Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sławomir Mrożek (1930 - 2013)

(19)
15 sierpnia w Nicei zmarł jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych.
  • 2013-08-15 16:56 | Stas Czaplicki

Mrozka brak

Co to znaczy, ze Meksyk jest krajem poza historia? Poza historia Polski? Poza historia uniwersalna? Ze tam daleko? Ze bilet kosztuje drogo? Co za bzdury!""
  • 2013-08-15 17:11 | Wojciech

Re:Sławomir Mrożek (1930 - 2013)

Czytałem reportaże Mrożka z czasów budowy Nowej Huty. Był solidnym ZMP owcem. Później pisał sztuki sceniczne i emigrował tracąc więź z krajem i jego życiem. Napisał swoje pamiętniki, których lepiej nie czytać, bo to już innym Mrożek. Niestety ani przenikliwość ani humor Autora nie zwalczyły schizofrenii Pani Redaktor.
  • 2013-08-15 21:23 | Janina Nowicka

Zdrowa na umyśle

Ja tam Mrożka nie czytałam, w schizofrenię nie popadłam. Myślę, że po prostu byłam zawsze zdrowa na duchu i umyśle. Jestem sobie na emeryturze i nadal mam się dobrze, czego i autorce życzę.
  • 2013-08-15 23:37 | Jer-11

Polacy to specjalisci od opluwania... spojrzalem na komentarze polskich internautow ("Onet" i "Wirtualna Polska"). Opluwanie trwa w najlepsze!
  • 2013-08-16 02:55 | Adalbertus1

Re: żył w kilku ustrojach, uciekał donikąd, dramat historii przerósł dramaturga

Prawie już nic z jego twórczości, nie opisuje i nie pasuje do "porzuconej narzeczonej" jaką okazała się Polska, po tragicznej transformacji ustrojowej.
    Za szybko następują zmiany obyczajów i upadek kultury osobistej obywateli III RP.
    Nie ma takiego formatu człowieczeństwa jak "obywatel świata".
    Jego PRL-owski geniusz został w PRL-u. Teraz jest czas Wojewódzkich.
  • 2013-08-16 10:27 | Krzysztof

Cudnie byłoby gdyby redaktorzy pisali z sensem, zastanawiając się trochę nad znaczeniem słów, które kreślą.
  • 2013-08-16 11:44 | frycii

Polskosci jaka opisuje Mrozek nie zmienily realia polityczne czy ekonomiczne. Polak caly czas jest taki jak na jego rysunkach, w dramatach czy opowiadaniach. A ze zmieniaja sie rekwizyty to nie ma znaczenia. Teraz jest brzoza, krzyz, raca, moherowy beret i wyciaganie ZMP-owskiej przeszlosci, u Mrozka jest krakowskia czapka, szabelka i obsesja nt. 'nosa' albo burzuazyjnej przeszlosci. Polak dlugo zostanie Polakiem z Mrozka, niestety.
  • 2013-08-16 12:22 | Thasunke Witko

Ależ to typowe, Wojciechu, jakie właśnie polskie... Nawet pod nekrologiem nie potrafisz się powstrzymać od plucia jadem...
    Nie zgadzam się z autorką, nie wytłumaczę dlaczego, ale nie omieszkam wtrącić jakiejś wycieczki osobistej... Bo inaczej nie potrafię, bo mój imperatyw kategoryczny mnie do tego zmusza...

Smutne...
  • 2013-08-16 16:56 | blue

Prosze pamietac, ze Mrozek jest znany takze i poza Polska, i wciaz tlumaczony na wiele jezykow.
  • 2013-08-16 20:34 | hematemesis

Boze drogi ta panie skonczyla polonistyke? Biedny Mrozej jak by to czytal to chyba by sie do konca juz nasza polskoscia zalamal. Anil ladu ani skladu z bledami jezykowymi i na koncu z paragrafem o autopromocji jaka to ja jestem slawna bo z Mrozkiem po Nicei juz sobie spacerowalam.
    A to byl taki wpaniale skomplikowany artysta a tu ani slowa o tym
    Wogole cos z ta polityka sie dzieje ze na psy schodzi bo jak o tym co kaczynski baknal to na pieciu blogach na raz pisza a jak wielki Mrozek odszedl to dali jakiejs nieopierzonej polonistce zeby cos tam naskrobala.
    A potem sie zzymaja ze dziennikartwo upada...
  • 2013-08-17 00:21 | Slawomirski

Fraszka na smierc Slawomira Mrozka

mrozek
    literatury bozek
    siedzi na tronie
    w polskim panteonie

Slawomirski
  • 2013-08-17 08:18 | Sceptyk

Meksyk jest poza historią polską i europejską - to chyba oczywiste. Tak samo jak Bhutan czy Mali.
  • 2013-08-17 09:23 | rtr

Meksyk ma jak najzupełniej historię i to dość bogatą.
  • 2013-08-17 10:22 | imaman

Mrozek jak Urban.Urban bogatszy,bo mial madrzejsze zony!
  • 2013-08-17 20:21 | Andrzej

Mrożek wrócił do Krakowa po wielu latach za granicą, ale nie potrafił się odnaleźć w Polsce, więc wyjechał do Nicei, gdzie umarł. Co by było, gdyby wszyscy Polacy wyjechali na Lazurowe Wybrzeże?
  • 2013-08-17 20:54 | carroty

A pan/pani to, przepraszam, maturę ma? Bo bełkot powyższy na poziomie szkoły podstawowej, nie wyżej. Ni składu, ni ładu, co więcej nie na temat, bez polskich znaków i z błędami. Pani Justyna wspomina swoje spotkanie z Mrożkiem - widocznie Mrożek nie miał polonistkofobii. A szanowny autor posta co - zazdrosny? niespełniony dziennikarz? na bezpłatny staż nie przyjęli?
    Przy okazji, pozdawiam panią Justynę, z którą po sceną na Cat Power przeżywałyśmy równie silne rozczarowanie :)
  • 2013-08-17 23:05 | jasiek

Cudownie byloby, gdyby piszacy te komentarze wiedzieli co chca wniesc do tej dyskusji.
  • 2013-08-17 23:13 | jasiek

hematemesis,
    czy ty jestes smutno urodzony, czy tez bezinteresowna zawisc przez ciebie przemawia? Wyprodukuj lepszy material i zobaczymy jak go czytelnicy oszacuja. A poki co, dobrej nocy zycze.
  • 2013-08-17 23:58 | terapeuta

Jest Pani nielicznym wyjatkiem, ktora nie czytajac Mrozka nie cierpi na schizofenie i ogolnie ma sie dobrze. Bylby to niwatpliwie temat do rozwazan dla niezyjacego juz Autora.