Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obrażanie...

(5)
2013-08-22 20:46 | dziejek19421
Teraz uważajmy na to co piszemy. Teraz zaczną się ciągania po sądach, za naruszania dóbr osobistych. Jest to rozszerzenie uczuć religijnych. Teraz Polak będzie Polakowi wilkiem. Bo my w zasadzie jesteśmy pieniaczami i każde krzywe spojrzenie będzie oznaczało obrazę. Ale będzie śmiesznie. A sprawy będą się ciągnąć latami. Taka procedura...
  • 2013-08-23 12:28 | Etyk

Re:Obrażanie...

Ale z forum Polityki zniknie sporo wpisów, które obecnie kłamliwie oczerniają osoby, ktore mają inne poglądy niż oszczerca. Wolność słowa, tak jak każda inna wolność, ma bowiem swoje granice, a są nimi naruszenie praw innych ludzi.
  • 2013-08-23 19:00 | dziejek19421

Oczywiście w 100% się z tobą zgadzam. Tylko, że Polak jak będzie chciał kogoś obrazić, to znajdzie inny sposób. Wielu mądrych "obrażonych" nic sobie z tego nie robi, jak i "słusznie obrażanych". Nie wiem czy dobrze użyłem sformułowania "słusznie". Ale są ludzie, którym należą się mocne słowa. Tylko, że oni nic sobie z tego nie robią. A tym bardziej jeśli w tle jest kasa... Pozdrawiam.
  • 2013-08-24 01:53 | Etyk

OK, Panie Dziejku! ;-)
    I zgoda, są ludzie, którym należą się mocne słowa, ale nie muszą to być od razu wyzwiska, czy też kalumnie albo inne osczerstwa. Poza tym, nie można dłużej tolerować wyzywania na polskich forach dyskusyjnych od "komuchów" czy "ubeków" każdego, kto jest choć trochę na lewo od pewnego Pana, który twierdzi, że jest herbu Korwin.
    Pozdr. :-)
  • 2013-08-24 20:37 | dziejek19421

Też tak twierdzę. Chodzi mi tylko, o to kiedy już się kogoś obraża. Czy stwierdzenie, że gryzipiórek jest bezdusznym biuralistą, albo ćwokiem, bo czegoś mi nie załatwił, a był do tego upoważniony, wręcz postawiony na tym stanowisku. jest obrazą. Albo stwierdzenie, że premier jest kłamcą, jest obrazą? Chyba jednak nie. Bo Dyda byłby ciągany po sądach. Fakt, że przesadzamy w inwektywach, albo wręcz chamskim zachowaniu. Chodzi mi jednak, od jakiego słowa będziemy już obrażeni. Czytam, że posłowie to złodzieje i ja się z tym zgadzam, ale jak nie widzę żadnego dementi od tychże, to wydaje mi się ,że to prawda, A PRAWDA NIE POWINNA BYĆ obrazą. i TU WYDAJE MI SIĘ, ŻE JEST PROBLEM, gdzie jest granica obrazy. I czy można taką granicę określić. Bo wydaje mi się, że tak ogólnie stwierdzić, że zostałem obrażony, to nie wystarczy. Urban powinien już sto lat siedzieć za obrażanie jakichś tam "uczuć". A jednak nie siedzi i czuje się dobrze. Pozdrawiam. Miło się z Panem dyskutuje...