Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co się teraz studiuje

(7)
Największe polskie uczelnie ogłosiły właśnie, ile osób, na jaki kierunek złożyło papiery. Ten etap rekrutacji na studia daje pogląd nie tyle na to, co młodzi Polacy będą studiować, ile co chcieliby studiować.
 • 2013-07-31 17:04 | Bobola

  Co studiowac i dlaczego

  Widac jak zmienia sie polska gospodarka. Przyszli studenci widza siebie zatrudnionych w uslugach. Problem w tym, ze uslugi nie wytwarzaja kapitalu narodowego a tylko tasuja istniejacy. Jesli chcemy aby Polska istotnie stala sie krajem bogatym to musimy wiecej uwagi przykladac do produkcji a tym samym do zawodow inzyniera, fizyka, chemika. Jesli nie zmienimy obecnego nastawienia do rozwoju produkcji towarow to nie tylko nie mamy szansy na zbilansowanie handlu zagranicznego ale mamy tez zapewniony deficyt budzetowy.
 • 2013-07-31 20:25 | wykładowca

  Re:Co się teraz studiuje

  Prawda niestety jest bardziej smutna...główne kryterium doboru kierunków to nie zainteresowania czy pasja , ale...zwyczajne lenistwo...w głównej mierze studenci idą na taki kierunek, na którym łatwo "prześlizgną" się z rok na rok i przy minimum wysiłku dostaną ten tytuł licencjata czy też magistra. Na chemię, fizykę nie ma oblężenia, ponieważ te kierunki dla większości młodych studentów są za ciężkie...komu by się chciało tyle zakuwać..
 • 2013-08-01 08:44 | Etyk

  Re: Co się teraz studiuje?

  Kraje opoznione w rozwoju poznaje sie glownie po tym, ze na uczelniach wyzszych dominuja tam kierunki "korporacyjne" takie jak prawo i medycyna, czyli takie po ktorych ukonczeniu ma sie (oczywiscie tylko wzgledna) pewnosc zatrudnienia oraz kierunki humanistyczne, ktore z kolei sa najtansze. Po prostu zapoznione, neokolonialne gospodarki tych panstw nie potrzebuja wlasnych inzynierow, fizykow czy tez chemikow, gdyz w tych krajach mamy kapitalizm kompradorski, a wiec nie maja one wlasnej mysli technicznej ani tez wlasnej nauki (w zrozumieniu 'science', czyli nauki scisle), jako iz polegaja one na imporcie technologii oraz tzw. know how z bardziej rozwinietych krajow, najczesciej dawnych mocarstw kolonialnych.
  Wszelakie podobienstwa sytuacji w tych opoznionych w rozwoju krajow do sytuacji pewnego srodkowo=europejskiego kraju polozonego (z grubsza) pomiedzy Bugiem i Odra oraz Baltykiem i Karpatami sa oczywiscie jak najbardziej przypadkowe i niezamierzone.
 • 2013-08-01 09:20 | Vila

  Re:Co się teraz studiuje

  Nie zgadzam się z Pana zdaniem. Myślę, że dobitnie o tym świadczy fakt, że takie kierunki jak medycyna czy też właśnie geodezja są w czołówce jeśli chodzi o liczbę osób na jedno miejsce.
 • 2013-08-02 04:49 | Etyk

  Re:Co się teraz studiuje

  Mecycyna i geodezja to są typowe wręcz kierunki "koropracyjne", gdzie rynek pracy praktycznie nie istnieje, a rozdziałem etatów rządzą zawodowe mafie (padron, korporacje).
  Pozdr.
 • 2013-08-02 10:07 | Vila

  Re:Co się teraz studiuje

  Mój komentarz odnosił się do komentarza Wykładowcy :)
 • 2014-03-01 14:55 | Kalina

  Re:Co się teraz studiuje

  Ja studiuję zarządzanie kadrami na WSB, a to kierunek bardzo rozwojowy i przyszłościowy. Praktycznie w każdej nowoczesnej i prężnie działającej firmie osoby, które organizują i zarządzają pracą innych pracowników są na wagę złota, bo mają za zadanie doprowadzić firmę do sukcesu. Wiedziałam na co się decyduję wybierając ten kierunek i w pełni go polecam, bo takich wykwalifikowanych specjalistów jest niewiele u nas w kraju.