Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co obiecuje PiS i ile to będzie kosztowało?

(7)
PiS już szykuje się do władzy i zapowiada rządy silnej ręki. W jej uścisku ma się znaleźć również gospodarka. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się nieco bliżej niektórym propozycjom przyszłych zwycięzców.
 • 2013-08-07 16:36 | zmilosz

  nawiazanie do plakatu z PRL-u

  Jak to jest, ze w czasach PRL (kiedy wprowadzono kartki na mieso) Polska miala (wg GUS) 28 mln. trzody a dzis mamy ok.11mln a..... jakie bezrbezrobocie i ponad 2 mln. wyksztalconych mlodych ludzi za granica (budujacych PKB w krajach zachodnich)?????
 • 2013-08-07 17:48 | camel

  Re:Co obiecuje PiS i ile to będzie kosztowało?

  "I w tym momencie robi się groźnie. W wielki biznes wkraczają politycy. To oni, a nie profesjonalne zarządy, chcą decydować, na co spółki kontrolowane przez państwo mają wydać pieniądze. „Słuszne cele” mają zastąpić rynkową kalkulację"

  Groźnie robi się dla kapitalistów choć niekoniecznie dla Polaków. Przecież nieszczęściem naszego państwa i kraju jest pozostawienie na pastwę kapitału. Bo chyba Autor nie utożsamia dobra wielkiego biznesu z dobrem Polski, prawda? Nieszczęściem naszego narodu jest pozostawienie go na pastwę wielkiego kapitału - prawne przyzwolenie na oszustwa (umowa jawnie oszukańcza z poukrywanymi, niekorzystnymi paragrafami? Nie zrozumiałeś i podpisałeś to teraz cierp i strać wszystko. Niech giną frajerzy! Oto w skrócie filozofia obecnego państwa.), prawne przyzwolenie na wyzysk (uelastycznianie rynku pracy), brak praworządności (sądy pytają najpierw kogo dotyczy sprawa: polityka, księdza - staniemy na uszach aby mu dogodzić, Polaka-szaraka - niech wymiata i nie zawraca d.py). Wiele tego ale obraz jest jasny: Polska stała się na powrót krajem rozwarstwionym, w którym szlachta (elity) może wszystko a reszta ma na tamtych pracować i ma prawo siedzieć cicho. Masz czego chciałeś Grzegorzu Dyndało!
 • 2013-08-20 08:04 | Set1

  Re:Co obiecuje PiS i ile to będzie kosztowało?

  Pani Redaktor, coraz bardziej lubie PiS czytajac te neoliberalne bajki.... Prosze sobie przeczytac jedna z polityk UE http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2012:0582:FIN:PL:HTML tam stoi jak wół o reindustrializacji Europy, czy dostepie do pieniadza. A nad Pani komentarzem o weglu mozna zalamac rece. UE to nie wyrocznia, tylko wypadkowa interesow, w tym przypadku bardzo na niekorzysc Polski.
 • 2013-08-20 19:50 | izka561

  Re:Co obiecuje PiS i ile to będzie kosztowało?

  do zmilosz
  Jesli chodzi o świnki to może jakiś błąd w liczeniu,może propaganda PRL-owska
  a może w plotkach była jakaś część prawdy że wywożą do ruskich.To co pamiętamy z kartkowych czasów to kolejki od pierwszej w nocy żeby te kartki zrealizować.Pamiętam moją rozpacz jak po kilkugodzinnym staniu brakło tuż przedemną parówek które obiecałam dziecku.Masz ambitne zadanie do rozwiązania
  dlaczego im więcej tym mniej i odwrotnie.
  Co do młodych ludzi to część jest rzeczywiście mocno wyksztalcona ,częsć średnio,a część wcale .Większość pewnie buduje PKB w krajach zachodnich ale część żyje na koszt tych państw biorąc zasiłki, a niewielu obciąża system penitencjarny.
  Ci co zarabiają wydają pieniądze rownież a czasem przede wszystkim w Polsce.
  To co pamiętamy z PRL-to marzenia aby dostać paszport i byc obywatelem świata.
  To marzenie spełniło sie w pokoleniu naszych dzieci.Z wielką radością obserwuję jak moja córka kręci się po świecie .
  Bezrobocia w statystych faktycznie nie było---ludzie pracowali nawet na trzy zmiany ale jakoś nie dali rady utrzymać systemu
  inflacja zrobiła z Polakow dziadów a Jaruzelski oddał zabawki.
 • 2013-08-20 20:40 | camel

  Re:Co obiecuje PiS i ile to będzie kosztowało?

  >Jesli chodzi o świnki to może jakiś błąd w liczeniu,może propaganda PRL-owska
  >a może w plotkach była jakaś część prawdy że wywożą do ruskich.To co pamiętamy z kartkowych czasów to kolejki od pierwszej w nocy żeby te kartki zrealizować.Pamiętam moją rozpacz jak po kilkugodzinnym staniu brakło tuż przedemną parówek które obiecałam dziecku.Masz ambitne zadanie do rozwiązania

  Nie jest aż tak ambitne. Odpowiedź jest prosta: teraz z kilograma mięsa otrzymuje się ponad 2 kg przetworów. Cudowne, chemiczne rozmnożenie. No i spożycie bardzo spadło. Ludzi nie stać na mięsko, więc dla każdego z pieniędzmi starcza.


  >dlaczego im więcej tym mniej i odwrotnie.

  Dla powyższego. Już jasne?

  (…)
  > To co pamiętamy z PRL-to marzenia aby dostać paszport i byc obywatelem świata.
  To marzenie spełniło sie w pokoleniu naszych dzieci.Z wielką radością obserwuję jak moja córka kręci się po świecie .

  To akurat sie spełniło, ile umarło? Tego nikt, zwłaszcza przygnieciony obecną propagandą, nie policzy.

  > Bezrobocia w statystych faktycznie nie było---ludzie pracowali nawet na trzy zmiany ale jakoś nie dali rady utrzymać systemu

  Bo Polska jest państwem zacofanym. Ledwo utrzymywała się wtedy, nie daje rady także dzisiaj. Żyje na zewnętrznej kroplówce. Lepsza jednak była rzeczywistość, w której ludzie mieli pracę, nawet tę niewydajną i "niepotrzebną". Dzisiaj olbrzymia liczba ludzi pogrąża się w stanie półzwierzęcym, zdeprawowana brakiem pracy, środków utrzymania i perspektyw. Powoli stają się oni znaczącym problemem, który będzie rósł wraz ze wzrostem pauperyzacji.

  > inflacja zrobiła z Polakow dziadów a Jaruzelski oddał zabawki.

  Dziadów z Polaków zrobili Polacy niszcząc swój własny przemysł. Masz rację pisząc, że Jaruselski "oddał zabawki". Dla niego Polska zabawką nie była, ale dla ludzi, którzy przejęli władzę z pewnością zabawką jest. Obserwowanie zabaw Wałęsy na stołku prezydencika mogło pogrążyć każdego myślącego człowieka w czarnej rozpaczy.
 • 2013-08-21 00:18 | izka561

  Re:Co obiecuje PiS i ile to będzie kosztowało?

  camel
  Człowieku ty masz deprechę!Nie masz 8 zł na kilogram mięsa,widzisz ludzi zdeprawowanych i w półzwierzęcym(?)stanie.
  Przypominasz mi mojego wujka który w tamtym czasie stał po drugiej stronie pały i z tego powodu dostawał towar w specjalnym sklepie.Te produkty jak reszta w PRL były g...o warte ale on czuł się kimś ważnym,wyróżnionym,elitą.
  Aż przyszły czasy kiedy każdy cham mógł sobie kupić gumę do żucia,majtki i czekoladę prawdziwą.Świat mu się zawalił,wszystko czarnowidział i wieszczył upadek panstwa,nie dawał wiary że ludzi stać na majtki , czekoladę i bilety lotnicze.Nie chcę Cie straszyć ale umarł z tej zgryzoty.
 • 2013-08-23 13:04 | preser.pl

  życie w PRL-u

  Spożycie mięsa za czasów PRL, gdzie wszystkiego brakowało było większe niż w 2012 roku.