Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wstrząsający dokument - "Deutschlans neue slums" ARD TV

(6)
2013-08-19 22:43 | roman.t
Wstrząsający materiał do obejrzenia.

Wyłącznie dla osób niemieckojęzycznych:

http://www.daserste.de/information/reportage-dokumentation/dokus/sendung/wdr/19082013-exclusiv-im-ersten-deutschlands-neue-slums-100.html

Roman
 • 2013-08-20 08:09 | Etyk

  Re:Wstrząsający dokument ? Nic nowego!

  Wyemigrowałemn w roku 1981 do Niemiec, i widziałem już wtedy w Kolonii, dosłownie parę kilometrów od katedry, całkiem spore slumsy. Zgoda, zamieszkałe gównie przez Turków i Wietnamczyków, niemniej slumsy.
 • 2013-08-20 13:15 | roman.t

  Re:Wstrząsający dokument -

  Oczywiście możemy mówić o wielu miejscach np. o Rzymie, gdzie pod każdym zadaszeniem sklepu na kartonach lub folii sypiają bezdomni, statystycznie co trzeci polskiego pochodzenia.
  Poraziła mnie informacja "żerowania na biedzie" jaką sformułowano w reportażu. Za kawałek brudnej podłogi w małym mieszkaniu zajmowanym przez osiem osób pośrednicy pobierają około 350 Euro miesięcznie. Od osoby! Widziałeś ujęcie, w którym najemni pracownicy z Bułgarii śpią na własnych znoszonych spodniach?!
  Może i nic nowego, nie przejdę jednak do porządku dziennego nad okrucieństwem innych i dyskryminacją Romów. Znam kilku Romów bardziej cywilizowanych niż niejeden z nas tu piszących. Oni sami nie wybierają doli życia na hałdach śmieci, gdzie ich dzieci muszą grzebać w odpadkach niczym w skarbnicy. mam też kilku Romów za sąsiadów.
  Nikomu nie życzę podobnego losu i nie chciałbym aby na problem zamykano oczy z racji braku w nim "nowości".

  Roman
 • 2013-08-20 13:58 | Etyk

  Re:Wstrząsający dokument -

  Trzeba było napisać, że tu chodzi o Cyganów. Nie nazywam ich "Romami", gdyż tego określenia nie lubią Rumuni.
  Poza tym, to co się dziwisz, że "niewidzialna ręka rynku" żeruje na biedzie? Przecież Niemcy sami chcieli rządów tej "niewidzialnej ręki" - uciekali do niej z NRD nawet z narażeniem życia!
 • 2013-08-21 04:42 | Etyk

  Ostatnie trzy doby przed śmiercią parcoawał na okrągło w banku od 8 do 6 rano następnego dnia

  W czwartek w Londynie zmarł 21 letni chłopak z Niemiec, student na wymianie. Ostatnie trzy doby przed śmiercią parcoawał na okrągło w banku od 8 do 6 rano następnego dnia. Kiedy brał prysznic pod domem czekała taksówka, która przywiozła go z pracy, by go tam z powrotem odwieżć.
  Moritz Erhardt pracował na stażu w Londynie w Bank of Amerikc. Umarł pod prysznicem po przepracowaniu 72 godzin niemal ciągiem. Forumowicze włoskiej gazety wyjaśniają, że młodzi stażyści w bankach pracują 110 godziń tygodniowo, co daje 18 godzin dziennie łącznie z sobotą. Zarabiają 2.700 funtów na miesiąc. Taka praca oznaca, że student wraca do domu nad ranem , taksówkarz czeka pod domem, aż student weżmie przysznic i z powrotem wiezie go do pracy.
  Studenci podczas stażu w bankach pracują na okrągło od 8 rano do 6 rano następnego dnia. Tylko takim "twardzielom jest w konsekwencji oferowane stałe zatrudnienie. Moritz miał siedem dni do zakończenia swojego wakacyjnego stażu. Tu jest link ze zdjęciem, po włosku:
  www.repubblica.it/esteri/2013/08/20/news/stagista_lavora_72_ore_e_muore_era_in_tirocinio_alla_bank_of_america-65041575/?ref=HREC1-11
  po angielsku:
  www.bloomberg.com/news/2013-08-19/bank-of-america-says-21-year-old-london-intern-dies.html
 • 2013-08-22 09:07 | roman.t

  Re:Wstrząsający dokument -

  Jeżeli koncerny wykorzystują swoich etatowych pracowników oczekując od nich gotowości zawodowej po 22:00, w święta lub weekendy to czego należy oczekiwać od młodych stażystów?
  Koniec świata normalnie!

  Roman