Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

(17)
Po prawdopodobnym ataku chemicznym, który 21 sierpnia doprowadził do śmierci ponad tysiąca Syryjczyków na przedmieściach Damaszku, Zachód szykuje się do interwencji. Zanim jednak prezydent Obama da znak do startu amerykańskim bombowcom, warto zadać kilka pytań.
 • 2013-08-26 14:26 | Aaron Sprężyner

  Powtórka z Iraku

  I gdyby nasi amerykańscy bracia podjęli jednak decyzję,że honor Zachodu mogą tylko oni bronić , to chyba znowu będą szukać jako ludzie biznesu sposobu, żeby obniżyć koszty własne przedsięwzięcia.
  I znowu Polacy nie zawiodą.I znowu w ramach wolontariatu
 • 2013-08-26 18:09 | Byniek

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Ciekawe, czy ktoś wie, która to już byłaby interwencja USA w świecie ?
 • 2013-08-26 18:24 | axiom1

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Zdrowa ocena sytuacji. Rzadko spotykane w Polityce.

  O co tam chodzi. Chodzi o gas. W 2009 Assad odmowil wspolpracy nad gazociagiem z Kataru do Europy. Miedzy Syria i Cyprem rowniez jest gas. I to jest powodem i determinacja zachodu. Wojna za wszelka cene z celem zainstalowania wasala na czele rzadu i zdobycia dostepu do gazu na warunkach zachodu.
 • 2013-08-26 21:50 | PIRS

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Polityka amerykańska nie zmienia się od dziesiątków lat, bez względu na konsekwencje. Jej istotę pięknie ujął w piosence Tom Lehrer http://www.youtube.com/watch?v=_mwfULpr6bE
  To było 50 lat temu i nic się od tej pory nie zmieniło.
 • 2013-08-26 21:51 | zyta2003

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  W przypadku Iraku Bush nie twierdzil, ze tam morduje sie obywateli za pomoca gazow bojowych, ale ze Saddam Hussein posiada taka.
  Przeraza mnie to co sie dzieje w Syrii, a rownoczesnie bardzo sie boje, ze znow bogu ducha winni amerykanscy chlopcy beda ginac.
  Natomiast udzial polskich chlopcow jest wielce odlegly, ponadto na wojne do Afganistanu, czy Iraku, mimo ze sa zawodowcami szli na ochotnika. O czym omal nigdy sie nie wspomina. Amerykanscy zolnierze takiego komfortu nie maja.
 • 2013-08-26 21:53 | zyta2003

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  A jaka na okolicznosc obecnej sytuacji w Syrii, panopwie, bylaby stosowna polityka Ameryki? Bo tak belkotac ciagle to samo, to moze lepiej przy suto zastawionym stole.
 • 2013-08-26 22:14 | sliema_malta

  Trzymam kciuki

  za USA, UK i resztę sojuszników :)
 • 2013-08-26 23:38 | michrich

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  zyta2003
  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?
  W przypadku Iraku Bush nie twierdzil, ze tam morduje sie obywateli za pomoca gazow bojowych, ale ze Saddam Hussein posiada taka.
  ***
  Alez Saddam uzyl bron chemichna przeciwko Kurom na ponoy Iraku.
 • 2013-08-27 01:27 | Artur89

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Albo p. redaktor i komentatorzy maja krotka pamiec, albo ... Glownym powodem inwazji na Irak byly informacje (potwierdzone przez CIA) ze Sadam pracuje nas produkcja broni jadrowej i ze ta produkcja jest zaawansowana. Jak wiadomo okazalo sie to w 100% nieprawda.
 • 2013-08-27 02:38 | Jan

  Re: "Za naszą wolność i waszą" , ale będzie wstyd na całe wieki ...

  Z Polski zrobiono Legię Cudzoziemską , do wynajęcia za marne grosze będzie się sprzedawać honor polskiego żołnierza. Wasale już nastawiają pleców do poklepywania ich przez nowych włscicieli świata.
  Czego się doczekaliśmy, brązowonosych elit,
 • 2013-08-27 02:52 | Herstoryk

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  W styczniu br brytyjska gazeta "Daily Mail" opublikowała artykuł o ujawnionych przez hakera z Malezji emailach pomiędzy wysokimi oficjelami angielskiej firmy Britam Defence, na temat zaaprobowanej przez Waszyngton, finansowanej przez Katar prowokacji (operacji fałszywej flagi) w Syrii. Britam miałaby dostarczyć do Homs wywieziony z Libii pocisk chemiczny, "g-shell" rosyjskiej produkcji, podobny do amunicji posiadanej przez Assada. Ani Britam Defense, ani Departament Obrony USA nie odpowiedziały na prośbę "Daily Mail" o skomentowanie informacji. Artykuł, początkowo dostępny w archiwum "Daily Mail" (http://web.archive.org/web/20130130091742/http://www.dailymail.co.uk/news/article-2270219/U-S-planned-launch-chemical-weapon-attack-Syria-blame-Assad.html) został z niego usunięty, jest jednak dostępny w archiwum sieciowym: http://web.archive.org/web/20130130091742/http://www.dailymail.co.uk/news/article-2270219/U-S-planned-launch-chemical-weapon-attack-Syria-blame-Assad.html
 • 2013-08-27 02:59 | ranwers

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Oj twierdzil, twierdzil i to calkiem niezle... majac zreszta dowod wymordowania Kurdow. Ale przede wszystkim chodzilo o Anthrax i rakiety, ktore moga siegnac Izraela.
  Od gazu zginelo ponad 1000 Kurdow, a jednoczesnie, jak podaje Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_and_anthropogenic_disasters_by_death_toll) z powodu sankcji ONZ zginelo 75,000 - 170,000 Irkijczykow, glownie dzieci.

  Cos ta nasza zachdnia cywilizacja cierpi na kontrolowana amnezje.
 • 2013-08-27 04:52 | georges53

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  2013-08-26 21:53 | zyta2003
  ==========================
  >>> A jaka na okolicznosc obecnej sytuacji w Syrii, bylaby stosowna polityka Ameryki? >>>
  Życzę SzPani, by sie znalazla pod bombami że swoimi dziecmi, krzyczacymi z glodu i strachu; moze wtedy by SzPani zrozumiala.
  Skąd w ogóle sie takie pluskwy biorą...?

  A dla Ameryki stosowne jest, zeby im jaja zgniły i odpadły.
  Da Dobry Bóg, może jeszcze doczekam i zobaczę...
 • 2013-08-27 06:54 | Etyk

  Ale przecież ta interwencja jest dziś wręcz konieczna!

  Proszę zajrzeć na http://www.usdebtclock.org/. Gdyby nie wydatki na zbrojenia (tzw. militarny keynesizm) to gospodarka USA dawno temu upadła by już pod ciężarem zadłużenia, które wynosi dziś prawie 17 tysięcy miliardów dolarów (przypominam, ze Polskę Ludową rozłożył dług w okolicach zaledwie 20 miliardów dolarów). Nie da sie długo uzasadniać olbrzymich wydatków na zbrojenia, jeśli nie prowadzi się wojny, a że ta w Afganistanie okazała sie za droga do wygrania, to pilnie potrzebna jest inna, tańsza do prowadzenia i wygrania, a jednocześnie na tyle poważna, aby dalej uzasadniała ona to marowanie przez USA grubych miliardów dolarow rocznie na zbrojenia (co roku USA na zbrojenia i wojny wydają obecnie już prawie 700 mld dolarów).
 • 2013-08-27 11:40 | otu

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  wydaje mi sie, ze wpierw trzeba wyjasnic KTO uzyl broni chemicznej, a dopiero pozniej dzialac!
 • 2013-08-27 12:46 | żyga

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Sprawa prosta jak drut.Ruscy sprzedają broń Syrii a Jankesi nie.Walka a zbyt broni ,[to po pierwsze.Syria sojusznik Iranu -to pod drugie.Ropa złotem współczesnosci to po czwarte.Wojna miedzy wyznaniami muzułmańskimi to po piąte.Saddama najpierw posadzili o broń atomową ,potem powiesili a do dziś liczba ofiar podobna jak w Syrii w czasie wojny domowej.Trik z atomem może być jeden.No to trzeba otruć tysiące, aby broń mogła być użyta w celu ratowania przemysłu zbrojeniowego ,prawdziwego władcy współczesnego kapitalizmu.JP2 miał wiele uwag do tego ustroju .To tak do naszych ,gdyby chcieli pomagać wujkowi.A kto zagazował nigdy nie zostanie udowodnione .Ale strażnik pokoju i wojen wie swoje .,
 • 2013-08-27 15:10 | zet

  Re:Broń chemiczna w Syrii, teraz interwencja?

  Kolejny klan rodzinny traci władzę,tym razem w Syrii. Wywołanie tam wojny będzie skutkowało potrzebą utrzymania /przez Europę/ milionów ludzi/groźba głodu/. Nie wiem,czy wytworzona sytuacja będzie dla kogokolwiek korzystna. Tym razem Amerykanie pewnie "odpuszczą" bezpośrednie zaangażowanie a pozwolą "poszaleć" Francji i Anglii, dając jedynie osłonę elektroniczną dla operacji.
  Ciekawa też będzie reakcja Teheranu.