Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja - Sopot 1939. Starcie wywiadów

(1)
2013-08-21 15:16 | agnieszka32011
„Sopot 1939. Starcie wywiadów” to tytuł nowego e-booka będącego powieścią sensacyjną i szpiegowską z jednej strony a drugiej miłosnym romansem. Jak sam tytuł wskazuje akcja powieści toczy się w przedwojennym Sopocie, w roku 1939 a więc tuż przed wojną. Głównymi bohaterami powieści jest młode małżeństwo Amerykanów polskiego pochodzenia Maksa i Marty, którzy w dniu 1 lipca 1939 roku biorą ślub w Nowym Jorku i w niespełna trzy godziny później wyruszają w swoja podróż poślubną do Europy a konkretnie do Gdyni i Sopotu. Młodzi małżonkowie podróżują na pokładzie nowoczesnego ówcześnie liniowca m/s „Piłsudski”, który oferuje bogaty komfort podróżowania naszym bohaterom. Celem młodego państwa jest spędzenie miesiąca miodowego w Sopocie, modnym w owym czasie kurorcie nad brzegiem Bałtyku a później założenie wytwórni filmowej w Polsce. Sprawami filmu interesuje się właśnie Maks a Marta towarzyszy mu wiernie jak zakochana żona. Oboje naszych bohaterów pochodzi z klasy średniej i polonijnych rodzin, oboje też nie zapomnieli o swej polskości i mówią biegle po polsku. Uważają że czeka ich świetlana przyszłość jako filmowców i właścicieli wytwórni filmowej w Europie. Nie przypuszczają wtedy że od momentu ich wypłynięcia w rejs dzieli ich od wojny dwa miesiące a miodowy miesiąc zmieni się w grę, w której będą uczestniczyć. Spotkają się bowiem ze starciem wywiadów różnych państw w przededniu wojny. Historia ta przerośnie nawet wielką wyobraźnię czytelnika. Powieść dostępna jest także w wersji papierowej. Autorem powieści są Zofia i Jan Puszkarow.