odrobinę sumienia
 • 2013-07-16 16:17 | kr

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  to ty zestawiasz obu księży, na dodatek jednego z nich obrażając, jak to się mówi w niewybredny sposób; ponadto to co piszesz jest zabawne: prosisz, by nie wypowiadać się w imieniu ks. Bonieckiego, a sam to robisz ....
  Tak, tak, to prawda, że ludzie,którzy są przekonani o jedynej słuszności swoich poglądów stawiają się powyżej norm, które wyznaczają maluczkim....
 • 2013-07-16 16:26 | AZL

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Calkowicie zle podejscie do problemu- nie ma tego kto wygral a kto przegral.Ks.Lemanski mimo ze ma racje w wielu aspektach zapomnial w jakiej korporacji pracuje. Poczul sie jak celebryta i dobrze, ze sie opamietal , ale czy nie za pozno? Po dlugim okresie- bedzie przywrocony i dostanie parafie, ale inna i nie pod rzadami biskupa Hosera. Im dalej tym lepiej.
 • 2013-07-16 17:13 | żyga

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Debile ,którzy atakują Lemańskiego są debilami albo opłacanymi pachółkami rezusa z Afryki.I niech wiedzą ,że iich jazgot nie zatrzyma reform Frańciszka .Mleko się rozlalo a daniele nie będą zakąska dla flaszek/.
 • 2013-07-16 17:26 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Bo widok, prosze Pana, zależy nie od rzeczywistości ale od kondycji aparatu.
  Życzę oświecenia w perspektywie.
 • 2013-07-16 17:37 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Jak widać wzywanie do czytania zastępuje Pani widzenie i rozumienie tekstu, nie powstrzymując od siania nienawiści pod pretekstem.
  Nic, co Pani tu pisze nie ma żadnego związku z jakimikolwiek faktami, zwłaszcza w tekstach na blogu Lemańskiego.
  Można, trawestując Panią samą stwierdzić, że nie sprawdziła się Pani w tak dobrym towarzystwie.
  A dlaczego?
  "Bo to zła ...komentatorka była"

 • 2013-07-16 17:39 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  To chyba nie Lemański zapomniał, gdzie pracuje, ale jego przełożeni zapomnieli, kto ich zatrudnia.
 • 2013-07-16 17:43 | Gekko

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Panie Falicz, czy może pan upadać w mniej publicznych miejscach?
  Może na parapet mojej sąsiadki, co ma okna w oficynie z prawej, tam, gdzie światło nie dociera?
 • 2013-07-16 19:49 | M

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Prosić możesz, ale nie warto się fatygować, ja zestawiać ich będę, bo analogia jest pełna. Obaj reprezentują rozum, przyzwoitość, wrażliwość, otwartość, szacunek dla ludzi - słowem antytoruńskość.
 • 2013-07-16 23:15 | kinga

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Bp Michalik, zanim zaczął wysuwać pod adresem ks. Lemańskiego oskarżenia o lansowanie się w mediach, powinien był sobie przypomnieć, że hierarchowie zarzucali ks. Jerzemu Popiełuszce, że odprawia msze za ojczyznę i pomaga rodzinom internowanym... dla własnej sławy. Zdanie zmienili pewnie dopiero, kiedy zginął. Zawsze jedno i to samo tłumaczenie, jak się chce zdyskredytować kogoś, kto Ewangelię nie tylko czyta, ale według niej żyje. Dlaczego to aż tak drażni hierarchów? Może dlatego, że w ten sposób tworzy się precedens i ktoś mógłby oczekiwać, oczywiście na próżno, od większości duchowieństwa podobnej postawy?

  Dla mnie ks. Lemański, bez względu na ciąg dalszy tej historii (a nieszczególnie wierzę w happy end, choć bardzo bym go pragnęła), jest moralnym zwycięzcą. Poza tym tak żarliwy kapłan jak on, mimo nakładanych na Niego ograniczeń, i tak będzie czynił więcej dobra i służył Bogu lepiej niż wszyscy ci obłudnicy, którzy próbują Go zniszczyć.
 • 2013-07-16 23:15 | 7 miliardów rocznie, panie Faraday

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  i to tylko z budżetu centralnego. Ale o tym w Poolityce pan nie przeczyta.
 • 2013-07-16 23:18 | prawactwo już nie ma w co się zaplątywać

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  bo od ciągłego strzelania sobie w stopy dostało gangreny, która osiągnęła już mózg.
 • 2013-07-16 23:21 | Ja za 1 minutę zapomnę

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  że istniały "maliny medialne"
 • 2013-07-16 23:22 | Gdy coś jest nieprzyjemne, unika się tego

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  więc nie musi pan publicznie brandzlować się swoim męczeństwem, zresztą bezrozumnym.
 • 2013-07-17 04:33 | Falicz

  "Prawdziwi chrzescijanie"

  Dla odmiany ci co popieraja Lemanskiego to dobrzy chrzescijanie i kulturalni Polacy co widac po twoim wpisie...
 • 2013-07-17 14:17 | Tanaka

  Re:Ksiądz Lemański odchodzi z tarczą

  Michalik sobie nic nie przypomni, bo to niewygodne, a niewygodnego zakłamane typy nie będą sobie przypominać.
  Michalik sam w sobie jest niezły lansiarz.